Space Quest - solucja

Dodane przez korowiow dnia 17.04.2006 14:37

Na początku musisz wydostać się z zagrożonego statku. Idź w lewo, do pokoju z monitorem. Połaź tam przez chwilę. Powinien tam zaraz wejść naukowiec i paść na podłogę. Podejdź do niego i obejrzyj go (look man). Po chwili poda ci hasło do komputera ("astral body"). Podejdź więc do monitora i popatrz nań (look monitor). Wpisz hasło podane przez psorka i poczekaj, aż dziwne ustrojstwo pojeździ po półkach i znajdzie się z powrotem nad monitorem. Wtedy weź z niego kartridż (take cartridge). Idź teraz cały czas w lewo, aż nie dotrzesz do trupa. Przeszukaj go (search corpse) i zabierz mu kartę (take card). Idź w prawo i zjedź windą niżej. Potem znów w prawo i znów windą niżej. Musisz się spieszyć, gdyż może cię dopaść strażnik. Na dole idź w prawo i podejdź do panelu kapsuły. Otwórz teraz za jej pomocą drzwi (push open bay door). Idź dalej w prawo i użyj karty na panelu obok windy (use card). Jedź na górę. Tam podejdź do panelu i obejrzyj go (lok panel). Wciśnij przycisk (push airlock). Podejdź teraz do dwóch białych przycisków na ścianie i wciśnij najpierw lewy (push left), a potem prawy (push right). Z lewego schowka weź gadżet (take gadget), a z prawego kombinezon (take suit). Przejdź teraz przez otwarte drzwi w lewo. W hangarze wciśnij przycisk na panelu (push button) i wejdź do POD-a (enter pod). Zamknij za sobą drzwi (close door), zapnij pasy (fasten belt), wciśnij zasilanie (push power), pchnij lewar (pull lever) i wystartuj. Potem włącz nawigator (push autonav) i tyle!

Zaliczysz twarde lądowanie na pustynnej planecie. Rozepnij pasy (unfasten belt), zabierz apteczkę (take kit) i wysiadaj (get out). Przed POD-em leżą okulary (nie widać ich, ale uwierzcie mi na słowo). Weźcie je (take glass). Idź teraz cały czas na wschód aż nie ujrzysz ścieżki skalnej prowadzącej na górę. Wyjdźcie nią na sam szczyt, przejdźcie przez skalny most i idźcie w lewo. Zobaczycie pająka. Idźcie z powrotem do skalnego mostu i stańcie obok kamienia. Teraz, kiedy pająkj znajdzie się dokładnie pod nim, zrzućcie kamień (push rock). Jeśli się nie uda, trzeba będzie wczytać grę. Kiedy zgnieciesz paskudnego pająka idź w lewo, ścieżką w górę, a potem cały czas w prawo, aż do skału z dwoma "rogami". Przejdź między nimi, a zjedziesz na dół. Weź tam mały brązowy kamyczek z ziemi (take rock). Idź w lewo. W tym pomieszczeniu w podłodze jest krata. Idź jej maksymalnie północnym skrajem ("przyklej" się do ściany), bo inaczej wchłonie cię zielone paskudztwo. Po drugiej stronie wrzuć do gejzera kamyk, by go zatkać (put rock in geyser). Idź na p[ółnoc, maksymalnie na tyły jaskini i za stalaktytami na zachód. Na laserowej bramie użyj okularów (use glass) i idź dalej na północ i w prawo. Zapisz grę! Musisz teraz omijać spadające z sufitu krople. Idź w prawo i włącz gadżet (turn on gadget). To uniwersalny translator. Idź dalej w prawo i pogadaj z wielką głową. Stwór każe ci unicestwić potwora i odeśle na powierzchnię. No, pięknie. Zejdź teraz ścieżką na sam dół i idź na północ. Otwórz apteczkę (open kit). Wejdź do jaskini i szybko rzuć w potwora wodą (throw water). Oraz rozpuknie się, a my będziemy mogli zabrać część leżącą w jego jaskini (take part). Wróć teraz z powrotem na ścieżkę, do "rogów" i zjedź na dół. Idź teraz, identycznie jak poprzednio, do wielkiej głowy. Rzuć przed nią część (drop part) i wejdź w portal, który się przed tobą otworzy. Znajdziesz się w hali produkcyjnej (czy jakoś tak). Podejdź do ekranu i włóż kartę do szczeliny (put cartridge in slot). Zapamiętaj kod (6858), jaki zobaczysz na ekranie. Wyjmij teraz z powrotem kartridż (take cart) i wsiądź do poduszkowca po lewej (enter skimmer). Teraz wystarczy go odpalić (start skimmer) i jazda! Teraz czeka was cholernie frustrujący etap - macie jachać prosto przed siebie, omijając skały na pustyni (pamiętajcie! cztery stłuczki i koniec gry!). Po długiej jeździe wylądujecie na miejscu - Ulence Flats.

Wyciągnij kluczyki ze skimmera (take key) i wysiądź (get out skimmer). Podejdzie do ciebie dziwny gość, który będzie chciał kupić twój pojazd. Olej go i wejdź do baru. Potem wyjdź i pogadaj ponownie z gościem, który podejdzie do wózka. Tym razem zaproponuje ci jeszcze jetpack. Zgódź się (yes). Wejdź do baru i podejdź do lady (do jej prawego końca). Zamów piwko (buy beer - musi stać przed tobą barman) i wypij (drink beer). Potem jeszcze jedno (buy beer, drink beer) i jeszcze (buy beer, drink beer). Dobra, wystarczy :))). Dowiesz się kilku rzeczy od kolesi przy barze. Teraz będzie trzeba trochę pograć przy automatach. Graj tak długo, aż nie uzbierasz 250 $. To proste, wystarczy po każdej wygranej save'ować i wczytywać po przegranej. Kiedy osiągniesz tę kwotę, maszyna się wyłączy. Wyjdź z baru i idź na północ, a potem w prawo. Staniesz przed sklepem "Droids B Us". Wejdź do środka, idź za sprzedawcą na górę, podejdź do robota po prawej i kup go (buy robot). Opuść wraz z nim bar i idź cały czas w lewo, aż do statku. Idx teraz na południe, o sprzedawcy i zaprowadź go do statku na północy. Kup go (buy shuttle). Wejdź teraz do swojego nowego nabytku (climb ladder) i odpal go (push button). Kiedy robot spyta o sektor, wpisz HH. Ale odlot!

Znajdziemu się w samym środku zimnej, kosmicznej pustki naprzeciw obcego statku. Cóż, musimy go zinfiltrować. Załóż jetpacja (wear jetpack) i wysiądź ze statku (get off shuttle). Teraz podleć do drzwi (to te czerwone) i otwórz je (open door) i wejdź do środka. Teraz poczekaj, aż droid otworzy drzwi i szybciutko przez nie przejdź. W tym pomieszczeniu otwórz szarą skrzynię (open chest) i wejdź do środka (enter chest). Zostaniesz przetransportowany do innego pomieszczenia - pralni. Otwórz pralkę (open machine) i wejdź do środka (enter machine). Zstaniesz... hm.. trochę wymięty ;). Znów otwórz pralkę (open machine) i wyjdź na zewnątrz. Idź w prawo i pogadaj z zielonym ufokiem (talk man). Gadaj z nim tak długo, aż spyta "Do you own King's Quest II" (niezłe jaja, co :)). Odpowiedz "yes". Teraz pocałuj (sic!) kosmitę (kiss alien). Wejdź do windy po lewej i idź w lewo. Wejdź do kolejnej windy i idź cały czas w prawo, aż do "sklepu". Obejrzyj uniform, który masz na sobie (look suit) i dal robotowi przy ladzie ID.kiedy pójdzie, szybko podejdź do dołu kontuaru i zakoś granat (take grenade). Idź w lewo i nad ufokiem stojącym obok maszyny zrzuć granat (throw grenade). Znów idź w prawo, pokaż ID robotowi (show ID) i szybko zakoś granat z lady (take grenade). Idź w lewo. W pewnym momencie spadnie ci hełm i będziesz łatwym kąskiem dla Obcych. Teraz musisz być ostrożny - kiedy tylko ujrzysz jakiegoś kosmitę, strzelaj natychmiast z pistoletu (F6). Broń ta nie działa na takie latające dyski - te trzeba po prostu omijać. Zjedź windą na dół i idź w prawo, aż do maszyny. Przeszukaj zwłoki (search corpse). Znajdziesz pilota, którego użyj (push button). Podejdź do machiny i obejrzyj ją. Wprowadź teraz kod (6858) i potwierdź Enterem. Uruchomisz autodestrukcję i będziesz mieć tylko kika minut na wydostanie się ze statku. Idź w lewo i wejdź do pierwszej windy. Potem wejdź do kolejnej. Podejdź do statku i wsiądź do niego (get in ship). Teraz włącz statek (press button) i obejrzyj zakończenie. Finito!

Autor: Korowiow

AZ24

   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?