Undercover: Operation Wintersun - zapowiedź

Dodane przez Kent dnia 02.04.2007 16:28

"Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia"

Wstęp

Kultowy cytat z Fallouta doskonale obrazuje możliwości "ewolucji" gier wojennych. Tak naprawdę gry wojenne (a dokładnie dotyczące II wojny światowej, bo gra, o której piszę toczy się właśnie w tych realiach) niczym nowym zaskoczyć już nas nie mogą. W końcu ile razy można lądować w Normandii, zdobywać Berlin lub walczyć pod Stalingradem? Co prawda, twórcy ciągle wydają kolejne gry, ale tak naprawdę każda z nich jest tylko udoskonaleniem pierwowzoru. W gruncie rzeczy dostajemy ten sam produkt, z poprawioną grafiką i fizyką. Kolejne części Call of Duty i Medal of Honor ciągle kręcą graczy, ale osoby takie jak ja, które grają w niemal każdą grę z II WŚ w tle, w pewnym momencie odczuwają znużenie ciągłym strzelaniem i zdobywaniem wyżej wymienionej plaży Omaha. Wielokrotne deja-vu może na dobre odstraszyć potencjalnego klienta. A przecież II Wojna Światowa to nie tylko straszne bitwy, ale także wielkie tajemnice, ukrywane w tajnych bunkrach III Rzeszy. Ten temat to świeże pokłady nowych pomysłów, których w grach jeszcze nie uświadczyliśmy. Do takiego wniosku musiał dojść austriacki team Sproing Interactive. Ich gra Undercover przeniesie nas do świata ogarniętego II Wojną Światową. Podczas grania odkryjemy tajemnicze plany nazistów, które mogły zmienić losy całej ludzkości. Tym razem jednak nie będziemy "zwiedzać" frontu z pukawką w ręce. Panie i Panowie! Już niedługo w naszym kraju ujrzymy pierwszą grę przygodową rozgrywającą się w realiach II Wojny Światowej!

Kilka faktów z historii

Akcja Undercover: Operation Wintersun toczy się w roku 1943. Osoby obeznane z historią zapewne wiedzą, że właśnie w tym roku naziści zaczęli tracić inicjatywę na froncie. Kolejne przegrane potyczki z Sowietami, kapitulacja Włoch oraz kurczenie się doświadczonej kadry oficerskiej, dawały Hitlerowi sporo do myślenia. Wojna powoli chyliła ku upadkowi III Rzeszę. Naziści zdawali sobie sprawę, że tylko przewaga technologiczna może odwrócić losy wojny. Właśnie w tym okresie do produkcji trafiły tak znane bronie jak V-1 - niemiecki pocisk odrzutowy (samolot-pocisk) oraz rakieta A-4. Również w roku 1943 (jak i wcześniej) III Rzesza prowadziła prace nad skonstruowaniem bomby atomowej!

Fabuła

W grze Undercover informacje o zbrojeniach przejęli alianci. Ich raporty wyraźnie donosiły: hitlerowcy konstruują bombę atomową! Brytyjczycy, by temu zapobiec wysyłają szpiega, jednak wiedza zwykłego szpiega mogłaby okazać się niewystarczająca do zrozumienia pojęć ściśle naukowych. W tej sytuacji najlepszym wyjściem okazało się zaangażowanie w akcję fizyka John’a Russell’a, który posiada ogromną wiedzę na temat technologii jądrowych. Russel podczas operacji "Zimowe Słońce", której celem jest zdobycie dokumentów potwierdzających plany nazistów, zwiedzi m.in. Londyn, Berlin oraz małe niemieckie miasteczko (brzmi tajemniczo). Twórcy zapowiadają mrożący krew w żyłach scenariusz, nagłe zwroty akcji oraz duchową przemianę głównego bohatera. Jeśli jednak spodziewasz się gry edukacyjnej, która opowie o produkcji bomby jądrowej, to niestety, ale muszę Cię zmartwić. Autorzy, by podnieść atrakcyjność gry, wprowadzili elementy fikcyjne.

Interfejs i grafika

Undercover będzie klasyczną przygodówką point & click, bez zbędnych sekwencji zręcznościowych, a grafika ma być niezwykle miła dla oka. Tutaj twórcy znowu zaskoczyli nas nowym patentem - kolejną innowacją jest to, że gra będzie wykorzystywała vertex i pixel-shadery. Lokacje mają być zrobione na podstawie miejsc rzeczywistych, w których po prostu czuć wielką tajemnicę porównywalną z tą, której doświadczymy oglądając filmy dokumentalne Bogusława Wołoszańskiego.

Zagadki

Kwintesencją gier przygodowych są zagadki. W Undercover: Operation Wintersun będziemy m.in. odczytywać zaszyfrowane wiadomości, szukać sekretnych pomieszczeń oraz rozwiązywać mini gierki. Osobiście czuję pewien niepokój związany z tymi ostatnimi. Niejednej grze przygodowej nie wyszło na dobre wciskanie na siłę mini gierek, które na dodatek psuły klimat gry oraz wydłużały czas potrzebny na jej przejście.

Zakończenie

Podsumowując, już pod koniec kwietnia na nasz rynek wkroczy gra, która najprawdopodobniej zapoczątkuje nowy trend: robienia przygodówek na podstawie wojennych tajemnic, z elementami fikcji. Jeśli gra jest naprawdę tak pasjonująca, jak mówią o niej twórcy oraz zagraniczne serwisy poświęcone grom, to możemy się spodziewać produkcji, o której będzie się mówić jeszcze długo po premierze. Dystrybutorem gry w Polsce jest Nicolas Games. Cena Undercover: Operation Wintersun została ustalona na 80zł bez jednego grosza. Jako ciekawostkę dodam, że trwają prace nad prequelem Undercover, zatytułowanym Undercover: Dual Motives. Niestety, na razie wiadomo tylko o wersji na Nintendo DS.

Autor: Kent

   

Komentarze


24 #1 mendosa
dnia 02.04.2007 21:33
Poprawiłem kilka błędów powtórzeń, klika braków ogonków, w paru miejscach stylistykę i logikę zdań. Ogólnie dobrze, pisz dalej :) .
2 #2 drozda
dnia 05.04.2007 11:54
Tekst bardzo ciekawy, tylko zaostrzył mój smaczek na grę :).
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [2 głosy]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]