Zak McKracken and the Alien Mindbenders

Dodane przez drozda dnia 15.04.2006 20:31
Zak McKracken and the Alien Mindbenders (PC)
Producent: U.S. Gold Ltd.
Wydawca: Lucasfilm Games
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 1988
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Komedia, Science-Fiction
Nośnik: b/d
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

DOS, VGA


Opis gry

Ta gra o troche przydługim tytule jest drugą produkcją LucasArts, jeśli chodzi o gry przygodowe. Wciąż gra się w nią świetnie, mimo że została nadgryiona zębem czasu, co szczególnie widać (raczej słychać) w przypadku dźwięku.

Zak to dziennikarz pracujący w "The National Inquisitor".Chce odejść i napisać swoją własną książkę, lecz przed tym musi zrobić jeszcze jeden artykuł dla swojego szefa. W międzyczasie męczą go dziwne sny o obcych i jak się okazuje nie tylko jego. On i inni będą musieli przemierzyć prawie cały świat, by uchronić go przed "Wyginaczami Umysłu" (Mindbenders - tłumaczenie własne)

Niewątpliwie należy zaliczyć tę gre do klasyki, w którą każdy powinien zagrać. Wspaniale rozwinięty jest tu motyw podróży dookoła świata. W grze sterujemy Zak'iem i Annie na przemian(podobnie jak w Maniac Mansion).Grafika i odgłosy (bo muzyki tutaj nie uświadczymy) także przypominają w/w grę.Sama rozgrywka należy do przyjemnych, chociaż trudne zagadki i skomplikowany (14 komend) sterownik SCUMM nie ułatwiają życia. Z czystym sumieniem mogę gre polecić każdemu wytrwałemu graczowi, którego nie odstraszy nieco archaiczna grafika. [Avistak]Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
brak
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?