Leisure Suit Larry 1 VGA - solucja

Dodane przez dam-soft dnia 17.04.2006 13:00

Po załadowaniu gry zostaniesz poproszony o podanie swojego wieku i o odpowiedź na kilka pytań, na które odpowiedzi przeciętny dorosły Polak powinien udzielić bez większego problemu.

Gra rozpoczyna się przed barem. Podejdź do drzwi i otwórz je. Następnie wejdź do baru; podejdź do kontuaru i usiądź na stołku. Zamów whiskey. Wstań i wyjdź przez drzwi, które znajdują się w górnym lewym rogu ekranu. Znajdziesz się w korytarzu prowadzącym do toalety. Zanim jednak do niej wejdziesz podejdź do stołu i weź różę. Potem podejdź do pijaka i podaj mu whiskey. Ten uczynek spowoduje, że staniesz się jego najbliższym przyjacielem i w dowód wdzięczności zostaniesz obdarowany... "pilotem" od telewizora.

Teraz możesz nareszcie wejść do toalety. Usiądź na sedesie i... po załatwieniu tego co trzeba, wstań. Przeczytaj napisy na ścianie. Ostatnią czynność musisz powtórzyć kilka razy (przeważnie 5-6 prób) aż do momentu pojawienia się hasła "Ken Mnie Przysłał". Zapamiętaj go! Zwróć uwagę na umywalkę. Znajdziesz tam złoty pierścionek z diamentem. Weź go i wyjdź z baru.
Pierwszy etap gry masz już za sobą. Do baru będziesz musiał wrócić jeszcze kilka razy. Teraz jednak należy udać się do sklepu, ale przedtem kilka ważnych uwag:
1. Podróżowanie po mieście może odbywać się wyłącznie przy pomocy taksówek.
2. Nigdy nie zapomnij zapłacić taksówkarzowi za kurs w przeciwnym wypadku marnie skończysz.
3. Nigdy nie przewoź alkoholu. Kierowca to stary pijak, gdy poczuje alkohol prowadzenie samochodu przestanie go interesować...
4. W tym mieście kierowcy to piraci drogowi - jeśli więc cenisz swoje życie nigdy nie wychodź na jezdnię!

A teraz w drogę! Zawołaj taksówkę klikając tabliczkę na słupie telegraficznym. Gdy podjedzie blisko podejdź do niej i wsiądź. Jedziemy do całodobowego sklepu. Zapłać taksówkarzowi i wysiądź. W sklepie znajdziesz na półkach: wino oraz czasopismo weź je. Następnie podejdź do lady i zapytaj sprzedawcę o "gumki". Po wybraniu odpowiedniego kształtu i koloru, zapłać za wszystko i nie zwracając uwagi na śmiechy, wyjdź na ulicę. Tam spotkasz pijaka. Daj mu wino, a w zamian otrzymasz kieszonkowy nóż. Przejrzyj czasopismo. Informacja, którą tam znajdziesz przyda ci się później.

Teraz w znany już sposób wróć taksówką do baru. Podejdź do stalowych drzwi znajdujących się z lewej strony budynku. Zapukaj. Bramkarz zapyta cię o hasło. Pamiętasz napis na ścianie? Podaj go i wejdź do środka. Za pomocą "pilota" włącz telewizor i zmieniaj kanały. W pewnym momencie trafisz na program hmm..., którym zainteresuje się "bramkarz" i droga na górę będzie wolna. Tam w pokoju spotkasz panienkę leżącą w łóżku. Zauważysz trochę babskich ciuchów rozwieszonych na sznurku, a w prawym dolnym rogu ekranu będzie stał stół. Podejdź do niego i weź pudełko czekoladek. A teraz do dziewczyny... Musisz podejść do łóżka z lewej strony a następnie rozebrać się. Załóż prezerwatywę i możesz już pokazać na co Cię stać! Następnie zdejmij prezerwatywę. Potem podejdź do okna i otwórz je.

Wyjdź przez nie na zewnątrz. Znajdziesz się na balkonie. Zrób kilka kroków w lewo... i wylądujesz w śmietniku, ale nie przejmuj się tym. Przeszukaj go - znajdziesz młotek. Oczywiście weź młotek, a następnie wydostań się ze śmietnika. Wróć na ulicę przed bar i przywołaj taksówkę. Pojedź do kasyna. Przed wejściem powinieneś spotkać faceta sprzedającego jabłka. Kup jedno od niego. Może się tak zdarzyć, że za pierwszym razem nie będzie sprzedawcy jabłek, ale nie musisz się tym przejmować ponieważ będziesz tutaj wracał jeszcze kilkakrotnie. Kupując jabłko zauważysz na pewno, że mas bardzo mało pieniędzy. Niestety taksówki są dość drogie. Będziesz więc musiał zaryzykować i zagrać w kasynie, tym bardziej, że pieniądze będą ci jeszcze potrzebne przy innych okazjach. Wejdź do środka i wybierz odpowiedni dla siebie automat. Masz do wyboru dwie możliwości. Jedna to elektroniczna wersja Black Jack'a, a druga to Jednoręki Bandyta. Graj tak długo, aż stwierdzisz że masz wystarczającą ilość gotówki. Weź forsę i udaj się na górę ekranu, a znajdziesz się w hallu z windami. Podejdź do popielniczki. Szybki rzut oka i znajdziesz kartę wstępu do dyskoteki którą oczywiście weź. Wyjdź z kasyna i pojedź taksówką do dyskoteki.

Przed wejściem będzie "bramkarz". Pokaż mu kartę i wejdź do środka. Podejdź do stolika przy którym siedzi panienka i przysiądź się. Musisz ją poderwać, a więc najpierw spójrz jej głęboko w oczy, a później poproś ją do tańca. Chłopie, ale masz rzut!!! Następnie daj jej różę, pudełko z czekoladkami, pierścionek, a wreszcie forsę - bierze skubana 200$. Dziewczyna będzie Twoja, ale żeby dopiąć swego będziesz musiał się z nią ożenić (niestety). Ceremonia ślubna odbędzie się w pobliskim kościółku. Otwórz drzwi, podejdź do ołtarza i postaraj się dotrwać do końca ceremonii. Od tej chwili jesteście mężem i żoną. Noc poślubną spędzicie w apartamencie dla nowożeńców w hotelu kasynie. Wyjdź z kaplicy i pojedź do kasyna (przed wejściem do kaplicy stoi ekshibicjonista, jeśli chcesz sobie na niego popatrzeć podejdź trochę bliżej - pokaże wszystko co ma...).

Apartament znajduje się na czwartym piętrze, będziesz więc musiał skorzystać z windy. Wejdź do niej i udaj się na wspomniane piętro. Gdy wjedziesz na górę podjedź do drzwi (to te z serduszkiem) i zapukaj. Fawn wpuści cię do środka. Niestety, jeśli nie masz butelki wina, to nie masz co marzyć o upojnej nocy. Bezradny rozglądasz się i nagle Twój wzrok zatrzymał się na radiu. Podejdź do niego i włącz. Zapamiętaj numer telefonu firmy dostarczającej alkohole. Wyjdź z pokoju i zjedź windą w dół (pierwsze piętro). Jak na złość telefon w hallu jest zepsuty, więc będziesz musiał pojechać do budki telefonicznej znajdującej się przed sklepem. Przedtem będziesz musiał ponownie zagrać w kasynie, aby zdobyć trochę pieniędzy. Graj tak długo aż będziesz miał ok. 100$. Opuść kasyno i pojedź do sklepu. Tam podjedź do telefonu i zadzwoń pod numer który usłyszałeś w radiu. Zamów wino i podaj miejsce gdzie trzeba je dostarczyć. Pojedź do kasyna i wejdź do apartamentu. Jeśli na półce nad łóżkiem nie będzie butelki z winem, to musisz zamówić je jeszcze raz! Kiedy wino dotrze już do apartamentu, napełnij kieliszki. Następnie pokaż, że jesteś mężczyzną - i już jesteś w łóżku z uroczą kobietą. Niestety! Czeka cię przykra niespodzianka. Zamiast oczekiwanych rozkoszy zostaniesz... przywiązany wstęgą do łóżka przez swoją ukochaną. Słowo daję co za wpadka. Teraz z głupią miną możesz przyglądać się jak dziewczyna wychodzi z pokoju, a wcześniej zabrała ci wszystkie pieniądze.

Na szczęście przypomniałeś sobie, że w kieszeni spodni masz nóż. Użyj go, weź wstążkę, wyjdź z pokoju i zjedź windą na dół. Ponieważ jesteś bez forsy czeka cię znów gra w kasynie. Będziesz dobry jak zgarniesz 150$ (taksówki są coraz droższe). Wyjdź na ulicę i pojedź do baru. Tam jeszcze raz wejdź do pokoju po prawej stronie (pamiętasz hasło?) i przejdź obok "bramkarza" oglądającego TV. Wejdź na górę i przejdź przez okno. Pamiętasz informację z czasopisma! Teraz jest okazja żeby to wykorzystać. Obwiąż się jednym końcem w pasie, a drugi koniec przywiąż do barierki. Wdrap się na barierkę i użyj młotka. Teraz sięgnij po flakonik z pigułkami. Wróć na balkon, odetnij od siebie wstążkę i zeskocz z balkonu do kosza ze śmieciami (tak jak za pierwszym razem). Pojedź jeszcze raz do kasyna, a tam na ósme piętro. Spotkasz recepcjonistkę. Popatrz na nią uważnie, postaraj się kilkakrotnie do niej zagadać i gdy się do ciebie uśmiechnie zaprezentuj jej flakonik z pigułkami. Dziewczyna ucieknie z pigułkami! Nie goń jej. Przyjrzyj się biurku. Będzie na nim guzik. Naciśnij go i wejdź przez otwarte drzwi. Znajdziesz się w obszernym apartamencie.

Pójdź prosto (w górę ekranu), a później w prawo. Następny pokój - po prawej stronie będą drzwi od szafy. Otwórz je, weź nadmuchiwaną lalkę. Uciekające powietrze z lalki spowoduje, że zacznie ona latać po pokoju. Goniąc ją wybiegniesz na duży taras z basenem. Daj spokój lalce, w basenie bowiem zobaczysz... najpiękniejszą dziewczynę jaką kiedykolwiek widziałeś. Chyba już wiesz co masz zrobić! Rozbierz się i wskakuj do basenu! Jeden rzut oka na to pływające zjawisko i już wiesz, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Spełniły się Twoje najskrytsze marzenia, ale z Ciebie szczęściarz Larry. Podaj dziewczynie jabłko - przyjmie je z uśmiechem, który świadczy o tym, że zakochała się w Tobie bez pamięci. Powoli wychodzicie z basenu i... (reszta pozostaje milczeniem).

Autor: dam-soft

AZ22

   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?