The Legend Of Kyrandia: Fables & Fiends

Dodane przez drozda dnia 15.04.2006 20:00
The Legend Of Kyrandia: Fables & Fiends (PC)
Producent: Virgin Games, Inc.
Wydawca: Westwood Studios, Inc.
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 1992
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Fantastyczna
Nośnik: b/d
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

DOS, VGA


Opis gry

Podana wyżej nazwa to pełny tytuł gry zwanej potocznie "Kyrandią 1".Westwood Studios zrobił z tej serii trylogię i postanowił zamknąć magiczną historię Kyrandii na trzech Księgach.Jednak teraz przyjrzyjmy się bliżej I części.

Wiele lat temu nadworny błazen - Malcolm - zabił królewską parę Kyrandii.Ukradł także kyragem - potężne źródło magii. Nadworni magicy zdołali go uwięzić.Teraz jednak uciekł i postanawia się zemścić na Kyrandii niszcząc ją.Wcielamy się w rolę Brandona, osieroconego wnuka Kallaka. Malcolm zamienia Kallaka w kamień, ale przedtem Kallak zdążył napisać list do Brandona.Prowadzi on Brandona do osób, które mogą pomóc w powstrzymaniu Malcolma, co jest naszym głównym zadaniem.

Zastosowany w grze interface jest jednym z najbardziej "user-friendly" jakie kiedykolwiek widziałem.Po prostu kilkamy na dany przedmiot/postać i Brandon sam bierze,rozmawia czy używa. Grafika jest miła i przejrzysta, widać dokładnie to co chieli nam pokazać autorzy.Zarzutem może być jedynie to, iż lokacje "leśne" są do siebie bardzo podobne i łatwo się zgubić.Soundtrack w wersji CD-ROM'owej jest OK, mam jednak zarzuty co do gry aktorów.Wymawiają swoje kwestie bez uczuć.Zagadki stoją na przyzwoitym poziomie, choć denerwujące jest zbieranie klejnotów i labirynt.Fabuła gry nie jest "odkrywcza", ale i tak magia Kyrandii wciąga i to bardzo. Polecam! [Avistak]Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
brak
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?