Runaway 2: Sen Żółwia - poradnik

Dodane przez Koda dnia 05.05.2007 21:44

Mała uwaga: Solucja pisana była w oparciu o anglojęzyczną wersję gry, więc nazwy niektórych przedmiotów w solucji mogą nie być dokładnie tak przetłumaczone jak w polonizacji (jeśli kiedykolwiek wyjdzie :P – kiedy piszę te słowa, 4 maja 2007 roku premiera polska jest wciąż przenoszona na późniejsze terminy).

1. Uwięziony w dżungli (Trapped in the Jungle)

Podnieś odłamek szkła z podłogi tuż obok drzwi. Spójrz na pudła obok i zabierz z nich pieska-zabawkę. W ekwipunku przyjrzyj się zabawce, a Brian zauważy za ma ona otwór. Spójrz na schowek po lewej stronie od drzwi. Z kolei po lewej stronie schowka leżą porozrzucane rzeczy. Wśród nich jest spinka Giny – zabierz ją.

Wejdź do kabiny pilota. W schowku po lewej stronie jest szkło powiększające, natomiast w schowku pomiędzy fotelami możesz znaleźć lornetkę i butelkę whisky. Pociągnij za dźwignię obok lewego ramienia Briana. Otwiera ona przedni właz samolotu. Jeśli wyjdziesz z samolotu okaże się, że właz natychmiast się zamyka. Trzeba więc czymś zablokować dźwignię, żeby pozostawał otwarty. Pomocna okaże się spinka Giny – użyj jej na dźwigni. Wyjdź z samolotu. Jeżeli wyszedłeś dopiero pierwszy raz, wróć do samolotu i wyjdź ponownie – dopiero za drugim razem z nieba coś spada. To licencja Otta – oczywiście ją zabierz. Za pomocą lornetki obejrzyj wierzchołki drzew. Okazuje się że na jednym z nich wisi torba Otta – trzeba znaleźć sposób aby ją zdobyć...

We włazie który się wcześniej zamykał znajdziesz pojemnik z wodą, narzędzie, a za drugim podejściem – spray antypoślizgowy. Idź w prawą stronę do następnej planszy.

Na ruchomych piaskach unosi się jakiś przedmiot – to gogle Otta. Kliknij na nie, a Brian automatycznie zabierze je za pomocą gałęzi. Obejrzyj je w ekwipunku. Użyj kawałka szkła na goglach, by odciąć pasek, a potem na gałęzi. Następnie połącz pasek z gałęzią – otrzymasz procę. Za jej pomocą zrzucisz z drzewa torbę Otta. W torbie znajdziesz złamany klucz do schowka w samolocie.

Użyj szkła powiększającego na promieniach światła. Hmm... wypadało by to szkło gdzieś przymocować. Nadawać do tego się będzie narzędzie znalezione we włazie. Takie połączenie szkła z narzędziem użyj na promieniach. Potem złamany klucz na szkle i Brian spawa klucz.

Klucz jednak do schowka nadal nie pasuje – użyj na nim noża. Ze środka wyjmij buty śnieżne. Wróć do ruchomych piasków. Tam wespnij się na skałę obok której wyginał śmiało ciało lemur. Jest śliska, ale masz przecież spray antypoślizgowy. Ponownie wespnij się na skałę, ale drogę zagrodzi ci ten cholerny lemur. W ekwipunku użyj pojemnika z wodą na piesku, a pieska w miejscu gdzie był wcześniej lemur. Zobacz filmik :)

Wróć do samolotu po drugiego pieska. Tym razem wlej do środka whiskey i powtórz wcześniejszą operację. Lemur zalewa się w trupa :) Wejdź po skale na klif. Tam użyj butów śnieżnych na moście. Lemur wypija resztę whiskey :)

2. Surfin' Mala

Obejrzyj notatnik Lesliego. Brian zauważy, że jego pismo jest łudząco podobne do pisma żołnierza. Porozmawiaj z Pułkownikiem o wszystkim.

Idź w prawo by dotrzeć na plażę Luana, następnie do baru. Porozmawiaj z Lokelani, a potem z jej papugą. Weź tablicę i kredę, pojemnik na cygara z popielniczki na ziemi. Wyjdź z baru i skieruj się w stronę autostrady. Pokaże się mapa – idź do zatoki Alaula. Porozmawiaj z Knifem, a potem z Kai. Weź linę i talk spod chatki. Spójrz na żółwia z piasku. Potem idź na lewo do przystani i zabierz skrzynkę narzędziami. Wróć na plażę Luana.

Obok centrum dla zwiedzających jest kontener na śmieci i wejście do piwnicy (oczywiście zablokowane). Ze śmietnika weź masło. Idź do szałasu surferów. Obejrzyj zwisający obok schodów kabel. Jest do czegoś przywiązany. Użyj masła pod szałasem żeby go zabrać. Potem „porozmawiaj” z mnichem. Daj mu tablicę. Możesz zadawać mu pytania dopóki nie wypisze mu się kreda.

Na prawo od centrum stacjonuje żołnierz – Zachariasz O' Connor. Dowiesz się od niego wielu przydatnych potem rzeczy – w tym momencie najbardziej interesujący jest przepis na zrobienie kredy. Użyj talku na pojemniku na cygara, a pojemnik na żywicy z palmy. Voilà – kreda domowej roboty zrobiona.

Idź do mechanicznego byka. Nie działa (a mogło być inaczej...) Wejdź do skrytki.

Porozmawiaj z Lokelani o byku.

Wróć do szałasu surferów. Daj mnichowi kredę i dokończ zadawanie pytań. Okaże się że to poznany w Runaway 1 Joshua. Poproś go o naprawę byka. Do naprawy potrzebny mu smar i narzędzia – daj mu skrzynkę z narzędziami i masło. Teraz do pełni szczęścia brakuje tylko prądu.

Użyj kabla z hakiem na desce, która blokuje wejście do piwnicy. Porozmawiaj z O'Connorem i każ mu wejść na drzewo. W tym czasie zabierz zdjęcie Pignona z książki i pożycz hummera. Drzwi do piwnicy są odblokowane. Wejdź do środka. Pod schodami jest schowek – weź stamtąd wykrywacz metal. Teraz podejdź do panelu na lewo od schodów. Musisz dostarczyć prąd do byka. Obniż dźwignie od centrum i restauracji Kahuna i podnieś dźwignię odpowiadającą za byka. Joshua naprawia byka. Teraz idź do Knife'a i porozmawiaj z nim o surfingu. Knife teraz trenuje na byku i pożycza ci motorówkę.

Idź do maszyny do zdjęć pamiątkowych. Obejrzyj panel za malunkiem. Porozmawiaj z Lokelani o jej dawnym zawodzie, o programie GreasePaint Pro i o maszynie do zdjęć. Wróć do maszyny i każ wejść Małemu Demonowi pod platformę – znajdzie żeton do maszyny. Odda ci go jednak za... piwo :)

Poproś Lokelani o piwo. Ta da ci je za friko gdy odpowiesz poprawnie na pytania dotyczące jej chłopaków. Poprawne odpowiedzi to – Milo, Lopati, Tiroo, Russell. Piwo daj Demonowi. Ten da ci żeton. Teraz wypadało by doprowadzić do maszyny prąd. Idź do piwnicy i wyłącz prąd w mieszkaniu Lokelani, a podciągnij dźwignię od maszyny. Wróć do niej i wsuń żeton w otwór w panelu. Zabierz zdjęcie i daj je Lokelani, podobnie jak fotkę Pignona. Kiedy pójdzie Mały Demon nieźle narozrabia... Teraz trzeba uratować Aolani...

Porozmawiaj z O'Connorem o ptaku. Brian to ma dopiero pecha... Idź do Kaia i porozmawiaj z nim o jego dziadku – szamanie. Daj Kaiowi Aolani. Powie, że ptak nie jest martwy, ale pół-martwy i da się go uratować. Nie pamięta jednak gdzie znajduje się chatka jego dziadka w której znajdują się potrzebne do tego ingredienty.

Idź do wojskowego obozu. Powiedz żołnierzom, że chcesz porozmawiać z Pułkownikiem. Kiedy Leslie pójdzie do tatusia, napisz mu w notaniku - „Zlokalizować chatkę w północno-zachodniej części wyspy”. Pogadaj z pułkownikiem. Ponownie poproś o audiencję z Kordsmeierem. Tym razem kiedy Leslie pójdzie porozmawiać z Pułkownikiem powie mu o współrzędnych szukanej chatki. Brian automatycznie je zapisze. Teraz wypadałoby znaleźć GPS.

Porozmawiaj z O'Connorem o GPSie.

W zatoce Alaula wejdź do chatki Knifa i Koali. Koala bawi się O'Connorowym GPSem! Spróbuj mu go zabrać. Achh... nieznośny bachor! Poszczuj go Demonem :) Mając GPS użyj na nim kartki z współrzędnymi, a trafisz do chatki dziadka Kaia. W chatce zabierz żółwią skorupę na prawo od wejścia.

Porozmawiaj z Kaiem o chatce. Użyj wykrywacza metalu na żółwiu z piasku. Daj protezę Kaiowi. W chatce dokładnie porozmawiaj z Kaiem o Gimarium, by dowiedzieć się że jest z metalu. Użyj wykrywacza metalu na grobach, a żeby wykopać księgę – skorupę żółwia...

3. Prostszy niż AMEBA (Simpler than an AMEBA)

Spójrz na walizkę leżącą na biurku i spróbuj ją otworzyć. Ze stołu po prawej weź ultra mocną plastikową torebkę, natomiast z pudeł po lewej – przenośną kamerę. Spróbuj wyjść z pomieszczenia. Okaże się że Kordsmeier ma cię bez przerwy na oku. Wejdź na platformę i z prawego, przedniego końca zabierz taśmę. Spójrz na kamerę wiszącą na platformie i użyj na niej przenośnej kamery. Teraz wyjdź z pomieszczenia drzwiami po prawej stronie. Podsłuchaj strażników i wyjdź prawymi drzwiami. To przecież O'Connor! Porozmawiaj z nim, a kiedy będziesz odchodzić wręczy ci kopertę od Lokelani. W środku znajdziesz pierścień prawdziwego Pignona.

Za pomocą pierścienia otwórz walizkę. Brian automatycznie zabierze zawarte w niej przedmioty. Wróć do O'Connora i dokładnie z nim porozmawiaj, aż powie ci że wie, iż nie jesteś Pignonem. Użyj na nim neutralizatora...

Wróć do głównego pomieszczenia i tym razem przejdź drzwiami w lewo. Użyj karty w otworze sześcianu. Użyj małych kulek na kuli, a potem rękawicy na kuli. Ale jaja :)

Użyj komputera w głównym pomieszczeniu, by poczytać notatki profesora Simona.

Wróć do AMEBY i aktywuj ją raz jeszcze. „Udaj się” do zatoczki Alaula. Porozmawiaj z Joshuą na temat AMEBY.

Znów wybierz przejście do zatoczki.

Wyjdź z pomieszczenia, a następnie wróć, aktywuj AMEBĘ jeszcze raz i ponownie złóż wizytę Joshule. Operacja Małego Demona skończona. Zapytaj Joshuę o przyrządy dentystyczne. Wychodząc Brian gubi rękawicę... (matko, czy on wiecznie musi mieć takiego pecha ;))

Wejdź na platformę. Obok ogromnej statui, platforma może się podnosić. Można to zrobić panelem do którego nie ma klucza – zaimprowizuj i użyj do tego przyrządów dentystycznych. Wejdź do posągu, wspinając się do jego ust.

Spójrz na kamienną kuli Weź bicz i torbę leżące obok kuli i podnieś leżący na niej kapelusz (bicz, torba, kapelusz, kamienna kula... wygląda znajomo :D). Wyciągnij z torby Stenchazol. Udaj się w prawą stronę jamy.

Podsłuchaj Kordsmeiera rozmawiającego z Tarantulą. Po usłyszeniu wielu ciekawych rzeczy, okaże się że jedno z dzieci Tarantuli zginęło (hmm... czyżby to ta wielbicielka Indiany Jonesa? :))

Po odzyskaniu kontroli nad Brianem obejrzyj pudełko stojące na podłodze przy terrarium.

Wróć do Indiany. Użyj plastikowej torebki na kapeluszu by wsadzić w nią Adelinę. Spróbuj użyć jej na otworze, przez który podglądałeś Tarantulę.

Idź do pokoju ze statuami (między głównym pomieszczeniem, a O'Connorem. Spróbuj użyć na środkowych drzwiach Stenchazolu. Użyj przyrządu dentystycznego na pudełku, a potem użyj go na drzwiach ponownie.

Wróć do Tarantuli i znów spróbuj wyrzucić Adelinę przez dziurę. Kiedy blondyna pobiegnie za milusińską, Brian automatycznie ukradnie jedną rękawicę.

Kiedy Kordsmeier i Tarantula odkryją, że w bazie jest szpieg, weź walkie-talkie pozostawione przez pajęczą mamę.

Spróbuj wejść do głównego pomieszczenia. Pułkownik z Tarantulą, już na ciebie czekają... Użyj bicza na lewym kolczyku.

   

Komentarze


815 #1 InSid3r
dnia 20.04.2008 22:54
Mam problem niewiem czy wynika on z błędu poradnika (raczej nie)Grin
Ale na samym początku gdy otwieramy ten właz w poradniku jest napisane że z włazu Brian wyciągnie wode narzędzie a za 2 podejściem spray Anty-poślizgowy okey wyciągnoł wode i narzędzie ale jak próbuje jeszcze raz kliknąć na szukaj we włazie żeby znaleźdź spray Anty-poślizg to mówi on że nie ma tam już nic co mogłoby się przydać a przecierz spray ma posluzyc na slizgie gałęzie :) niewiem czy to błąd gry czy jakie licho ale prosze o pomoc bede próbowal dalej moze sie ude po resie gry pozdro All:super
815 #2 InSid3r
dnia 20.04.2008 22:55
sprost:wyciągnie butle z wodą Pfft :)
815 #3 InSid3r
dnia 20.04.2008 23:19
ok poradzilem sobie poprostu od za drugim razem tego nie wyciagnie trzeba isc na skale i zobaczyc ze jest ona slizga i dopiero teraaz sie uda sprostowanie sie przyda bo to sprawilo problemLol2
957 #4 KriMaster
dnia 10.05.2008 17:39
Ej ja nie wiem co zrobić z bykiem bo ja tam wszystko oglądałem no i rozmawiam z tą Kelnerką i nic tylko coś tam że "Nigdy nie dosiadałem mechanicznego byka" a ja potem wszystkie opcje i nic Jushua też nic nie da sie o bykuSad Pomużcie proszęSadSadSadSad
973 #5 mudkip
dnia 21.05.2008 19:25
tez mam pewien problem jak zabrac z ksiazki fote pignona???? help pomozcie!! :cry:
973 #6 mudkip
dnia 21.05.2008 19:26
ja to wczesniej zrobilem ino mialem remon kompa :shock2: i sejw sie skasowal :cry:
1000 #7 JAAR
dnia 17.06.2008 21:04
Fajna giera. Przeszedłem całą dzięki tej solucji. Najlepsze jest po napisach końcowych. O'Connor ma naprawdę przechlapane(jak prosie w ulewny deszcz):)
979 #8 nika_013
dnia 29.06.2008 13:05
"Teraz sie bedzie dzialo" to za malo!!! :| przeszlam cala, bomba. ale sie wystraszylam... :-o
1035 #9 picasso
dnia 18.07.2008 11:24
świetny poradnik.czekam na runaway3
49 #10 Sagitarius
dnia 06.08.2008 13:39
Ja mam taki problem, że nie mogę za kija dać zdjęcia kelnerce :/
3191 #11 stan79
dnia 14.07.2017 16:51
przy mnichu nie mam dialogu o naprawie byka co mam zrobić
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]