Little Big Adventure II - recenzja

Dodane przez Adventure-Zone dnia 12.04.2006 10:08

W tym miechu zajmę się recenzją gry Little Big Adventure. Na pierwszy ogień pójdzie recenzja. Gra powstała w 1997 roku, wyprodukowała ją firma Adeline przy współpracy z Activision. Fabułą gry nawiązuje do części pierwszej. Po uratowania świata przez naszego bohatera planeta Twinsun nareszcie odzyskała spokój. Twinsun zdarzył się zaaklimatyzować. Hajtnąć się ze swoją dziewczyną Zoee, która jest....w ciąży (nic dziwnego, że się, hajtnoł). Gra rozpoczyna się dość dramatycznie. W czasie burzy nasz latający przyjaciel, Dino-Fly zostaje porażony przez piorun. Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jest odpędzenie burzy, niestety, gdy to zrobimy na naszej planecie pojawią się (Co? Kolejna niespodzianka)....Kosmici. Tak, nieprzeczytaliście się. Podczas gry dochodzą dodatkowe wątki (jak w Klanie), ale w końcu cel jest jeden uratować świat.

Oprawa graficzna przedstawia się całkiem nieźle. Obiekty, choć kwadratowe są dosyć estetycznie narysowane. Podobnie jak tła. Na uwagę zasługują sekwencje filmowe, które mimo kiepskiej oprawy G.F.X potrafią zachwycić i przykuć do monitora na dłuższy czas. Ludzie tak gra jest po prostu śliczna, bajkowe scenerie oraz postacie powodują, że ona porostu relaksuje. Nie znaczy to, że gra jest tylko dla dzieci. Musze przyznać, że mój tata spędził przy niej dobre kilkanaście godzin.

Dźwięk też jest cudowny. Największe wrażenie na mnie wywarła ścieżka w formacie Audio CD piękne nastrojowe kawałku wpadające w ucho uprzyjemniają grę. Co do dialogów nie ma, na co narzekać? Lektorzy, którzy je wygłaszają się dobrze dyrygowani przez reżyserów dźwięku. I tutaj taka mała uwaga. Dziwie się polskim dystrybutorom, dlaczego nie spolszczyli tej cudownej gry. Ludzie (tutaj mały apel) jeżeli macie wydawać tego grę w serii eXtra, sraka czy taka klasyka to błagam, tylko w wersji polskiej. Jeżeli to popieracie to wysyłajcie na mój adres e-najle o treści LBA2 na adres: SubNET11@tenbit.pl z dopiskiem protest. Jeżeli liczba głosów przekroczy 200 manifest wysyłam do dystrybutorów gry.

Tak się przedstawia Little Big Adventure 2. Według mnie jest to jedna z lepszych gier przygodowych spod znaku Electronic Arts. Niedawno słyszałem pogłoski, że EA ma zamiar rozpocząć prace na trzecią częścią gry, ale sam nie wiem czy to były tylko plotki czy prawdziwa informacja. Jest tylko jedno zdanie, które może to wyrazić: Pożyjemy, zobaczymy.

Dla wszystkich zainteresowanych kupnem, Little Big Adventure 2 (Wersja angielska oczywiście) mam bardzo dobrą wiadomość. Możecie kupić zestaw, w którym znajdziecie dwa kompakty a na nich dwie gry: Little Big Adventure 2 oraz Time Comando. Niestety cena tego zestawu jest dosyć wysoka, ponieważ kosztuje on aż 55 ZŁ. Ale za sztukę i za gry trzeba płacić. Jeżeli ktoś ma problemy z grą, niech skontaktuje się ze mną wtedy prześle mu Solucje do gry.

8,5 PLUSY:
fabuła + udźwiękowienie + grafika
MINUSY:
brak spolszczenia - drobne niedoróbki w sekwencjach filmowych

Oceny cząstkowe: Grafika - 7, Dźwięk - 8, Miodność - 10! - pierwszy raz w historii Adventure Zone

autor: SubNET

AZ07
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?