Space Quest 5: The Next Mutation - recenzja

Dodane przez dam-soft dnia 12.04.2006 12:26

Po zmaganiach naszego bohatera (Rogera Wilco) w czwartej części gry, udało mu się dostać do Akademii. Jesteś teraz kadetem, a oprócz obowiązku utrzymywania czystości, możesz także od czasu do czasu słuchać wykładów nauczycieli akademickich. Na początku będziesz musiał napisać test egzaminacyjny. Niestety okaże się on zbyt trudny. Czasami jednak los bywa szczęśliwy. Z powodu krótkiego spięcia w nauczycielskim komputerze twe marne wyniki uległy przetasowaniu i w taki oto sposób uzyskałeś najwyższą notę. W nagrodę za doskonałe wyniki;) zostajesz wyznaczony przez ambasadora na kapitana statku Eureka, który ma za zadanie zbieranie fajansu. Podczas rozgrywki bohatera czeka mnóstwo przygód łącznie z natknięciem się na zieloną Flo i czerwonego Droola. Jeden z pająków przyssie Ci się do twarzy. Wilco będzie dane teleportować się na obce planety, spotka tam przedstawicieli nieznanej cywilizacji. Bohater sam przekona się, jak człowiek może czuć się w ciele muchy. Roger zostanie przypadkowo zmieniony w tego owada (w związku z powyższym przyjdzie Ci spojrzeć na świat z troszkę innej perspektywy;))).

Piąta część gry jest znacznie bardziej rozbudowana niż jej poprzedniczka. Scenariusz jest bardzo ciekawy, mamy szansę odwiedzić kilka ciekawych miejsc. Technicz gra wykonana jest na dobrym poziomie. Zagadki są ciekawe, a wszechobecny humor nie jest na siłę wyssany z palca. Żarty są prawdziwym komizmem sytuacyjnym, dzięki któremu naprawdę można się niejednokrotnie uśmiać. Ręcznie rysowana grafika została dobrze dobrana kolorystycznie. Mamy tutaj standardową rozdzielczość - 320x200 przy 256 kolorowej palecie. Obecne jest pełne wspomaganie dla kart muzycznych, co stawia muzykę, jaką przyjdzie nam usłyszeć w grze jest na naprawdę wysokim poziomie. Działa to w podobny sposób odnośnie dźwięków występujących w produkcie. Całość wywołuje jak najbardziej pozytywne wrażenie. Ciągłość rozpoczętych w pierwszej części perypetii Wilco odpowiedzialnego za utrzymywanie czystości kosmicznego bohatera znakomicie wpływa na klimat gry. Obecne są postacie występujące w poprzedniej części Space Quest i czują się one wręcz znakomicie.

Podsumowując, mamy tutaj jedną z lepszych i dłuższych części serii. Zarówno wysoki poziom techniczny prezentowany przez grę, jak i interesujący scenariusz połączony z ciekawymi zagadkami powoduje, że jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego wielbiciela gier Sierry. Jest to w szczególności ważny produkt dla wielbicieli poprzednich części serii Space Quest. Pomimo, że grafika dostępna jest tylko w podstawowej rozdzielczość karty VGA, fakt ten nie umniejsza niezwykłości gry. Space Quest 5 została wydana na komputer PC i nie mam pojęcia, czy istnieją wersje na inne komputery. Jeżeli ktokolwiek słyszał o wersjach na inne platformy, to proszę o informację. Gierka jest naprawdę godna polecenia, stanowi znakomity przykład gier z gatunku adventure.

8 PLUSY:
ciekawy scenariusz + interesujące zagadki + humor
MINUSY:
grafika

autor: dam-soft

AZ25
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]