Leisure Suit Larry 7 - solucja

Dodane przez korowiow dnia 17.04.2006 13:11

Przedstawiam oto solucję do polskiej wersji najlepiej zlokalizowanej przygodówki wszech czasów - Larry'ego Bajer Garniaka: Miłość Na Fali. Zawiera ona wszystko, co niezbędne do ukończenia gry, a także wszelkie easter eggs i Ogórów (30 z 32), jakie udało mi się wyłapać (niestety, nie wszystkie możliwe). Ukończyłem tę grę z wynikiem ok. 986 punktów na 1000 możliwych (nie wiem, jak zdobyć resztę). Teraz kilka porad od starego Korowiowa:

1) Próbuj wszystkiego dotykać, lizać, wąchać, oglądaj wszystkie rzeczy bardzo dokładnie.
2) Nie bój się niczego, nie umrzesz ani nie zakleszczysz się na amen.
3) Niewiele zagadek da się rozwiązać w sensowny sposób, więc wykaż się!
4) Wpisuj różne komendy, gdyż niekiedy tylko one mogą popchnąć grę dalej.

Good luck!

Prolog, w którym to nasz dzielny Larry zostaje brutalnie sprowadzony na ziemię przez ukochaną Shammarę i po raz kolejny musi ratować swój biedny tyłek.

To była wspaniała noc. Niestety, Larry zostaje bezwzględnie wykorzystany przez dziewczynę, którą poznał w poprzedniej części gry. Otóż ta przypina go do poręczy łóżka, spokojnie zabiera biedaczynie portfel i w iście mistrzowskim stylu oddala się chyłkiem. Mało tego, wkłada naszemu podrywaczowi do ust cygaro. Jako że Larry nie pali, wypluwa je na łóżko. Oczywiście nie trzeba mówić co się dalej dzieje. Laffer ma poważne kłopoty! Choć wygląda to groźnie, nie musisz się spieszyć. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to zabranie szczypczyków ze stolika po lewej. Larry dzięki swoim nadludzkim umiejętnościom operowania stopami umieści je w Inwentarzu (1 punkt).

W ten sam sposób weź zestaw przyborów do szycia ze stolika po prawej (2 punkty). Wejdź do Inwentarzu i otwórz zestaw. Znajdziesz małą igłę (3 punkty). Użyj na niej szczypczyków (4 punkty) i tak spreparowanym wytrychem uporaj się ze swymi kajdanami (6 punktów). No cóż, jesteśmy wolni, ale bezlitosny ogień wciąż trawi apartament. Na dodatek szef straży ogniowej stojącej pod budynkiem każe ci skakać. Ale jak tu wyskoczyć przez szybę z pleksiglasu. Rzuć lampą! Eee, cóż, za mało się pakowało? No to spróbujemy lżejszego kalibru: rzuć krzesłem! Ciągle nic? Cóż, trzeba będzie załatwić to najprostszym sposobem: kliknij na oknie, wybierz "Inne..." i wpisz "zbij" (8 punktów). Auaua! Po drodze na wolność znajdziesz bilet na statek. Teraz wystarczy obejrzeć zgrabny (no, może nie do końca) skok naszego herosa w dół. "- Panie Larry, właśnie wyskoczył apn z 40. piętra płonącego budynku! Jakie są pańskie plany na przyszłość? - Chyba się... przepłynę!".

Larry dostaje się na pokład HMS "BABILON". poznaje piękną pani kapitan Kasię i próbuje starać się o jej względy.

Od recepcjonisty Roberta (chłopak ten ma odmienną od ogólnej orientację seksualną, o czym jeszcze nieraz zaświadczy) Laffer dostaje kartę okrętową. Niestety, z jego kajutą były pewne problemy i przeniesiono go do nieco... większej. Porozmawiaj z Robertem, po czym skorzystaj z telefonu na ścianie obok sześć razy, robiąc recepcjoniście głupie kawały (14 punktów).

Opuść recepcję i rozejrzyj się po atrium. Zwróć uwagę na malutkie, biało-czerwone coś, co wystaje obok pierwszego z prawej filaru. Kliknij to. Rozpoczęła się twoja zabawa w "Gdzie jest Ogór". Wytężaj od tej pory wzrok w każdej lokacji, aby uzbierać ich całą kolekcję (1 z 32). Włącz swoją mapę i idź do klubu Młody Dumny Żeglarz (taki brązowy, duży prostokąt). Wysłuchaj tam zasad konkursu na zdobywcę pani kapitan (17 punktów). Między skrzyniami i beczkami chowa się Dildos (2 z 32).

Wyjdź drzwiami pod sceną na pokład. W rogu pojawi się kwadracik z cyfrą "1". Słyszałem, że to zabawa w CyberSniff 2000, ale za cholerę nie udało mi się czegoś takiego znaleźć. W każdym razie kolejny ogór znajduje się obok donicy z zieloną podobizną tegoż (3 z 32). Idź wzdłuż pokładu w lewo. Powinieneś zobaczyć tam podstarzałą piratkę Jańcię z drewnianą miotłą miast nogi. Zagadaj do niej i przygotuj się na taką dawkę wulgaryzmów, że uszy więdną. Wypytawszy ją o wszystko (28 punktów) możesz wybrać w opcjach dialogowych "inne" i wpisać "kasia". by dowiedzieć się kilka ciekawych rzeczy o pani kapitan. Otwórz teraz skrzynkę z wężem strażackim (29 punktów) i zabierz go (32 punkty). Idź teraz dalej w lewo. Za figurą owcy kryje się kolejny Ogór (4 z 32). Porozmawiaj kilka razy ze stojącym tu marynarzem, który zabawia nieistniejącą dzieciarnię (dlatego, że gra dozwolona jest od 18 lat :)) i popatrz na jego rewelacyjne cuda z balonikami (najbardziej podobała mi się Godzilla i Transformers:)). Dobra czas się porządnie zabrać do roboty. Przed nami kilka konkurencji i panienek do zaliczenia!

Jurny Larry próbuje z marnym skutkiem swych sił w konkursie na najlepszego kochanka, ale od czego są przyjaciółki (w końcu te prawdziwe poznaje się w biedzie).

Zerknij na swoją mapę i idź do biblioteki (znajduje się na II poziomie, tuż obok okrągłej dziury). Tam, tuż obok zegara znajdziesz kolejnego pasiastego w okularach (5 z 32). Przeczytaj naukową książkę na dolnej półce po lewej (34 punkty) (musisz użyć na niej "weź"). Weź też zieloną książkę o Fokkerze od prawej (36 punktów). Bardzo ci się późnij przyda. Czas na pierwszy Easter Egg. Obejrzyj bobra stojącego na regale po prawej (37 punktów). Kliknij nań, a w zakładce "Inne" wpisz "dój". He, he. Na razie nic się nie stanie, ale przyda się to potem.

Idź w głąb biblioteki i porozmawiaj z panną Wiktorią (40 punktów). W rozmowie z nią wybierz "Inne" i wpisz byle co. Kiedy się odwróci, świśnij jej żółtą książkę z wierzchu (46 punktów) i klej obok (51 punktów). Pożegnaj na razie tą uroczą pannę i wyjdź z biblioteki do atrium. Tuż obok ciebie, koło kolumny powinieneś zobaczyć biało-czerwonego skurczybyka (6 z 32). Otwórz mapę i idź na basen (błękitne kółko). Pod krzakiem w lewym dolnym rogu chowa się ogór (7 z 32). Idź w prawo, aż nie zatrzyma cię Alfons (to nie ja wymyślałem imiona w tej grze...). Niestety, nie możesz wejść na basen w poliestrowym garniaku. Co gorsza, większość strojów kąpielowych już wyszła, więc nasz Larry będzie musiał się zadowolić nieco, ehm, bardziej ekstrawaganckim (53 punkty).

Cóż, przynajmniej możesz się zasłonić ręcznikiem. niestety, na basenie pewna pani poprosi cię o twoją osłonę kąpielówek. Co za upokorzenie! (56 punktów). Porozmawiaj z nią, szczególną uwagę zwracając na temat "Fokker" (69 punktów). Okazuje się, że to właśnie Gosia jest autorką książki o nim. Dobra nasza - wspólne zainteresowania to połowa sukcesu! Kiedy wyczerpiesz wszystkie tematy, podejdź do stolika z magazynem i weź go (72 punkty).

Cóż, pora zwiedzić naszą kabinę. Wyjmij mapę i wybierz Kabinę 0 (74 punkty). Za wiadrem ukrywa się ogór (8 z 32). No cóż, nikt nie obiecywał luksusów, prawda? Obejrzyj papier toaletowy leżący obok kibla (75 punktów). Weź z rury od kibla puszkę sprayu (78 punktów). Powinieneś wziąć też papier toaletowy (80 punktów).

Wyjmij mapę i idź na basen do Gosi. Kiedy teraz zapytasz o książkę, z chęcią ci ją odda (91 punktów). Idź do atrium Na górze po lewej jest kolejny ogórek (9 z 32). Wejdź do biblioteki. Zagadaj Wiki, w polu "Inne" wpisz cokolwiek, po czym przygotuj się na szybką wymianę. Zakoś żółtą książkę z wierzchu i zdejmij z niej obwolutę (95 punktów), po czym opraw w nią świńską książkę od Gosi (109 punktów). Teraz na najwyższej książce ze stosu tych nudnych połóż niewinnie wyglądające "12 erotycznych prac Herkulesa" (111 punktów). He, he. Wróć teraz do swojej kajuty. Obok toalety znajdziesz kolejnego ogórka (10 z 32). Wyciągnij swoją mapę i idź do pomieszczenia "Mistrz Miłości 2000". Zza drzwiczek prawej kabiny wystaje Dildo (11 z 32). Włóż swoją kartę konkursową w usta maszyny po lewej (113 punktów). Cóż, z Laffera kochanek nie najlepszy. Ale dwa punkty to i tak nieźle. Wciśnij zielony guzik obok czwartej kabiny (117 punktów). Wróć do swojej kajuty.

Za rurami w lewym dolnym rogu ukrywa się ogóras (12 z 32). Coś strasznie się rozpleniły! Idź do biblioteki i spójrz na odmienioną Wiktorię. polecam obejrzenie wszystkiego, co w jej kajucie się znajduje. Nieezłe! :). Czas na drugi Easter Egg. Porozmawiaj z Wiki o wszystkim prócz pogody. Zwróć uwagę na jej monitor. Trzymając wciśnięty klawisz ctrl, kliknij na lewej postaci na monitorze, a potem szybko na temat "pogoda". Podczas ich dzikiego seksu będziecie mogli podziwiać jędrne kształty pani bibliotekarki :). Po wszystkim będziesz musiał nago przekradać się do pokoju (137 punktów). Niestety, zaczepi cie pewna starsza pani :). Wróć do Wiktorii i podrażnij jej ambicję, proponując pokonanie "Mistrza Miłości 2000". Okay! (143 punkty). Posłuchajcie tej świetnej muzyki! (168 punktów). Jedna konkurencja mniej.

Larry musi udowodnić, że i na modzie zna się jak mało kto, a jego bajer garniak to prawdziwy hit sezonu

Wyjmij mapkę i udaj się do pokoju Konkurs na Najlepiej Ubranego. Widzicie ogórka obok pulpitu? (13 z 32). Odepnij rozporek manekinowi (171 punktów). Ukryto tu przemyślnie czytnik kart konkursowych. Cóż, znowu dwa punkty! Jak tak dalej pójdzie, to... ale nic.

Wyjmij mapkę i udaj się do Sali Balowej Kapitana Anhega (największy jasnozielony kwadrat). Wejdź przez największe drzwi do środka. Zrzuć ze sceny ogórasa (15 z 32) i porozmawiaj z prześliczną projektantką mody, Asią Dyktator (173 punkty). Kiedy wyczerpiesz wszystkie tematy, idź do El Replikante Rzeźbos Ogrodos. Spójrz na dolną część posągu Venus z kostek i z jej dużego palca u nogi weź jeden sześcianik. Ups, nie wiedziałem, że ta rzeźba jest tak niestabilna! (181 punktów). Cóż to? Obok stopy Dawida chowa się kolejny ogór w okularach (16 z 32). Wyjdź na chwilę z ogrodu i wejdź. Rzeźbiarz zniknie, a ty będziesz mógł wspiąć się po rusztowaniu na górę. (182 punkty). Ze skrzynki z narzędziami weź śrubokręt (186 punktów) i zejdź na dół.

Używając mapy, udaj się do pomieszczenia "Tylko dla Pracowników". Nie zważając na fotokomórki i giwery, które wysuną się ze ścian, podejdź do drzwi. Kliknij na nich, wybierz Inne i wpisz... "popchnij". Niezłe! W środku, za jednym z czerwonych krzeseł ukrywa się Dildo. (17 z 32). Poczytaj sobie ok. 7 razy tablicę ogłoszeń (198 punktów). Następnie zabierz ze stolika obok zlewu żel KY (204 punkty) i blokadę jednorękiego bandyty (206 punktów).

Opuść ten pokój i idź (używając mapy) na mostek. tam wepnij się po drabinie na maszt (207 punktów) i obejrzyj malutki, zwinięty żagielek na końcu (208 punktów). Złaź na dół i wejdź do kajuty. Przełączników pilnuje mały, zły piesek. Cóż, poza spławieniem ogóra nie mamy tu nic do roboty (18 z 32). Obok drzwi do kajuty znajduje się skrzynka z bezpiecznikami. Otwórz ją śrubokrętem (214 punktów). Spójrz na bezpieczniki i połącz je przy pomocy kabla z zaciskami (224 punkty). Wyjdź na górę na maszt i poczekaj na komunikat z głośnika. Noo, teraz wszystko w porządku. Zejdź na dół i udaj się do restauracji.

Na jednej z misek u dołu spoczywa dumny ogór (19 z 32). Po lewej stronie jest półmisek fasoli. Spróbuj trochę! (228 punktów). Od tej pory, kiedy klikniesz na Larry, pojawi się opcja "Wypuść gazy" :). Wypróbuj ją (229 punktów). Porozmawiaj z Wietnamczykiem przy bufecie. Poproś go o porcję "Świni 2000". Uwaga! Jedna kiełbaska nie jest tym, za co się podaje! To ogór! (20 z 32). Poproś Kosimazakiego o kolejną porcję "Świni 2000" (238 punktów). Kiedy chłopak pójdzie po więcej, zwiń mu ze stołu nóż (241 punktów) i żarówkę z lampy (244 punkty).

Użyj mapki, wróć na mostek i wyjdź na górę. Poczekaj, aż żagle się podniosą i wytnij z nich nożem nieco poliestru. Niestety, na skutek nieprzewidzianych okoliczności będziesz musiał spędzić na maszcie noc (252 punkty). Czas, by udać się do Sali balowej kapitana Ahaba. W środku zrzuć Dildosa zza posągu po prawej (21 z 32). Porozmawiaj z Asią i powiedz jej o poliestrowych garniturkach (269 punktów), po czym wręcz jej kawałek żagla. Znowu będziesz musiał wracać nagi do swojej kabiny. Zgadnij, kogo spotkasz tym razem? Jańcię! (276 punktów) Kiedy się ubierzesz, wróć do Sali Balowej i przeczytaj notatkę na drzwiach (277 punktów). Teraz drzwi w głębi są otwarte, więc wchodź do środka (użyj "otwórz") (278 punktów) i weź udział w rewii mody, oglądając rewelacyjny filmik (ta muzyka)! (286 punktów). Czyżbyś znowu wracał nagi do kajuty? A to kto? Dziennikarze! Teraz wystarczy jeno wrócić do pokoju "Najlepiej ubrany" i użyć skanera, wkładając kartę w rozporek robota.

Teraz Larry przekona nas, że szuler z niego przedni i z kośćmi jest za pan brat oraz, że rozbierany hazard to ciężka, choć satysfakcjonująca zabawa.

Używając mapy skieruj swe kroki do Kasyna Pair O'Dice. Na jednym z barowych stolików spoczywa ogór (22 z 32). Udaj się do restauracji i zjedz nieco sosu fasolowego. Wróć do kasyna. No, teraz damy im popalić. Podejdź do stolika z graczami, kliknij na sobie i wypuść gazy (297 punktów). No, atmosfera się zagęściła, ale ludzi jakby mniej ;).

Pogadaj z krupierem i kliknij na stole, wybierając "graj". Dostaniesz kości. Użyj ich na stole. Cóż, pierwsze koty za płoty. Poproś ponownie o kości krupiera i użyj na swoich, dekoracyjnych kostkach papieru toaletowego, by je podszlifować (308 punktów). Teraz użyj tak spreparowanych kości na stoliku i popatrz, jak Larry wygrywa (314 punktów). Kiedy będzie ci tak dobrze szło, podejdzie do ciebie Mariola i zaproponuje partyjkę rozbieranego u siebie. Laffer oczywiście nie może odmówić, więc udacie się do jej kabiny (341 punktów). Czas na grę hazardową, czyli coś z czym mieliśmy już do czynienia w poprzednich odsłonach serii. Tym razem będzie to gra w kości… rozbierane.  Zasada jest dosyć prosta. W dwóch kubkach znajduje się 12 kostek – 6 w naszym kubku oraz 6 u przeciwniczki. Naszym zadaniem jest odgadnięcie i obstawienie na danym panelu maksymalnej możliwej w danej kolejce par kostek z taką samą liczbą oczek. Z pierwszego wiersza oznaczonego literą A na obrazku, określamy liczbę oczek na kostce, zaś z wiersza B określamy ile tych kostek jest. Żeby ujrzeć zawartość kubka Marioli, wystarczy wcisnąć Ctrl + C. Gra staje się wtedy banalna.

Na przykład na powyższym obrazku zwycięstwo nam zapewnia obstawienie pięć kostek o liczbie oczek „pięć”. Dlaczego tak? A dlatego, ze na w obu kubkach znajdują się trzy kostki z „piątkami” oraz dwie kostki z grubą kółkiem, które może odpowiadać każdej liczbie oczek na kostce. W przypadku kiedy chcemy zatwierdzić nasz ruch, klikamy na przycisk BET. Jeżeli natomiast uważamy, że nasza partnerka blefuje i chcemy ją sprawdzić, klikamy na przycisk Challenge. Naszym zadaniem jest pozbawienie kobiety wszystkich pieniędzy i przy okazji ciuszków.

Pamiętajcie, żeby po każdej wygranej zapisywać grę (o, dzięki ci, Sierra, za save game!). Kiedy wygrasz (364 punkty) niestety, nie będzie ci dane poznać uroków Marioli, gdyż ta w bezwzględny sposób spije cię i zostawi. Czy to godzi w twoją męską dumę, Larry? Obejrzyj sobie filmik, prezentujący świetne wizje Larry'ego (ech, no i ta muzyka...). Czyżby Larry musiał znowu wracać nagi do pokoju? A co tam robi zakonnica?

Laffer bierze udział w konkursie rzucania podkowami i dowiaduje się, że ma lepsze oko niż pamiętny Azazello z "mistrza i Małgorzaty" i Weiser Dawidek razem wzięci (oczywiście z wydatną pomocą swojego sprytu).

Aha, byłbym zapomniał - wróć do pokoju "Najlepiej ubrany" i użyj skanera, wkładając kartę w rozporek robota (389 punktów). Dopiero teraz wygrasz konkurs na najlepszy garniak. Wyjmij mapę i idź do kabiny 510 (nowa u dołu mapy). Na stoliku pod ścianą leży buteleczka orgazmicznego proszku. Weź ją (392 punkty).

Idź na promenadę statku, do Jańci. Pogadaj z nią, pytając o chłopca pokojowego (404 punkty), a potem o kanciapę pracowników. Wróćmy teraz do pomieszczenia "Tylko dla pracowników" i spróbuj otworzyć którąś z szafek. Okaże się, że potrzebny jest kod. Wróć do Jańci i wypytaj ją o szafki (415 punktów). Wróć do pomieszczenia z szafkami i spróbuj otworzyć drugą od lewej u dołu. Cóż, dalej nie znamy kodu. Wracamy więc do Jańci po niego. Cóż, jeśli umiemy czytać między przekleństwami, to możemy się od niej dużo dowiedzieć (426 punktów). Szyfr to 38-24-36. Możemy teraz w końcu otworzyć naszą szafeczkę (438 punktów). Wejdź do środka (441 punktów). Siedzi tam zaturbaniony gościu, Xqwzts. Pogadaj z nim i zapytaj o świńskie fotki. Okaże się, że ma takie z tobą w głównej roli. Noo, nieźle. Kup od niego kilka (445 punktów).

Opuść jego kajutę i idź do atrium. Porozmawiaj tam z Robertem i wypytaj go o wszystko. Wróć do Jańci i spytaj o Xqwzts (456 punktów), a potem o kolejne tematy, które się pojawią. Dowiesz się, że koleś przebywa tu niezbyt legalnie (to dlatego tak ciężko się do niego dostać) i potrzebuje paszportu. Wróć do recepcji i poproś o zwrot twojego paszportu (467 punktów). Dowiesz się, że by go otrzymać potrzebujesz... dowodu tożsamości! Pie*** biurokracja. Zróbmy tak: posmaruj swoją fotkę klejem (476 punktów) i przyklej ją do swojej karty okrętowej (484 punkty). Taki pornograficzny dowód tożsamości pokaż temu nadętemu recepcjoniście (490 punktów). Z paszportem wróć do Xqwzts. Daj mu go i popatrz, jak znika (497 punktów). Zostawił jednak przy sobie klucz. Zabierz go (503 punkty).

Powiem wam teraz, jak zdobyć kolejnego kiszonego: kliknijcie na "pomoc" na pasku i wybierzcie "o...". To creditsy. Zauważcie, co trzyma jeden z twórców gry na dłoni (23 z 32). Wróć teraz do sali balowej i przeczytaj notatkę na drzwiach od Asi (505 punktów). Wróć do swojej kabiny i użyj na kiblu węża pożarowego (514 punktów). Spuść wodę (516 punktów). Idź na wysoki pokład (na drugim poziomie, z tyłu. porozmawiaj z siedzącym w basenie mazurskim duetem "Dzbanuszki" :) (519 punktów). Kiedy wypytasz je o wszystko, dowiesz się kilku ciekawych rzeczy. Idź do Klubu Młody, Dumny Żeglarz i potem w prawo. Pogadaj z Zenkiem (521 punktów). Na lewo od jego twarzy powinieneś zobaczyć wystającego z dziury od sęku w desce ogóra (24 z 32).

W rozmowie z Zenkiem wybierz "Inne..." i wpisz "sok cytrynowy" (533 punkty). następnie poproś o "Zajebiście Wielką Erekcję" (544 punkty). Kiedy sobie pójdzie, szybko wejdź do pokoju obok. Jeżeli masz szczęście, zobaczysz tam nagie "Dzbanuszki" (to po to doiłeś bobra w bibliotece). Kiedy znajdziesz się w środku (557 punktów) wystrasz kolejnego kandydata do mizerii (25 z 32) za kupkami słomy. Teraz podmień dezodorant leżący pod lustrem na silikon (569 punktów). Jeśli chcesz, możesz pobawić się systemem karaoke. W każdym razie nie zapomnij wcisnąć czerwonego guzika na półce (573 punkty).

Wyjdź i popatrz na maszt oświetleniowy nad Zenkiem. Wyjmij z niego żarówkę (578 punktów) i włóż w puste miejsce swoją, grzewczą (583 punkty). Zamów kolejną "Erekcję", wejdź do pokoju "Dzbanuszków" i wciśnij ponownie guzik, by wsunąć maszt na górę (587 punktów). Opuść klub i wróć ponownie - na występ "Dzbanuszków"!!! Możesz wziąć w nim udział!!! Ciekawe, który raz Larry wraca nagi do swej kajuty (607 punktów)? Kogo, jak kogo, ale japońskich dziennikarzy chyba się nie spodziewaliście? W każdym razie, ze swojego pokoju udaj się z powrotem do Klubu Młody, Dumny Żeglarz. Wyjdź po schodkach na scenę, która wygląda jak po przejściu tornado i zabierz z iej światełka sceniczne (612 punktów).

Idź w lewo i pobaw się zestawem karaoke :). Nie zapomnij wziąć pilota! (617 punktów). Weź mapę i idź na Konkurs Rzucania podkowami. Drugi pokład, z tyłu. Zauważ ogóra u dołu, obok rzeki (26 z 32). Wyciągnij swoją kartę konkursową i wetknij centaurowi pod ogon (to nie żart!) (619 punktów), kliknij na polu gry i wybierz "graj". No, znów się nie udało! Zabierz kartę z końskiej d*** i idź do El Replicante Ogrodos. Wyjdź na rusztowanie i zarzuć na wystający z sufitu kolec światełka sceniczne (633 punkty). To powinno przerwać złą passę! Wróć na teren konkursu, włóż kartę do czytnika i włącz pilota (638 punktów). Teraz zagraj i poczuj smak zwycięstwa (663 punkty)!

Kolejną konkurencją jest zbijanie plastikowych słupków. Larry poświadczy, że jak chwyci kulę do kręgli, to nie ma ch*** we wsi, a na niego samego nie ma bata.

Idź na teren konkursu zbijania kręgli. Czy widzisz wystającego zza tyłka hipopotama ogórasa? (27 z 32). Aha, skocz jeszcze na chwilkę na basen, by wypłoszyć ogórka spod kraka po prawej (28 z 32). Dobra, możesz wrócić na teren gry. Włóż kartę do czytnika i spróbuj swych sił. Weź kulę i użyj jej na torze (665 punktów). Noo, nie jest tak źle! Idź do pokoju Xqwztsa i spójrz na kratkę wentylacyjną w lewym górnym rogu. Otwórz ją przy pomocy śrubokrętu (671 punktów). Znajdziesz się w kompletnych ciemnościach. Odnajdź siebie i wybierz "rozbierz się". Czas na małą akcję! Tym bardziej, że po odgłosach, jakie tu słyszysz, może być tylko lepiej. No, może niezupełnie...

Co za obciach! Larry znów wraca sam i nago do kajuty (681 punktów). Brakowało nam tylko recepcjonisty! Na Larry'ego w kajucie czeka kobieta w czerni. Chce ona zostać bogatą wdową po pewnym starszym milonerze, a Larry ma jej w tym dopomóc. Oczywiście nie zrozumie jej tak, jak powinien (696 punktów). Umówi cię w swojej kabinie. Podnieś chusteczkę, którą zostawiła (698 punktów). Idź do restauracji, a potem przejdź przez drzwi w głębi. Znajdziesz się tam, gdzie przed chwilą. Zajrzyj pod jedno z krzeseł. Jest tam karteczka. Weź ją (713 punktów) i przeczytaj (718 punktów). To polisa ubezpieczeniowa na astronomiczną sumkę. Idź do atrium i zapytaj Roberta o Anette. Niestety, nic z tego. Skorzystaj ze ściennego telefonu i zadzwoń do Anette (731 punktów). Możesz zadzwonić dwa razy. Pogadaj z Robertem i spytaj o swoje konto. Kiedy pójdzie, spójrz na jego telefon i wciśnij czerwony guzik (742 punkty). Używając mapy, pędź do jej kajuty (nowy jaskrawozielony obiekt na mapie) (744 punkty). Tam czas na kolejny Easter Egg. Kliknij na wybrzuszeniu w pasie trzeciej statuy po lewej.

Pojawi się ikonka Easter Egg w rogu. Otwórz drzwi kajuty (746 punktów). Będzie tam dość ciemno, ale da się zauważyć postać na łóżku. Kliknij na nią i wybierz "wespnij się". Uwaga, teraz osoby o słabszych nerwach niech odejdą na chwilę od komputera! I znowu Laryy wróci do pokoju w stroju Adama. Mama z dzieckiem - no, no... To nie koniec. Wróć do kabiny Anette i zadzwoń. Zobaczysz Anette na łóżku z dolarami - to ten Easter Egg. niezłe... Pogadaj z nią o wszystkim, po czym wręcz polisę. Znowu ona i Larry się nie zrozumieją! Cóż, ale wyszło w sumie na naszą korzyść (771 punktów). Dostaniesz pół miliona dolców. Idź do ładowni i otwórz drzwi kluczem uniwersalnym (773 punkty). Znajdziesz się w fabryce kręgli. Otwórz właz obok ciebie i spryskaj kręgle w środku dezodorantem (784 punkty). Wejdź do inwentarza i użyj na chusteczce żelu KY (791 punktów). Idź na teren konkursowy gry w kręgle i wciśnij kartę między zęby morsa. nie zabieraj jednak kuli, tylko natrzyj ją chusteczką z żelem (797 punktów). Kliknij na torze i "Graj"! (798 punktów). Znów wygrywasz w cuglach (823 punkty).

Przez żołądek do ... alkowy pani Kapitan. Larry pokaże, że jak chce, to i kucharz z niego przedni, a jego potrawa wzbudzi niezwykłe... eee... emocje.

Idź do kuchni. Widzisz ogóra zwisającego razem z kiełbaskami? (29 z 32). Obejrzyj sieć rybacką na górze (824 punkty) i pobaw się maszynką do kawioru (825 punktów). Spójrz też na Fifi wiszącą pod sufitem (826 punktów) rybie łby (827 punktów). Weź rybę ze stołu (829 punktów) i przeczytaj gazetę w inwentarzu (824 punkty). To przepis na pewną pyszną potrawę. Ze stołu po lewej zabierz kociołek (836 punktów) i sól leżącą pod nim (838 punktów).

Za pomocą mapy idź do dolnej ładowni i uniwersalnym kluczem otwórz drzwi (840 punktów). Znajdziesz się obok klatki bobrów. Kliknij tam na któregokolwiek z nich, wybierz "Inne", wpisując... "dój". Jaka akcja! (853 punkty). No, mamy już wszystkie składniki potrawy. Idź do przedniej ładowni (najniżej na mapie). Otwóz drzwi kluczem (855 punktów). Znajdziesz się w bagażowni. Zza niebieskiego pudełka wystaje ogórek (co biało-czerwony ma garniturek) (30 z 32). Zabierz walizkę Gosi (861 punktów). Idź na basen, do panny Kroft. Alfons przy wejściu każe ci ją niestety zostawić. W rozmowie z Gosią pokażę wam kolejny Easter Egg. Kiedy z nią rozmawiasz, kliknij na irytującą gałąź palmy, która zasłania najlepsze, wybierz "Inne" i wpisz "popchnij". No, od razu lepiej. Powiedz jej o walizce (876 punktów). Pójdzie z tobą do pokoju, ale od razu wejdzie pod prysznic i ani jej do głowy nie przyjdzie, by stamtąd wyjść. Trzeba zastosować radykalne metody. Spuść po prostu wodę w kiblu (886 punktów). Wyjdź ze swojego pokoju i po chwili wróć. Pod prysznicem powinieneś zobaczyć zostawiony przez Gosię ślad. Weź go trochę - nada się do potrawki (893 punkty). Mniam!

Wróć do kuchni. Na CyberSerze2000 użyj bobrzego mleka (902 punkty). Oto ser po wenezuelsku! Wyjmij mapę i idź do "Nic ciekawego" (III poziom, promenada). Z figurki owcy weź owoc kumkłata. Wróć do okrętowej kuchni i użyj sera na kumkłacie (albo odwrotnie). Nasz Larry skończy pichcić swoją potrawę (911 punktów). Dodaj teraz orgazmicznego proszku do swojego ciasta (925 punktów). Obejrzyj węża na podłodze (926 punktów). Wyjmij mapę i idź do pokoju "Konkurs gotowania". Na pasie transmisyjnym połóż swoje jadło i patrz, co będzie się działo! (951 punktów).

No i epilog. Kiedy kapitan Kasia zobaczy Larry'ego, odechce jej się miłości na długie tygodnie, ale pewien zbieg okoliczności sprawi, że jednak otworzy przed nim swoje ramiona.

Udaj się do kajuty pani kapitan, zapukaj i zobacz, jak wynoszą ostatniego nieszczęśliwca. Cóż, zaszliśmy już tak daleko, głupio byłoby się wycofać, nie? Obejrzyj sobie świetny filmik. Porozmawiaj z Kasią. Okaże się, że jest bardzo smutna. Wręcz jej czek na pół miliona dolców. To już koniec. Obejrzyj epilog (no i ta MUZYKA!!!) (986 punktów).

Autor: Korowiow i Przemo

   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?