
Producent: Adventure Productions
Wydawca: 10th Art Studio
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 6 lutego 2012
Data premiery w Polsce: 2014
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Intryga
Nośnik: 1 DVD, digital
Cena w dniu premiery: 7.49 €
Oficjalna strona: www.shadowsonthevatican.com
Wymagania sprzętowe
Windows 7/Vista/XP, Procesor 1.0 GHz, RAM 1 GB, HDD 1 GB, 128 MB DirectX 9.0c
Opis gry
Dawny ksiądz James Murphy, obecnie pracujący jako lekarz w Chicago, odwiedzając Rzym otrzymuje tajemniczy telefon od swojego przyjaciele Cristofor. Zniknięcie teczki zawierające kompromitujące dokumenty jest wystarczającym dowodem dla James'a, żę jego przyjaciel jest ofiarą czegoś podejrzanego i złowieszczego. Zaangażowanie Watykanu i jego własna traumatyczna przeszłość powodują, że postanawia się dotrzeć na samo dno tej tajemnicy.
Podczas tej niebezpiecznej wędrówki, James odnajduję nieprawdopodobnego towarzysza, który zmusi go do zwątpienia w najpewniejsze dogmaty. Dwie postacie wyruszają w podróż - zarówno fizyczną w poszukiwaniu prawdy jak i wewnętrzną - by odkryć własną duszę i najlepiej skrywane sekrety, które posiada każdy z nas. Nawet ludzie pełni wiary jak James.
Sceną obu tych wędrówek jest Rzym - miasto pełne odwiecznego mroku, z niebem czerwieńszym od najkrwawszych intryg, skropione krwią ludzi niewinnych i grzesznych. [jeziu5]
Gra składa się z czterech aktów:
Act 1: Greed
Act 2: Wrath
Act 3: Pride
Act 4: Redemption



