Cognition: An Erica Reed Thriller - Episode 2: The Wise Monkey - poradnik

Dodane przez Jeziu5 dnia 27.02.2013 14:37

Drugi rozdział przygody zaczynamy dość mrocznym filmikiem. Znajdujesz się w Centrum FBI. Przysłuchaj się rozmowie i zadecyduj czy chcesz napić się kawy czy nie. Po chwili pojawi się John i będziesz musiał się udać do dyrektora. Wejdź do dawnego biura Davie’s. Moje proponowane odpowiedzi:
- Sędzia Samuel Sewell
- Wiem, że nie powinnam
- Obrazek i faks
- Myślałam, że ty tak powiesz.
- Próbuję.

Jeżeli nie wypiłeś kawy to usłyszycie dziwny odgłos i wybiegniecie na zewnątrz. Jeżeli skosztowałeś napoju, Erica wyjdzie sama, zobaczy scenę i zemdleje. Podejdź do plamy krwi – podnieś srebrną zawieszkę (gitara) oraz przyjrzyj się uchu. Przejdź w tryb Cognition i kliknij na nie jeszcze raz. Wyjdź na zewnątrz schodami (prawa ściana). Jeśli nie wypiłeś kawy masz okazję strzelić w uciekający samochód. Przyjrzyj się przedziurawionym oponom i otwórz samochód. Usłyszysz hałas dochodzący z bagażnika. Zabierz klucz do kół. Otwórz przy jego pomocy bagażnik w żółtym aucie i uwolnij ofiarę. W pokoju przesłuchań wypytaj ją o wszystko, a następnie przejdź w tryb Cognition i użyj regresji na Tess.

Z 4 wspomnień wybierz to przy samochodzie z mordercą. Okaże się, że morderca coś jej dał. Zapytaj o to kobietę. Otrzymasz kolejną zawieszkę (maska teatralna). Dowiesz się też czegoś o Cordeli. Wróć do głównego hallu i porozmawiaj o wszystkim z Gwen, z Johnem i z dyrektorem. Usiądź przy biurku Sully’ego i obejrzy wszystkie leżące na nim przedmioty - najdokładniej wczytaj się w akta sprawy. Zabierz je ze sobą i zaloguj do komputera. Przeczytaj wszystkie maile i wejdź w bazę spraw. Wyszukaj wszystko o sprawie Wise Monkey. Wydrukuj też druk dowodowy. Wejdź teraz w wyszukiwarkę osób i sprawdź Kelsey Gardner. Wyloguj się, podjedź do drukarki i zabierz wydruk. Dzięki niemu uzyskasz od Gwen zawieszkę w kształcie dzwonka. Połącz kartkę z numerem z telefonem - ups. Wyjdź z budynku.

Antykwariat

Porozmawiaj z Rose. Wróć szybko do kwatery FBI – na biurko na prawo od Gwen leży różowy długopis. Zabierz go i zanieś Rose. Dowiesz się czegoś o Synergii. Przejdź w tryb Cognition, otwórz ekwipunek i połącz numer Cordeli z długopisem. Możesz teraz skorzystać z komórki by zadzwonić do kobiety. Umówicie się na cmentarzu.

Berklee College

Porozmawiaj o wszystkim z Dean’em. Na dole pokoju leży papeteria – weź jedną i skłam gdy zostaniesz zapytany.

Cmentarz

Porozmawiaj o wszystkim z Cordelią.

Kwatera główna FBI

Spróbuj poruszyć temat Cordeli z McAdams’em. Porozmawiaj o wszystkim z Gwen – dostaniesz formularz. Zaproponuj jej też pomoc z papierami. Formularz połóż połącz w ekwipunku ze stertą papierów i wręcz je McAdams’owi. Podpisany papier oddaj Gwen i poproś o zafaksowanie go do odpowiednich służb.

Mieszkanie Melissy

Dawna koleżanka Kelly okaże się być trochę… nie z tego świata ;) Przyjrzyj się plakatom na ścianie i porozmawiaj o wszystkim z Melissą. Następnie spróbuj użyć na niej regresji. Gdy to się nie uda zerknij na karty do tarota położone na stole. Udaj się na chwilę do Rose – dostaniesz od niej tabliczkę Ouija. Daj ją Melissie. Teraz bezproblemowo przeprowadzisz regresję.

Następnie podpowiedz jej w jakiej kolejności wykonywała poranne czynności – joga, woda, jabłko, poczta. Przypomni sobie, że przywieszkę położyła w czerwonym pudełku. Zabierz ją stamtąd – przy okazji zaopatrzysz się w klucz do skrzynki.

Berklee College

Zajrzyj tu na chwilę i porozmawiaj o wszystkim z Dean’em. Następnie spróbuj dobrać się do szafki z aktami.

Mieszkanie Kelsey

Przyjrzyj się wszystkim obiektom w domu. Otwórz paczkę zaadresowaną do Suly’ego i spróbuj otworzyć znalezione pudełko. Wejdź w tryb Cognition i spróbuj użyć pudełka. Następnie użyj synergi na 4 odnalezionych przywieszkach (gitara, maska, pianino, dzwonek). Spróbuj powtórzyć czynność – czegoś wciąż brakuje. Teraz możesz już otworzyć pudełko – zawierać będzie ucho Sully’ego, przywieszkę w kształcie klucza i płytę CD. Tę ostatnią uruchom na stereo. Zabierz też jedną z kopert ze stolika.

Urząd pocztowy

Zapytaj pracownika o Joey Goethalsa. Następnie pokaż mu swoją odznakę. Użyj klucza na skrzynkach po lewej stronie. Przy pomocy Cognition spróbuj dowiedzieć się która szafka jest właściwa. Użyj synergii na kluczyku i kopercie – skrzynka 303. Zabierz śrubokręt i kopertę. Przeczytaj list z groźbami.

Mieszkanie Joey’a

Spróbuj dostać się do środka i obejrzyj dokładnie drzwi.

Mieszkanie Kelsey

Śrubokrętem odkręć kratkę wentylacyjną i zabierz kopertę, a z niej kartę pamięci. Użyj tej ostatniej na telefonie. Porównaj papier z college z listem z groźbami. Użyj synergii na liście i kopercie z poczty – dowiesz się kto jest autorem listów.

Berklee College

Oskarż Dean’a o wszystko – jako dowód pokaż mu wpierw kartę pamięci, a następnie list. Gdy już do wszystkiego się przyzna, otrzymasz od niego zawieszkę w kształcie skrzypków. Mając już 6 przywieszek użyj na nich synergii – trop prowadzi na miejsce zbrodni z poprzedniej sprawy.

Dawne miejsce zbrodni

Ułóż przywieszki tak jak to widziałeś we wspomnieniu (uwaga – ważna jest kolejność kładzenia):
- klucz i skrzypce na znaku ulicy
- gitara i maska na śmietniku
- dzwonek i pianino na bramie

Wejdź w tryb Cognition i przy pomoc tych 3 miejsc stwórz projekcję. Gdy się pojawi, dotknij jej by dowiedzieć się kim naprawdę jest The Wise Monkey. Spróbuj wyjść z lokacji – wykonasz telefon do Johna.

Mieszkanie Joey’a

Otrzymasz kolejnego SMSa od wyroczni. Użyj wytrychu na drzwiach. Pojawi się kolejny zamek – aktywowany głosem.

Kostnica

Wjedź na górę i porozmawiaj z Gallagher - wyprosi cię. Włącz alarm przeciwpożarowy przy drzwiach i schowaj się za biurkiem. Gdy pani patolog opuści budynek wjedź na górę. Obok ciała leży kaseta – zabierz ją. Przyjrzyj się nadgarstkom kobiety i wyjdź.

Mieszkanie Kelsey

Zabraną kasetę użyj na dyktafonie i nagraj śpiew Kelsey (z płyty lecącej w HiFi).

Mieszkanie Joey’a

Użyj nagrania na drzwiach – sezam się otworzy. Rozejrzyj się dookoła i przyjrzyj każdej rzeczy. Gdy to uczynisz panel na drzwiach po prawej zmieni kolor na zielony. ZAPISZ TERAZ GRĘ!!!
Użyj panelu. Sully ! Nie zaczynaj jeszcze quizu, tylko wróć do trofeów Mądrej Małpki. Wejdź w tryb Cognition – zidentyfikuj i zabierz organ każdej z osób. Czas na synergie. Połącz:
- oczy i język Colleen z kluczem wiolinowym. Zapamiętaj nazwę statku – HMS Pinafore.
- oczy i język Heather z pianinem. Zapamiętaj nazwę sztuki – La Boheme.
- oczy, język i uczy Joey’a. Tożsamość The Wise Monkey jest już nam znana.
- oczy Luke’a ze skrzypcami.
- uszy DJa z dzwonkiem. Zauważ papierosa.

Czas przystąpić do quizu. Jedna pomyłka sprawia że Sully traci przytomność, druga go paraliżuje a trzecia zabija. Po drugiej pomyłce pojawi się pytanie awaryjne – pierwszą ofiarą była Kelsey.
Pytanie 1: A3, B5, C6, D2, E1, F4
Pytanie 2: Heather śpiewała La Boheme.
Pytanie 3: Dj palił papierosa
Pytanie 4: Colleen występował w HMS Pinafore.

Pytanie 5: Musisz uzupełnić właściwie słoje. Na początek sprawdź każdy z nich w trybie Cognition.
Słój 1 – angel – oczy Luke’a, uszy DJ’a i język Colleen
Słój 2 – lover– oczy Colleen, uszy Dj’a, język Heather
Słój 3 – starlet – oczy Heather, uszy Heather, język Colleen
Słój 4 – darling – oczy Luke’a, uszy Heather, język Colleen
Pytanie 6: Pozostałe organy należą do Joey Goethals’a.
Wbiegnij do pomieszczenia i zaopiekuj się Sullym.

Autor: Jeziu5

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?