Simpsons: The Murder in the Evergreen Terrace - zapowiedź

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 01:13

Jak łatwo się domyśleć po tytule szykuje się nam gra przygodowa bezpośrednio związana z bardzo popularną amerykańską rodzinką Simpsonów. The Simpsons - Murder in the Evergreen Terrace jest tytułem tworzonym przez niemieckich fanów starych przygodówek, którzy po raz kolejny korzystają z narzędzi AGAST. Przypomnę, że za pomocą tych narzędzi tworzone są np. opisywane prze zemnie we wcześniejszych numerach AZetki takie gry jak: Broken Sword 2.5, Runaway 1.5 czy Patrimonium.

Fabuła przedstawia sie w następujący sposób: pewnej nocy Sideshow Bob został znaleziony przed domem Milhouse'a. Należy dodać, że był on martwy. Jako że w domu Milhouse'a znajdował się w tym czasie Bart, który przy okazji nie miał żadnego alibi, wszyscy tzn. Policja i prasa wierzą, że to właśnie on zamordował Boba. Nie mając wyjścia i chcąc udowodnić swoją niewinność Bart ucieka. Teraz będzie on musiał znaleźć dowody swojej niewinności korzystając również z pomocy swojej siostry Lisy. Dodatkowo trzeba rozwiązać zagadkę: kto zabił Boba? I dlaczego? Oto przed nami do rozwiązania zagadka morderstwa w Evergreen Terrace.

Dla tych którzy nie wiedzą kim są Simpsonowie (są tacy?) wypada napisać o nich kilka słów. Simpsonowie to amerykańska rodzina, która składa się z Barta, Lisy, Homera, Maggie, Marge i jeszcze paru innych osób np. ciotek, dziadka itp. W serialu animowanym, który już od wielu lat gości na naszych ekranach ukazane są perypetie tej rodzinki, a także innych mieszkańców Springfield . Tony humoru, niemożliwe gagi i wspaniali (choć zwykli) bohaterowie to to co charakteryzuje animowany serial. Czy niemieckim fanom uda się przenieść ducha Springfield na ekran komputera dowiemy sie za jakiś czas. Tym czasem postaram się napisać o tym co juz wiadomo na temat projektu. Grafika będzie tak jak we wszystkich grach opartych o AGAST dwuwymiarowa. Będzie to gra typu point&click z interfejsem składającym się z belki znajdującej się na dole ekranu i podzielonej na kilka części (poleceń), takich jak weź, patrz, pchnij itp. Po prawej stronie znajdować się będzie zawartość naszej kieszeni. Z informacji zamieszczonych na stronie projektu (http://midet.simpsonsparadise.de/about.php?lang=us) wynika, że produkcja została dopiero niedawno rozpoczęta. Poszczególne składowe, takie jak grafika, efekty video czy programowanie są w powijakach. Na razie tylko fabuła jest praktycznie ukończona (95%). Mimo to patrząc na udostępnione obrazki myślę, że gra będzie trzymała poziom. Z obrazków wynika również, że w grze prowadzić będziemy nie tylko postać Barta, ale również jego siostry Lisy, która będzie starała się pomóc bratu. Rozwiązując zagadkę morderstwa Boba zwiedzimy całe Springfield. Na pewno odwiedzimy tak znane miejsca jak bar Moe'a, dom Simpsonów, dom Milhouse'a, szkołę, supermarket i wiele innych ciekawych.

Zapowiada sie interesująco. Teraz pozostaje tylko życzyć twórcom cierpliwości i czekać na efekty ich pracy. A dodać należy, że The Simpsons - Murder in the Evergreen Terrace będzie do ściągnięcia za darmo z internetu. A kiedy gra będzie gotowa? It's done when it's done :)

Autor: drozda

AZ47-48
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?