Future Wars: Adventures in Time - recenzja

Dodane przez dam-soft dnia 11.04.2006 18:13

Czy chciałbyś, będąc zwykłym zjadaczem chleba, stać się z dnia na dzień bohaterem??? A kto by nie chciał. Masz teraz ku temu wyśmienitą okazję.

Future Wars to gra przygodowa francuskiej firmy Delphine Software. Firma ta swego czasu zasłynęła wydaniem dosyć nowatorskiej jak na swoje czasy gry Another World, której recenzję postaram się zamieścić w następnym numerze Adventure Zone. Ale teraz wracajmy do Future Wars. Grę zaczynasz jako zwykły człowiek, który wykonuje odpowiedzialny zawód czyściciela okien w jednym z wielu biurowców. Oczywiście jak to w grach bardzo często bywa, nasz zwyczajny żywot momentalnie nabiera kolorów i zaczyna się w końcu dziać coś ciekawego w naszej przepełnionej nudą egzystencji. Tak więc zaraz na początku gry przyjdzie nam przenieść się w czasie do średniowiecza, a później do przyszłości, aby w końcu w finale udało nam się uratować Ziemię przed najazdem obcej cywilizacji. Autorom scenariusza tej gry trzeba naprawdę pogratulować. Wielokrotnie napotkamy tutaj na nagłe zwroty akcji, przy okazji zwiedzając masę różnorodnych lokacji umiejscowionych w odmiennych epokach czasowych. Średniowiecze będzie raczyło nas swoją spokojną przyjazną sielankową atmosferą, a przyszłość wielokrotnie będzie miała okazję nas zaskoczyć.

Gra powstała w 1990 roku. Jej oprawa audio-wizualna nie odbiega od standardów jakie panowały w tamtych czasach. Grafika jest kolorowa, barwy są dobrze dobrane, tła wyraźne i przejrzyste. Dźwięk pojawia się sporadycznie, troszeczkę razi również brak muzyki w czasie gry. Sterowanie i wydawanie komend postaci zrealizowane jest w najprostszy z możliwych sposobów: lewym przyciskiem myszy wskazujemy gdzie nasz bohater ma się udać, natomiast menu z wszystkimi czynnościami jakie może nasza postać wykonać wywołujemy za pomocą prawego przycisku myszy. Są tam podstawowe komendy typu "zbadaj", "rozmawiaj", "podnieś" czy "użyj".

Zagadki są w miarę logiczne, nie brakuje również części zręcznościowej, która uraczy nas swoją obecnością podczas gry w Future Wars. W grze tej po prostu jest wszystko co być powinno w dobrej przygodówce. Za to, że gra jest na odpowiednim poziomie może również przemawiać fakt, iż jest to produkcja autorstwa firmy, która w tamtych czasach już miała okazję zasłynąć z dobrych gier przygodowych. Całość zapewnia wyśmienitą zabawę na kilka dobrych godzin.

Future Wars dostępna jest na Amigę, Atari ST, jak i również na PC. Jej wymagania sprzętowe są jak na dzisiejsze czasy wręcz śmieszne. Naprawdę polecam sięgnięcie po ten troszkę zapomniany w Polsce tytuł, ponieważ jest to produkcja zasługująca na pamięć, gra, do której z przyjemnością się powraca.

7 PLUSY:
fabuła + zagadki
MINUSY:
archaiczność gry - brak muzyki

Dostępne wersje: PC, Amiga, Atari ST
Wymagania sprzętowe PC: 286, 1MB RAM, VGA

autor: dam-soft

AZ28
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?