Reprobates - zapowiedź

Dodane przez Adventure-Zone dnia 08.05.2006 16:16

Future Games, pochodząca z Czech firma odpowiedzialna za wydanie takich gier jak NiBiRu czy Black Mirror zapowiedziała kolejną produkcję. Planowana na jesień 2006 roku, Reprobates zdaje się obiecywać mroczną, a zarazem i ciężką linię fabularną, która porwie gracza już od samego początku.

Wszystko zaczyna się zupełnie zwyczajnie. Jak co dzień Adam wsiada do samochodu i udaje się do pracy. Jak zwykle oczekuje nudnego dnia, po którym wreszcie będzie mógł spędzić czas ze swoją dziewczyną. Jednak dzisiejszy dzień nie należy do zwykłych i Adamowi nie dane będzie wypocząć w czasie jazdy. Moment po odpaleniu silnika, ogarnia go błyskawiczny i krótkotrwały ból. Przez chwilę Adam nie widział nic poza jaskrawym białym światłem zdającym się go porywać. Ból trwający przez chwilę zaczyna stopniowo zanikać. Wstrząśnięty i zaniepokojony Adam mimo wszystko wyjeżdża na drogę. Gdy ból kompletnie zanika, Adam stara się zrelaksować i zapomnieć o dziwnym zjawisku, włącza radio. Po kilkuset przejechanych metrach z niewiadomych przyczyn w jego auto uderza przewożąca paliwo ciężarówka... Na miejscu nie pozostało nic poza oślepiającym białym światłem, efekty wypadku powinny być fatalne. Adam teoretycznie nie miał szans wyjść z tego cało. Jednak wygląda na to, że opatrzność ma co do niego trochę inne plany...

Kiedy Adam otwiera oczy okazuje się, że znajduje się on w małej chatce. Chłopak szybko orientuje się w sytuacji i dochodzi do wniosku, że jest na obcej wyspie wraz z postaciami z różnych epok historycznych. Wszyscy wokoło kontrolowani są przez tajemniczy dzwon, po usłyszeniu którego każdy zapada w sen nie mogąc mu się oprzeć. Często mieszkańcy znikają w nocy, nie pozostawiając po sobie śladu. Zakamuflowane wiadomości porozmieszczane po całej wyspie zmuszają Adama do podjęcie poszukiwań. Jaką prawdę skrywa wyspa? Czy Adam rzeczywiście przetrwał tragiczny wypadek? Chłopak postanawia podjąć walkę z tajemnicą, zanim i on pewnej nocy zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach. Informacja prasowa z Future Games zostawia nas, z takimi oto słowami : "Answers appear and at once disappear in another ringing [of the bell]. The night comes. Will it be the last one? Or will there be another morning?” ("Odpowiedzi pojawiają się i od razu znikają z kolejnym biciem dzwonu. Nadchodzi noc . Czy będzie to ta ostatnia? Czy też nadejdzie kolejny poranek?").

Sami widzicie, że Reprobates ma w sobie coś, dzięki czemu nasza ciekawość cały czas rośnie. Na oficjalnej stronie znajdującej się pod adresem www.FutureGames.cz potwierdzona została informacja, że gra korzystać będzie z ulepszonego silnika AIDS (Advanced Graphic Development System). Dzięki temu możemy spodziewać się realistycznej animacji postaci, możemy oczekiwać takich efektów jak widoczne na twarzach emocje, zmiany spowodowane starzeniem się, czy efekty atmosferyczne. Już po obrazkach widać świeżość oprawy graficznej. Zmiany zastosowane w silniku gry brzmią obiecująco, jednak z informacji, które wypłynęły do tej pory od twórców wynika, że to wciągająca i mroczna fabuła będzie odgrywała w grze najistotniejszą rolę. Niewątpliwie mamy przed sobą niespokojne wyczekiwanie dnia, w którym wreszcie będziemy mogli dowiedzieć się co tak naprawdę przydarzyło się Adamowi. Wygląda na to, że Future Games szykuje się do wydania kolejnej mocno zakręconej gry przygodowej.

Autor: Ugur Sener
Tłumaczenie: drozda

Tekst pochodzi z zinu:

AZ63
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?