Sherlock Holmes i Tajemnica Srebrnego Kolczyka - solucja

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 14:32

Cementownia Bromsby’ego

Po rozmowie ze stróżem wchodzimy do budynku po prawej. W środku wchodzimy po schodach. U góry zabieramy klucz leżący pod stolikiem po lewej. Następnie wchodzimy przez drzwi będące za nami (używamy zdobytych kluczy). Zabieramy brudny papier spod tygrysa, przyglądamy się słoniowi (poruszamy trąbę i zabieramy figurkę pana Bromsby). Za pomocą małego kluczyka otwieramy sejf ukryty za obrazkiem nad biurkiem i zabieramy ze środka księgi rachunkowe. Teraz wracamy do poprzedniego pomieszczenia i ustawiamy figurkę pana Bromsby koło trzech innych. W ten sposób zdobędziemy klucz. Bierzemy go i za jego pomocą dostajemy się do szuflady biurka w drugim pomieszczeniu. Czytamy dokumenty ze środka, ale nic nie zabieramy tak, aby Grimble nie zorientował się, że tu myszkowaliśmy. Jeżeli nie zostaliśmy jeszcze zawołani przez Watsona, oznacza to, że musimy jeszcze coś obejrzeć (jakąś rzeźbę, fotografie obraz), więc oglądamy oba pomieszczenia u góry bardzo dokładnie. Wracamy do Baker Street.

Baker Street

Po rozmowie z porucznikiem i Watsonem wracamy o zmierzchu do cementowni.

Cementownia Bromsby’ego

Najpierw zabieramy drabinę i ustawiamy ją przy murze. Po przejściu na druga stronę ZAPISUJEMY stan gry. Przed nami pierwsza zręcznościowa część gry, więc trzeba będzie ją pewnie powtarzać przynajmniej kilka razy. Przyznam, że była to pierwsza zagadka w tej grze, która mnie naprawdę zirytowała (poza pierwszym quizem ;). Aby ją bez stresowo przejść należy zastosować się do poniższej instrukcji.

Najpierw udajemy się za stróżem, jednak nie za szybko, aby nas nie zauważył (przypominam, że by biec należy szybko kliknąć dwa razy lewy klawisz myszki). Teraz ustawiamy się dokładnie w miejscu, które pokazane jest na poniższym obrazku.

Gdy pies będzie w miejscu tak jak na obrazku każemy Holmesowi biec do drzwi biura. Następnie używamy klucza, aby dostać się do środka. Teraz wchodzimy do góry i postępujemy tak jak wcześniej za dnia. Tzn. wyciągamy figurkę ze słonia, zabieramy klucz z konstrukcji mostu, dzięki czemu zdobędziemy klucz do szuflady. Otwieramy ją i zabieramy z wnętrza dokumenty oraz klucz do magazynu. Schodzimy na dół i zapisujemy grę. Wychodzimy na zewnątrz, biegniemy w lewo i gdy pojawi się widok z góry idziemy na miejsce ukazane na poniższym obrazku. Gdy strażnik będzie w takiej pozycji jak na obrazku szybko udajemy się do magazynu (po lewej u góry) – na początku kawałek idziemy, żeby po chwili biec. Trzeba się również spieszyć z otwarciem drzwi za pomocą zdobytego klucza, gdyż po chwili możemy zostać zobaczeni.

W środku teatru zapalamy lampę na narożniku, oraz udajemy się w głąb. Po drodze mierzymy odcisk buta. Za pomocą noża dostajemy się dalej. Teraz kolejny raz zapalamy światło, po czym oglądamy ślady krwi na szmacie. Teraz bierzemy pęk kluczy i idziemy, aż do następnych drzwi. Otwieramy je i przechodzimy dalej. Po drodze możemy zbadać proszek rozsypany na podłodze. Wchodzimy do następnego pomieszczenia. Idziemy w lewo i za pomocą noża przecinamy materiał. Idziemy dwa pomieszczenia wstecz i zabieramy zwinięty kłębek materiału spod miejsca, z którego zabraliśmy pęk kluczy. Teraz za pomocą noża wycinamy maskę na twarz. Używamy jej i wracamy obejrzeć ciało. Jednak potrzebujemy czegoś, aby przesunąć ciało. Niestety szpadel się nie nada (jednak trzeba spróbować), więc wracamy do dużego pomieszczenia i zabieramy tyczkę znajdującą się niedaleko drzwi. Teraz używamy tyczki na zwłokach. Po rozmowie z Watsonem nastąpi animacja, po której wrócimy do Baker Street.

Baker Street

Przed nami trzecie pytania quizowe:

1) TAK – załączamy rozmowę z Gobletem
2) TAK – załączamy zdjęcie Bromsby’ego nad wąwozem Kalidassa oraz dokument "O kapitanie Lowrie…"
3) NIE – załączamy rozmowę z Mary oraz tekst "wyrok" 4) TAK – załączamy tekst "Kancelaria Lloyd, Lloyd & Masterson"
5) TAK – załączamy wskazówkę dotyczącą znalezionego przy zwłokach paszportu (jeżeli nie ma tej opcji, należy przeczytać paszport w inwentarzu)

Teraz czytamy dokumenty przekazane nam przez Sherlocka, po czym udajemy się do domu Huntera.

Dom Huntera

Po rozmowie z Applebym oglądamy ślady krwi na podłodze w domu. Następnie przyglądamy się otwartej szafce oraz mierzymy odcisk buta na parapecie okiennym. Po tym wychodzimy z pomieszczenia i udajemy się w głąb ogródka. Po prawej możemy zbadać doniczki, jednak na nic wśród nich ciekawego nie trafimy. Należy dokładnie przyjrzeć się doniczkom na wprost. Pod jedną z nich znajdziemy kilka ciekawych rachunków. Wracamy do bazy.

Baker Street

Najpierw podchodzimy do biblioteczki i stojąc obok niej klikamy na butelkę wina. Sherlock zauważy, że wśród książek powinny znajdować się jakieś ciekawe informacje. Więc sięgamy po encyklopedię i dowiadujemy się o kolejnym miejscu, jakie przyjdzie nam odwiedzić. Jednak zanim się tam udamy należy się przebrać, w tym celu wychodzimy przez drzwi w głębi pomieszczenia.

Opactwo Richmond

Na miejscu najpierw idziemy do bramy i rozmawiamy z jednym z ojców. Po rozmowie idziemy w głąb lasu (w lewo). Teraz, aby bez stresowo pokonać ten fragment gry trzeba postępować dokładnie według poniższych instrukcji.

Najpierw idziemy dwa razy prosto. Na pierwszym rozwidleniu wybieramy drogę w prawo. Znajdziemy się przy małym jeziorku, do którego niedługo wrócimy. Na rozwidleniu idziemy w lewo. Następnie wybieramy ścieżkę w prawo (uwaga na zmiany ujęć kamery, które potrafią zmylić). Teraz kolejny raz idziemy w lewo (ale to wyżej) i prosto. W efekcie powinniśmy znaleźć się na ścieżce, przy której możemy dostrzec pomarańczowe wiadro leżące na poboczu. Idziemy prosto i do góry (powinniśmy natrafić na rozbitą butelkę wina). Idziemy ścieżką w górę, a gdy Sherlock poinformuje nas, że czuje dym koniecznie ZAPISUJEMY grę. Gdy pójdziemy wyżej zacznie się kolejny zręcznościowy fragment gry. Naszym zadaniem będzie ugaszenie pożaru w ciągu minuty. W tym czasie musimy zabrać wiadro, napełnić je wodą z jeziorka i wrócić na miejsce gasząc pożar. Aby ułatwić wam zadanie poniżej załączam obrazki, które na pewno pomogą w przejściu tego fragmentu gry.

Więc gdy już zacznie się odliczanie biegniemy w dół. Na pierwszym skrzyżowaniu udajemy się w prawo. Bierzemy wiadro i biegniemy w dół. Teraz biegniemy w prawo (1) i w dół (2). Teraz biegniemy w dół i w prawo (3). Idziemy jak na rysunku (4) i w prawo (5), a następnie w dół (6). Teraz nabieramy wody do wiadra i biegniemy z powrotem. Najpierw w lewo, do góry, w lewo (7). Teraz w prawo i w lewo (8). Następnie w lewo (to wyżej) oraz do góry (9). Teraz już wystarczy biec prosto, w prawo i wzdłuż ścieżki (powinniśmy przebiec koło resztek rozbitej butelki wina). Gdy dobiegniemy na miejsce szybko gasimy pożar.
Teraz schodzimy na dół i pierwsze, co robimy to zapalenie świeczki. Badamy plamę na podłodze, oglądamy stertę tlących się dokumentów oraz przyglądamy się butelkom oraz łóżku. Następnie kierując się za śladami odciśniętymi w ziemi (w międzyczasie je mierzymy) idziemy w głąb ruin. Na końcu korytarza odkrywamy schowek ukryty za cegłą (używamy noża, aby się do niego dostać). Ze środka zabieramy wszystko co się da i dokładnie czytamy dokumenty. Teraz wychodzimy z lasu i wracamy do Sherringford Hall.

Sherringford Hall

W środku po odbyciu rozmowy idziemy do buduaru (pokoju Lavinii). Po krótkiej rozmowie i po wyjściu porucznika jeszcze raz rozmawiamy z Lavinią pokazując jej zdjęcie młodej kobiety (to w tym momencie musiałem powtarzać grę :/). Po tym wrócimy do Baker Street, aby rozwiązać kolejny quiz.

Baker Street

Prawidłowe odpowiedzi są następujące:

1) TAK – załączamy tekst o Jung Jei
2) TAK – załączamy rozmowę z Applebym
3) TAK – załączamy rozmowę z Bratem
4) TAK – załączamy dwa dokumenty: groźba W. i groźba W.C.
5) TAK – załączamy dokument Przepaść Kalidassa

Po rozwiązaniu quizu Sherlock zdecyduje się udać do teatru Aston.

Teatr Aston

Na miejscu oglądamy tablicę po lewej i wchodzimy do środka. Najpierw rozmawiamy ze starym znajomym Kirbym, a następnie idziemy porozmawiać z aktorami. Po przepytaniu wszystkich idziemy do garderoby. W środku rozmawiamy z pijaną kobietą i wychodzimy na korytarz. Idziemy do pomieszczenia w głębi i zbieramy porozrzucane po pokoju różne notatki i książki. Czytamy je, po czym ponownie przyglądamy się ubraniom wiszącym w szafie. Brakuje jednego! Po tym wychodzimy na korytarz i idziemy zapukać do drzwi kolejnego pomieszczenia, aby porozmawiać z Richardem. W trakcie rozmowy pokazujemy mu kolczyk z diamentami. Teraz przechodzimy za kulisy przez garderobę. Rozmawiamy z napotkanym mężczyzną i wracamy do głównej Sali. Rozmawiamy z młodym mężczyzną wpatrzonym w aktorkę i dostajemy od niego komplet kluczy. Teraz bez problemu możemy otworzyć drzwi prowadzące do góry. W środku odsłaniamy ciekawy wzór na skrzyni i przyglądamy się mu za pomocą lupy. Przymierzamy kolczyk z lewej strony rzeźby. Aby otworzyć skrzynkę będziemy potrzebować jeszcze jednego. Idziemy do garderoby, jednak Sherlock powie, że nie może zabrać kolczyka pijanej aktorce. W takim razie idziemy do głównego pomieszczenia i pokazujemy nasz kolczyk aktorce stojącej na scenie. Dzięki temu staniemy się posiadaczami kompletu trzech kolczyków. Wracamy do pokoiku i otwieramy za pomocą kolczyków skrzynkę. Zabieramy wszystko ze środka i wracamy do Baker Street.

Baker Street

Przed nami kolejny (ostatni obowiązkowy) quiz do rozwiązania. A prawidłowe odpowiedzi to:

1) TAK – załączamy rozmowę z Astonem
2) TAK – załączamy rozmowę z panną Sullivan
3) TAK – załączamy dwie wskazówki: jedną dotyczącą znalezionych w garderobie 29 ubrań
oraz drugą dotyczącą znalezionego już na samym początku gry guzika w kuchni w Sherringford Hall 4) TAK – załączamy francuski bilet wizytowy oraz wizytówkę handlarza antykami

Po tym, jeżeli chcemy możemy odpowiedzieć na ostatnie pytania, choć nie jest to wymagane do ukończenia gry. Prawidłowe odpowiedzi to:

1) Porucznik Herrington
2) Wyatt Collins
3) Jeffries=Richard
4) Jeffries=Richard
5) Nikt
6) Porucznik Herrington

Po odpowiedzeniu na pytania pozostaje nam już tylko obejrzenie zakończenia, w którym Sherlock Holmes wyjaśnia każdą najmniejszą nawet wątpliwość dotyczącą sprawy. I tak kończą się kolejne przygody słynnego detektywa.

Autor: drozda

AZ53

   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 67% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]