Lucius - poradnik

Dodane przez Jeziu5 dnia 09.11.2012 17:07

Skróty klawiszowe:
Q – Dziennik
E – Inwentarz
M – Mapa
1-5 – Diabelskie moce
Lewy Shift – Bieg

Spis treści:
Cold as hell
Smoking kills
Tone-death
Cutting edge
Eat healthy
Holy day slip
Fatal affair
The mind can take only so much
Grass is always red on this side
Betrayal
Into the fiery furnace
Shot for education
Peeping Tom
Overdose of fumes
American schizophrenic
The end is here

Mapy:

poradnik_lucius

poradnik_lucius

poradnik_lucius

poradnik_lucius

Cold as hell

Dobre złego początki

Pierwsze zabójstwo nie należy do najtrudniejszych. Podnieś ze stołu kłódkę, zamknij drzwi do chłodni i użyj na nich wspomnianego przedmiotu. Następnie obniż temperaturę na panelu na lewo od drzwi.
Zacierając ślady
W nocy obudzi cię „tatuś”. Ma dla nas parę informacji i prezentów. Podnieś ze stołu latarkę oraz baterie. W ekwipunku [E] kliknij prawym przyciskiem myszki na baterie, scrollem lub strzałkami przejdź do latarki i ponownie użyj prawego przycisku myszki. Z biurka podnieś notatnik i przeczytaj ostatnie wpisy. Możesz poświecić latarką w kierunku Lucyfera – rzuca dość specyficzny cień ;) Czas na pozbycie się dowodów. Nie będę opisywał szczegółowo ścieżki do kuchni – gdy klikniesz [M] ukaże się mapa z zaznaczoną na zielono drogą. Podążaj nią. W kuchni zabierz kłódkę wiszącą u drzwi. Uzyskasz nową moc – telekinezę.

poradnik_lucius

Smoking kills

Dzień zacznij od posprzątania swojego pokoju. Popodnoś samochodziku walające się po podłodze i włóż je do skrzyni. Gdy to uczynisz podążaj zieloną ścieżką na mapie (każdego dnia będzie wskazywać drogę do twojej kolejnej ofiary.) Po drodze spotkasz konserwatora Ivora, który majstruje przy lampie. Podnieś leżącą obok niego żarówkę oraz śrubokręt. W saloniku na dole oczekuje Gene – twoja kolejna ofiara.

Nie wolno bawić się w kuchni

Wejdź do kuchni i użyj śrubokręt na kuchence. Wróć do mężczyzny i ustaw się za jego plecami. Gdy nikt cię nie widzi (nie świeci się czerwone światełko w lewym dolnym rogu) zabierz zapałki i kliknij prawy przycisk myszki by je schować do kieszeni. By odpalić papierosa mężczyzna uda się w kierunku kuchenki…
Czas na kolejne spotkanie z „tatusiem”. Tym razem będziecie ćwiczyć telekinezę – wciśnij 2 na klawiaturze i podążaj za wskazówkami.

poradnik_lucius

Tone Death

Zacznij dzień od umycia zębów. Wyjdź z pokoju i przejdź przez sypialnię rodziców (drzwi na wprost twojego pokoju). Gdy wyjdziesz na korytarz, skręć w lewo i wejdź do łazienki (drzwi na końcu). Zabierz z umywalki szczoteczkę i użyj jej na kranie. Skieruj się teraz do kolejnej ofiary – mapa wskażę ci drogę. Gdy znajdziesz się już w łazience, zabierz ołówek i 3 klucze. Wróć do salonu, poczekaj aż wyjdzie z niego twoja mama i użyj na pianinie ½ calowego klucza. Wróć do łazienki i gdy Ivor nie będzie patrzeć, dopisz do jego notatnika informację o pianinie. Gdy konserwator wejdzie pod instrument by go naprawić, użyj na nim telekinezy.

poradnik_lucius

Cutting Edge

Podążaj ścieżką na mapie do kolejnej ofiary. Zanim jednak zajmiesz się zabijaniem, zrób to o co prosi – zanieś pudełka leżące obok drzwi do chłodni w kuchni (tam gdzie zginęła pierwsza ofiara). Zanieś wszystkie 4 pudła. W tym momencie twój status zachować powinien przekroczyć 100% i otrzymasz pierwszy prezent. Ukryj się za pudłami i użyj telekinezy by zniszczyć lampkę.

Oświecenie

Jed poprosi cię o znalezienie żarówki. Jeżeli jej jeszcze nie zabrałeś to leży na szafce na 1 piętrze przy schodach, tam gdzie 1 dnia pracował konserwator. Daj ją rzeźnikowi. Gdy zajmie się naprawą lampy, telekinezą uruchom maszynę na której stoi. Włącznik znajduje się w dolnej części machiny.

poradnik_lucius

Eat Healthy

Po raz pierwszy masz dostęp do całego domu. Sugeruję skorzystać z okazji i nauczyć się dokładnie topografii domostwa. Przyda się to przy nocnych częściach gry. Zacznijmy od obowiązków domowych. Zabierz worek z kosza na śmieci z kuchni, wyjdź do ogrodu przez drzwi w salonie i skieruj się na ukos w prawo, aż dotrzesz do kontenerów za domem. Otwórz pierwszy kontener i telekinezą wrzuć tam worek.

Zdobądź truciznę

Poszukaj teraz Alistera. Wejdź do budynku drzwiami naprzeciwko salonu – znajdziesz go za pomieszczeniem oznaczonym jako drink na mapie. Porozmawiaj z nim 2 razy, a poprosi cię o przyniesienie butelki wina. Skieruj swe kroki do garaży (na mapie jest tu narysowany samochodzik). Tam znajdziesz drzwi, a potem schody do piwnicy z winami. Na screenie miejsce z położeniem butelki. Zanieś ją kamerdynerowi – powinieneś mieć już tyle procent statusu zachowania by uzyskać drugi prezent. Skieruj się do naszej ofiary – zielona droga na mapie. W dzień nic więcej nie zrobimy. Wróć do swojego pokoju i połóż się spać.
Nastaje noc. Wyjdź z pokoju i szybko skieruj się do pomieszczenia obok schodów. Jest tu schowek, gdzie musisz się ukryć i przeczekać, aż przejdzie twoja matka. Pamiętaj by zamknąć drzwi za sobą. Zejdź za nią po schodach, poczekaj aż wejdzie do kuchni i szybko wybiegnij na dwór. Poruszaj się wzdłuż ściany budynku, aż zobaczysz strażnika stojącego pod latarnią. Rozbij żarówkę mocą, szybko otwórz drzwi i wbiegnij do środka. Trutka znajduję się tam, gdzie w dzień siedział kamerdyner. Automatycznie wrócisz do pokoju.

Smacznego

W dzień sprawa jest już prosta. Zbiegnij na dół do kuchni i użyj trutki na koszyku z bułkami. W nocy kolejne spotkanie z „tatusiem”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, by nauczyć się korzystać z nowej mocy.

poradnik_lucius

Holy Day Slip

Dzień rozpocznij od zabrania butelki stojącej na szafce wiszącej obok drzwi. Napełnij ją wodą w jednej z łazienek. Kierując się czerwoną ścieżką na mapie kieruj się w stronę kamerdynera. Gdy już Lucius wybierze go za cel, możesz przystąpić do działania.

Zmuś Alastair’a do wyjścia na zewnątrz

Wyjdź na zewnątrz budynku. Zauważ, że po ścianie ciągną się kable ze światełkami. Włącznik do nich znajduje się koło szczytowych drzwi. Podejdź do niego, obróć się i wyciągnij butelkę z wodą z inwentarza. Pojawi się strzałka, wskazująca miejsce do stworzenia kałuży. Możesz teraz odłączyć światło – poczekaj aż kamerdyner podejdzie i poślizgnie się na lodzie. Gdy będzie bezradny leżał użyj telekinezy na stalaktycie wiszącym nad nim.

poradnik_lucius

Fatal affair

Odszukaj Jovitę (jedną z pokojówek) – tradycyjnie wspomoże cię czerwona ścieżka na mapie.

Dowody zdrady

Udaj się do pokoju dziadka. Na szafce nad biurkiem znajduje się aparat – ściągnij go przy pomocy telekinezy i podnieś. Po prawej stronie biurka znajdziesz film oraz mapę wskazującą tajemne przejście. Załaduj film do kamery. Czas teraz na najtrudniejszą część dzisiejszego zadania. Idź do pokoju Susan (mapa 2), otwórz drzwi, ale nie wchodź do środka. Zrób wesołej parze zdjęcie tak, by cię nie zobaczyli. Jeżeli zdjęcie zostanie zrobione poprawnie znajdziesz je w inwentarzu, jeżeli źle spadnie na podłogę.

Podłożenie dowodów

Udaj się do pokoju Jovity (mapa 2) – uważaj by nie nakryła cię w nim. Zdjęcie połóż na biurku. Następnie otwórz prawe drzwiczki i umieść tam kłódkę oraz truciznę.

Ostateczne rozwiązanie

Gdy Jovita zobaczy zdjęcie ucieknie na balkon koło pokoju rodziców. Udaj się za nią, użyj na niej kontroli umysłu i zmuś do użycia barierki.

poradnik_lucius

The mind can take only so much

Udaj się pokoju wujka, by wziąć go na celownik. Następnie zejdź na dół do piwnicy i tajemnym przejściem do komnaty (mapa 4). Zabierz stamtąd truciznę.

Ostatni łyk

Wróć do pokoju Toma. Jeżeli wejdziesz drzwiami od korytarza to po prawej stronie będą drzwi od szafy. Wejdź do środka i zamknij się w niej. Znajdziesz tu butelkę whiskey. Przypraw ją trucizną i podejdź do wujka. Gdy nie będzie na ciebie patrzeć podłóż ją na łóżku. Po udanym zadaniu, wieczorem czeka cię kolejne spotkanie z tatusiem.

poradnik_lucius

Grass is always red on this side

Udaj się do ogrodu, gdzie spotkasz ogrodnika.

Uszkodź kosiarkę

Pomiędzy drzewem rosnącym w centrum ogrodu obok sadzawki, a szopą z narzędziami znajdują się dwa kamienie. Podnieś oba i wyciągnij jeden. Niedaleko dużego drzewa znajduje się miejsce oznaczone strzałką gdzie musisz go podłożyć – poczekaj aż Antonio odwróci się w innym kierunku.

Nie trać głowy

Po tym jak kosiarka się zepsuje, stań za ogrodnikiem, użyj na nim kontroli i zmuś do użycia kosiarki jeszcze raz. Po morderstwie, czeka cię już ostatnie spotkanie z Lucyferem.

poradnik_lucius

Betrayal

Dostań się do piwnicy

Musisz udać się do tajemnej komnaty (tam gdzie znalazłeś truciznę). Wyjdź z pokoju i idź w prawo na balkon. Skręć w lewo i kieruj się cały czas prosto, aż do barierki. Za nią znajdziesz elektryczną skrzynkę. Uszkodź ją telekinezą, a sprowadzisz ciemność na cały dom. W tym momencie proponuje wczytać sobie wcześniejszy zapis – choćby z poprzedniego dnia – i dokładnie nauczyć się drogi na dół. Jest to o wiele skuteczniejszy i mniej frustrujący sposób niż błąkanie się po omacku po domu. Jeśli dokładnie pamiętasz drogę po prostu nią pobiegnij, nie włączając latarki. Powinno dojść jedynie do dwóch spotkań z dorosłymi - jeżeli któryś z domowników cię zauważy, masz kilka sekund by użyć na nich mocy czyszczenia pamięci (numer 4). Możesz jej użyć maksymalnie 6 razy w ciągu nocy.

Podano do stołu

Gdy dotrzesz już na dół, musisz przygotować rytuał. Musisz zapalić świecę, spętać ofiarę i podłożyć miski na krew. Naprzeciwko drzwi na ścianie wisi pas – użyj go na zaczepach na stole. Zapałkami podpal świece. Podnieś 4 miski z szafki na prawo od drzwi. Umieść je w pustych miejscach, na rogach stołu. Okaże się, że jedna z nich jest pęknięta. By ją naprawić musisz udać się do klasy (mapa 1). W jednym z biurek znajdziesz klej. Użyj go na uszkodzonym naczyniu i wróć na dół. Umieść misy we właściwych miejscach(symbole we wnękach i na naczyniach muszą się zgadzać).

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach

Poinformuj o końcu przygotowań dziadka. Z wnęki gdzie się wcześniej znajdował zabierz nóż i użyj na Fabius’ie.

poradnik_lucius

Into the fiery furnace

Szybko podbiegnij do krzyża i obróć go by nie wysysał twych sił. Potem przyciskiem 5 włącz Fireballa i szybko użyj na dziennikarzu. Przełącz się na 1, podbiegnij do przeciwległego krzyża, znów włącz 5 i zaatakuj mężczyznę. Czynność powtarzaj, aż go zabijesz.

poradnik_lucius

Shot for education

Udaj się do klasy i zacznij rozmowę z nauczycielem. Zada ci proste pytania matematyczne – jako odpowiedzi podawaj mu tabliczki. Poprawne odpowiedzi to: 3,1,2. Mężczyzna zapyta cię następnie o książkę od biologii – podaj mu dowolną książkę, a sam rozpocznie poszukiwania w swojej biblioteczce.

Sejf

I do swojego ojca do gabinetu. Poprosi cię o przyniesienie paru ważnych dokumentów z sypialni. Udaj się tam – leżą na szafce po prawej stronie łóżka. Jest tam też klucz, którym otworzysz jedną z szuflad w komodzie obok przeciwległych drzwi. Znajdziesz tam kartkę z szyfrem do sejfu – obejrzyj ją klikając LPP. Zanieś papiery ojcu, by pozbyć się go z gabinetu. Zbliż się do sejfu. Ustaw 6 i dwa razy kliknij LPP. Ustaw 19 i kliknij raz, następnie ustaw 66 i powtórz czynność.

We don’t need education

Wyjmij broń z sejfu, a z szuflady biurka naboje. Załaduj je do pistoletu i wróć do klasy. Połóż broń na biurko, na nauczycielu użyj kontroli umysłu i zmuś do samobójstwa.

poradnik_lucius

Peeping Tom

Kierując się mapą odnajdź Susan, by wziąć ją na celownik.

Przerwa dla Susan

Udaj się do pralni i obróć wiszący tam krzyż. Gdy nikogo nie będzie w środku, przy pomocy telekinezy zrzuć do pralki żelazko stojące na szafce nad nią. Doprowadzi to do uszkodzenia pralki.

Energetyzująca kąpiel

Pobiegnij szybko do łazienki obok sypialni rodziców (mapa 1) i odwróć wiszący tam krzyż. Następnie wejdź do pokoju obok (mapa 1 – znak zapytania). Poczekaj aż Susan wejdzie do łazienki. Zbliż się do ściany na lewo od wejścia. Uchyl rąbek plakatu wiszącego na niej. Spójrz przez odkryte otwory. Przy pomocy telekinezy unieś suszarkę leżącą koło umywalki i wrzuć do wanny.

poradnik_lucius

Overdose of fumes

Udaj się do garażu by zobaczyć swą ofiary. Następnie pójdź do „stolika rzeczy znalezionych” (mapa 2), skąd zabierz kasetę. Oddaj ją Michael’owi. Wróć do pralni i ponownie uszkodź pralkę (tak samo jak w poprzednim rozdziale.

Zabójcza muzyka

Ze stolika obok Michael’a podnieś rozpuszczalnik, a ze stolika z radiem suchą szmatkę. Połącz je w inwentarzu i użyj na miejscu wskazanym przez strzałkę. Na Michael’u użyj kontroli i zmuś do użycia szmatki. Gdy zemdleje, uruchom samochód przy pomocy telekinezy. Wróć do pralni, użyj kontroli umysłu na Willu i zmuś go do użycia panelu kontroli wentylacji (zaraz na prawo od drzwi garażowych).

poradnik_lucius

Get Out of Jail Free Card

Szybko wejdź do garażu i telekinezą uszkodź kanister z benzyną leżący na szafce nad Will’em. Następnie włącz moc 5 i podpal nieszczęśnika.

poradnik_lucius

American schizophrenic

Udaj się do szopy na narzędzia. Na lewo od wejścia na dole szafki leżą gwoździe, a na lewo od nich pistolet do gwoździ. Połącz je ze sobą.

Zasilanie szopy

Udaj się do schowka numer 2 (mapa 3). Zabierz stamtąd bezpiecznik (leży na dolnej pólce). Użyj go na tablicy elektrycznej w schowku numer 1.

Wszystko zostaje w rodzinie

Wróć do szopy. Podnieś leżącą na ziemi wtyczkę od kompresora i podłącz ją do kontaktu. Przy pomocy urządzenia „naładuj” pistolet do gwoździ. Połóż go na miejscu wskazanym przez strzałkę. Teraz musisz działać szybko – nadchodzi ojciec. Gdy znajdzie się w zasięgu wzroku, użyj na nim kontroli umysłu i zmuś do użycia pistoletu.

poradnik_lucius

Wydostań się z pomieszczenia

Gdy policjant skończy rozmawiać przez walkie-talkie użyj telekinezy na figurce po prawej stronie. Po prostu unieś ją w powietrze, by przerazić mężczyznę i zmusić do wyciągnięcia broni. Zmuś go do zestrzelenia jednego z krzyży. Czynność powtórz dla pozostałych figurek. Na sam koniec, przy pomocy ostatniej figurki, uszkodź wentylator. Zniszcz go do końca telekinezą.

The end is here

Przyszedł czas na najtrudniejszą część gry. Zaraz gdy tylko przejmiesz sterowanie nad Luciuszem wciśnij 5 i ustaw się w tak w wejściu do pomieszczeniu by na celowniku mieć przeciwległe drzwi. Po kilku sekundach wbiegnie przez nie 2 księży. Uderz w każdego z nich po razie (tak by obaj się przewrócili – czasem wystarczy jedna kula na dwóch). Gdy będą leżeć ucieknij z pomieszczenia i stań po lewej stronie schodów (patrząc od wejścia). Szybko się obróć, bo księża już dyszą cię na karku. Znów przy pomocy fireball’a przewróć każdego z nich i ucieknij na miejsce rozpoczęcia rozdziału. Czynności te powtarzaj, aż uda ci się zabić obu mężczyzn. Gdy to nastąpi pojawi się krótki przerywnik filmowy, a do zabicia pozostanie już tylko tatuś. Ucieknij przed nim do miejsca rozpoczęcia misji, podpal np. dywan i w międzyczasie przełączając moc na 2 (telekineza).Ucieknij z powrotem do lobby. Gdy mężczyzna będzie cię gonił mocą uszkodź przechylony filar nad wejściem do pomieszczenia.

Pozostało ci już tylko obejrzeć brak zakończenia.

Autor:jeziu5

   

Komentarze


2775 #1 NeK6683
dnia 19.11.2012 19:44
Który to screen z miejscem wina z 1933 roku ?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?