Bad Timing - zapowiedź

Dodane przez drozda dnia 17.04.2006 00:31

Nie znacie tego tytułu? Wcale się nie dziwię, bo do niedawna sam o nim nie słyszałem. Od razu powiem żebyście nie spodziewali się "niewiadomoczego", gdyż jest to kolejna gra z serii Małych i Ambitnych. Z działu, w którym znajduje się tekst (jeżeli nikt nic nie pomieszał :) można wywnioskować, że gra jeszcze nie powstała. Jednakże sądzę, że warto poświęcić jej chwilkę uwagi. A więc zacznę od początku.

Już we wstępie dowiadujemy się, że główny bohater, Brett Brenneman ma niezwykłego pecha. Po pierwsze nie ma on czasu cieszyć się swobodą (cały dom pusty po wyjeździe rodziców na 2 dni!), gdyż przed jego domem awaryjnie ląduje statek kosmiczny pochodzący z przyszłości. Trochę szczęścia w tym pechu jednak się znajdzie, gdyż przed wyjazdem rodziców Brett obiecał skosić trawnik, któremu raczej już nic nie pomoże :)

Bad Timing jest klasyczną przygodówką w dwóch wymiarach. Skoro klasyka to i sterowanie klasyczne, czyli system Point&Click. Grafika będzie ręcznie rysowana, tła wyglądają ładnie i do tego postacie sprawiają pozytywne wrażenie (do tego mają, cienki bo cienki ale obrys!). Co do postaci to wiadomo, że na pewno wystąpią takie "osoby" (ciężko nazwać kota albo hipopotama-kucharza osobami) jak (poniższe informacje zaczerpnąłem ze strony producenta):

-Brett Brenneman, czyli główny bohater. Ma on 23 lata i ciągle żyje blisko rodziców. Swoje nudne życie Brett spędza pracując w supermarkecie od 9 do 17 i oglądając nocami TV. Czasami jednak marzy o wielkiej przygodzie, która odmieniłaby jego życie. Marzenie staje się rzeczywistością, kiedy pewnej nocy kobieta i jednooki zielony kosmita awaryjnie lądują na jego trawniku...

-Jane Anyway, czyli pani kapitan statku kosmicznego. Niezbyt mocno interesuje się kapitanowaniem, właściwie to tak naprawdę nie interesuje się niczym - z wyjątkiem własnej osoby. W swojej torebce zawsze nosi przedmioty niezbędne do natychmiastowego poprawienia wyglądu. Jako kapitan statku "USS Unreliable" ("Niepewny/Zawodny") nie bardzo przejmuje się nieudanymi misjami. Ciągle jest znudzona, ponieważ: "W kosmosie nic się nigdy nie dzieje". Kiedy jej załoga znika w tajemniczych okolicznościach ludzie liczą na nią. Czy uda jej się w pełni objąć dowództwo i ocalić załogę (a przy okazji całą galaktykę) od bardzo, bardzo złych rzeczy? Czas pokaże...

-Porucznik Krod jest jednookim pilotem na pokładzie USS Unreliable. Właściwie to nie bardzo mu to wychodzi, gdyż nigdy nie ląduje bez spowodowanie uszkodzeń. Brak wyczucia wysokości nie bardzo mu pomaga :). Przyzwoitą załogę trudno znaleźć, szczególnie dla statku o wątpliwej reputacji...

-James 3000B, jest to odrzucony android, który pełnił rolę dozorcy na statku kosmicznym. Pełnił ją do czasu kiedy Pani Kapitan wymieniła go na nowszy model, na androida Andrew 5-SE. Teraz James składowany jest gdzieś na pokładzie i zbiera kurz. James został wyprodukowany gdzieś w Chinach (przynajmniej tak jest napisane na etykiecie) gdzie programiści popełnili mały błąd - James ma alergię na kurz :)

-Khad jest właścicielem "Khad's Diner", brudnego zajazdu dla kierowców różnego rodzaju pojazdów, gdzie nawet najgorsi kosmiczni kierowcy mogą odpocząć. W swoim życiu widział już wiele dziwnych rzeczy i mało co potrafi go jeszcze zaskoczyć. Poza tym wygląda na miłego gościa z poczuciem humoru (pod warunkiem, że po wyglądzie można poznać czy ktoś ma poczucie humoru ;).

-"Iron Arm" Kradek jest twardym i nieustępliwym kierowcą, którego lepiej omijać z daleka. Przewozi on różnego rodzaju towary, nierzadko nielegalne. Często będziemy go spotykać kręconego się koło Zajazdu Khada.

I jak na razie ostatnią prezentowaną przez twórców "postacią" jest -Hucky, kocica rodziny Brenneman'ów. Nie bardzo przepada ona za Brett'em, szczególnie wtedy gdy zbliża się on do jej jedzenia :). W jego obronie nie zawaha się użyć swoich ostrych jak brzytwa kłów i pazurów!Autor: drozda

AZ44
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?