The City of Metronome - zapowiedź

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 01:12

Przedstawiam wam The City of Metronome. Już na początku widać, że nie jest to zwykła gra. Jej autorzy witają nas na swojej stronie (www.tarsier.se/metronome) słowami: „Witamy w Metronome, unikalnej trzecioosobowej grze przygodowej, w której dźwięk jest twoją bronią.” Zaciekawieni?

Akcja gry dziać się będzie w tytułowym mieście-molochu Metronome. Miasto - to jednak brzmi za ładnie, gdyż Metronome to nic innego jak wielka liczba przypadkowo zbudowanych domów, poprzeplatanych przez ogromne maszyny parowe. Mieszkańcy harują przez dzień i noc, a ich życie podporządkowane jest wielkiej Korporacji. Korporacja to pojedynczy biurokratyczny byt, pod władzą której znajduje się każdy centymetr Metronome. Wszystko – ziemia, przemysł, cała infrastruktura należy do Korporacji. Jednym słowem mamy tutaj doskonały przykład państwa (miasta) totalitarnego. Wszystko jest kontrolowane przez Korporację, każdy obywatel jest pilnowany, a Korporacja „dba”, aby nie zrobił czegoś głupiego.

W czasie gry badając powykrzywiane aleje, dziwnie uformowane dachy czy też błądząc po zatłoczonych blokach, nasz bohater (o którym za chwilę) zbierać będzie (a dokładniej nagrywać) dźwięki (!). Za ich pomocą będzie sobie radził w różnych trudnych sytuacjach. Czasami wykorzysta je, aby pokonać przeciwnika, czasami - aby komuś pomóc. Za pomocą dźwięków będziemy również wpływać na nastawienie osób, z którymi będziemy rozmawiali. Wystarczy puścić coś uwodzicielskiego bądź melodyjnego i już mamy taką osobę po swojej stronie.

A co jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniego dźwięku? Nic prostszego – zrób go sam! Wystarczy kogoś odpowiednio mocno zdenerwować, aby zdobyć przerażający krzyk. Możemy nagrywać również inne wywołane przez nas dźwięki. Wystarczy rzucić kamieniem, zepchnąć szafę z wysokich schodów czy też zrobić cokolwiek innego, aby uzyskać oczekiwany przez nas dźwięk. W ten sposób możemy zdobywać naprawdę wiele najróżniejszych odgłosów.

Naszym alter ego w grze będzie były inżynier pociągu. Do pewnego momentu jego życie było bardzo proste. Wystarczyło sprawdzić czy wszystko jest w porządku z pociągiem i skontrolować (nagrać) bilety głosowe wszystkich pasażerów. Jednak spokojna praca naszego inżyniera została zaburzona w jakiś sposób przez młodą czarnowłosą dziewczynę - New. Ostatecznie sprawiła ona, że nasz bohater wytrącony został ze swojego codziennego monotonnego cyklu i zapragnął poznać odpowiedzi na wiele pytań, które nagle wylęgły się w jego skołatanym umyśle. Po co obywatele nieustannie zmuszani są pracować? Kim lub czym jest nasz bohater, czy też dlaczego Korporacja ukrywa swoje cele? Jaka jest przeszłość New? Wiele pytań będzie wymagało odpowiedzi. Dlatego nasz bohater razem z New wyruszy w głąb Metronome, gdzie zwiedzą oni wiele tajemniczych miejsc, aż wreszcie na samym końcu swej podróży odkryją cel i ostateczny powód istnienia miasta... Zapowiada się ciekawa i oryginalna gra. Tylko oby wymagania stawiane przed graczami (szczególnie, jeśli chodzi o stronę dźwiękową) nie były zbyt wysokie, gdyż to mogłoby zniechęcić część potencjalnych odbiorców. Autorzy obiecują więcej informacji zaprezentować na zbliżających się targach E3, a jak do tej pory na oficjalnej stronie (www.tarsier.se/metronome) poza ciekawymi grafikami znaleźć można bardzo fajny film, który szybko wprowadza nas w nastrój panujący w grze. Więcej informacji wkrótce.

Autor: drozda

AZ55
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?