Demo Secret Files 3 - poradnik

Dodane przez Jeziu5 dnia 05.09.2012 21:34

poradnik Demo Secret Files 3

Spis treści:   Starożytność   Ślub   Mieszkanie Maxa   Dom Maxa Starożytność Na samym początku rozgrywki wcielasz się w złodzieja, a twoim zadaniem jest włamanie się do Biblioteki Aleksandryjskiej i zniszczenie kliku cenny amfor z dokumentami. Zerknij na mur – szczeliny są dostatecznie szerokie by móc włożyć w nie ręce i wspiąć się na górę. Prawidłowa droga ukazana jest na screenach.
Poradnik_Secret_Files_3_0001.JPG
Wylądujesz na dziedzińcu. Ponieważ nie chcesz zabijać strażnika, musisz jakoś odwrócić jego uwagę. Zerknij przez okno do stajni - konie są podenerwowane bitwą, która toczy się w około. Zabierz wiszący nieopodal worek jutowy. Przy jego pomocy podnieś węża, który wyleguje się obok skrzyń.
Poradnik_Secret_Files_3_0002.JPG
Złapanego gada wrzuć do stajni – spowoduje to, że strażnik odejdzie od drzwi. Przejdź przez nie. Znajdziesz się w obszernym holu. Złodziej wspomni, że twoim celem są drzwi po drugiej stronie sali. Jednak ogłuszenie strażników nie wchodzi w rachubę. Kliknij na belkę, by wspiąć się do góry. Uważaj – niektóre belki są spróchniałe i trzeszczą. Zejdź na dół ekranu, przejdź na środkową belkę i na szczyt ekranu. Stąd zabierz wiszącą tkaninę.
Poradnik_Secret_Files_3_0003.JPG
Przejdź na prawo, zejdź na dół i po poprzecznej belce maksymalnie na prawo. Połącz kotwiczę z liną i owiń ją w skradzione płótno. Otrzymany przyrząd zarzuć na okno. Kliknij na dowolny regał, a reszta spraw potoczy się już sama. Ślub Już jako właściwa bohaterka gry trafiasz na swój ślub. Nie wszystko jednak idzie tak jak powinno, a potrzeba wydostania się z kościoła jest dość paląca. Po prawej stronie wisi sutanna. Kliknij na nią by zabrać ją wraz z wieszakiem. Otrzymanym przyrządem wyciągnij ze ściany gwóźdź. Z chrzcielny podnieś kielich, a spod ściany zabierz mop.
Poradnik_Secret_Files_3_0004.JPG
Teraz masz dwie możliwości – albo namocz sutannę w chrzcielnicy, albo napełnij kielich wodą. Cokolwiek uczynisz, otrzymany przedmiot użyj na płonącym regale. Gdy ugasisz płomienie, zabierz z jego szczątków nadpaloną deskę. Mopa rozpal w płomieniach i podłóż ogień pod gobelin. Ukaże się wyjście. Gwoździem wydrap zaprawę ze ściany na lewo od świętej figury. W otrzymane miejsce wepchnij deskę i wdrap się na figurę. Otrzymasz możliwość wyboru trudności zagadki (kłania się tu Lost Horizon). Twoim zadaniem jest rozhuśtanie figury. Jest to dość proste. Gdy Nina znajduje się w maksymalnym wychyleniu (np. po lewej), ty klikasz przeciwny kierunek (np. w prawo). Uczyń tak kilka razy, a Nina przeskoczy przez okno.
Poradnik_Secret_Files_3_0005.JPG
Mieszkanie Maxa Cała sytuacja okaże się tylko złym snem, ale rzeczywistość też okazuje się koszmarna. Wyprowadzany Max wspomniał coś o Australii. Warto ruszyć tym tropem. Podnieś leżący po prawej plecak Maxa, wyciągnij z niego zawartość i przyjrzyj się jej (prawy przycisk myszki). Otrzymasz 4 chorągiewki, książkę bez 4 rozdziałów oraz spis treści. Przejdź do pokoju obok i zerknij na wiszącą na ścianie mapę. Sprawdź jak nazywają się brakujące rozdziały – są to nazwy miast w Australii. Umieść na nich chorągiewki, a otworzy się tajna skrytka.
Poradnik_Secret_Files_3_0006.JPG
Biuro Maxa Znajdziesz się w biurze Maxa. Przyjrzyj się wiszącemu na ścianie obrazowi. Coś się za nim znajduje. Co nam sugeruje treść obrazka? Wybuch wulkanu i sztorm – potrzeba lawy, wody i wiatru. Włącz lampkę stojącą po prawej oraz zaświeć światło w akwarium. Ze skrzyń podnieś szpachelkę i włóż ją do lodówki. Gdy już się oziębi, przyłóż ją do klimatyzatora by wywołać ruch powietrza. Otworzy się sejf. Znajdziesz tam dziennik i komórkę. Kluczykiem otwórz szufladę w biurku. Zabierz wszystkie szpargały by odnaleźć kod PIN. Wpisz go w telefon.
Poradnik_Secret_Files_3_0007.JPG
I to już jest niestety koniec dema. By dowiedzieć się więcej musimy poczekać do polskiej premiery całości. Autor: jeziu5
   

Komentarze


1582 #1 Ilcoron
dnia 06.09.2012 01:54
- płonący regał można ugasić jeszcze w jeden sposób: mopem namoczonym wodą z chrzcielnicy (czyli w sumie 3 sposoby)
- zaprawę można też wydrapać samym wieszakiem (nie trzeba specjalnie wyjmować gwoździa)
1020 #2 Jeziu5
dnia 06.09.2012 09:38
Dzięki za uwagi Grin

Inną ciekawostką jest to, że jeżeli zmoczymy zarówno mop, jak i sutannę oraz nalejemy wody do kielicha i użyjemy dowolnej rzeczy na ogniu to pożar zostanie ugaszony wszystkimi trzema przedmiotami Wink2
1582 #3 Ilcoron
dnia 06.09.2012 12:39
Skoro już pozostajemy przy ciekwostkach - parę rzeczy w końcowym rozrachunku zmieniono względem pierwotnego zamysłu (widać to porównując demo prasowe sprzed roku).

- po pierwsze Nina wychodzi po aresztowaniu Maxa z apartamentu (wczesniej tak nie było - postanowiono jednak ją ubrać)
- zagadka z obrazem (a własciwie skrytką w biurze Maxa w muzeum) też została zmieniona i uproszczona - wczesniej potrzebne były płyty z apartamentu pary (usunięto m.in. płytę Joe Cockera z komody w sypialni), sam mechanizm też był bardziej skomplikowany.

img99.imageshack.us/img99/2938/tajneaktademo2.jpg

img171.imageshack.us/img171/57/tajneaktademo.jpg

na marginesie: premiera się już odbyła 31 sierpnia - fakt, że tylko niemieckojęzyczna Wink2
1423 #4 kassiopestka
dnia 23.09.2012 11:42
Mam wielką prośbę do osób, które grają czy już grały w Tajne Akta 3. Czy mogłyby obadać, czy zdobycie pierwszego osiągnięcia gwarantuje samo użycie gwoździa na ścianie w kościele (a nie wieszaka), czy jednak chodzi o to, żeby użyć jednego z tych przedmiotów, a potem wczytać zapis i użyć drugiego?
Sprawdzenie tego wymaga przejścia całej gry, a już nie bardzo mam na to czas. A może ktoś nie bawił się w kombinowanie na 2 sposoby, tylko od razu użył gwoździa i ma pewność, że nie robił nic więcej, a i tak zdobył to osiągnięcie. Albo przeciwnie - spróbował np. ugasić ogień na dwa sposoby, a szparę poszerzał wieszakiem i też ma to osiągnięcie - wtedy miałabym pewność, że albo chodzi tylko o ten gwóźdź, albo trzeba jednak wczytywać zapis i pokombinować inaczej.
Ja niestety wypróbowałam wszystkie możliwe sposoby (w tym gwóźdź) i nie wiem, za co tak naprawdę dostałam to osiągnięcie. A właśnie wyczytałam w necie, że ponoć sam gwóźdź wystarczy, i trochę mnie to zdziwiło, bo to nie do końca zgadza się z opisem przy tym osiągnięciu.

Pomognijcie, plisss. :)
1020 #5 Jeziu5
dnia 23.09.2012 20:06
Ja przeszedłem grę z gwoździem i nie dano mi odznaczenia. A pożar ugasiłem na 3 sposoby Wink2
1423 #6 kassiopestka
dnia 25.09.2012 01:41
Ale gwoździem poszerzałeś szparę czy wieszakiem? Bo to nie o to chodzi, żeby zdobyć gwóźdź, tylko ponoć o to, żeby użyć jego, a nie wieszaka.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?