Heavy Rain: The Origami Killer

Dodane przez telipinus dnia 15.02.2011 23:28
Heavy Rain (PS3)
Producent: Quantic Dream
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Wydawca w Polsce: Sony Computer Entertainment
Data premiery: 23 lutego 2010
Data premiery w Polsce: 24 lutego 2010
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Thriller psychologiczny
Nośnik: 1 BD
Cena w dniu premiery: 150 zł
Oficjalna strona: www.heavyrainps3.com
PEGI PEGI PEGI

Wymagania sprzętowe

Konsola PlayStation 3


Opis gry

Jak daleko się posuniesz, by uratować kochaną osobę?

Jedno z miast na wschodnim wybrzeżu Ameryki jest terroryzowane przez Zabójcę z Origami. Zwłoki utopionych ofiar są odnajdywane cztery dni po zgłoszeniu ich zaginięcia. Jedynymi poszlakami są origami i orchidea, pozostawiane przez zabójcę na ciele każdej z ofiar.

Mieszkańców ogarnia strach i przerażenie. Organy ścigania nie zbliżyły się nawet o krok do zawężenia kręgu podejrzanych. Tymczasem znika kolejna osoba, potencjalna ofiara - Shaun Mars.

Podejrzenia i obawy, niczym zegar, odliczają czas do kolejnego morderstwa. Do śledztwa zostają wciągnięte cztery całkowicie różne osoby, a każda z nich podąża własną drogą w desperackich poszukiwaniach Shauna.

Cała czwórka ma świadomość tego, co stanie się z chłopcem, jeśli nie odnajdą go na czas. Wkrótce będą też zmuszeni zadać sobie pytanie, jak daleko są zdolni się posunąć...

Nawet najbardziej błahe decyzje mogą zmienić wszystko.

Heavy Rain łączy elementy eksploracji świata, dialogi i trzymające w napięciu sceny akcji z przytłaczającą swoim rozmachem i wciągającą narracją. Wcielając się w cztery różne postacie, z których każda ma inną przeszłość i motywację, bierzesz udział w wyścigu z czasem, starając się odnaleźć zabójcę, zanim będzie za późno.

W trakcie gry, Twoje działania i wybory będą miały odzwierciedlenie w losach postaci i rozwoju fabuły. Każda Twoja decyzja może mieć wyjątkowe i niespodziewane skutki, sprawiając, że klimat rozgrywki wciągnie, budząc niepowtarzalne emocje. Na przykład, śmierć jednego z bohaterów w wyniku Twoich działań wcale nie będzie oznaczać końca gry. Zamiast tego, fabuła potoczy się dalej wraz z pozostałymi postaciami, a wspomniana śmierć stanie się tylko częścią całej historii - będzie mieć wpływ na sposób myślenia pozostałych postaci oraz poszlaki i drogi działania, jakie w danym momencie będzie można obrać.

Heavy Rain to gra, która skupia się na emocjach i ludzkich odczuciach, nie zaś na przemocy i powtarzalności. Tutaj trudne decyzje trzeba podejmować pod wpływem impulsu, a od ich konsekwencji nie ma ucieczki...

Główne cechy

  • Zaawansowane efekty specjalne: wybuchy, zdarzenia atmosferyczne, kolizje itp.
  • Innowacyjna animacja postaci: modele postaci stworzone z dbałością o najmniejsze detale, dokładnie odwzorowana mimika ludzkiej twarzy
  • Nowoczesny interfejs: intuicyjny, kontekstowy interfejs wspomagający grywalność
  • Wciągająca fabuła: mroczna, pełna skrajnych emocji historia zawierająca dojrzałe treści

Źródło: Sony Computer EntertainmentPrzykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?