Misja: Bielany II - Epizod II: Równoległe Śledztwa - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 27.04.2011 17:43

"Równoległe śledztwa" – tytuł oznacza, że w tym epizodzie kierujemy zarówno poczynaniami Agentki nr 1, jak i reportera.

SPIS TREŚCI:
  Reporter - Aeroklub Pomorski
  Agentka - Kopiec Kościuszki, Willa Decjusza
  Reporter - Uniwersytet, Motoarena
  Agentka - Obserwatorium Astronomiczne, Wodociągi Krakowskie
  Reporter - Uniwersytet, Wodociągi Toruńskie

Zaczynamy!

Reporter

Aeroklub Pomorski

Oto i jesteśmy na lotnisku w Toruniu... niestety bez bagażu. Musimy więc pozbierać wszystko, co może się przydać i to tylko tutaj, na miejscu. Na początku wchodzimy do hangaru i zaglądamy na półki z tyłu. Ta dam! To odkurzacz!

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Opuszczamy pomieszczenie i udajemy się w prawo, żeby obejrzeć ten piękny różowo-biały traktorek. Idziemy w górę, na skrzyżowanie. Obracamy się w stronę żółto-niebieskiego samolotu i z kokpitu wyciągamy metalową rurkę. "Muszę...zbierać...losowe...przedmioty" :) Opuszczamy samolot i przechodzimy w prawo, do dystrybutorów paliwa. Wybieramy ten po lewej i podchodzimy do siatki. Łączymy metalową rurę z odkurzaczem i za jego pomocą "wysysamy" kluczyki do traktora. Wracamy pod hangar i zbliżamy się do wyjścia. W budynku administracji nikogo nie ma, ale zabieramy biały kanister. Podchodzimy do dystrybutorów paliwa i napełniamy kanister. Paliwo – jest! Kluczyki – są! Próbujemy odpalić traktorek – ale jeszcze potrzebna jest mapa.

Wracamy do hangaru i zaglądamy do wnętrza samolotu – na siedzeniu pojawiła się właśnie przydatna mapa Torunia (wcześniej jej tutaj nie było, jeżeli przyszło Ci na myśl, by sprawdzić tę lokację :) ).

Paliwo wlewamy do baku pojazdu, a kluczykami uruchamiamy traktorek i heja, na Uniwersytet!

Agentka

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki to pierwsza lokacja, z której dochodzą sygnały, więc musimy dokładnie zbadać tę lokację. Na początek wchodzimy na szczyt i przyglądamy się skale – pierwsza potrzebna informacja.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Teraz wybieramy ścieżkę w dół (po lewej) i schodzimy do Muzeum Figur Woskowych. Wchodzimy na piętro i odwracamy się w stronę schodów, by dostrzec makietę. Klikamy na Kopcu, by otrzymać nazwisko - drugą informację.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Na koniec przechodzimy w stronę stolików i baru, a dojdziemy do Muzeum. Ze stolika przy wyjściu pobieramy parę folderów informacyjnych – trzecia i ostatnia informacja zdobyta!. Klikamy na GPS agentki, by udać się do Willi, w której spółka ma swoją siedzibę.

Willa Decjusza

Ostatnie drzwi po prawej to gabinet pana Hermesa. Próbujemy wydobyć od niego parę informacji, ale facet podejrzanie milczy. Po zakończeniu tej krótkiej pogawędki wskakujemy na pierwsze piętro i do pierwszej sali po lewej. Tam przechodzimy do gabinetu i zabieramy teczkę z dokumentami. Schodzimy na dół i spotykamy nieprzyjemnego Hermesa.

Reporter

Uniwersytet

Udajemy się na wprost, do Kampusu UMK, a pojawi się taka mapa, którą widzieliśmy już w najnowszych Kronikach Misji. Kierujemy się do Wydziału Prawa – budynek maksymalnie u góry (1). Idziemy w stronę szatni („korytarz”), odbijamy w prawo, do piwnic i wchodzimy do Sali – poznajemy Julię. Okazuje się, że nie do końca osiągnęliśmy cel – odnalezienie Tobery - ale i Julia jest całkiem pomocna. Dostaniemy od niej misję udania się na Motoarenę.

Motoarena

Po wejściu udajemy się do Biura Kierownika – mimo, że wywiad może i ciekawy, to i tak Dyrektor nie udzieli nam pozwolenia na szwędanie się po obiekcie. Przechodzimy więc do holu. Ani winda, ani arena nie są dla nas dostępne, ale restauracja i owszem. Rozmawiamy z kierownikiem, który podrzuci nam pomysł z zadymieniem pomieszczenia. Na razie nic więcej nie osiągniemy.

Uniwersytet

Trzeba znaleźć coś, co pomoże nam pośrednio lub bezpośrednio dostać się do pomieszczeń strażników Areny.

(3) Wydział Biologii

Idziemy prościutko do Laboratorium – próbujemy namówić laborantów, by pokazali fajny eksperyment, ale są oni na to zbyt głodni.

Motoarena

Kupujemy dwa obiady w restauracji.

Uniwersytet

(3)Wydział Biologii

Karmimy studentów obiadyńcem, dzięki czemu otrzymamy fajny zestaw do produkowania piany. Z blatów po prawej zabieramy też kolbę.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

(5)Wydział Zarządzania

Wchodzimy do Auli po prawej i zabieramy wskaźnik z biurka. Następnie wchodzimy na wewnętrzny dziedziniec budynku. Pod zegarem słonecznym znajduje się odpływ, w który ładujemy mieszankę do pienienia – wyciągamy numerek do szatni.

(1)Wydział Prawa

Numerek wymieniamy na kurtkę, z której wyciągamy kryształki siarki. Idziemy prosto, mijamy piwnicę i dojdziemy aż do sali rozpraw, która jest zamknięta. W holu tego budynku znajduje się informacja. Podchodzimy do opuszczonej budki i za pomocą wskaźnika pożyczamy klucz do sali rozpraw. Wchodzimy do środka i zaglądamy do książki pozostawionej przez któregoś chemika – taki kwas siarkowy na pewno by się przydał.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

(9)Wydział chemii

Idziemy prosto, aż do laboratorium. Z szafki po prawej zabieramy palnik.

(3)Wydział Biologii

Możemy już sobie przygotować kwas.

1. Kryształki siarki wrzucamy do kolby.
2. Kolbę traktujemy palnikiem.
3. Kolbę z tlenkiem używamy na związkach (na środkowym regale), by dodać wanadu.
4. Dolewamy wody z kranu.

Las Bielański

Wejście do niego znajduje się po prawej, na głównym placu uniwersyteckim. Idziemy ścieżką prosto – po lewej leży baniak. Jeszcze raz prosto i jesteśmy na boisku – na ławce ktoś zostawił fajną plastykową rurkę.

Aeroklub Pomorski

Teraz budynek administracyjny jest już otwarty. Wchodzimy więc na górę i za pomocą kwasu siarkowego wypalamy zamek. Ze stolika zabieramy kartę kierowcy żużlowego, która otworzy nam wszystkie drzwi na Motoarenie!

Motoarena

Wychodzimy na tor żużlowy i wparowujemy do warsztatu. Z blatu zabieramy czerwoną wiertareczkę i tak dla zabawy odpalamy sobie motor – ale dym! Teraz pod rurę wydechową podstawiamy baniak i jeszcze raz zapalamy pojazd.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Wracamy do holu i windą wjeżdżamy na drugie piętro – oczywiście, że zamknięte. Trafiamy więc na pierwsze piętro – sektory Vipowskie. Przyglądamy się dokładniej balkonowi. Wywiercamy w drzwiach małą dziurkę, a baniak łączymy z plastykową rurką. Teraz używamy spalin na dziurce. Ale jeszcze jedna rzecz! Zjeżdżamy na parter i wyłączamy alarm. Powtarzamy operację ze spalinami i wchodzimy do środka. Opuszczamy balkon i wchodzimy do VIP-owskich loży. Z biurka zabieramy kluczyk i wracamy na korytarz. Ostatnie pomieszczenie po lewej otwieramy kluczykiem i do monitoringu podłączamy pendrive'a.

Uniwersytet

Informacje przekazujemy Julii.

Agentka

Obserwatorium Astronomiczne

Na początek udajemy się prosto do fortu. Na parterze znajduje się wystawa, a na biurku – klucz.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Następnie wdrapujemy się na sam szczyt i z tarasu zabieramy niebieską czapkę.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Schodzimy na dół i idziemy w stronę Małego, a następnie – Dużego Radioteleskopu. Drzwi Dużego Radioteleskopu otwieramy kluczem z fortu. Zabieramy kluczyk leżący na stoliku po prawej.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Klucz ten otworzy teleskop, który znajduje się w budynku zaraz przy forcie. Tutaj znajdziemy paczkę ziół Leniwiec :) Udajemy się jeszcze na spacer wokół fortu (ścieżka po prawej lub po lewej, obojętnie. W końcu znajdziemy się przy kopule. Podchodzimy do niej i schodzimy w dół – zabieramy ubiór robotnika.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Kopiec Kościuszki

Otwarto już barek, więc zaopatrzymy się w nim w filiżankę herbaty. Następnie łączymy ją z ziółkami i wchodzimy na szczyt. Zaczepiamy pana, który w dalszym ciągu tu siedzi i częstujemy go herbatką. Ha! Mamy jego przepustkę.
Schodzimy teraz ścieżką w dół, do Muzeum Figur Woskowych. Kupujemy w sklepiku wąsy. Fajne sklepiki mają w tej grze: sztuczne wąsy, noga – żaden problem! :) Wąsiki i przepustkę dokładamy do reszty ubioru.

Wodociągi Krakowskie

Wchodzimy frontowymi drzwiami i używamy przebrania. Przechodzimy przez halę, aż będziemy mogli wejść na górę i do stróżówki. Zabieramy kluczyk do muzeum i wychodzimy na zewnątrz. Okrążamy budynek (-> bok budynku -> tył budynku -> przejście) i z tyłu odkrywamy drzwi do muzeum. Otwieramy je kluczem i wchodzimy do środka. Okazuje się, że są tu jeszcze podziemia – schodzimy więc na dół i wychodzimy w sąsiednim pomieszczeniu – jest antena! Oglądamy ją, a następnie powoli opuszczamy muzeum.

Reporter

Uniwersytet

Przy pomocy tej wskazówki:

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

musimy odnaleźć skrytkę.

(5)Wydział zarządzania

Gdzie słońce odmierza czas... zegar! Taki właśnie zegar słoneczny znajduje się na dziedzińcu. Musimy jeszcze tylko wcisnąć odpowiednie przyciski. Na pewno dobrze wiedzieć, że 1, to niekoniecznie I, ale może też znajdować się np. W XXI, XI itp. To nic trudnego:

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Wracamy do Julii i opowiadamy jej o wszystkim.

Wodociągi Toruńskie

Próbujemy dostać się na Wieżę, ale okaże się zamknięta. Skręcamy więc w prawo i wchodzimy tylnymi drzwiami. W stróżówce oczywiście nie ma żywej duszy, a klucz - zgubił się :) Możemy jeszcze wejść na halę i obejrzeć wskaźniki – warto zapisać początkowe wartości. Skręcamy w "uliczkę" po lewej i odbijamy w lewo, do bramy parku, która jest zamknięta. Wracamy do stróżówki i tym razem mamy szczęście – klucz do bramy parku wisi tam, gdzie powinien – w szafeczce po lewej od drzwi.
Otwieramy bramę i wchodzimy do parkowego budynku. Okazuje się, że podziemia zostały zalane wodą – czas na zabawę z kurkami. Jeżeli jeszcze nie zapisałeś/łaś początkowych danych ze wskaźników (hala) , to zrób to teraz.
Teraz podejdź do bramy wejściowej i przyjrzyj się kurkom. Przekręć wszystkie 1 raz i wróć do wskaźników. Możesz powtórzyć operację, by być pewnym – zwłaszcza system B pozostawia wątpliwości. Teraz można dopasować zasady, które rządzą tymi systemami. W pewnym momencie każdy system osiągnie wartość 0, po następnym przekręceniu osiągnie wartość maksymalną, która będzie spadać w ściśle określony sposób, jeżeli będziemy dalej kręcić.

System
Stan na t0
I pomiar
II pomiar
Zasada
A
Centrum
Park
B
10
2
12
0
5
0
8
9
0
6
4
6
max 15 -5
max 6  -2
max 12   -4
max 9  -3

Jako że interesuje nas w sumie to, by wysuszyć system park (dojść do 0), to oznacza, że musimy jeszcze tylko raz przekręcić odpowiedni Kurek. Który to? Nieważne! Po prostu jeszcze raz przekręcamy wszystkie kurki :) Czyli w sumie operację powtórzyliśmy 3 razy.

Schodzimy do piwnicy altanki w parku i zabieramy klucz.

Misja Bielany 2: Epizod 2 - poradnik

Otwieramy nim wieżę ciśnień i próbujemy wejść na górę – za ciemno. Schodzimy więc do piwnicy i dobieramy się do skrzynki z bezpiecznikami, a nasz reporter szybko to naprawi. Biegniemy na górę po artefakt, a potem schodzimy.. człowiek Enigma!

---Koniec części 2, cdn.----

Autorka: Madzius888

   

Komentarze


1798 #1 fleischman
dnia 11.12.2011 11:03
Hej Madzius888. Mam pytanko. Jestem w Motoarenie i próbuję wywiercić dziurkę w drzwiach na balkonie, co sugerujesz żeby zrobić. Zakładam, że mam użyć do tego wiertarki. Jednak kiedy próbuje to zrobić słyszę komentarz: "Hmm, to nie jest dobry pomysł". Jestem w kropce. Coś robię źle, czy błąd gry? Proszę o pomoc.
660 #2 Madzius888
dnia 13.12.2011 20:24
Przeszłam ten epizod ponownie i nie miałam problemu. Użyłam wiertarki i poszło...
Obrazek pod tym linkiem
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?