Cognition: An Erica Reed Thriller - Episode 1: The Hangman - poradnik

Dodane przez Jeziu5 dnia 29.12.2012 22:33

Poniższa gra jest w pewnym stopniu nieliniowa – niektóre czynności można wykonać w innej kolejności niż opisano to w solucji.

Spis treści:
  Na ratunek bratu
  Nowa sprawa
  Stara sprawa - Sarah Goldman
  Przywracanie wspomnień Robertowi
  Sprawa seryjnego zabójcy
  Na ratunek...

Na ratunek bratu

Znajdujesz się przed cmentarną bramą. Przyjrzyj się łańcuchowi na jaki jest zamknięta. Przestrzel go pistoletem i wkrocz do środka. Przyjrzyj się śladom stóp na ziemi. Włącz tryb Cognition i ponownie zbadaj ślady. Skieruj się za grobowiec. Ze skrzynki z narzędziami zabierz młotek i obcęgi. W trybie Cognition ponownie zbadaj ślady. Następnie przyjrzyj się miejscu, gdzie kopał morderca. Wróć do pomnika w centralnej części cmentarza i młotkiem odrąb od niego łopatę. Poproś John’a by za tobą podążał, udaj się za grób i daj mężczyźnie łopatę (ktoś tu musi być od czarnej roboty ;) )Zabierz kamienne koło. Skieruj się do wejścia do grobowca. Użyj dopiero co znalezionego przedmiotu na centralnym wgłębieniu. Stan na podeście przy drzwiach i obróć dysk czterokrotnie. Wbiegnij do środka. Wkrocz do pomieszczenia po prawej i podbiegnij do panelu kontrolnego po drugiej stronie pokoju. Z rozmowy telefonicznej dowiesz się, że musisz odciąć druty w odwrotnej kolejności niż były założone. Wkrocz w tryb Cognition – klikając na dowolny drut dowiesz się, które były założone wcześniej. Prawidłowa kolejność odcięcia drutów to niebieski, czarny, żółty, czerwony, pomarańczowy i zielony.

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_001

W tym momencie do akcji wkroczy morderca. W tej części gry musisz działać szybko. Kliknij na głowę zabójcy i przywal mu z pięści. Następnie użyj kurtyny, a potem świecznika. Niestety nasze wysiłki nie zdadzą się na wiele…

Nowa sprawa

Przenosimy się w czasie o 3 lata do przodu, kiedy Erica jest zmuszona zamknąć nierozwiązaną sprawę mordercy jej brata. Pojawia się nasz partner i mówi o kolejnym morderstwie. Gdy znajdziesz się na miejscu zbrodni porozmawiaj z policjantem stojącym przed wejściem do metra. Pokaż mu swoją legitymację i wypytaj do końca. Wejdź do środka i skieruj się do magazynu. Porozmawiaj z dyrektorką i wejdź w tryb Cognition. Obejrzyj w nim ciało ofiary, stół, krew na ścianie i graffiti. Sprawdź przestrzeń pod szafką i wyjmij spod niej antyczny artefakt. Porozmawiaj o wszystkim z laborantem zbierającym odciski. Pokaż mu swoje znalezisko. Następnie zagadaj do pani patolog., a potem przywitaj się z fotografem. Czas na rozmowę z panią dyrektor. Na pytania odpowiedz:
- zmarł z powodu uduszenia
- nie można go zidentyfikować bo brakuje odcisków palców
- morderca najprawdopodobniej był niższy od ofiary

Po krótkim przerywniku filmowym, John poradzi ci by udać się do jego znajomej. Udaj się tam i porozmawiaj z Rose. Pokaż jej artefakt, a następnie porozmawiaj o swoich wizjach. Dzisiaj nic więcej już nie osiągniesz – musisz poczekać do jutra.

Kwatera główna FBI

Udaj się do centrum, a następnie do kwatery głównej. Porozmawiaj z Gwen (dziewczyna od dowodów) i usiądź przy swoim biurku. Utnij sobie pogawędkę z Sully’m i przeczytaj wszystkie maile. Wyloguj się i z szuflady wyciągnij monety. Sprawdź drzwi do biura Davis - zamknięte. Przesuń się w prawo i porozmawiaj z siedzącym przy biurku Johnem. Wróć do windy i zjedź na poziom garażu.

Cmentarz

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_010

Skieruj się na cmentarz – niestety, nie pamiętałaś o kwiatach. Nikt się chyba nie obrazi jeżeli weźmiesz sobie jeden z kwiatków leżących na pierwszym grobie. Połóż go na grobowcu brata. Pojawi się Cordelia – porozmawiaj z nią o wszystkim. Na koniec rozmowy poleci ci usługi Rose.

Prosektorium

Porozmawiaj o wszystkim z Terence’m. Otrzymasz od niego wytrych. Windą wjedź na górę. Omów z nią wszystkie tematy i pochyl się nad ciałem. Telefon zrób zdjęcie twarzy oraz tatuażu na prawym ramieniu. Przyjrzyj się szyi, prawej i lewej dłoni oraz ranie. Porozmawiaj o tym ostatnim z panią patolog. Wyjmie z ciała kawałek Le Pendu i położy na wózku. Zabierz go i skieruj się do sklepu z antykami.

Sklep z antykami

Porozmawiaj z Rose. By nauczyć się nowej mocy musisz przynieść jej jakiś przedmiot należący do Johna.

Kwatera główna FBI

Udaj się do Johna i kliknij na zapalniczce leżącej na jego biurku. Pozwoli ci ją zabrać. Teraz czas na małe włamanie – użyj wytrychu na drzwiach do biura dyrektor Davie’s. W jednej szufladzie znajdziesz porwaną wiadomość. Przyjrzyj się też notatce od siostrzenicy. Włącz komputer. Jako login użyj Davies, a jako hasła Aunt Maddy. Przeczytaj wszystkie maile, przyjrzyj się uważnie zdjęciu i napisz maila do pani patolog (Mary Gallagher). Czas na powrót do sklepu z antykami.

Sklep z antykami

Przekaż Rose zapalniczkę. Włącz tryb Cognition. Kliknij teraz na trzy miejsca związane z Johnem – zapalniczkę, stół z pączkami oraz jego ulubiony fotel. Następnie użyj przycisku projekcji. Po obejrzeniu wizji skieruj swe kroki na miejsce zbrodni.

Miejsce zbrodni

Wejdź w tryb Cognition i przyjrzyj się dokładnie graffiti. Sprawdź numer na zielonej farbie w spreju – GK4893.

Prosektorium

Porozmawiaj z Terence’m. Zapytaj go o antyczny przedmiot, który otrzymał od Davies. Odda ci go. Poproś też go o gadżet powiązany z farbą. Wracamy na miejsce zbrodni.

Miejsce zbrodni

Wprowadź numer farby (GK4893) do urządzenia otrzymanego od Terence’a. Użyj go na graffiti i przeczytaj zdanie napisane przez złoczyńcę. Wejdź w tryb Cognition i przywołaj kliknij na 3 rzeczy powiązane z ofiarą – plama krwi na ścianie, stół oraz lina na której był powieszony.

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_002

Ukaże się projekcja ciała. Przybliż obraz jej głowy i kliknij na oczy. Sprawdź miejsce na które patrzy. Erica znajdzie w ukrytym schowku obrazek. Obróć obrazek by przeczytać dość intrygującą sentencje.

Stara sprawy Sarah Goldman

Wróć do kwatery głównej FBI i zakradnij się do biura szefowej. Teraz możesz już w trybie Cognition odczytać zniszczoną kartkę w niszczarce. Zgodnie z informacją na niej udaj się na pocztę.

Urząd pocztowy

Zagadaj do pracownika poczty i pokaż mu swoją odznakę FBI. Otwórz paczkę (ikona dłoni w inwentarzu) i wyjmij klucz oraz poszarpane kawałki papieru. Także ich użyj przy pomocy ikonki dłoni. Warty zauważenia jest fakt, że można je ułożyć w zdanie Ona jest moją kolejną ofiarą.

Kwatera główna

Wracamy do kwatery głównej. Usiądź do komputera przy biurku. Wejdź do sekcji Dowody i powiększ zdjęcie znalezione na miejscu zbrodni. Zauważ imię – Sarah – na bransolecie kobiety.

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_003

Wejdź teraz do sekcji Baza danych. Kliknij na wyszukaj po kategorii w prawym , dolnym rogu. Jako typ sprawy wybierz samobójstwo, jako typ przestępstwa powieszenie, a jako referencję Sarah. Szukaj i wejdź w akta sprawy. W prawym górnym rogu kliknij opcję wydrukuj PROŚBĘ O DOWÓD. Wejdź teraz w sekcję Wyszukiwarki Ludzi. Wyszukaj wszystko o Sarah Goodman i jej mężu Robercie Goodmanie. Wstań od biurka i zabierz wydruk z drukarki na dole pomieszczenia. Podejdź do Gwen i daj jej wydruk – otrzymasz dowody ze starej sprawy, a dokładniej kasetę. Zdaj teraz szybką relację ze sprawy John’owi oraz zagadaj Sully’ego o dawną sprawę. Otrzymasz obecny „adres zamieszkania” Roberta.

Uliczka

Zagadaj do kloszarda, który okaże się być Robertem. Pokaż mu swoją odznakę, a następnie zdjęcie Sarah.

Kwatera główna

Udaj się znowu do Johna – masz tu możliwość wyboru z kim chcesz przeprowadzić przesłuchanie – John czy Sully (wpłynie to nieznacznie na rozgrywkę). Wróć do pokoju przesłuchań i wejdź przez drzwi do Roberta. Jest głodny. Wróć do pomieszczeń biurowych i zabierz kanapkę ze swojego biurka, a także zakup chipsy w maszynie z przekąskami. Wróć do Roberta i zaproponuj mu najpierw kanapkę, a potem chipsy. Jeżeli przesłuchanie przeprowadzasz z Johnem zażąda teraz czegoś słodkiego – wróć do sklepu z antykami, zabierz pudełko z pączkami i poczęstuj pana wybrzydzającego. Jeżeli towarzyszy ci Sully, to Robert narzekać będzie na słabe przywitanie. Zagadaj z partnerem i poproś go by on go jakoś przywitał. Tak czy siak możesz już zacząć przesłuchanie – pokaż mu zdjęcie ofiary z ostatniej nocy. Coś mu dzwoni, ale nie wie w którym kościele. Odmówi jednak byś go dotknęła.

Cmentarz

Zerknij na grób leżący obok grobu Scott’a – okaże się być on grobem Sarah. Przyjrzyj mu się i odgarnij liście – znajdziesz jej naszyjnik. Gdy Erica go dotknie zobaczy przeszłość i scenę morderstwa. Możesz jeszcze zerknąć na Cordelie, ale Erica nie będzie chcieć z nią rozmawiać.

Kwatera główna

Wróć do Roberta i pokaż mu naszyjnik jego żony. Wejdź w tryb Cognition i kliknij na Robercie. Niestety, jego wspomnienia są bardzo zamazane. Udaj się do Rose po pomoc.

Sklep z antykami

Porozmawiaj z kobietą o swoich problemach. Wejdź w tryb Cognition, kliknij na siebie (fioletowa aura) oraz na ikonke głowy. Erica nie pamięta paru szczegółów z tamtej nocy – koloru kurtki Scott’a (zielona) oraz wyrazu twarzy (uśmiechał się). Ustaw odpowiednie szczegóły i kliknij ikonę głowy. Okazuję się, że nasza nowa znajoma nie jest taka nam nieznana.

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_005

Przywracanie wspomnień Robertowi

Udaj się do kostnicy. Spróbuj zabrać magnetofon ze stolika pani patolog, która niestety odmówi. Zejdź na dół i zagadaj do Terence’a. Ten o dziwo od razu zgodzi się nam pomóc. Automatycznie znajdziesz się na górze i gdy nasz przyjaciel zacznie zagadywać panią doktor zabierz jej potrzebne nam urządzenie. Wróć do kwatery głównej.

Kwatera główna

Odtwórz nagranie z kasety. Udaj się do pokoju przesłuchań i użyj a Robercie mocy regresji.

Kolor sukienki
Wejdź we wspomnienie 1. Ustaw dowolny kolor sukienki, a następnie zapytaj Roberta o niego. We wspomnieniu 2 zobaczysz jej zdjęcie na telefonie – także o to zapytaj mężczyznę. Wejdź we wspomnienie 3 i przeczytaj SMS-a. Zapytaj o niego Roberta – okaże się, że ulubionym kolorem Sarah był niebieski. Taki tez kolor ustaw na sukience we wspomnieniu 1.

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_006

Data i czas
Użyj na Robercie kasety z nagraniem. Przypomni sobie czas – 21:30. Wiesz też, że spotkali się w środę przed 12 października 2008. Taka środa wypadła ósmego. We wspomnieniu numer 2 ustaw 08-10-2008 oraz 9:30 PM. Znów zagadaj Roberta o datę.

Nazwa stacji
We wspomnieniu numer 4 zerknij na notatkę i nazwę stacji. Zapytaj o to wszystko mężczyznę. Włącz komórkę i wejdź w wyszukiwarkę. Wybierz restauracje i ikonkę Szukaj. Jako typ wybierz Thai, jako ulicę Boylston. Zobaczysz mapę ze stacjami metra i restauracjami. Jeżeli przybyłeś na przesłuchanie z John’em, zapytaj go jaka jest najlepsza restauracja curry w mieście. Wróć do Roberta i wspomnienia numer 4. Gdy zapytasz go o restaurację wyświetli się lista z nazwami. Prawidłowe miejsce to Curry Palace. Zerknij na mapę by przekonać się, że znajduje się ono obok stacji Copley.

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_008

Taką też ustaw we wspomnieniu numer 4.

Notatka
Pozostała tylko notatka ze wspomnienia numer 5. Zapytaj o nią Roberta. Jeżeli przybyłeś na przesłuchanie z Sully’m to od razu wejdź w tryb Cognition i kliknij na partnerze, magnetofonie oraz Robercie. Jeżeli jesteś tu z Johnem, musisz pójść do gabinetu Davies po jej kubek i postawić go na stole (używasz go w Cognition zamiast Sully’ego).

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_007

Tak czy owak ukaże się projekcja owej notatki. Przeczytaj ją by dowiedzieć się, że notatka wręczona Sarah zawierała tekst z The Talking zespołu Scarlet Furies ;) Włącz komórkę, wybierz sekcję muzyka i ustaw jako dzwonek wspomnianą piosenkę. Użyj telefonu na Robercie. Melodyjka przypomni mu słowa na notatce. Teraz możesz już bezproblemowo przejść przez wszystkie wspomnienia z regresji. Okaże się, że nasza ofiara to Antony Longmore. Puść Roberta do domu.

Sprawa seryjnego zabójcy

Dostaniesz tajemniczego SMS-a. Usiądź do komputera i w wyszukiwarkę osób zaginionych wpisz Antony Longmore. gadżetu (tego, który dostaliśmy od Terence’a) użyj na odcisku palca mężczyzny. Teraz wyszukaj Amy Lewis. Potem wyszukaj jej też w Bazie Spraw. Udaj się do Johna i porozmawiaj z nim. Prawidłowe odpowiedzi na pytania to:
- Poszukujemy seryjnego mordercy.
- Jego poprzednie morderstwa uchodziły jako samobójstwa.
Zagadaj do Sully’ego i ruszaj do domu ofiary.

Mieszkanie Longmore’a

Przesuń dywanik ze środka pokoju, by odsłonić tajny schowek. Sully zacznie się z nim męczyć. Włącz komputer. Na skanerze odcisku palców użyj gadżetu od Terence’a. Przeczytaj list do Erici – klikaj na ekran by przejść dalej. Potrzebna będzie karta pamięci. Odejdź od komputera i zajrzyj do szafy – będzie tam sejf. Prawidłowy kod to ten, który powstał po ułożeniu kawałków zdjęć w prawidłowej kolejności 6-1-7-4.
cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_004

Obróć rączkę i zabierz zawartość sejfu. Przeczytaj akta ofiar z 3 miast i akta samego
Longman’a. Poproś Sully’ego o sprawdzenia nazwisk. Oto prawidłowe odpowiedzi do pytań Sully’ego:
- Antony Longmore był seryjnym zabójcom.
- Kobiety z sejfu to jego ofiary.
- Zabijał w każdym mieście po 3 kobiety
- Miał zamiar się wkrótce wynieść
- Zabił 3 kobiety w każdym stanie za wyjątkiem Nowego Yorku.
- Z powodu Emelie Karlsson.
- Spotykał je w środkach transportu publicznego.

Sully w końcu otworzy schowek – otrzymasz ostatni kawałek Le Pendu. Złóż teraz wszystkie kawałki w całość. Napisanej jest na nim – Kto żałował ? Obróć go by zobaczyć dziurkę - użyj na niej klucza. Zaczynając od litery nad pytaniem i podążając w prawo ustaw imię SEWALL. Odnajdziesz kartę pamięci, którą użyj na czytniku przy komputerze. Zobaczysz obraz mapy i trójząb. Obróć gotak, by końcówki jego ostrz pokrywały się z adresami ofiar.

Na ratunek...

cognition_an_erica_reed_thriller_hangman_poradnik_009

Scena zaczyna się od ostrego wejścia, a Erica zostaje pozbawiona broni. Kliknij na dziwne ustrojstwo obok niej – sprowokuje to strzelca. Włącz je jeszcze raz i szybko przetocz się na drugą stronę klikając na pistolet. Włóż kabel do kontaktu i weź kawałek gruzu. Użyj go na hologramie i szybko przetocz się na lewo. Włącz lampę by oślepić strzelca. Wyjmij pistolet i zacznij strzelać do zabójcy. W pewnym momencie strzel w żyrandol nad zabójcom. Jeżeli lampa nagle się wyłączy, powtórz czynność. Po 5 udanych strzałach w żyrandol zakończysz pierwszy epizod gry.

autor: jeziu5

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?