Przygodówki 2013: Powroty i kontynuacje

Dodane przez Przemo dnia 29.12.2012 21:52

Rok 2012 nie był może zbyt przełomowy, jeżeli chodzi o gry przygodowe. Poza kilkoma interesującymi tytułami, nie pojawiło się nic konkretnego, co zapadłoby w pamięć większej rzeszy graczy. Ten okres uważamy już za zamknięty i z ciekawością spoglądamy w niedaleką przyszłość. Wśród bogatej listy przygodówek można zwrócić uwagę przede wszystkim na kontynuacje rozpoczętych już serii, jak i powroty znanych nazwisk w branży, które kilkanaście lat temu tworzyły produkcje posiadające w dzisiejszych czasach status „kultowe”.

Nie należy bać się stwierdzenia, że rocznik 2013 w dużej mierze my gracze zasponsorowaliśmy sobie sami. Poprzednie miesiące obfitowały w kampanie na Kickstertrze, które poza kilkoma wyjątkami głównie zakańczały się sukcesem. Jak to zazwyczaj bywa, po okresie siewu następuję okres zbierania plonów. Nie inaczej jest tym razem - 2013 powinien być tym rokiem, w którym światło dzienne ujrzą jedne z pierwszych projektów finansowanych metodą crow-fundingu.

W poniższym tekście zestawiliśmy najważniejsze przygodówki, których premiera została zaplanowana na 2013 rok. Na liście znalazły się zarówno tytuły z Kickstartera, projekty twórców indie, jak i komercyjne produkcje znanych firm.

1954: Alcatraz

Producent: Daedalic Entertainment
Premiera: 18 stycznia 2013 (Niemcy)
Platforma: PC

Klasyczna gra point and click od twórców The Whispered World i A New Beginning, która przeniesie gracza w lata pięćdziesiąte XX wieku oraz pozwoli wcielić się w mężczyznę o imieniu Joe. Bohater zostaje skazany do więzienia za napad z bronią w ręku. Aby wydostać się z Alcatraz będzie potrzebował pomocy swojej żony Christine. Niestety, kobietę nęka znajomy gangster Mickey, który pragnie zgarnąć cały łup z napadu dla siebie. Z biegiem rozgrywki okazuje się, że chrapkę na niego mają także inne osoby. Tylko Joe zna miejsce ukrycia złota, ale żeby je zabrać, będzie wpierw zmuszony wydostać się z więzienia. Twórcy obiecują nieliniową rozgrywkę oraz kilka alternatywnych zakończeń.

    • Wieście o grze
    • Galeria do gry 1954: Alcatraz

Broken Sword: The Serpent’s Curse

Producent: Revolutions Software
Premiera: Marzec 2013
Platforma: PC, Mac, Linux, iOS, Android

Piąta odsłona przygód George’a i Nico zadebiutowała w serwisie Kickstarter z początkiem września. Udało się zebrać kwotę ponad 800 tysięcy dolarów (dwukrotnie większą niż planowano), co zostanie przeznaczone na rozbudowę projektu. Wiadomo, że fabuła ma opiewać wokół obrazu - z pozoru bez większej wartości – skradzionego z pewnej paryskiej galerii. Sprawa (jak ma się podobno szybko okazać) osiąga skalę międzynarodową, więc poza Paryżem i Londynem będziemy mogli odwiedzić także egzotyczne miejsca znajdujące się w rejonach Północnej Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Najważniejszą cechą BSV ma być powrót do korzeni, do czego przyczyni się klasyczna oprawa graficzna w 2D. Dzięki dużemu odzewowi podczas kampanii, producenci zdecydowali przetłumaczyć grę także na język polski (napisy).

    • Zapowiedź gry Broken Sword: The Serpent’s Curse
    • Encyklopedia do Broken Sword: The Serpent’s Curse
    • Galeria do Broken Sword: The Serpent’s Curse

Amnesia: A Machine For Pigs

Producent: thechineseroom
Premiera: Marzec 2013
Platforma: PC

Kontynuacja niezwykłego horroru z 2010 roku, tworzona tym razem przez studio thechineseroom, ale powstająca pod nadzorem właścicieli serii – firmy Frictional Games.Produkcja przenosi nas do 1899 roku, gdzie zamożny przemysłowiec Oswald Mandus wrócił właśnie po tragicznej w skutkach wyprawy do Meksyku. Męczony nieustającą gorączką oraz snami o mrocznej maszynie, budzi się we własnym łóżku, nie wiedząc ile czasu minęło od ostatniego zaśnięcia. Pierwszym usłyszanym po przebudzeniu dźwiękiem, jest przerażający warkot machiny z jego koszmarów.

    • Encyklopedia: Amnesia: A Machine For Pigs
    • Zwiastun gry Amnesia: A Machine For Pigs

Moebius

Producent: Pinkerton Road / Phoenix Online Studios
Premiera: Marzec 2013
Platforma: PC, Mac, Linux, iOS, Android

Moebius jest pierwszym poważnym projektem świeżo otwartego studia Jane Jensen, na realizację którego twórczyni Gabriel Knighta zebrała pieniądze przy pomocy Kickstartera. Gracz pozna historię Malachi Rectora, mężczyzny prowadzącego sklep z antykami. Bohater podróżuje po całym świecie i spełnia zlecenia zamożnych ludzi odnajdując różne drogocenne przedmioty. W końcu bohater poznaje Amble’a Dextera, który zleca mu zbadanie serii pewnych zdarzeń, a także przy okazji - odkrycie prawdy o naturze życia i czasu. Przygodę rozpoczynamy od zbadania ciała pewnej zamordowanej w Wenecji dziewczyny. W listopadzie studio Pinkerton Road zleciło produkcję gry firmie Phoenix Online Studios, z którym Jensen miała okazję współpracować przy okazji projektu Cognition: An Erica Reed Thriller.

    • Encyklopedia do Moebius
    • Szkice z Moebius

The Cave

Producent: Double Fine Productions
Premiera: Marzec 2013
Platforma: PC / Xbox360 / PS3 / WiiU

The Cave to hybrydowa gra przygodowa tworzona pod nadzorem Rona Gilberta (Monkey Island 1 i 2) w studiu Double Fine Productions i której koncept powstał w latach 80-tych, przed powstaniem przygodówki Maniac Mansion. W grze pokierujemy losami trójki spośród dowolnie wybranych siedmiu bohaterów (dostępny mnich, farmer, poszukiwacz przygód, naukowiec, bliźnięta, rycerz lub przybysz z przyszłości) i zwiedzimy tytułową jaskinię w poszukiwaniu pewnego skarbu. Podczas rozgrywki otrzymamy możliwość płynnego przełączania się pomiędzy nimi, a unikatowe umiejętności posiadające przez każda postać przydadzą się do rozwiązywania trudnych łamigłówek oraz przeszkód napotkanych w sieci korytarzy. Produkcja ma cechować się dużą swobodą działania, więc będzie można ją ukończyć na wiele sposobów.

    • Galeria do gry The Cave
    • Zwiastuny: #1 | #2 | #3

Beyond: Two Souls

Producent: Quantic Dream
Premiera: 25 maja 2013
Platforma: PlayStation 3
Kolejna wielka produkcja po udanym Havy Rain od Davida Cage’a oraz Quantic Dream tworzona w formie exclusive’u na PS3. Gracz pozna historię Jodi Holmes (w rolę której wcieliła się aktorka Ellen Page) – młodą dziewczynę, posiadającą nadprzyrodzone zdolności komunikowania się z innym światem. Te właśnie zdolności sprawiają, że bohaterką interesują się służby specjalne. Dlatego, dużą część gry poświecimy na ucieczkę oraz uchronienie Jody przed różnymi niebezpieczeństwami. Akcja produkcji ma obejmować 15 lat jej życia. W Beyond zostanie poruszony trudny temat jakim jest życie i śmierć. Jak mówią sami twórcy gra będzie należała do gatunku internatywnego dramatu. Konstrukcją przypomina poprzednie tytuły tego studia.

    • Nowinki o grze Beyond: Two Souls

Dracula: The Shadow of the Dragon

Producent: Anuman Interactive / Microids / Koalabs
Premiera: II kwartał 2013
Platforma: PC

Z końcem listopada firma Anuman Interactive, która jest właścicielem studia Microids poinformowała graczy o planach zyskania na powrót tytułu jednego z czołowych producentów gier przygodowych. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zapowiedź produkcji Dracula: The Shadow of the Dragon, czyli czwartej części gry opowiadającej o Księciu Ciemności. W tej chwili wiadomo jedynie tyle, że nowa odsłona będzie pełnoprawną przygodówką i zostanie utrzymana w klimatach poprzedniczek. Jedyny dostępny artwork prezentuje pewne podstarzałe domostwo znajdujące się nieopodal ruin pewnej katedry. Twórcy obiecują oryginalną historię dającą możliwość graczom podróż w cztery strony świata.

The Rabbit’s Apprentice

Producent: Daedalic Entertainment
Premiera: 27 sierpnia 2013 (Niemcy)
Platforma: PC

Baśniowa przygodówka point and click przeznaczona dla najmłodszych graczy, opowiadająca historię dwunastoletniego chłopca Jerry’ego Hazelnuta. Największym marzeniem młodzieńca jest poznanie sztuk magicznych, jednak w świecie, w którym żyje magia nie istnieje. Nieoczekiwanie bohater spotyka białego królika-maga Markiza de Hoto pochodzącego z krainy Mousewood. Teraz jego marzenia mogą się ziścić, ale aby to osiągnąć, Jerry będzie musiał przeciwstawić się własnym lękom oraz zniweczyć plany podstępnego czarnoksiężnika Zorrofa. Za produkcje odpowiadają twórcy The Whispered World, A New Beginning oraz The Dark Eye, o czym świadczy malownicza, komiksowa oprawa graficzna.

    • Encyklopedia: The Rabbit’s Apprentice

Goodbye Deponia (Deponia 3)

Producent: Daedalic Entertainment
Premiera: Jesień 2013
Platforma: PC

Trzecia i zaraz ostatnia część przygód Rufusa oraz Goal, którzy próbują wydostać się z Deponii – świata będącego wielkim wysypiskiem śmieci, zamieszkiwanym przez najniższą klasę społeczną – i dostania się do utopijnego Elysium. W między czasie, dwójka bohaterów będzie zmuszona podjąć działania mające na celu uchronienie Deponii od katastrofy, jaka ją czeka. Część ta nie będzie się niczym różniła wizualnie od poprzedniczek, więc możemy się spodziewać przemyślanego, czasami absurdalnego humoru okraszonego ironicznymi komentarzami Rufusa. Gra trafi do sprzedaży w okolicach jesieni-zimy 2013.

Double Fine Adventure

(tytuł roboczy)

Producent: Double Fine Productions
Premiera: 2013
Platforma: PC

Projekt Tima Schafera oraz Double Fine, który zdołała zebrać na Kickstarterze ponad 3,3 mln dolarów i zapoczątkował wysyp innych kampanii w tym serwisie. Po kilku miesiącach zbiórki (sierpień 2011) nadal nie wiadomo prawie nic o tej przygodówce. Z ostatnich informacji wynika, że gra zyskała tymczasową nazwę kodową „Reds” i w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy zaaplikowano nowy silnik.

    • Nowinki o najnowszej grze Double Fine Productions

Asylum

Producent: Senscape
Premiera: 2013
Platforma: PC

Trzeci rok z rzędu informujemy o najnowszej produkcji Asylum tworzonej przez Agustina Cordesa (Scratches) oraz jego firmę Sanscape. Tym razem, według informacji premiera tego thrillera rozgrywającego się wewnątrz szpitala dla umysłowo chorych Hanwell Mental Institute, premiera ma nastąpić w 2013 roku. Gracz przejmie kontrolę nad byłem pacjentem tej placówki i zwiedzi jej pozostałości, aby wyjaśnić dziwne halucynacje bohatera, które związane są z tym miejscem.

    • Nowinki o grze Asylum

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes (eng) / Face Noir 2

Producent: Mad Orange
Premiera: 2013
Platforma: PC

Klasyczna gra przygodówka w stylu kryminałów noir, w której pokierujemy losami detektywa Jacka del Nero. Trafimy na ulice Nowego Jorku w Ameryce lat 30-tych ubiegłego wieku, w okresie Wielkiego Kryzysu doprowadzającego do szerzenia się bezrobocia oraz korupcji. Prywatny detektyw topi swe smutki w kieliszku whisky, kiedy to rozbrzmiewa dźwięk telefonu i zostaniemy poproszeni o przeprowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa naszej przyjaciółki Emilly. Szybko wpakujemy się w kłopoty skupiając na sobie uwagę lokalnych gangsterów. Cala sprawa ma mieć związek ze statuetką kota o nefrytowych oczach. Przygodówka miała już swoją premierę na terenie Włoch oraz Niemiec. Twórcy zaraz po tym ogłosili informację, że trwają przymiarki do stworzenia drugiej części Face Noir.

Jack Keane 2: The Fire Within

(eng)

Producent: Deck13 Interactive
Premiera: 2013
Platforma: PC

Ciąg dalszy perypetii poszukiwacza przygód i zawadiaki Jacka Keane’a, który obok swojej towarzyszki Amandy, podąży tym razem śladami pewnego artefaktu. Akcja przygodówki ma rozgrywać się w Szanghaju w 1899 roku, sami zaś odwiedzimy wiele malowniczych miejsc, np. afrykańską pustynię, więzienie czy Hamburg. Twórcy zechcą urozmaicić nam rozgrywkę kilkoma elementami zręcznościowymi – w tym walkami z przeciwnikami. Nie ma się jednak czego obawiać. Miej wprawieni gracze powinni sobie poradzić z nimi bez większego problemu. Wszystko będzie odbywało się za pomocą systemu turowego. Gra trafiła do niemieckich sklepów w listopadzie zeszłego roku.

    • Informacje o grze Jack Keane 2
    • Zwiastun gry Jack Keane 2
    • Galeria do Jack Keane 2

Leisure Suit Larry HD

Producent: Replay Games
Premiera: 2013
Platforma: PC

Leisure Suit Larry HD to remake pierwszej części tworzony przy współpracy studia Replay Games z ojcem serii o niezdarnym podrywaczu - Alem Lowem. Gra otrzymała szansę zaistnienia dzięki kampanii na Kickstarterze zyskując kwotę 655 tys. dolarów. Jak zapowiadają twórcy, gra miała zostać rozebrana na części pierwsze i zostać skonstruowana od nowa, tj. posiadać lokacje stworzone w rozdzielczości HD, płynne animacje oraz na nowo skomponowaną ścieżkę dźwiękową. Pod koniec listopada jeden z zachodnich serwisów poinformował, że prace nad grą przebiegają bardzo wolno – nie stworzono jeszcze żadnego utworu muzycznego, animacje nadal znajdowały się w fazie koncepcji, a do końca października nie opracowano jeszcze żadnej z zagadek. Z tych powodów można wnioskować, że Larry HD nie trafi do sklepów w najbliższych miesiącach.

    • Doniesienia o Leisure Suit Larry HD

Nowe gry od Telltale Games

Producent: Telltale Games
Premiera: 2013
Platforma: PC

Ubiegły rok studio Telltale mogło zdecydowanie uznać za udany. Po wielkim hicie The Walking Dead, który osiągnął sprzedaż grubo ponad 1 miliona egzemplarzy producenci ogłosili od razu, że powstanie kontynuacja przygód Lee Everetta oraz jego podopiecznej Clementine. W sieci pojawiły się także niepotwierdzone informacje na temat drugiej części Back to the Future będącej gamifikacją trylogii Powrót do Przyszłości. Czy okażą się one prawdziwe – tego dowiemy się pewnie na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. Telltale zapowiedziało zaś prace nad komputerową adaptacją komiksów Billa Willinghama pod tytułem Fables. Żadne szczegóły na ten temat nie są znane, poza tym, że ma być. Podobnie zresztą sprawa ma się z King’s Quest IX – oficjalnej kontynuacji Sir Garhama z niegdysiejszej flagowej serii firmy Sierra On-Line.

SpaceVenture

Producent: Two Guys from Andromeda
Premiera: I kwartał 2013
Platforma: PC, Mac, Linux, iPad /Android

SpaceVenture jest klasyczną grą przygodową tworzoną przez grupę Two Guys from Andromeda, w skład której wchodzi Scott Murphy oraz Mark Crowe (autorzy serii Space Quest). Przygodówka zostanie utrzymana w klimatach science-fiction, a akcja osadzona w przestworzach kosmosu, gdzie człowiek zdążył już postawić swoją stopę oraz skolonizować wiele planet. Twórcy obiecują dużą dawkę ciętego i inteligentnego humoru z wieloma odniesieniami do współczesnej popkultury. W process produkcyjny zostali zaangażowani weterani dubbingu, między innymi Gary Owens (narrator w Space Quest 4 i Space Quest 6), Rob Paulsen (Pinky i Mózg, Żółwie Ninja, Monkey Island), Robert Clotworthy (StarCraft 1 i 2, Star Wars: The Old Republic), Ellen McLain (GLaDOS z Portal 1 i 2), czy John Patrick Lowrie (Halo Reach, Half-Life 2).

    • Nowinki o SpaceVenture

Tex Murphy: Project Fedora

Producent: Big Finish Games
Premiera: I kwartał 2013
Platforma: PC

Project Fedora powstanie dzięki dużej hojności graczy, którzy zdecydowali się wspomóc kampanię na Kickstarterze. Po raz kolejny dane nam będzie wcielić się w postać detektywa Texa Murphy’ego i zwiedzić post-apokaliptyczną wizję San Francisco, gdzie przeżyjemy niezapomnianą przygodę w klimatach filmów science-fiction oraz noir. Rolę postaci będą odgrywać prawdziwi aktorzy, co oznacza, że przygodówka zostanie zrealizowana w formie FMV z w pełni trójwymiarowym światem. Twórcy zapowiadają, że każda podjęta przez gracza decyzja będzie rodziła odpowiednie konsekwencje w dalszej rozgrywce. Zostanie zaimplementowany także system pomocy, który pomoże ukończyć przygodę bardziej niedoświadczonym osobom.

    • Nowinki dotyczące gry Tex Murphy: Project Fedora

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle

Producent: Darkling Room
Premiera: 2013
Platforma: PC

Druga część trylogii opowiadającej o przygodach łowców duchów – Nigela Daversa oraz Lucy Reubans, którzy odwiedzą tym razem nawiedzoną wyspę Hallowed. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki (The Lost Crown) otrzymamy zestaw specjalistycznego sprzętu do rejestrowania aktywności duchów. Między innymi takim urządzeniem jest GhostGadget, które bohaterowie otrzymają tajemniczego dobroczyńcy. W czasie rozgrywki postaramy się odnaleźć kolejne elementy do tego sprzętu, które pozwolą zwiększyć jego efektywność. Seria cechuje się nastrojową oprawą wizualna utrzymaną w czarno-białej konwencji z odrobiną żywych kolorów. Kilka miesięcy po premierze tej produkcji, studio Darkling Room ma zamiar wydać ostatnią część o tytule The First Crown.

    • Nowinki o grze The Last Crown
    • Galeria do gry The Last Crown

The Raven: Legacy of a Master Thief

Producent: KING Art Games
Premiera: 2013
Platforma: PC

The Raven to druga gra przygodowa twórców The Book of Unwritten Tales. Tym razem gracz zostanie przeniesiony do lat 60-tych ubiegłego wieku, gdzie przeprowadzi śledztwo w sprawie kradzieży pewnych drogocennych przedmiotów. Sprawca tych czynów pozostawia na miejscu zbrodni czarne krucze piórko, wodząc za nos władze na całym świecie. Sama fabuła gry skupi się zaś na szmaragdzie Oku Sfinxa, który właśnie jest transportowany ze Szwajcarii do Kairu na wystawę w Muzeum Egipskim. Nasza w tym głowa, aby drogocenny kamień wrócił na swoje miejsce. W tym celu pokierujemy postacią detektywa tropiącego owego złodzieja, jak i w samego złoczyńcę. Produkcja będzie stworzona w rozdzielczości HD z w pełni trójwymiarowym światem.

    • Nowinki o The Raven
    • Prezentacja gry na Gamescomie 2012
    • Galeria do The Raven

Inne gry przygodowe zapowiedziane na rok 2013:

City of Secrets 2 (Aidem Media / I kwartał 2013) - druga część przygód kreta Kretesa znanego z serii gier komputerowych opowiadających o perypetiach Reksia. City of Secrets osiągnęło sukces dopiero w wersji na iOS, dlatego też jego kontynuacja ukarze się wpierw na tych urządzeniach. Pierwszy epizod znajduje się właśnie w fazie beta testów i powinien mieć premierę już niebawem.

Mystery Game X (Pinkerton Road / 2013) - druga gra przygodowa zapowiedziana przez studio Jane Jensen, której proces twórczy sfinansowali gracze za pośrednictwem Kickstartera. O projekcie nie wiadomo dokładnie nic, poza małym szczegółem, że ma to być klasyczna przygodówka z kamerą umieszczoną w trzeciej osobie oraz mroczną fabułą, która „naprawdę nam się spodoba”.

Next Frictional Game Horror (Frictional Games / 2013?)– kolejny horror od twórców Penumbry oraz Amnesia: Mroczny Obłęd, którego tytuł nie został jeszcze zdradzony. Na daną chwilę wiadomo jedynie tyle, akcja miałaby zostać umieszczona w świecie science-fiction. Premiera nie jest jeszcze znana.

Murder in Tehran's Alleys 1933 (RSK Entertainment / Kwiecień 2013) – detektywistyczna gra point and click, w której gracz przeprowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy dzieci. Kiedy w Teheranie wybucha panika, sprawa zostaje przekazana detektywowi Afsharowi, który przy pomocy dziennikarza Sarsolooki postara się odnaleźć sprawcę.

Jack Houston and the Necronauts (Warbird Games / 2013) – przygodówka sfinansowana na Kickstarterze utrzymana w klimatach sy-fy. Wcielając się w Jacka Houstona udamy się w podróż na Wenus. Podczas lotu bohater straci kontakt z Ziemią i zapadnie w śpiączkę. Po 1000 latach obudzi się i na własne oczy zobaczy w pełni skolonizowaną planetę zamieszkiwaną przez dziwne rasy. Wśród nich będzie również plemię Nekronautów – stworzeń czczących diabelskiego boga i posiadających zdolność kontrolowania umarłych.

Prominence (Digital Media Workshop / Kwiecień 2013) – kolejna futurystyczna produkcja, w której przyjdzie nam zwiedzić kosmiczną bazę wypełnioną nowoczesnym, nieznanym sprzętem. Naszym zadaniem będzie rozwiązanie wiele złożonych łamigłówek oraz eksploracją otoczenia.

Titanic: Honor and Glory (ORM Entertainment / 2013) – projekt grupki niezależny twórców mający na celu odwzorowanie w jak najdokładniejszym stopniu wnętrze transatlantyku Titanica. Gra powstaje na silniku Cry Engine 3, co daje bardzo duze możliwości ze strony wizualnej. Gracz będzie mógł zwiedzić niemal każde pomieszczenie dostępne na prawdziwym statku.

Agon: The Tale of the Four Dragons (Private Moon Studios / 2013) – kolejna część przygód profesora Samuela Hunta, która tym razem przeniesie gracza do Pekinu. Fragment przygodówki był prezentowany podczas ubiegłorocznych targów gamescom.

Ether One (White Paper Games / 2013) – pierwszoosoba gra logiczna opierająca się na eksploracji otoczenia oraz rozwiązywaniu zagadek, w której zbadamy znaczenie oraz kruchość ludzkiego umysłu. Przygodówka została podzielona na dwie części.

The Mystery of the Wicked Village (Alcachofa Soft / 2013) – po raz drugi przyjdzie nam się wcielić w mnicha Leonarda del Toredo znanego z gry Murder The Abeby. Mnich parający się sztukami detektywistycznymi będzie musiał rozwiązać zagadkę zniknięcia jednego z braci lokalnego Zakonu. Podczas dochodzenia natrafimy na zjawiska paranormalne mające związek z samym Szatanem.

Samorost 3 (Amanita Design / 2013) – trzecia odsłona flagowej serii od czeskiego producenta. Po raz kolejny dane nam będzie pokierować malutkim kosmitą i zwiedzić bujne lokacje porozumiewając się ze światem przy pomocy dźwięków.

Everybody’s Gone to the Rapture (thechineseroom / 2013) – gra przygodówka z kamerą umieszczoną w pierwszej osobie opowiadająca o ostatnim dniu przed końcem świata. Gracz otrzymuje do dyspozycji otwarty świat, w którym może robić to, co mu się podoba. Na dokonanie działań ma dokładnie 60 minut. Po tym czasie następuje apokalipsa.

Dream (Hypersloth Games /2013) - Howard Philips to absolwent prestiżowej uczelni medycznej, który tłumi własne dobie uciekając w świat snów. Naszym celem jest wejść w ten nierzeczywisty świat i odnaleźć przyczynę takiego postępowania.

Gdyby objąć wszystkie zapowiedziane gry przygodowe, zapewne ten artykuł byłby znacznie dłuższy. Nie wspominaliśmy o grach, których premiera w najbliższych miesiącach jest bardzo niepewna. Wiedzcie, że w produkcji znajduje się również Dreamfall Chapters (2014-2015), czy Syberia III (2014). Rok 2013 będzie także obfitował w kolejne epizody rozpoczętych już historii, jak choćby detektywistyczne Refefection oraz Cognition: An Erica Reed Thriller. Osobiście liczę także na nową część Blackwell od firmy Wadjet Eye Games oraz, że Bill Tiller dostanie w końcu szansę na stworzenie A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale. Na początku roku ma ruszyć jego kickstarterowa kampania, mająca na celu zebranie funduszy na spin off tej przygodówki o podtytule Year One. Na temat każdej z tych gier będziemy informowali w niusach na Adventure Zone, dlatego odwiedzajcie nas regularnie.

Autor: Przemo

   

Komentarze


1195 #1 czakalaka
dnia 30.12.2012 14:39
Zapowiada się naprawdę bardzo interesujący rok. Czekam głównie na The Last Crown, i Amnesię. Dracula i Asylum też zapowiadają się bardzo ciekawie. Hmm, może też The Cave będzie ciekawe, poczekamy, zobaczymy.
2087 #2 illegalx
dnia 01.01.2013 13:20
Nie moge sie doczekac conajmniej polowy tytulow Grin
1582 #3 Ilcoron
dnia 16.01.2013 00:40
Mnie ciekawi efekt starań Tima Schafera i jego dziwnie pojmowanej swobody artystycznej (choć akurat na ten tytuł nie czekam z utęsknieniem), trochę zaniepokojony jestem warstwą wizualną Moebiusa, zastanawiam się jak wypadnie przejscie od swiata fantasy w nieco bardziej realistyczne rejony rzeczywistosci zespołu KING Art, wreszcie mam nadzieję, że kolejny BS będzie na tyle udany, że pozwoli zapomnieć o eksperymentach stosowanych przy trójce i czwórce.

Mając swiadomosc, że to wybór autorski, w zestawieniu osobiscie brakuje mi dwóch projektów niezależnych - Lilly Looking Through i The Inner World.
292 #4 Przemo
dnia 19.01.2013 12:58
Co do Moebiusa to dokładnie takie same obawy mam co Ty. :) O ile projekt Schafera mnie średnio interesuje, tak bardzo oczekuję nowego Broken Sworda. No i nie rozumiem co wszyscy mieli do trzeciej części - była świetna! Smile2
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?