Misja Bielany II - Epizod III: Pacjent Zero - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 23.05.2011 20:28

Spis treści:

  Jako agentka - Willa Decjusza
  Jako reporter - Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  Kraków
  Warszawa
  + Żegnaj Lato na Bielanach

Jako agentka - Willa Decjusza

Wchodzimy do środka – no tak, Hermesa nie ma, kiedy go potrzeba, bo pojawia się tam, gdzie być nie powinien :) Wchodzimy do sali (po lewej na końcu). Z szuflady kredensu wyciągamy ołówek. Przyglądamy się przyciskom pod obrazem i opuszczamy salę, by udać się na piętro. Zaglądamy do szuflady wiśniowej komody i zabieramy nutki.Udajemy się do głównego biura. Z szuflady sekretarzyka zabieramy notesik, który mażemy ołówkiem – a to fajne hasło do sejfu :) Zapis nutowy z komody odgrywamy na fortepianie. Te dźwięki przypominają trochę te, które wydawały przyciski pod obrazem. Boże, jak ja nie cierpię zagadek muzycznych! Na szczęście uporałam się z nią i wygląda to następująco (1- czarny, 2 – czerwony przycisk).

1 2 2
1 2 2
2 1 1

Jeżeli nie wejdzie za pierwszym razem, to wyjdź z przybliżenia i spróbuj jeszcze raz i jeszcze raz, albo "zresetuj gamę", jeżeli czujesz się mocny z muzyki – wraz z każdym naciśnięciem, dźwięk podnosi się o 1 ton, dzięki czemu da się odegrać pożądaną melodię, ale co przeszkadza w ponownym odegraniu od początku.
Ja wybrałam jednak opcję grania do skutku :)

Z podstawki przy kominku zabieramy pogrzebacz i próbujemy dziabnąć gniazdko – najpierw trzeba jednak ocalić sieć. Wskakujemy więc na piętro, do biura i otwieramy skrytkę koło fortepianu – wyłączamy routery. Wracamy na dół i dźgamy gniazdko. Teraz na sejfie używamy telefonu – hasło 1234 zadziało :)

Jako reporter - Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Wychodzimy z wodociągów i znajdziemy się na UMK. Odbieramy od Julii kostkę oraz resztę przedmiotów. Teraz odwiedzamy naukowców na Wydziale Biologii, którym pokazujemy kostkę. Ci przetną ją laserem. Z nowymi informacjami biegniemy do Julii, na Wydział Prawa. Pokazujemy jej wyrocznię.

Kraków

Klasztor

Oczywiście nie wejdziemy tu tak po prostu – drzwi są zamknięte. Skręcamy więc w boczną ścieżkę i próbujemy się przedostać - nie ma miejsca dla turystów. Zabieramy wiadro i idziemy do sadu.
Na drzewku ktoś powiesił worek. Pod workiem podstawiamy wiadro.


misja_bielany_2_poradnik_1.jpg

Wracamy teraz przed główne wejście – na chwilę pojawił się ogrodnik i przy ławce zostawił użyteczne grabie. W sadzie strząsamy więc plecak grabiami. Zdobyty habit używamy na bocznej ścieżce, koło której leżało wiadro.

Sukces! Jesteśmy na terenie kompleksu. To o tym miejscu mówi też wierszyk.

Naświetlenie pierwszego przed świątynią musi zostać dokonane

Zaglądamy za murek po prawej i na "ładnym widoczku" używamy wyroczni.

Ochłodzony następnie zostać musi

Wsadzamy przedmiot pod pompę z zimną wodą.

Wewnątrz światyni wskaże on drogę

Wchodzimy do świątyni i przyglądamy się miejscu dokładnie pod "stopami". Na posadzce kładziemy tak przygotowaną wyrocznię. Pokula się do podziemi. Tutaj też mamy posadzkę, rzucamy wyrocznię itd., aż dojdziemy do krypty.

W ostatniej komnacie naświetlony być musi, aby wizerunek wskazał drugie ukrycie

Zaglądamy w okno i tutaj naświetlamy kulę. Podchodzimy teraz do wizerunku naprzeciw i wyrocznią odsłaniamy skrytkę!

Warszawa

Metro

Nie pozostaje nic innego jak wejść do środka. Kierujemy się do końca i w lewo. Pakujemy się do metra, ale niestety nie odjedziemy, gdyż w szynach brakuje prądu. Podchodzimy do najbliższej tablicy i wtedy pojawi się nam pkt na torze, który możemy obejrzeć – 24. Podobne tablice znajdują się w hali środkowej i tej po prawej.

Zasada jest taka, że aby włączyć jeden guzik musimy przy tym dezaktywować przedostatni – 2 do tyłu.

Zapalamy więc F i G
Gasimy F
Zapalamy H
Gasimy G
Zapalamy 29 (w kolejnym pomieszczeniu)
Gasimy H
Zapalamy 28
Gasimy 29
Zapalamy 27
Gasimy 28
Zapalamy 26
Gasimy 27
Zapalamy 25
Gasimy 26
Zapalamy 24!

Teraz możemy już spokojnie odjechać do Redakcji i porozmawiać z Alą.

Instytut MiGW

Wchodzimy na dach, by porozmawiać z kwarkiem i za pomocą GPS próbujemy opuścić lokację.

Mediateka

W bibliotece rozmawiamy z Alicją na temat nowozdobytych przez nią informacji. Potem udajemy się na piętro. Ktoś zostawił kaczora Stefana bez opieki! Zabieramy kaczuszkę i jedziemy na komendę.


misja_bielany_2_poradnik_2.jpg

Komenda Straży Pożarnej

Rozmawiamy z dyżurną w stróżówce – komendanta dalej nie ma! Nic to – zawsze możemy posznupać. Wchodzimy na piętro. W sali zebrań stoi akwarium z kluczem na dnie. Niestety rybki nie odpuszczą i nie uda się wyciągnąć przedmiotu.
Idziemy więc korytarzem do końca i wchodzimy do pomieszczenia zwanego tu "pomieszczeniem" :)

Z szafki wyciągamy klucz do siłowni, a z szafy – nozyczki.

misja_bielany_2_poradnik_3.jpg
misja_bielany_2_poradnik_4.jpg

Siłownia znajduje się zaraz przy rzeczonym pomieszczeniu. Otwieramy drzwi kluczem i wchodzimy do przybytku. Z ławeczki zabieramy... ksiązkę kucharską. To się ktoś wysilał i pocił :)

Dom dziecka

Wchodzimy do środka budynku i idziemy do Pani Dyrektor. Pokazujemy jej wisiorek Oliwii – niestety dyrektor nie pomoże nam, póki nie zrobimy czegoś z Predatorem. Wychodzimy z pokoju i idziemy korytarzem prosto, potem w dół i do stołówki. Kucharzowi dajemy ksiązkę, lecz ten i tak odmówi ugotowania czegokolwiek bez kochanej łyżeczki. Francuski kucharz w takim miejscu? ;)

Mediateka

Udajemy się się do centralnego pomieszczenia – medialnego. Zabieramy garść klocków. Przechodzimy do sali i wychodzimy na plac zabaw. Zbliżamy się do sznurkowego czegoś i zauważamy mały kluczyk.

misja_bielany_2_poradnik_5.jpg
misja_bielany_2_poradnik_6.jpg

Próbujemy wyciągnąć go za pomocą klocków, ale Jacek nie jest w tym za dobry. Wracam więc do dzieci przed komputerami, a te zbudują nam potrzebny przedmiot. Zdobytym kluczykiem otwieramy szafkę (na prawo od recepcji) i mamy... karmę dla rybek.

Komenda SP

Karmimy rybki w sali na piętrze. Zdobytym kluczem otwieramy szatnię. Sznupiemy po kurtkach i zdobywamy klucze do Czerwonej Strzały.

misja_bielany_2_poradnik_7.jpg

Schodzimy na dół i kiedy znajdziemy się już na parterze, to schodzimy jeszcze niżej – do garażu.

misja_bielany_2_poradnik_8.jpg

Drzwi otwieramy tymi kluczami. Odpalamy teraz wóz strażacki, który pojawia się w naszym plecaczku-inwentarzu :D

Dom Dziecka

Idziemy na plac zabaw i na kotku (drzewo) używamy... wozu strażackiego :D

misja_bielany_2_poradnik_9.jpg

Kotek zejdzie na murek i trzyma ze sobą łyżeczkę kucharza. Żeby zdobyć magnes musimy dokonać drastycznego czynu: nożyczkami (z szafy na Komendzie) rozcinamy kaczuszkę (z Mediateki) :( Magnesem przyciągamy przedmiot i zanosimy go kucharzowi. Teraz już całkiem spokojnie możemy wejśc do kuchni i zabrać leżącą tam karmę dla kotka. Potrawą częstujemy Predatora i zanosimy Pani Dyrektor, która odwdzięczy się informacją.

Zostaniemy zaprowadzeni na górę – do pokoju. Na szafie stoi szkatułka, którą otwieramy kluczykiem z wisiorka.

misja_bielany_2_poradnik_10.jpg

Komenda SP

Tym razem Komendant już czeka, więc udajemy się do jego biura i zabieramy użyczone dzienniki.

Mediateka

Przekazujemy dziennik Alicji i idziemy prosto na Szulca.

Żegnaj Lato na Bielanach

Opuszczamy pojazd operacyjny i udajemy się do stoisk po lewej. Próbujemy pożyczyć łuk (stand na końcu), ale dowiadujemy się tylko, że ktoś zwinął oszczep. Za to w budce po prawej dostaniemy słodkiego, lepkiego lizaka. Idziemy teraz w stronę przeciwną, pod metro. Wybieramy ścieżkę w wprost i z ziemi podnosimy sznurek.

misja_bielany_2_poradnik_11.jpg

Kupujemy też zapas baloników.
Wracamy do lokacji ze stacją metra i udajemy się w kierunku sceny. Zatrzymają nas ochroniarze. Przywiązujemy więc baloniki do kosza na śmieci i po kłopocie [dzięki jeziu5 za uzupełnienie! :]) Bliżej już nie podejdziemy, więc zaglądamy jeszcze tylko do dźwiękowców – jedna wolna przepustka, fajnie ;) Zabieramy też oszczep, żeby nikt nie zrobił sobie krzywdy.

misja_bielany_2_poradnik_12.jpg
misja_bielany_2_poradnik_13.jpg

Oszczep wymieniamy na łuk u chłopaków ze stoiska. Teraz łączymy: lizak + strzałka + sznurek + łuk. Za pomocą tego cudownego przyrządu łapiemy przepustkę i udajemy się na scenę. Rozmawiamy z Hermesem, a potem schodzimy z podium. Wracamy pod metro i spotykamy Kwarka.

Bunkier

Tutaj właściwie musimy tylko iść za profesorem, który opowiada historię. W pewnym momencie zaglądamy do szuflady po list, przynosimy mu sprzęt z magazynu koło schodów, a także odbieramy telefon od Ali na schodach. Potem jednak przychodzi do nas Enigma! Zabieramy list z szuflady pokoju sypialnego i uciekamy tunelem.

misja_bielany_2_poradnik_14.jpg
misja_bielany_2_poradnik_15.jpg

Kościół

To już ostatnia zagadka, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć. Oczywiście - nie możemy zostawić przyjaciół, więc patrzymy na skrzynkę. Owszem, wyrocznie jakoś dopasujemy, ale już gorzej z kluczami, brak jakichś danych. Schodzimy więc do podziemi i szukamy jakiegoś diagramu. Jest! Zabieramy się więc za skrzynię:

misja_bielany_2_poradnik_16.jpg
misja_bielany_2_poradnik_17.jpg

Teraz już tylko oglądamy zakończenie i wysłuchujemy epilogu podczas spaceru po pięknym bielańskim parku :)

Mam nadzieję, że spotkamy się w kolejnej Misji! :)

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?