The Secret of Monkey Island

Dodane przez drozda dnia 15.04.2006 20:16
Adventure Zone poleca The Secret of Monkey Island (PC)
Producent: LucasArts
Wydawca: LucasArts
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 30 czerwca 1990
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: amatorskie spolszczenie - kinowe
Gatunek: Komedia, Fantastyczna
Nośnik: b/d
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

DOS, VGA


Opis gry

To najlepsza, według mnie, gra przygodowa LucasArts. Podlana specyficznym humorem powoduje, że prawie prez cały czas śmiejesz się do rozpuku.

Nazywasz się Guybrush Threepwood (Geez! co za nazwisko) i chcesz zostać piratem. Wydaje się proste, ale po drodze zakochujesz się gubernator Elaine Marley i to wprowadza Cię w kłopoty. Zostaje ona porwana prez pirata LeChuck'a-ducha i ty jako dzielny pirat nowicjusz musisz ją odbić z tytułowej Małpiej Wyspy i zakończyć żywot LeChuck'a(niezupełnie). Muszę przyznać, że jak na tamte czasy grafika była wspaniała i choć teraz straciła swoją "urodę" to nadal może się podobać. Muzyka jest świetna. Wspaniałe karaibskie nutki, tylko szkoda, że nie towarzyszą nam przez cały czas.

Akcja gry toczy się wieloma rownoległymi wątkami, ale istnieje tylko jeden (dobrze ukryty) sposób na ukończenie gry. Nie można znaleźć się w "ślepym zaułku" i zaciąć na amen. Grę można ukończyć, bez opisu oczywiście, w ok. 4 dni. Mimo, iż gra jest stara można, ją kupić w tzw. Gamepaku wraz z "Dark Forces", "Full Throttle", "Monkey Island 2" i "The Dig". [Avistak]Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
Link: Demo
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?