Still Life - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 09.07.2007 21:48

I . Rozdział pierwszy: Lekcja Anatomii

Filmik początkowy i lądujemy na miejscu przestępstwa jako zabrana wprost z randki Victoria McPherson - agentka FBI - nasza główna bohaterka.

Zaczepiamy stojącego przy wejściu policjanta i rozmawiamy z nim o przestępstwie. Następnie udajemy się do „zniesmaczonego” partnera Vicky, który kieruje nas do miejsca przestępstwa- do końca korytarza i na prawo. Po konsultacjach z techniczną idziemy do prowizorycznej kuchni i zabieramy rzeczy do badań. Udajemy się do pomieszczenia na wprost od kuchni i oglądamy deskę na lewej ścianie koło drzwi - fotografujemy i zabieramy pęsetą włoski. Idziemy korytarzem dalej - wchodzimy do pomieszczenia na lewo - na wprost wyjścia i oglądamy lewą ścianę- spryskujemy luminolem i podchodzimy do lampy, by włożyć do niej filtr ultrafioletowy. Oglądamy graffiti i podchodzimy do spryskanej wcześniej ściany - robimy zdjęcie napisu „SCHRONIENIE”. Zabieramy filtr, wacikiem próbkę krwi z ziemi do badań i wychodzimy. Trik z luminalem, lampą ultrafioletową robimy także na ścianie z pentagramem i okiem i robimy zdjęcie napisu „OBŁĄKANYCH”, pobieramy krew wacikiem.

Idziemy do walizki, dajemy dowody i rozmawiamy z techniczką - robimy zdjęcia Cynthii Woods. Wychodzimy i udajemy się na schody- właśnie się załamały. Udajemy się do kupy śmieci naprzeciwko ściany z napisem „obłąkanych” i zabieramy ołowiową rurę. Używając rury przedostajemy się zaryglowanymi drzwiami ewakuacyjnymi na zewnątrz, używamy drabiny, a ich tak w końcu schodzimy śmietnikiem :D Wsiadamy do samochodu i jedziemy do biura.

Biuro

Wchodzimy do windy udając się parkingiem na prawo i wjeżdżamy na 8 piętro. Na lewo znajdują się 3 biurka - podchodzimy do partnera, rozmawiamy z nim i obiecujemy przysługę - odebranie raportów i oddanie aparatu. Podchodzimy do biurka Vickie i zabieramy kartę wstępu. Idziemy do windy - po drodze zostawiając aparat w pojemniku na dowody przy pierwszych drzwiach i jedziemy do kostnicy – B2. Czytamy notatkę o kompetencji pracowników- „Zaraz wracam” :D i próbujemy wstukać kod przy podwójnych drzwiach - nie da rady - został zmieniony. Oglądamy ze wszystkich stron kartę wstępu i zapamiętujemy wskazówkę - nr VODKA. Podchodzimy do urządzenia, przeciągamy kartę i wstukujemy kod na zasadzie liter w telefonie komórkowym - każdy przycisk ma podporządkowane kilka liter, a więc podporządkowujemy:

V-8
O-6
D-3
K-5
A-2
Wchodzimy do kostnicy, odbieramy raport i zanosimy go z powrotem na 8 piętro nie przejmując się, że Miller rozmawia przez telefon.

Wsiadamy do auta i jedziemy do..

Dom Pata:

Vicky rozmawia z ojcem i otrzymuje naszyjnik po babci, który jej ojcu przekazał dziadek. Ojciec zachęca ją do zaglądnięcia na strych - klapa znajduje się w starym pokoju Vicky- po schodach i pierwsze drzwi w prawo - w szafie. Niestety nie da się jej dosięgnąć. Schodzimy na dół i z przedpokoju zabieramy parasolkę. Używamy jej by otworzyć klapę. Jesteśmy na górze, podchodzimy do skrzyni i musimy ją rozszyfrować.

Wskazówką jest tu naszyjnik od dziadka:

Układamy więc tak, żeby w środku znalazł się kier a pozostałe stały się karo - korzystając z zależności między nimi. To proste, może tylko podpowiedź - stan przedostatni będzie się prezentował następująco, kolejno: wino, wino, żołądź, karo, karo.

Filmik: Vicky czyta pamiętniki dziadka

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?