Sherlock Holmes i Tajemnica Srebrnego Kolczyka - solucja

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 14:32

Na początek mała rada: wszystkie nowo zdobyte przedmioty należy zawsze dokładnie obejrzeć z poziomu inventory. To samo tyczy się również każdej notatki, książki, czy zdjęcia, które dane nam było obejrzeć. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których nie będzie wiadomo, co należy zrobić. Należy również zapisywać, co jakiś czas stan gry, gdyż zdarzają się momenty (chyba trzy), w których nasze śledztwo może zakończyć się przedwcześnie (czego oczywiście byśmy nie chcieli). Życzę miłej gry!

Sherringford Hall

Na początek bierzemy notatkę pana Bromsby z podłogi oraz rozmawiamy z obydwoma mężczyznami. Wychodzimy z głównego pomieszczenia przez drzwi po prawej. Rozmawiamy z Hermanem Grimble oraz z Lavinią. W Sali rozmawiamy z porucznikiem oraz młodym żołnierzem. Następnie wypytujemy służącego oraz barmana. Idziemy w lewo obchodząc stoły. Wracamy do pomieszczenia, w którym spotkaliśmy Lavinię. Ze stołu bierzemy listę gości i opuszczamy pomieszczenie przez drzwi w głębi (nie te prowadzące do sali). Rozmawiamy ze sprzątaczką Mary oraz przyglądamy się szufladzie po prawej, w której odkryjemy niebieskie obrusy. Wychodzimy przez drzwi obok schodów. Zabieramy z podłogi torebkę i przeszukujemy ją dokładnie wszystko oglądając. Zabieramy również próbkę białego proszku za pomocą probówki. Idziemy przez drzwi po lewej. W środku zabieramy bilet wizytowy z książki, zdjęcie ładnej dziewczyny z lustra (bardzo ważne! Ja za pierwszym razem przegapiłem je i pod koniec gry musiałem zaczynać od początku, gdyż brakowało mi tego zdjęcia. Wygląda na to, że jest to błąd gry :( ). Poza tym tak jak w korytarzu bierzemy próbkę białego proszku z biurka. Wychodzimy z tego pomieszczenia i idziemy w głąb korytarza. Bierzemy pudełko z białym proszkiem spod stolika po prawej (używamy lupy) i idziemy przez drzwi po prawej. W środku bierzemy płatki popiołu z popielniczki, mierzymy miarą odcisk buta na podłodze oraz bierzemy rudy włos z umywalki (obok nożyczek). Wychodzimy z tego pomieszczenia i idziemy przez kolejne drzwi w korytarzu. Na miejscu Sherlock poczuje zapach prochu strzelniczego. Zaglądamy za zbroję i zabieramy ciemny materiał. Za pomocą miary badamy ślady prochu na witrynie drzwi po prawej i idziemy do kuchni (w lewo). Przyglądamy się klapie od zsypu na śmieci, zabieramy guzik z podłogi (obok krzesła) oraz rozmawiamy z kucharzem. Przy okazji idziemy kawałek w głąb pomieszczenia i zabieramy spod dużego lustra czarny włos. Idziemy do Mary (czyści dywan) i rozmawiamy z nią. Wychodzimy przez drzwi po lewej. Rozmawiamy z Lavinią (pokazujemy jej pistolet) oraz z panem Grimble. Po wyjściu obchodzimy stoły od lewej (po drodze rozmawiamy z kolejnym żołnierzem) i zabieramy zabrudzony kawałek białego materiału z jednego z krzeseł. Po tym rozmawiamy jeszcze raz ze służącym sprzątającym podłogę. W tym momencie powinniśmy mieć już wszystko wykonane i powinniśmy automatycznie przejąć kontrolę nad Watsonem. Teraz nasze zadanie jest bardzo proste – wystarczy porozmawiać z wszystkimi osobami na wszystkie dostępne tematy. Po tym ponownie przejmiemy kontrolę nad Sherlockiem. Teraz wystarczy zabrać niedopałek papierosa oraz zmierzyć odcisk buta niedaleko drzwi i akcja przeniesie się na Baker Street.

Baker Street

Bierzemy trzy książki z półki i czytamy je. Następnie już jako Holmes zaczynamy bawić się w małego chemika. Najpierw za pomocą lupy przyglądamy się pudełku z białym proszkiem. Następnie kładziemy trzy próbki proszku na szkło mikroskopu i odkrywamy, że są one identyczne. Teraz kolejno przyglądamy się innym znalezionym przedmiotom. Gdy trzeba mieszamy je z odpowiednimi preparatami rozpuszczonymi w wodzie. Czasami trzeba również użyć palnika. Gdy już skończymy badanie dowodów zacznie się pierwszy quiz.

Oto prawidłowe odpowiedzi na pytania:

1) TAK – załączamy rozmowę z porucznikiem Pattersonem (za drugim razem)
2) NIE – załączamy rozmowę ze sprzątaczką Mary
3) NIE – załączamy wskazówkę dotyczącą znalezionego niedopałka papierosa oraz książkę „badania nad tytoniem”
4) NIE – załączamy rozmowę z Satterthwaite’m
5) NIE – załączamy rozmowę z panią Lambert oraz Carlem Pannisterem
6) TAK – załączamy wskazówkę dotyczącą znalezionego prochu na framudze drzwi w korytarzu oraz książkę „balistyka”
7) TAK – załączamy rozmowę z panną Lambert oraz listę gości.

Po rozmowie z Lestrade przeglądamy dokumenty, które dał nam Sherlock i wracamy do Sherringford Hall.

Sherringford Hall

Na miejscu rozmawiamy z panem Grimble i wychodzimy przez pierwsze widoczne drzwi. Wchodzimy do kuchni i rozmawiamy z kucharzem. Idziemy do palarni. Ze stołu zabieramy białe rękawiczki. Teraz idziemy do pokoju Lavinii. Ze stolika zabieramy czerwoną torebkę i opróżniamy ją. Teraz wracamy do głównej Sali, w której pojawiła się w międzyczasie Lavinia. Rozmawiamy z nią oczywiście, po czym znajdziemy się w gabinecie zmarłego Sir Bromsby. Dokładnie przyglądamy się wszystkiemu na biurku (zdjęcia, książka), szczególnie uważamy, aby nie przegapić ciekawego pierścienia na jednym ze zdjęć. Zabieramy również z szuflady trzy nadpalone papiery. Przyglądamy się również zdjęciom na ścianach oraz odsłaniamy ukryty za jednym z nich sejfowi. Gdy już wszystko zrobimy pojawią się Watson oraz Lastrade. Udajemy się na Stację Flatham.

Flatham

Na miejscu po rozmowie z Fletcherem udamy się do domu Fowletta. Po rozmowie z Grahamem rozmawiamy jeszcze raz z Fletcherem oraz Watsonem. Teraz możemy już udać się do domu Fowletta. Jednak zanim wejdziemy do środka obchodzimy dom od lewej strony i mierzymy odcisk buta na beczce stojącej pod oknem. Teraz możemy wejść do środka używając otrzymanego od Grahama klucza. Na początek bierzemy zapałki z lewej strony i za ich pomocą zapalamy lampę z prawej. Sprawdzamy buty oraz mierzymy odcisk na podłodze. Następnie bierzemy drewniana zabawkę spod stolika i udajemy się do kuchni (w lewo) przeglądając po drodze regał z książkami. W kuchni oglądamy wszystko na stole oraz zabieramy białe płatki popiołu z popielniczki. Teraz wychodzimy z kuchni i idziemy w prawo. Zapalamy lampę oraz przyglądamy się płachcie. Następnie otwieramy jedne z drzwi za pomocą posiadanego klucza i wchodzimy do kolejnego pomieszczenia. Przyglądamy się planszy. Naszym zadaniem jest (jak możemy dowiedzieć się z nadpalonego fragmentu notatki) ułożenie wszystkich linii (wiersze, kolumny i linie poprzeczne) tak, aby suma wszystkich ułożonych guzików była równa 55. Ostatecznie plansza powinna wyglądać jak na obrazku poniżej.

Po ułożeniu zagadki zabieramy żeton i wracamy z nią do głównego pomieszczenia. Podchodzimy do urządzenia po prawej stronie przy ścianie i uruchamiamy je wkładając żeton do podajnika. Pociągamy za rękę automatu i kolejno wybieramy takie karty: as pik, 4 karo oraz 4 krzyż. Po czym zabieramy kawałek papieru. Teraz dokładnie przyglądamy się czterem obrazom wiszącym na ścianie po prawej stronie. Po wykonaniu tej czynności idziemy do pomieszczenia, w którym rozwiązaliśmy zagadkę z żetonem. Podchodzimy do sejfu i wpuszczamy do arki zwierzęta w takiej kolejności (w jej ustaleniu pomagają nam ukryte w obrazach symbole oraz zdobyta notatka) :

Krab, jeleń, niedźwiedź, reszta poza orłem i na końcu orzeł

Zabieramy dokumenty z sejfu, po czym się z nimi zapoznajemy. Pamiętamy jeszcze, aby przyjrzeć się wbitemu we framugę okna śrubokrętowi oraz wiszącym na ścianie dyplomom. W głębi pokoju oglądamy zdjęcie na ścianie, zauważamy brak poduszki na łóżku oraz zabieramy tajemniczą lepką substancję ze zlewu. Po tym powinniśmy usłyszeć Watsona wołającego, że znaleziony został klucz w ogrodzie. Wracamy do środka i za pomocą nowo zdobytego klucza dostajemy się do ostatniego niezbadanego pomieszczenia (drzwi koło zakrwawionej płachty). Na dole zabieramy bilet wizytowy oraz mierzymy wielkość stopy nieboszczyka. Możemy już wyjść na zewnątrz. Wracamy do Baker Street.

Baker Street

Od razu mamy do rozwiązania drugi quiz. Oto prawidłowe rozwiązania:

1) TAK – załączamy rozmowę z Murrayem
2) TAK – załączamy raport Lastrade dotyczący zbrodni (przebieg zbrodni)
3) NIE – załączamy rozmowę z Hermannem Grimble (z 15 października)
4) TAK – załączamy listy od Bromsby’ego do Fowletta
5) TAK – załączamy wskazówkę dotyczącą zniknięcia poduszki
6) TAK – załączamy wskazówkę dotyczącą śrubokręta w framudze okna oraz śladu na beczce na zewnątrz pod oknem

Po tym przystąpimy do badania zdobytych przedmiotów. Oglądamy lepkie kulki pod mikroskopem a zabawkę oraz rękawiczki oglądamy pod lupą. Teraz przejmujemy kontrolę nad Watsonem.

Stacja Flatham

Na początek rozmawiamy z kierownikiem stacji. Następnie przyglądamy się ławce i zabieramy białe piórko (jest po lewej). Teraz wchodzimy do pociągu. W śmietniku nic nie znajdziemy, więc bierzemy się za systematyczne przeglądanie siedzeń. Na pierwszym trafimy na kolejne piórko, przy drugim nic nie znajdziemy, pod trzecim zauważymy czapkę a na końcu wagonu w śmietniku zgaszony papieros. Po tym wrócimy do Baker Street, a później do Sherringford Hall.

Sherringford Hall

Na miejscu rozmawiamy z obiema paniami, po czym wychodzimy pierwszymi drzwiami po prawej. Idziemy na sam koniec korytarza, aż do schodów. Rozmawiamy z Mary, po czym idziemy na górę. U góry mamy do rozwiązania zagadkę z sejfem. Prawidłowa kolejność to:

3 – 1 – 2 – 2 – 1 – 1

Zabieramy wszystko z sejfu i dokładnie czytamy każdy z dokumentów. Rozmawiamy z Lastrade, po czym udajemy się do Cementowni Bromsby’ego.

   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 67% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]