Scumbag Joe - zapowiedź

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 01:01

Znany swego czasu równieź jako: Our Still Unnamed Project Joe albo po prostu Project Joe)

Projekt Joe jest przygodówką realizowaną przez zapalonych twórców starych gier tego typu zebranych w zespół zwący się Synthetix Interactive. Główną oś zespołu i pomysłodawców projektu stanowią dwie osoby: Jeroen de Cloe oraz Mikel Fick. Postawili oni sobie za cel zrobienie gry takiej, w jaką zawsze pragnęli zagrać. Dlatego też Projekt Joe nie będzie poważnym tytułem, tylko takim, przy którym pokładać się będziemy często ze śmiechu (styl humoru przypominać ma ten znany chociażby z Simpsonów).

Akcja rozgrywać się będzie w Nienazwanym Mieście (Unnamed City), w którym do tej pory było bardzo spokojnie. Niestety sytuacja zmieniła się na niekorzyść po tym jak w okolicy pojawił się Otto Bay. Na początku postawił on wielki wieżowiec w centrum miasta. Jednak to nie zaspokoiło jego ambicji. Kolejnym celem jest postawienie ogromnego centrum handlowego The Sunshine Plaza we wschodniej części miasta. Po wykupieniu okolicznych budynków (na miejscu których powstać miał gigantyczny Mall) przed Otto Bay'em stanął jeden problem. Jedyną osobą, która nie pozwoliła na sprzedaż swojej własności jest Joe - właściciel baru zwącego się The Crowbar. Otto Bay po przekupieniu okolicznych władz postanawia pozbyć się problemu. W tym celu wynajmuje angielskiego zabójcę. Jednak sprawa nie wygląda tak oczywiście, tzn. Joe nie ma zamiaru łatwo się poddać i umierać. W grę nie wchodzi poddanie się, a to za sprawą miejscowej mafii, która upodobała sobie bar Joe'go na miejsce spotkań i traktuje go jak swój dom. Joe obiecuje im zająć się sprawą i postanawia przeciwstawić się Otto Bay'emu używając swojego sprytu i inteligencji.

Projekt Joe będzie typową przygodówką zrealizowaną w konwencji point&click. W grze występować będzie bardzo dużo różnorodnych i bardzo często śmiesznych postaci. Głównym bohaterem jak łatwo się domyśleć będzie Joe. Żyje on w karawanie niedaleko miasta, gdzie żyje mu się bardzo dobrze. Z wyglądu przypomina mi on bardzo znanego z kreskówek Johnny'ego Bravo. Tak jak i on, Joe jeśli chodzi o kobiety zawsze miał do nich pecha i popełniał błędy w kontaktach z nimi. Joe nie jest agresywny w stosunku do innych ludzi, ale jest pełen temperamentu. Sąsiedzi znają go tylko dzięki prowadzonemu przez niego barowi. Crowbar znany jest z tego, że odwiedzają go ludzie z nizin społecznych oraz z tego, że jest siedzibą miejscowej mafii. Głównym przeciwnikiem Joe'go będzie Otto Bay. Z jego bogactwem zawsze robił to, na co miał ochotę i niezależnie od okoliczności dopinał swego. Nie dba on o zwykłych ludzi, ważne są dla niego tylko pieniądze. Otto Bay jest uosobieniem czystego zła w tej grze. Oprócz tych dwóch panów spotkamy wiele postaci, które będą nam przychylne lub wręcz odwrotnie - będą chciały nam przeszkodzić. Natrafimy przykładowo na Szalonego Billa (Crazy Bill) sprzedawcę samochodów w "Bill's Crazy Car fair", mafijne trio, w tym Giseppe - najważniejszego z nich. O nim można powiedzieć trochę więcej. Jest on typem, który nie mówi za dużo oraz bezustannie trzyma swoją dłoń w kieszeni. Gdy na niego patrzysz nigdy nie wiesz, co może mieć na myśli. Należy dodać, że mafijna trójka jest bardzo zżyta, tzn. że gdy zadrzesz z jednym z nich, to masz potrójny problem. Oprócz nich spotkamy również sekretarkę naszego głównego przeciwnika. Z wyglądu przypomina ona starą wysuszoną nauczycielkę, ale jak obiecują twórcy jest ona o wiele przyjemniejsza w kontaktach niż na to wygląda. Ale mimo wszystko będzie ona zawadzać Joe'mu. Spotkamy również bardzo zręcznie posługującego się nożami kucharza Hatsimuro. Z wyglądu jest on duży, ale zarazem niski, a charakterystyczne są dla niego niewielkie plamy krwi znajdujące się na jego ubraniu. Inną postacią, którą dane nam będzie spotkać będzie Mickey - posłaniec i "dywanik" Otto Bay'a. Nie zabraknie również przyjaciela Joe'go - Borisa urodzonego w Rosji, który pracuje jako barman. Jest on bardzo duży i zwykle nie mówi za wiele, ale wszyscy klienci dobrze go znają i szanują. Na koniec można wspomnieć jeszcze o płatnym mordercy wynajętym przez O. Bay'a. Jest nim The Jaguar, jeden z najlepszych w branży. Jednak Joe okazuje się być, niespodziewanie dla niego, niełatwym celem.

Oprawa zapowiada się naprawdę obiecująco. Całość będzie w 2D, czyli zobaczymy ręcznie rysowane tła jak i postacie. Spoglądając na obrazki łatwo wyłapać charakterystyczny klimat, który panować będzie w grze. A co do obrazków to chciałbym zauważyć, że macie przed swoimi oczami światową premierę jednego z nich! Obrazek przedstawiający wnętrze baru Joe'go publikowany jest po raz pierwszy. Nie znajdziecie go nigdzie indziej! Otrzymałem go po listownej prośbie od jednego z twórców Jeroena de Cloe. Reszta obrazków pochodzi z oficjalnej strony ( http://www.stickystudios.com/read/independent/scumbag-joe). Grafika pracować będzie w rozdzielczości 1024x768 przy głębi 32 bitów. Myślę, że o oprawę graficzną nie ma co się martwić. Jak na razie nie mam informacji o oprawie dźwiękowej, ale mam nadzieję, że będzie trzymała wysoki poziom. Interfejs i sterowanie będzie bardzo proste. Wielokrotnie mieliśmy już z nim do czynienia. Starając się przeciwstawić O. Bay'emu odwiedzimy ponad 50 lokacji, takich jak Crowbar, karawan Joe'go, salon samochodowy Billego, bar Pink, wieżowiec O. Bay'a, ulice Unnamed City oraz wiele innych. Jak obiecują autorzy, zagadki nie będą miały nic wspólnego z łapaniem pikseli, które spotykamy w niektórych grach. Zagadki polegać będą przeważnie na łączeniu przedmiotów i kombinowaniu, co za ich pomocą można zrobić.

Z listu od Jeroena de Cloe dowiedziałem się, że już niedługo pojawić się ma demo Projektu Joe, więc łatwo będzie samemu stwierdzić czy warto nań czekać. Ja czekam z niecierpliwością i trzymam za panów z Synthetix Interactive kciuki, gdyż w dzisiejszych czasach niełatwo znaleźć wydawcę, a z tego co się od niego dowiedziałem dotychczasowy zerwał z nimi rozmowy i przez to pełna wersja jest w fazie "on hold", czyli projekt został tymczasowo wstrzymany.

Autor: drozda

AZ47-48
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?