Scooby Doo i Strachy na Lachy - poradnik

Dodane przez Jeziu5 dnia 01.07.2011 20:14
Scooby_Doo_Piramidalna_Zagadka_Poradnik_1

Zaczynamy przed zamkiem. Klikamy na flagi tak długo, aż będą miały taki sam wzór jak ich odpowiedniki u góry. Gdy most zwodzony opadnie wchodzimy na plac główny, a następnie na dziedziniec wewnętrzny (środkowe przejście). Klikamy na drzwi po prawej, przysłuchujemy się rozmowie i wchodzimy do środka. Rozmawiamy z właścicielką zamku i wybieramy prawe przejście. Klikamy na stos żelastwa i wyciągamy spod niego rycerza. Należy w odpowiedniej kolejności zdejmować z niego kawałki zbroi. Ofiaruje nam pierwszą poszlakę. Wracamy na wewnętrzny dziedziniec i przechodzimy przez środkowe drzwi do zbrojowni. Znajdujemy tam miotełkę z piórek, którą oddajemy Jane. W zamian otrzymamy kilka informacji na temat systemu ochrony zamku.

Scooby_Doo_Piramidalna_Zagadka_Poradnik_2

Na wewnętrznym dziedzińcu znajdować się teraz będzie błazen Błażej, z którym ucinamy sobie krótką pogawędkę. Opowie nam o swoich zagubionych piłeczkach .Wchodzimy do jadalni (drzwi po lewej). Rozmawiamy z kelnerką i rozwiązujemy kolejną łamigłówkę (należy równomiernie rozłożyć naczynia na obu tacach). Wdzięczna kobieta podaruje nam kolejną poszlakę. Podnosimy pokrywę leżącą na stole i zabieramy pół hamburgera na wynos. Możemy jeszcze kliknąć na kufle piwa, by wygrać kilka Scooby Chrupek w minigierce. Przechodzimy do kuchni (drzwi po lewej). Rozmawiamy z kucharzem i odpowiadamy na jego pytania. Zabieramy wskazówkę i wchodzimy do spiżarni (drzwi z tyłu). Ktoś zatrzaśnie za nami drzwi – podnosimy tarczę oraz śrubokręt. Tym drugim narzędziem klikamy trzykrotnie na zamknięte drzwi. W końcu zamek puści. Udajemy się do Sir Lancelota i wręczamy mu znalezioną tarczę. W zamian otrzymamy lusterko. Wracamy do jadalni i wybieramy przejście za kelnerką. Podnosimy leżącą na ziemi piłeczkę. Pojawi się błazen i zdradzi nam szyfr, który należy zapamiętać. Lusterka używamy na dużym lustrze i wchodzimy do pokoju ochrony (wcześniej przekupując Scoobiego chrupkami). Oglądamy zapisy z kamer – ważne by zapamiętać jak mag ustawia czaski. Kierujemy się teraz na zewnętrzny dziedziniec i wchodzimy do domku po lewej. Przyglądamy się tarczy nad kratami i wciskamy stworzenie w kolejności podanej przez błazna. Wchodzimy do tunelu. Po spotkaniu ze smokiem znajdziemy się w labiryncie. Kierujemy się wzdłóż szlaku. Gdyby zanikł to kontynuujemy drogę po linii prostej. Skończymy przy fontannie. Zabieramy sekator leżący nieopodal. Zaglądamy do fontanny – karmimy rybkę hamburgerem i zabieramy żetony. Udajemy się ścieżką na prawo. Znów czeka nas przejażdżka po labiryncie. Gdy skończymy pod ścianą z bluszczem, kierujemy się w prawo, podnosimy piłeczkę, przysłuchujemy się piosence o Srebrnym Stróżu i wchodzimy w przejście w ścianie. Po krótkiej jeździe skończymy w jadalni. Wracamy na zewnętrzny dziedziniec i wchodzimy do sklepu z pamiątkami. 4 żetony wymieniamy na butelkę.

Scooby_Doo_Piramidalna_Zagadka_Poradnik_3

Nabieramy do niej oleju, który leży rozlany w kuchni. W zbrojowni polewamy nim zbroję i odsuwamy ją. Schodzimy w dół i zabieramy linę. W Sali tronowej wybieramy przejście do sali z ostrzałką. Używamy na niej sekatora. Wracamy teraz pod ścianę z bluszczem i trochę go przycinamy. Po wejściu na górę wybieramy przejście w bok. Z szafki podnosimy książkę i wychodzimy na balkon. Dafne dostrzeże fontannę na którą klikamy 3 razy. Wchodzimy do biblioteki (na wprost) i odstawiamy książkę na półkę. Gdy pojawią się czaski, ustawiamy je tak jak zrobił to mag w nagraniu. W laboratorium rozmawiamy z magiem i rozgrywamy mini gierkę, w której można wygrać kilka Scooby Chrupek. Po skończonej zabawie klikamy na leżące pergaminy i znajdujemy mapę „tych krzaczorów” czyli labiryntu. Teraz gdy wejdziemy do labiryntu automatycznie pojawi się owa mapa. Wybieramy studnie. Podnosimy ostatnią piłeczkę i mamy komplet wskazówek. Przy pomocy liny opuszczamy się w dół studni. Na dnie odnajdziemy czerwony rubin. Wracamy do sali tronowej i mocujemy kamień w tronie. Gdy odsłoni się przejście wkraczamy do środka. Przekupujemy Scoobiego by unieruchomił płomienie. Teraz droga do komnaty z księżniczką jest otwarta. Pozostało tylko obejrzeć końcowy filmik i wytypować złoczyńcę.

Autor: jeziu5

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?