Sherlock Holmes: Przebudzenie - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 20.06.2007 22:12

Kilka wskazówek na początek:
-prawym klawiszem myszki włączamy menu z ekwipunkiem, dialogami, mapą, dokumentami i raportami;
-żeby nie chodzić tam i z powrotem możemy poruszać się za pomocą mapy;
-żeby kucnąć używamy lewego Ctrl;
-patrz pod nogi

Początek – filmik o koszmarach Watsona

Akcja zaczyna się na słynnej Baker Street w biurze Sherlocka Holmesa. Sterujemy Holmesem: zabierzmy zapałki z biurka, w ekwipunku mamy już nożyk. Watson radzi Holmesowi, by wyszedł na spacer i udał się do księgarza. Po drodze rozmawiamy z gazeciarzem, który wykona dla Holmesa pewną pracę. Dalej idziemy w górę, za bankiem w prawo, a następnie przy kwiaciarce w lewo. Wchodzimy do księgarni i rozmawiamy z P.Barnesem , który przekazuje nam kilka ciekawych materiałów, leżących na stoliku obok biurka.
Ważne jest, aby zbadać ślad na drabince i zobaczyć niepodlewanego kwiatka. O czym to świadczy? Holmes nie omieszka tego wydać w kolejnej rozmowie z księgarzem :] Po rozmowie udajemy się z powrotem…na Baker Street? Nie, po drodze zauważamy Watsona w bramie, okazuje się, że zaginął służący Kapitana Stenwicka. Porozmawiaj z komisarzem i Kapitanem (osobno!). Następnie do dzieła! Udajemy się w lewo i na tyły domu, znajdujemy się przy szopie: przypatrzmy się zamkowi, framudze (weźmy skrawek tkaniny), malunkowi na podłodze oraz zbadajmy miskę- użyjemy lupy i znajdziemy kuleczki ołowiu. Wychodzimy z domku i idziemy dalej: na trawie odcisnęły się ślady, użyjemy lupy i zauważamy, że buty są podbite, a w prawym bucie brakuje jednej śrubki, zmierz długość odcisku. Po zbadaniu śladów znajdź pod lupą po lewej stronie rybią łuskę. Popatrzmy w górę: na kratce coś jest, ale nie damy rady tego dosięgnąć. Wychodzimy z posesji idziemy do skrzyżowania i skręcamy na chodnik, w lewo: na ziemi leży drabina: podnieśmy ją i użyjmy na murze koło śladów, weźmy kawałek liny. Mamy już wszystko, czego na razie potrzebuje Holmes: porozmawiajmy z komisarzem i udajmy się na Baker Street. Usiądźmy przy biurku i zajmijmy się poszlakami:

- Zbadajmy pod mikroskopem tkaninę z framugi;
- Obejrzyjmy włókna liny pod mikroskopem i wyjmijmy pęsetą ciemniejszy fragment. Następnie ciemne włókna połóżmy na drugiej maszynie i dodajmy rozpuszczalnik, podgrzejmy;
- Połóżmy kulki ołowiu pod mikroskop i przekrójmy skalpelem na pół-wyjmijmy małe kuleczki. Kuleczki połóżmy tam gdzie wcześniej włókna, dolejmy kwas i podgrzejmy tak samo.
- Pod mikroskopem wyjmijmy jedną łuskę ryby i Holmes ją określi.

Gotowe! Holmes pójdzie do okna, by zobaczyć, co robi Watson.

Gramy Watsonem: Porozmawiamy z gazeciarzem, potem idziemy do Barnesa. Wysłuchujemy jego pretensji i zabieramy książkę ze stolika w głębi. Wracamy do Holmesa.

Pytanie Quizowe: Do jakiej części Londynu powinniśmy udać się w poszukiwaniu wskazówek? Porównaj dokument mówiący o warunkach życia Tubylców Maori i gazetę. Odp.:Doki albo Tamiza.
Udajemy się tam za pomocą mapy.

Doki

Wchodzimy ogrzać się do baru i rozmawiamy z barmanem. Dostajemy wskazówkę, że podejrzany mieszka w domu z wielką kotwicą. Wychodzimy więc z baru, skręcamy w lewo i dalej idziemy prze most, prosto, aż do poszukiwanego domu. Nie oczekując niczego innego (: okazuje się, że nikogo w domu nie ma. Zabieramy linę z worków koło domu podejrzanego. Wchodzimy do domu naprzeciwko i rozmawiamy ze zrozpaczoną matką, która jak się okazuje mówi po nepalsku- Holmes oczywiście zna ten jakże powszechny dialekt i otrzymuje od kobiety pozwolenie na wzięcie wszystkiego, co może okazać się przydatne- z „ołtarzyka” bierzemy medalion w kształcie pelikana i wychodzimy. Idziemy dalej prosto- zauważamy listonosza. Podchodzimy do biednego człowieka, który został upity nie z własnej winy . Po rozmowie idziemy szukać szmuglerów winnych za stan listonosza- przy koszach skręcamy w prawo i idziemy po schodach w górę, następnie przez kładkę pomiędzy dwoma budynkami. Próbujemy rozmawiać z mężczyzną, ale zamyka nam drzwi-Holmes mówi, że czegoś potrzebuje- więc prawdziwie po polsku pukamy z butelką w ręce :] Otrzymujemy przesyłkę, którą otwieramy nożykiem- drewniana ręka. Pukamy jeszcze raz z medalionem i facet informuje nas, że człowiek, który może mieć z tym związek pracuje przy nabrzeżu 13 – po skończeniu rozmowy przechodzimy przez kładkę- idziemy w lewo, następnie znowu w lewo i prosto aż dochodzimy do drzwi przed dużym hakiem, ale oczywiście są zamknięte. My chodzimy sobie tu i tam, a człowiek w barze zapija się czekając na rękę! Udajemy się tam- najlepiej przez skrót- na mapce- i oddajemy rękę, zabierając hak. Rozmawiamy z barmanem i dowiadujemy się o „Brudnym” Sommersie, barman pozwala nam obejrzeć jego stolik za zasłoną: idziemy tam i przerysowujemy sobie gdzieś znaki.

Możemy wrócić do magazynu 12 i używamy liny z hakiem na drzwiach. W tym czasie zamieniamy się w Watsona i rączką przecieramy okno z lewej strony magazynu, w kącie, aby pokierować Holmesa. Nasze zadanie polega teraz na tym, aby sprężystą linką chwycić ciężarek i następnie rozwalić zamek. Wchodzimy do magazynu, badanie zaczynamy od lewej strony: na ziemi obok skrzyni leży metalowa rurka, podnosimy ją i następnie używamy do podniesienia wieka skrzyni. Patrzymy na ziemię, a na niej leży paszport niejakiego Cosby’ego oraz szpilka. Podchodzimy do następnej skrzyni, otwieramy ją i wyciągamy latarenkę. Patrzymy na ślady, krew na „trumnie” i wielkie drzwi, jak je otworzyć?

- Do olbrzymiego metalowego pojemnika wlewamy wodę odkręcając kurek przy samej ścianie po prawej stronie.
- Podchodzimy do wypełnionego wodą naczynia i przepychamy (po prostu idąc na nie) jak maksymalnie się da-na dwa razy.
-Wchodzimy na podest z desek przy ścianie i zawiązujemy drugą linę.
-Schodzimy i idziemy na liny zwisającej za kamienną studzienką- klikamy na nią, łącząc z drzwiami. -Wracamy na podest i odcinamy. Drzwi się otworzyły.

Wchodzimy do podziemi z latarenką i idziemy aż do wielkiej komnaty przed wrotami. Na środku stoi podest możemy położyć na nim latarenkę i obejrzeć ściany. Znajdują się na niej znaki będące wskazówkami, które przyciski trzeba wcisnąć, żeby otworzyć wielkie drzwi – Opierając się na znakach ze stolika Sommersa musimy wcisnąć ich drugie połówki, tak więc: górny i środkowy z lewej strony oraz górny i dolny z prawej(wciśnij te zaznaczone krzyżykiem):

Świątynia:

Wrota się otworzyły i wchodzimy do świątyni. Niestety nie możemy liczyć na światło:/A więc po ciemku idziemy po prawej stronie: najpierw możemy zobaczyć pudełko po medalionie-pelikanie, takim jak nasz. Oprócz materaców nie zobaczymy tam nic, tak więc możemy iść dalej- do biurka- najważniejsze, żeby zobaczyć dzbanek i probówkę z opium oraz wziąć opakowanie z czarnym kwiatkiem „Edelweisser”. Przejdźmy do lewej strony: na ziemi leży ubranie, przejrzyjmy je i weźmy reklamę, dwie kolumny dalej na ziemi narysowany jest ważny rysunek z krzyżem. Dalej materace, materace, aż znajdziemy pod przednią ścianą skrzynkę z węglem- trochę go potrzebujemy. W tym momencie proszę o zabranie potencjalnych dzieci sprzed komputera. Głównym korytarzem dochodzimy do ołtarza przed Lewiatanem:

Zacznijmy od skopiowania znaków z metalowego panelu z boku – połóżmy ogłoszenie i użyjmy węgla.
Następnie obszukajmy ciało:
- lewa ręka- lupą szukamy śladu po szpilce na palcu wskazującym.
- szyja – z otarciami liny
- prawa ręka- ślad po tuszu- odcisk palca.
Podnieśmy też ciekawą statuetkę z ziemi. Jeżeli zrobiliśmy wszystko, zobaczmy, co się stanie z ciałem.
Z powrotem na :

Baker Street:

Holmes wysyła do brata wiadomość, w tym czasie badamy zawartość pudełka. Siadamy przy biurku i:
-otwieramy pudełko nożykiem;
-oglądamy proszek pod mikroskopem i pęsetą wyciągamy kuleczki;
-kuleczki kładziemy na maszynie i podgrzewamy.
Rozmowa z Watsonem.

Doki

Musimy udać się do celnika, dlatego idziemy zapytać o niego barmana- podpowiada nam, że celnik znajduje się na wybrzeżu- dlatego idziemy do "biura" za domem Sommersa. Zabieramy dziwną notatkę i czytamy dziennik. Kieruje nas on do doku 16- niestety strajk, ale pod drzwiami znajdują się ślady- oglądamy je- badamy rozmiar i podeszwę,a z prawego rogu bierzemy kluczyk- patrząc lupą. Kierujemy się za śladami na nabrzeże i otwieramy kluczykiem drzwi- na ziemi leży dobrze znana nam etykietka- podnosimy ją i wracamy na Baker Street:

Pytanie Quizowe: Gdzie powinniśmy się udać? A skąd pochodzi etykietka z czarnym kwiatem? Odp.: Szwajcaria.

Szwajcaria

Po ciężkiej podróży lądujemy w ośrodku Edelweisser. Wchodzimy do środka i rozmawiamy z kilkoma osobami po kolei, aż wchodzi...nieżyjący Cosby. Watson ostrzega DR. Gygaxa, przez co zostaje wyrzucony, a my teraz gramy Cosbym/Holmesem. Naszym zadaniem jest wzięcie strzykawki i napełnienie jej wodą z kubka. Zabierzmy też przy okazji środek usypiający. Lądujemy w celi: zabieramy łyżkę i metalową puszkę. Używamy kaczki, koca, płaszcza i kapelusza tworząc manekina. W trakcie gry jeszcze kilka razy przekonamy się o przydatności łyżki do herbaty - używamy jej jako wytrycha na zamku i musimy ułożyć 10 magnesów po kolei- to łatwe :

Wychodzimy z celi i idziemy w prawo, a następnie w lewo i dochodzimy do laboratorium- czytamy notatkę i wchodzimy do laboratorium-musimy unikać pielęgniarza. Używając lewego ctrl włączamy skradanie się i dochodzimy do pierwszego stołu- zabieramy strzykawki. Wychodzimy i idziemy dalej- poznajemy Maurizia, który „obiecuje” wydać nas, jeżeli nie pomożemy. Idziemy więc do schowka, czytamy naścienną notatkę, w wyrwie w ścianie znajdujemy kluczyk. W środku na ziemi leży łom, a na cegłach skalownik. Za pomocą skalownika mierzymy rurki w lewym górnym kącie i zabieramy 16-milimetrową. Napełniamy 15 milimetrową strzykawkę środkiem usypiającym i tworzymy prowizoryczną broń razem z tą rurką. Dajemy łom Mauriziowi i dzięki niemu mamy otwartą drogę na górę(filmik). Idziemy do laboratorium i skradając się dochodzimy do pierwszego stołu- w gotowość bierzemy rurkę ze strzykawką i dochodzimy do środka drugiego stołu- Holmes automatycznie używa tej broni. Idziemy przeszukać pielęgniarza, bierzemy list, wyciągamy notatkę z książki i bierzemy tubkę z czarnym kwiatem. Na razie więcej wziąć nie możemy.

Czas na przeszukanie wyższej części ośrodka. Wchodzimy po schodach do "pokoju przyjęć" z łóżkiem z pasami, podnosimy z ziemi pęk kluczy i otwieramy szafę- wyciągamy fartuch pielęgniarza. Idziemy drzwiami naprzeciwko schodów i wchodzimy w lewo do ogrodu z wielką klatką. Oglądamy scenkę z Bauerem, który zapewnia nas, że wypuszczenie ptaków wprowadzi panikę hmm :] Na razie potrzebna jest nam tylko woda z lewego kąta, w którym znajduje się fontanna- nabieramy ją metalową puszką. Wracamy do podziemi. Na lewo od celi Holmesa znajdują się zamknięte jak dotąd drzwi, otwieramy je kluczem i dwa razy rozmawiamy z Gerdą (drugie drzwi). Kolejnym celem jest drugi sektor, który możemy otworzyć kluczem-za laboratorium i na prosto od schowka. Holmes ostrzega nas przed pielęgniarzem, ale wystarczy iść prosto do końca i porozmawiać z pierwszą osobą na lewo- Beckerem. Prosi nas o różowe kryształki z laboratorium- zabieramy je z metalowego pudełka stojącego koło pudełek z logo Edelweisserem i łączymy z metalową puszką z wodą et voila! Mamy lekarstwo Beckera- zanosimy mu je, ale zgadza się rozmawiać tylko, kiedy pozbędziemy się pielęgniarza, podaje nam przy tym interesującą informację, że Heidi Gerdy jest lalką. Zabieramy lalkę z laboratorium z blatu pod ścianą zaraz koło drzwi. Zanosimy ją Gerdzie, a Heidi „da” nam kluczyk do gabinetu P.Freulein. Wchodzimy więc do niego(drugie drzwi licząc po prawie w korytarzu, koło ornitorium). Z biurka zabieramy butelkę i okulary. Po lewej stronie znajduje się wiszący kawałek materiału i go też weźmiemy. Dalej idziemy do szafy drogiej Pani i zabieramy z płaszcza kluczyk do klatki. Idziemy do klatki i za pomocą kluczyka uzyskujemy taki efekt:

oraz obiecaną przez Bauera panikę- wszystkie drogi mamy wolne Wracamy do Beckera i dowiadujemy się o tajemniczych przybyszach mówiących dziwnym dialektem. Zabieramy przy okazji wózek stojący po lewej stronie celi i badamy dziwne dźwignie po prawej- wejście do jakiejś tajemniczej części. Jak na razie wracamy do góry. Do butelki nalewamy wody z fontanny; próbujemy dostać się do kuchni- Holmes proponuje załatwić trochę dymu. Wracamy do laboratorium i zabieramy potas i chlor. Po wzięciu butelki Holmes informuje nas, że powinniśmy obliczyć proporcję, tak więc korzystamy ze skali stojącej na pierwszym stole od wejścia. Dodajemy chlor i potas i mamy dymiącą butelkę; używamy jej na drzwiach kuchennych. Z kuchni zabieramy drut do wołowiny i notatkę dla Hildegardy z blatu. Wychodzimy z kuchni i udajemy się do schowka po kowadło, a potem do zamkniętej części lochów.

Cześć dr Gygaxa

Aby otworzyć drzwi używamy pod drugą dźwignią wózka i drutu. Zawieszamy na niej część materiału z mieszkania P. Freulein i obciążamy kowadłem, także wygląda to tak:

Za pomocą pierwszej dźwigni otwieramy pierwsze drzwi i wchodzimy do środka. Następnie ciągniemy za drut i otwieramy drugie drzwi. Schodzimy po schodach na dół i rozmawiamy z Wolfem- niestety nic to nie daje-chce on rozmawiać tylko z profesorem Schwartzem. Idziemy głębiej i skręcamy w pierwszy zakręt w lewo, dochodząc do ściany, przed którą znajdują się czerwone ślady-oglądamy je. Kolejny raz przydaje nam się łyżeczka, za pomocą której otwieramy drzwi na prawo. Nie jest to już takie łatwe, trzeba je ustawić tak:

Oglądamy wyściółkę z lewej strony, „oprzyrządowanie rzeźnika” i studnie- kolejny trup, niestety nie możemy nic z nim zrobić. W lewym kącie znajduje się kluczyk do gabinetu dr Gygaxa. Do gabinetu dojdziemy idąc prosto od Wolfa. Wchodzimy do gabinetu i zabieramy pogrzebacz z kominka. Pogrzebaczem otwieramy szufladę w biurku i wyjmujemy trzy listy. Z biurka zabieramy kluczyk do „klasy”. Oglądamy czaszkę i książkę na stoliku pod ścianą, a z szafki wyciągamy dokumenty dotyczące Wolfa- jest tam i rysunek Schwartza. Za pomocą pogrzebacza dostajemy się też do drugiej części gabinetu z zakrwawionym łóżkiem. Przepisujemy tablicę z lewej strony łóżka, oglądamy ptaszka i z tego samego biurka bierzemy notes z dokładnymi notatkami dotyczącymi eksperymentów. Wychodzimy z gabinetu, idziemy do góry otwierając drzwi dźwignią zaraz po prawej, rozmawiamy z Beckerem i idziemy do „klasy”- pierwsze drzwi w prawo. Z klasy zabieramy list nieznanego pacjenta oraz sztuczną brodę z półek. Brodę i okulary łączymy uzyskując przebranie Schwartza. W przebraniu rozmawiamy z Wolfem i uzyskujemy ważną informację: jak dostać się do ukrytego pomieszczenia za ścianą. Gygax hałasuje i zapala pochodnie:

- przed swoim gabinetem;
- przed Wolfem;
- i za Wolfem(bezpośrednio przed ścianą z czerwonymi śladami).
Poznajemy dziwnego wyznawcę „Wspaniałego Jedynego”.

Pytanie Quizowe: Kim on jest? Czytamy dziwny poemat z portu i odpowiadamy: Światło Otchłani.

Wolnym, donośnym głosem dziwny człowiek przekazuje nam wiele dziwnych informacji, ale przywołuje pielęgniarzy. Musimy uciekać: idziemy do gabinetu Gygaxa, czytamy informacje o tajemniczym nieznanym pacjencie i uruchamiamy windę stosując się do poleceń z notatki Hildegardy z kuchni( 3 krótkie, jeden długi). Wjeżdżamy do góry, ale nie możemy iść dalej przez czatujących pielęgniarzy. Łyżką otwieramy celę i poznajemy największego wroga Sherlocka: Moriarty! Sherlock naśle go na Gygaxa i droga wolna! Idziemy po schodach do góry i z półki przed drzwiami wyjściowymi zabieramy marynarkę i kapelusz. Uff, to już koniec przygód w Szwajcarii- zabiera nas Watson.

Pytanie Quizowe w pociągu: Odp.:Dokąd powinniśmy się udać? A gdzie Gygax przeprowadza dziwne operacje, o których przeczytaliśmy w listach? Nowy Orlean.

Nowy Orlean:

Musimy wymienić walutę, dlatego udajemy się do banku, niestety zatrzymuje nas strażnik i mówi właściwie niewiele. Usta otworzy mu dopiero dopływ gotówki i dowiadujemy się, że jedyną osobą, która wie o wszystkim, co się dzieje na wybrzeżu, jest stary Champagne. Musimy więc go odszukać. Idziemy przez wielkie szarawe drzwi z napisem Port Louisiane i idziemy prosto kierując się najpierw na pierwsze, a potem na drugie identyczne jak wejściowe, drzwi. Znajdujemy się przy miejscu z szyldem „Saloon Missisipi”. Idziemy do końca drewnianych mostów o poznajemy Champagne’a, który też niewiele mówi, ale otwiera się po zaproponowaniu mu pieniędzy, ach Ci Amerykanie! Nie możemy użyć skrótu mapy, aby dostać się z powrotem do portu, ponieważ czeka nas niespodzianka: pogoń za złodziejem. Złodziej często zatrzymuje się, więc nietrudno go złapać. Kilka wskazówek:

- kiedy otworzą się drzwi i wyjedzie traktor musimy zamknąć połówkę drzwi i przejść na około;
- Holmes może wdrapać się na koło młyńskie;
- kiedy otworzą się drzwi magazynu, możemy do niego wejść i przejść drugimi drzwiami;
- aby wjechać prowizoryczną windą w chińskiej dzielnicy musimy zepchnąć dwa pudła;
- w pewnym miejscy spotkamy się z drabiną pośrodku-po prostu jej użyj a Holmes przewróci ją na drugą stronę i wejdzie;
- aby przejść koło ruszającego się wentylatora musimy zatrzymać go zrzucając urządzenie obok.

Po całym zamieszaniu i tak nie odzyskamy dokumentów, ale za to czeka nas mała przeprawa z szeryfem. Udajemy się do:

Dom Arnesona:

Idziemy do kolejnego domu, a znajdziemy bramę z bykami na żelaznych drzwiach.

Zadzwonimy i porozmawiamy z zaniepokojoną pokojówką. Do domu wejdziemy otwierając drzwi do stajni nożykiem: spotkamy konia, który nie pił od 5 dni. Idziemy dalej na tyły domu- weźmy metalową rurkę oraz trzy kwiaty: lilię, pomarańczowo-żółtą lilię i dzwonek. Dochodząc do ganku spotkamy szopa-pracza oraz zauważymy ludzkie ślady na ziemi- podążajmy nimi w stronę ogrodu-niestety nie możemy do nich wejść przez wredne komary. Musimy więc wejść do domu. Już od początku widzimy ślady, idziemy za nimi, aż dochodzimy do salonu, patrzymy na listwę przy oknie poplamioną krwią, a dalej już :

Zbadajmy popiół, obraz na ścianie, niedopałki na stole i świecznik; z barku weźmiemy Szampana, hmm ciekawe dla kogo Wychodzimy z drugiej strony i widzimy ślady krwi przed zamkniętymi drzwiami, przed którymi jednak nikt się nie odzywa. Podążamy śladem małych stópek i dochodzimy do pokoju z małym ubraniem na łóżku. Przesuwamy łóżko, oglądamy schowek i za pomocą nożyka wyciągamy klejnot. Czas na resztę domu. Idziemy do kuchni i ze zlewu wyciągamy wazę. Holmes daje wazę Watsonowi i teraz zamieniamy się w niego.

Jako Watson napełniamy wazę wodą z fontanny, idziemy napoić konia, zabieramy spod niego młotek i wracamy do kuchni.
Zostaje nam jeszcze gabinet Arnesona na piętrze. Zabieramy z biurka list o Davy’m. Przeglądamy biblioteczkę Arnesona i zabieramy dwie lektury o faunie i florze. Na stoliku pod oknem leży skrzynka, którą otwieramy i zabieramy rurę. Ze stolika przy łóżku potrzebujemy gazetę, która zawiera informacje, jak znaleźć kod do sejfu. Oto rozwiązanie:


Z sejfu wyciągamy kluczyk i oglądamy pistolet. Za pomocą kluczyka otwieramy drugie drzwi na piętrze i wchodzimy do pokoju z trofeami.
W tym czasie słyszymy kobiecy krzyk-szybko biegniemy do stajni, otwieramy drzwi belką drzewa i zabieramy notatkę od tajemniczego przeciwnika.
Wracamy do pokoju. Zabieramy ze stołu róg i umieszczamy go w brakującym miejscu na głowie kozła- oglądamy zdjęcie Arnesona i Lucy. Przy kanapie stoi stolik, w którym umieszczamy grubą rurę i odczytujemy napis. Na ziemi zauważamy dziwne płytki, na których umieszczamy drzewko cytrynowe. W oku wielkiego naściennego fresku umieszczamy metalową rurkę wchodzimy zabierając z biurka, co się da, znajdujemy tam też zdjęcie kobiety z bukietem:

Idziemy po Watsona. Razem z Eluah idziemy do Davy’ego i otrzymujemy cyfrową informację i potwierdzenie tezy Holmesa.
Jesteśmy teraz przy furtce do ogrodu, jednak moskity nie pozwalają nam dalej przejść. Z książek Arnesona wyczytujemy informację, że odstrasza je zapach cytryny, dlatego bierzemy cytrynkę z drzewka stojącego w pokoju trofeów. Wracamy do Watsona i wchodzimy do ogrodu. Przede wszystkim oglądamy ślad krwi, który świadczy o tym, że wyrwano mu rękę i musiał na niej zostać sygnet. Idziemy do końca pomostu i znajdujemy tylko linę. Wracamy do portu.

Port:

Z zerwanych w ogrodzie kwiatów tworzymy bukiet i prosimy „starszą kobietę na statku”, żeby przekazała go Lucy- rozmawiamy z nią. Wracamy do Chaty Champagne’a i dajemy mu ulubiony trunek, za co dostajemy deski i latarenkę. Wracamy do

Dom Arnesona

Pytanie Quizowe: Kto zabrał rękę Arnesona? A kto/co było w tym momencie na posesji? Odp.: Szop.

Kierujemy się prosto do kuchni i zabieramy kawałek apetycznej szynki. Używamy ją jako przynęta na śladach, które zostawił szop pod drzewem. Patrzymy jak kieruje się na dach nad drzwiami z gabinetu na balkon. Idziemy do stajni i zabieramy gwoździe. Z gwoździ i desek za pomocą młotka robimy drabinę i używamy jej na ścianie zewnętrznej nad kanapą, gdzie pobiegł szop. Wyciągamy sygnet. Używamy go na szafie w sekretnej części pokoju trofeów. Wyciągamy pieniądze z pudełka oraz zabieramy nabitą broń. Schodzimy na dół- czeka na nas szeryf. Aby uciec zabieramy drabinę i opieramy ją na balustradzie naprzeciw fontanny. Ucieczka.

Port:

Idziemy do chaty Champagne’a i płacimy mu za łódkę.

Bagna

Lądujemy na środku bagien, w środku nocy. Udając się w lewo oglądamy liny, aż znajdziemy tę biało-niebieską:

Jesteśmy na dobrej drodze. Dopływamy do „drzewa”:

Na naszej drodze pojawiają się krokodyle- na szczęście zabraliśmy broń. Używamy jej na pierwszym wiszącym trupie po prawej, odsuwamy się trochę i czekamy, aż krokodyle przepłyną. Ruszając dalej wzdłuż brzegu trafiamy na miejsce ofiar. Watson zabija szaleńca. Wchodzimy do środka szałasu i kładziemy mały posąg, znaleziony w świątyni, przed posąg wielkiego lewiatana- otrzymujemy tajemniczą książkę. Rozpoznajemy na ołtarzu P. Arnesona i zabieramy go do portu. Filmik.

Londyn

Wracamy na Baker Street i słuchamy rozmowy Holmesa i Watsona.

Pytanie Quizowe: Jaki kod zawiera wiadomość Davy’ego?
Oglądamy wiadomość:

Chodzi o to, aby z każdej ósemki liczb wypisać tę, której brakuje np. 21467983-brakuje 5. Pierwsza liczba obu akapitów ma 9 części i jest kompletna, także nic nie wypisujemy. Rozwiązanie to: 56436 6134

Holmes oświadcza, że o dziwo!:) nie da sobie rady ze starożytnym tekstem, ale pomóc im może Barnes. Udajemy się więc do księgarza i prosimy go o pomoc. Wracamy na Baker Street i kupujemy nowe wydanie gazety.

Doki

Idziemy do baru i prosimy barmana o pomoc-daje nam kluczyk na zaplecze. Zabieramy wycinek z gazety oraz wyznaczamy na mapie punkt wg współrzędnych 5,6436 oraz 6,134.
(Linie są szare, zrobiłam je tylko pomarańczowymi na potrzeby widoczności ) :

Wracamy na Baker Street i od gazeciarza dowiadujemy się, że szuka nas księgarz. Udajemy się do Barnesa i słuchamy opowieści o treści książki. Trafiamy do:

Latarnia Ardnamurcham

Wchodzimy na schody i zabieramy metalową sztabkę z podestu prawego Sfinksa. Drzwi wejściowe są zamknięte, ale Holmes poleca nam skorzystać z legendy o piratach. Idziemy na prosto od latarni do starej drewnianej chatki; zauważamy zbiornik czystej wody i zabieramy linę. Jedno zdanie legendy mówi „Ze środka trzech zionących ust, 30 kroków prosto na barana”- podchodzimy do centrum „trzech ust” – gejzerów ustawiamy się prosto na barana-skały. O tak:

Idziemy około 30 kroków i podchodzimy do skały. Podnosimy ją, a do drugiej przywiązujemy linę i schodzimy. Watson zrzuca nam metalową rurę. Oglądamy szkielet i podnosimy leżący przy nim sztylet- używamy go na kamiennych drzwiach i łamiemy na pół, ale udaje nam się wejść do środka. Znajdujemy się w wielkiej pieczarze. Skręcamy w prawo i ruszamy kolejny szkielet, który zlatuje i zabieramy mu pustą flaszkę. Idziemy dalej i dochodzimy do mniejszej pieczary, w której zabieramy piersiówkę z whisky, kawałek bramy służący za drabinę i wielki komin. Wracamy do głównej pieczary i zwracamy uwagę na wielką skrzynię, którą otwieramy złamanym sztyletem i zabieramy szmaty. Kierujemy się do końca pieczary i widzimy wielki stos kamieni. Spokojnie możemy przez niego przejść i idąc prosto trafiamy do miejsca wychodzącego na zewnątrz, gdzie próbujemy rozmawiać z Watsonem, ale głos niestety niesie się za cicho- używamy komina i prosimy Watsona o zapałki. Zawracamy i skręcamy praktycznie od razu w prawo i jeszcze raz w prawo-z maleńkiej jaskini zabieramy kości-na razie tyle możemy tu zrobić. Wracamy do głównej pieczary i idziemy teraz w lewo wchodząc na dwie deski na kamień, patrzymy do góry i zauważamy, że coś tam jest, ale tego nie możemy dojrzeć. Schodzimy i kierujemy się do haka, na którym wisiał trup z flaszką. Zawieszamy na nim latarenkę i za pomocą dźwigni z boku wysyłamy ją do góry. Żeby było jasno możemy sobie zrobić pierwszą prowizoryczną pochodnię. Składają się na to trzy proste kroki:

-owijamy kość szmatkami;
-moczymy whisky;
-podpalamy.

Wchodzimy po deskach na kamień, ustawiamy drabinę i napełniamy prochem z beczki pustą flaszkę. Dodajemy szmatkę i bomba gotowa! Schodzimy i tą samą dźwignią, co przedtem, zsyłamy latarenkę na dół i zabieramy. Udajemy się po stosie kamieni do prowizorycznego mostu i jeżeli wszystkie jest już zrobione zawala się on i tracimy latarenkę, jednak mamy w ręku pochodnię, wobec czego nie robi nam to różnicy Skręcamy w jaskinię w lewo i oglądamy zabójcze przejście na drugi brzeg. Używamy bomby na wystającej po lewej stronie skale i most gotowy. Przechodzimy na drugą stronę i ściągamy ze szkieletu skórzany pas. Idziemy do ciekawej maszyny, na którą zakładamy ów skórzany pas. Zabieramy też kamień z ziemi i strącamy nim kłódkę na dźwigni. Naszym zadaniem jest teraz poprawne ustawienie maszyny. Ma ona wyglądać tak:

Potwierdzamy ustawienie przyciskiem, ciągniemy za dźwignię, a kiedy drzwi się otworzą-zabieramy pas. Zrzucamy jedną pochodnię do dziury położonej zupełnie w prawym kącie. Zaczepiamy pas o skałę i schodzimy w dół- dochodzimy do pieczary ze skarbami- zabieramy szablę spod tronu i udajemy się dalej. Dochodzimy do ogromnej przepaści, dlatego potrzebujemy pomocy Watsona. Jako Watson idziemy w prawo i podnosimy długą, mokrą deskę, którą zrzucamy w przepaść tworząc most dla Holmesa.
Z niesamowitą równowagą jako Holmes przechodzimy na drugą stronę i wchodzimy do mokrej jaskini. Idziemy w prawo i wyciągamy drewnianą nogę ze szpary. Wychodzimy z wody i udajemy się do zakratowanych drzwi. Stajemy na lewej stopie, a na prawej formie używamy drewnianej nogi. Wchodzimy dalej po drabinie w górę i znajdujemy się w zamalowanej krwią, pełnej dymu latarni. Otwieramy drzwi Watsonowi i biegniemy po wodę znajdującej się w chatce naprzeciw latarni- zabieramy wiadro i napełniamy je. Wracamy do latarni i gasimy świecę- ukazuje się nam kolejny wyznawca Jedynego Wspaniałego i wywołuje strzelaninę- tą sekcją zajmuje się Watson, a my mamy trochę do roboty. Poruszamy się lewą stroną, aż dochodzimy do dźwigni, którą pociągamy i zrzucamy na przeciwnika skrzynię- ucieka do góry. Udajemy się za nim, po drodze z konieczności gasząc dym wodą. Wchodzimy po schodach do góry i Holmes informuje nas, że „Wierzenia mogą być zarówno siłą, jak i słabością.” Idziemy maksymalnie do góry- chowając się za skrzyniami i zabieramy biały panel. Używamy go na plamie krwi pod ścianą i za pomocą pojedynczych znaków tworzymy to, co namalowane na podłodze latarni-znak Lewiatana-pentagram z okiem:

To proste, ale zaznaczę kółkami, których znaków użyć, tak na wszelki wypadek :

Biały panel i pentagram razem z pieśniami Holmesa wprawiają Hindusa w osłupienie i Watson celnie do niego strzela. Wdrapujemy się wyżej na schody aż do pierwszych drzwi. Używamy na nich metalowej sztabki i wchodzimy- miło wita nas z łańcuchem pewien jegomość, który jednak wyskakuje pod naporem szabli przez okno, ostrzegając, że nigdy nie osiągniemy celu, bo nie mamy klucza. Wdrapujemy się na samą górę tylko po to, by dostrzec, że nie idzie tam się dostać.

Pytanie Quizowe: Gdzie Hindus ukrył klucz? Jegomość z pierwszych drzwi powiedział nam, że „nie dostaniemy ich póki Hindus żyje” i „schował je głęboko w sobie”. Odp.: Brzuch
Watson oferuje swoje usługi i zdobywa klucz.
Idziemy na górę i otwieramy drzwi. Poznajemy prawdziwego inicjatora.

Szczyt Latarni

Naszym zadaniem jest teraz zapalenie światła naprzeciw Lordowi. Jak zapalić? Wyciągamy ze skrzynki pustą butelkę i umieszczamy pod niebieską butlą- przekręcamy i zabieramy niebieską butelkę; potem umieszczamy pod zieloną i mieszamy- powstaje światło.

Filmik końcowy- Latarnia i Baker Street.

Autorka: Madzius888

Poradnik ten został uprzednio zamieszczony na forum przygodówki.pl oraz na stronie solucje.pl


   

Komentarze


850 #1 kasiulek
dnia 30.01.2008 13:17
super gra ale mnie aż ciarki po plecach przechodzą jak w nią gram :Lol jest ktoś kto przeszedł srebrny kolczyk? ja nie daje rady
1152 #2 Daro1991
dnia 24.10.2009 10:52
Ja przeszedłem Srebrny Kolczyk z solucjąWink2 Bardzo trudna gra.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [2 głosy]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]