Runaway 1.5 - zapowiedź

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 01:04

Słowo wstępu. Niemieccy fani przygodówek nie próżnują. W trakcie tworzenia jest Broken Sword 2.5 (więcej www.brokensword25.com), a tu nagle okazuje się, że również fani niedawno wydanego u nas Runaway'a będą mieli się z czego cieszyć. Pod adresem www.runaway15.de możemy zapoznać się z ciekawą inicjatywą fanów. Jest to oficjalna strona nieoficjalnej gry przygodowej pt. Runaway 1.5. Jak łatwo się można domyśleć będzie ona kontunuacją Runaway a Road Adventure.

Historia

Stworzona została ona w całości na Niemieckim Forum Runaway'a (www.runaway-game.de/forum/index.php). Na pewno będzie się kręciła wokół znanej nam już z oryginału pary Briana i Giny. Mimo szczęśliwego zakończenia nie długo dane im było zaznać spokoju. Znowu uwikłani zostaną w niespokojną historię. Na drodze spotkają między innymi członków mafii. A całość skomplikuje wspaniały i drogi pierścionek. Jak na razie wiadomo, że akcja będzie się rozgrywała nie tylko w Ameryce Północnej, ale dane nam będzie odwiedzić prawie wszystkie kontynenty.

Bohaterowie

Jak do tej pory wiadomo, że spotkamy niektóre znane już nam z Runaway'a postacie. Będą to m.in. główni bohaterowi Brian Basco, Gina Timmins. Nie mogło zabraknąć również trójki zwariowanych tranzwescytów Luli, Carli i Marioli. Do tego dodać należy Sushi Douglas, młodą maniaczkę najnowszej technologii i zarazem hakerkę oraz jej znajomego artystę Saturna. Po raz kolejny będziemy mieli również styczność z miłośnikiem wszelkiego rodzaju roślin Rutgerem :) Co do bohaterów dodać jeszcze można, że wiadomo już, że Ginie Timmins głosu użyczy Jennifer Böttcher, a Saturnowi Sascha Draeger.

Materiały

Jak do tej pory zamieszczonych zostało parę grafik (dosłownie PARĘ :) i kilka tapetek. Jeżeli się udało to powinny być gdzieś tutaj zamieszczone (ja wysłałem :). Dodatkowo można ściągnąć trochę muzyki/dźwięków z gry (adres: http://www.runaway15.de/index.php?show=downloads&content=musik na razie jeden plik z muzyką do Credits'ów zajmujący 3,44 MB).

Mechanika

Gra opiera się na enginie zwanym RAGE (od RunAway Game Engine), który napisany został w całości w języku programowania C++.

Postęp

Z informacji zamieszczonych na stronie można wywnioskować, że gra powstaje od niedawna. Jak na razie ukończone zostały: historia w stu procentach, muzyka w pięćdziesięciu procentach oraz zagadki w osiemdziesięciu procentach. Jak do tej pory nic nie zostało zrobione z dialogami, grafiką, sekwencjami animowanymi no i z synchronizacją całości. Jak widać jest jeszcze wiele do zrobienia, ale mimo wszystko mam nadzieję że projekt się powiedzie.

Na koniec

Wygląda na to, że dane nam będzie jeszcze trochę poczekać na fanowską kontynuację Runaway'a (autorzy zapożyczyli znany skądinąd termin "when it's done!" na określenie terminu końca prac). Niestety na razie strona projektu prowadzona jest wyłącznie w języku niemieckim co może być przeszkodą dla polskich fanów. Z zamieszczonych na stronie materiałów na razie wiele się nie dowiemy, ale mimo wszystko zachęcam do odwiedzania witryny.

Autor: drozda

AZ42-43
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?