Przygodówki 2011: Co przyniesie nadchodzący rok?

Dodane przez Przemo dnia 28.12.2010 20:32

Przygodówki 2011: Co przyniesie nadchodzący rok?

Bieżący rok nie był szczególnie urodziwy w gry przygodowe, Właściwie, poza Gray Matter, trudno by wskazać tytuł, który wybijałby się ponad przeciętność. Nieco lepiej zapowiada się rok 2011. Dlatego pozwoliłem sobie stworzyć zestawienie przygodówek, które mają dużą szansę na premierę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tytułów niepewnych, takich jak. Broken Sword V, Captain Morgan and the Golden Turtle, czy Once Upon a Time in Japan - o których mówi się, że będą (ale nie wiadomo kiedy), starałem się nie uwzględniać.

Black Mirror III: The Final Chapter

Producent: Cranberry Productions
Premiera: 4 luty 2011 (Niemcy)

Trzecia i zarazem ostatnia część kultowej sagi Black Mirror. Poznamy dalsze losy Darrena, który po dziwnych wydarzeniach w Willow Creek zostanie aresztowany przez policję jako główny podejrzany o podpalenie zamku Gordonów. Spędzając trzy tygodnie za kratkami dozna przeróżnych koszmarów oraz wizji. W końcu, uwolniony za kaucją wpłaconą przez tajemniczego nieznajomego będzie mógł odnaleźć źródło dręczących go snów. W tym celu, odwiedzimy wiele nowych oraz już znanych lokacji, których liczba ma wynieść 62. Grafika nadal będzie utrzymana w klasycznym stylu 2,5D.

    • Galeria do Black Mirror III: The Final Chapter
    • Trailer Black Mirror III: The Final Chapter

Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok

Producent: Wax Lyrical Games
Premiera: Luty 2011 (Świat)

Ekscentryczny architekt - Baron Wittard wybudował coś naprawdę niesamowitego: miasto wewnątrz budynku. Ta monumentalna kopuła o nazwie „Utopia” mieści w sobie 1000 apartamentów, centra handlowe, biura oraz ośrodki rekreacyjne, a wszystko to pod jednym dachem. Wielkie otwarcie miało nastąpić dwa lata temu. Jednak tak się nie stało. W wyniku dziwnych zaginięć mieszkańców, miejsce te stało się opuszczone i zapomniane. Występujące tam zaburzenia elektromagnetyczne stają się coraz częstszym zjawiskiem. Uzbrojeni jedynie w kamerę oraz latarkę, będziemy musieli przebyć podróż przez sieć krętych korytarzy i poznać ich sekrety. Lokalni mieszkańcy mówią, że Wittard skrywa przerażającą tajemnicę. Ktoś albo coś złowrogiego czai się w jego mieście. Coś, co czeka i rośnie w siłę...

    • Galeria do Baron Wittard

The Next BIG Thing

Producent: Pendulo Studios
Premiera: 25 marca 2011 (Świat)

Kolejna przygodówka twórców kultowej serii Runaway, w której pokierujemy dwójką bohaterów - Liz Allaire oraz Danem Murray'em. Oboje zajmują się dziennikarstwem i muszą ze sobą współpracować. A jak to w komediach bywa, posiadają zupełnie przeciwstawne charaktery, co wywoła oczywiście lawinę zabawnych sytuacji. W świecie gry, niegroźne potwory są traktowane w roli hollywoodzkich supergwiazd. Jednej z takich istot zamarzyła się kariera polityczna, ale najwidoczniej nie wszystkim to się podoba. Przygoda rozpoczyna się na jednym z przyjęć organizowanych przez giganta filmowej branży – FitzRandolpha. W czasie bankietu dochodzi do włamania, a nasza para bohaterów postanawia podjąć wnikliwe śledztwo.

    • Galeria do The Next BIG Thing
    • Trailer The Next BIG Thing

Lucius

Producent: Shiver Games
Premiera: Marzec 2011 (Świat)

Wielbiciele serii filmów pt. „Omen” będą zainteresowani tą produkcją. Lucius to dziecko, które przyszło na świat 6 czerwca 1966. W wieku sześciu lat chłopiec zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Jego duszą zawładnął diabeł, a zadaniem gracza jest zabicie wszystkich mieszkańców pewnego dworu i udowodnienie, że chłopca nie da się w żaden sposób powstrzymać. Z biegiem rozgrywki, Lucius będzie odkrywał w sobie kolejne nadprzyrodzone moce, które mogą być wykorzystywane na różne sposoby. W końcu będzie w stanie kontrolować różne obiekty, a także umysły ludzi. Niesamowita moc pozwoli dyktować rozkazy słabym psychicznie mieszkańcom posiadłości do zadawania cierpienia oraz bólu.

    • Galeria do Lucius
    • Teaser gry Lucius

Adam's Venture: Solomon's Secret

Producent: Vertigo Games
Premiera: I kwartał 2011 (Świat)

Drugi epizod przygód Adama, rozgrywający się bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części. Główny bohater wraz z towarzyszką Evelyn trafiają na pokład samolotu Clairvaux, gdzie mają sobie wiele do wyjaśnienia. Spokój zaburzają jednak pewne wydarzenia, a sprawy przybierają szybko dramatyczny obrót. Losy świata po razu drugi trafiają w ręce Adama. Gracz ponownie zostanie cofnięty do roku 1920, gdzie odwiedzi Jerozolimę w poszukiwaniu zaginionego skarbu Salomona. Tytuł tworzony jest na silniku Unreal Engine 3, co zapewnia piękną renderowaną grafikę 3D.

    • Galeria do Adam's Venture: Solomon's Secret
    • Trailer Adam's Venture: Solomon's Secret

Alpha Polaris

Producent: Turmoil Games
Premiera: I kwartał 2011 (Świat)

Horror, którego fabuła rozgrywa się na pokrytej śniegiem i lodem Grenlandii. Alpha Polaris to amerykańska stacja badawcza położona w okolicach bieguna północnego. Występujące tam potężne burze jonowe powodują dziwne zaburzenia w psychice naukowców z placówki, czego wynikiem są przerażające wizje, będące połączeniem rzeczywistość z nocnymi koszmarami. Podobnie jest w przypadku Rune’a Knudsena - norweskiego biologa, w którego przyjdzie nam się wcielić. Bohater podejmie próbę wyjaśnienia tajemniczych zjawisk. Gra utrzymana w klasycznej konwencji point and click, z ręcznie rysowanymi tłami i nastrojową muzyką.

    • Galeria do Alpha Polaris
    • Teaser z gry Alpha Polaris

Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw

Producent: Shadow Tor
Premiera: I kwartał 2011 (Świat)

Drugi horror od twórców Barrow Hill. Tym razem przyjdzie nam poznać losy młodego dziennikarza, który bada okoliczności morderstwa turysty mającego miejsce przy skałach Bracken Tor. W pobliskim miasteczku krąży legenda o krwiożerczych istotach zamieszkujących tamtejsze tereny. Zwierzęta stanowiły zagrożenie dla mieszkańców, ale z biegiem lat udało się je wytępić. Teraz, pojawiają się spekulacje, że tajemnicze morderstwo nie było dziełem człowieka, a właśnie owych stworzeń, które po latach powróciły do swojego domu. Zawodowa dociekliwość sprawia, że dziennikarz spędza noc w Bracken Tor. Aby rozwiązać zagadkę czeka nas podróż w czasie, do odległych czasów z epoki brązu.

    • Galeria do Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw
    • Teaser z gry Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw

J.U.L.I.A.

Producent: Cardboard Box Entertainment
Premiera: I kwartał 2011 (Świat)

J.u.l.i.a. to logiczna gra przygodowa utrzymana w klimatach scence-fiction. Jako 35-letnia pani naukowiec Rachel Manners, rozpoczynamy jedną z najważniejszych misji w historii naszej planety - wyruszamy na spotkanie z istotami pozaziemskimi. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Obudziwszy z kriogenicznego letargu, dowiadujemy się, że przespaliśmy kilkadziesiąt lat i jesteśmy jedyną żywa osobą z całej załogi. W czasie przygody. odwiedzimy sześć różnych planet za pomocą MOBOTA – mobilnego robota służącego do prowadzenia badań planetarnych. Odkryjemy sekrety Układu Słonecznego oraz rozwiążemy wiele trudnych łamigłówek. Aby przetrwać, będziemy musieli komunikować się "Julią" – systemem sztucznej inteligencji w naszej sondzie kosmicznej.

    • Galeria do gry J.U.L.I.A.

Testament of Sherlock Holmes

Producent: Frogwares Interactive
Premiera: IV kwartał 2011 (Świat)

Szósta część gry opowiadającej o przygodach najsłynniejszego detektywa na całym świecie – Sherlocka Holmesa O fabule nie wiadomo praktycznie nic, prócz informacji od twórców, że detektyw podejmie się najbardziej niebezpiecznej sprawy w całej swojej karierze. Zagwarantowano za to kilka godzin dobrej zabawy przy rozwiązywaniu złożonych zagadek oraz prowadzeniu wnikliwego śledztwa. Przygodówka trafi również na konsolę Xbox 360.

    • Teaser gry Testament of Sherlock Holmes

The Cat Lady

Producent: Harvester Games
Premiera: IV kwartał 2011 (Świat)

The Cat Lady to psychologiczny horror przedstawiający historię kobiety - Susan Ashworth, która po śmierci męża próbuje skończyć ze swym życiem. Przeżywa tylko dzięki szybkiej interwencji przyjaciela. Otrzymuje drugą szansę, którą chce wykorzystać, jednak nie zdaję sobie sprawy, że niedługo będzie zmuszona walczyć o przetrwanie. Pięć osób wejdzie w jej życie, z czego tylko jedna będzie chciała zmienić je na lepsze. Pozostałe cztery mają w intencji wyrządzenie jej krzywdy.

    • Galeria do gry The Cat Lady
    • Teaser The Cat Lady

Memento Mori 2

Producent: DTP Entertainment
Premiera: Koniec 2011 (Niemcy)

O drugiej części Memento Mori wiadomo jedynie tyle, że powstaje i pojawi się na niemieckim rynku pod koniec 2011 roku. W jakie kłopoty tym razem wplączą się Lara i Maksim - tego nie wiadomo, jednak spodziewajmy się dobrej detektywistycznej fabuły w stylu serii „Broken Sword”. Pierwsze info o MM2 pojawiło się podczas tegorocznych targów GamesCom w Koln - na stoisku firmy DTP można było zobaczyć taki oto plakat.

    • Plakat gry Memento Mori 2 (foto: Adventure-Treff)

A Stroke of Fate: Operation Bunker

Producent: SPLine
Premiera: 2011 (Rosja)

Gra przygodowa zrealizowana w konwencji II wojny światowej. Jest kwiecień 1945 roku, czyli kilka dni do zakończenia globalnego konfliktu. Niemcy są okupowane przez ZSRR, więc władze III Rzeszy, wraz z Hitlerem schodzą do bunkra. Stamtąd tyran grozi odpaleniem bomby atomowej, której zadaniem jest pochłonięcie jak największej liczby ludzi. Wcielając się ponownie w oficera Gestapo - Gerharda Mayera, naszym zadaniem będzie odnalezienie ukrytego bunkra i udaremnienie planów dyktatora. Operation Bunker będzie bezpośrednią kontynuacją Operation Valkyrie, która jak dotąd miała swoją premierę jedynie na terenie Rosji i Niemiec.

    • Galeria do A Stroke of Fate: Operation Bunker

A Vampyre Story: Year One / A Vampyre Story 2: A Bat's Tale

Producent: Autumn Moon Entertainment
Premiera: 2011 (Świat)

Zapowiedziany jeszcze w tym roku Year One, to prequel przygód wampirzycy Mony oraz jej towarzysza Frodericka. Gra ukarze się w formie pięciu epizodów i trafi wpierw na urządzenia przenośne Apple. Sama fabuła będzie skupiała się głównie na zwiedzaniu zamku Wrag oraz miasteczka Draxylvania. Rozbudowane zostaną wątki, które mogliśmy oglądać w pierwszej części AVS, ale brak jej znajomości nie będzie wcale przeszkadzał w ukończeniu przygody. Mniej więcej, w połowie roku, na rynek powinna pojawić się pełnoprawna kontynuacja gry o podtytule A Bat's Tale, w której będziemy mieli okazję wcielić się w zabawnego nietoperza Frodericka.

    • Galeria do A Vampyre Story: Year One
    • Galeria do A Vampyre Story 2: A Bat's Tale
    • Teaser gry A Vampyre Story 2: A Bat's Tale

Asylum

Producent: Senscape
Premiera: 2011 (Świat)

Hanwell Mental Institute to mroczny szpital psychiatryczny, jaki przyjdzie zwiedzić graczowi podczas rozgrywki. Przerażające miejsce wypełnione różnymi tajemnicami oraz sekretami. Poszczególne lokacje zostały stworzone na podstawie prawdziwych zakładów psychiatrycznych, W czasie przygody napotkamy wiele postaci o całkowicie różnym podłożu emocjonalnym. Przygodówka jest tworzona przez Agustina Cordesa, znanego graczom z dreszczowca Scratches. Jego najnowsze dzieło będzie zawierało elementy survival horroru

    • Galeria do gry Asylum
    • Teaser Asylum

Coven

Producent: Arberth Studios
Premiera: 2011 (Świat)

Druga, po Rhiannon: Curse of the Four Branches gra przygodowa tworzona przez Arberth Studios. Tym razem gracz trafi do niewielkiego miasteczka Castle Avon, gdzie zostanie opowiedziana mu tragiczna historia Megan Jones. Młodej kobiety, której fascynacją była czarna magia oraz praktykowanie sztuk magicznych, co oczywiście nie pasowało lokalnym mieszkańcom. Jest to legenda, która sięga 400 lat wstecz. Akcja Coven ma jednak rozgrywać się w czasach teraźniejszych. Jako pani Davies, odwiedzimy zapomniane miasto Castle Avon i odkryjemy jego tajemnice. Poznamy szczegóły z życia Megan Jones, zmarłej niedawno ciotki głównej bohaterki oraz legendy „czarnego psa”, którego to duch nawiedza wciąż pobliski most.

    • Galeria do gry Coven
    • Trailer Coven

Decay

Producent: Wicked Cinder
Premiera: 2011 (Świat)

Kolejny horror od studia Wicked Cinder, opowiadający historię Jacoba Lawsona, który właśnie stracił rodzinę w wypadku samochodowym. Jednak strata bliskich to dopiero początek nieszczęść, jakich wkrótce doświadczy. Dom, do którego przeprowadził się wraz ze swoją rodziną niedługo przed wypadkiem, niespodziewanie zaczął gnić od środka. Mężczyzna zagłębiając się w historię tego miejsca, odkrywa krwawą prawdę, która mogła mieć wpływ na śmierć jego bliskich.

    • Galeria do gry Decay

Deponia

Producent: Daedalic Entertainment
Premiera: 2011 (Niemcy)

Deponia do planeta przypominające jedno wielkie wysypisko śmieci, której mieszkańcem jest Ekes Rufus. Mało przyjazny osobnik, pozostawiony przez rodzinę na pastwę losu, ale mimo wszystko wierzący, że szczęście w końcu się do niego uśmiechnie. Deponia jest podzielona na trzy klasy społeczne – bogaczy zajmujących ekskluzywne apartamenty na unoszących się nad miastem wyspach, klasę średnią oraz najniższą, do której należy właśnie Rufus. Historia w grze posiada swój miłosny wątek. Tyczy się on głównego bohatera oraz dziewczyny imieniem Goal, pochodzącej z pierwszej klasy społecznej. Podczas próby pomocy dziewczynie, okazuje się, że jej mąż wygląda identycznie jak Rufus. Szybko postanawia wykorzystać tę sytuację do wyrwania się z dziury, w której mieszka. Oczywiście nie obywa się bez kłopotów.

    • Galeria do gry Deponia

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes

Producent: Mad Orange
Premiera: 2011 (Świat)

Jedna z niewielu gier detektywistycznych osadzonych w Nowym Jorku lat 30-tych ubiegłego wieku. Wcielimy się w postać dojrzałego detektywa - Jacka Del Nero, który większość wolnego czasu spędza na opróżnianiu kolejnych butelek whisky (skądś to znamy). Twórcy z Mad Orange za wszelką cenę chcą uzyskać doskonały klimat odzwierciedlający filmowe produkcje w stylu Noir. Dlatego ujrzymy Nowy Jork pogrążony w mroku, strugi deszczu spadające z nieba oraz przepełnione korupcją i zbrodnią ulice amerykańskiego miasta. Jack będzie próbował rozwikłać zagadkę śmierci swojej przyjaciółki - Little Emilly. Cała sprawa będzie posiadała głębokie dno, którego poznanie sprawi nam wiele problemów.

    • Galeria do Face Noir: The Cat with the Jade Eyes
    • Teaser Face Noir: The Cat with the Jade Eyes

Harveys Neue Augen

Producent: Daedalic Entertainment
Premiera: 2011 (Niemcy)

Luźna kontynuacja wydanej w 2008 roku gry Edna bricht aus, która nieoczekiwanie zyskała sobie wielką przychylność ze strony niemieckich graczy. Tym razem główne skrzypce będzie odgrywał pluszowy królik Harvey. Czeka nas masa zabawnych i abstrakcyjnych przygód oraz wiele przedziwnych łamigłówek do rozwiązania. Przygodówka zatrzyma swój specyficzny klimat oraz nietuzinkowy scenariusz, za który będzie odpowiadał ojciec Edny - Jan Müller-Michaelis.

Heaven's Hope

Producent: Mosaic Mask Studio
Premiera: 2011 (Świat)

Pierwsza gra twórców z Mosaic Mask Studio, w której główną rolę odgrywają anioły. Będziemy mieli okazję wcielić się w jednego z nich – Talorela, studenta Akademii. Bohater w czasie wykonywania sztuczek akrobatycznych spada na padół ziemski do XIX wieku, nieopodal tytułowego miasteczka Heaven's Hope, Nasza w tym głowa, aby szybko i bezpiecznie wrócić tam gdzie nasze miejsce. Problem pojawia się w momencie, gdy Archanioł, broniący granicy pomiędzy Niebem a Ziemią, nie chce nas przepuścić. Przeżyjemy ponad 12-godzinną przygodę, będącą mieszanką elementów humorystycznych oraz horroru, a także posłuchamy pięknej muzyki autorstwa Pedra Macedo Camacho.

    • Szkice koncepcyjne z gry Heaven's Hope

Kolejne produkcje od Telltale Games

Producent: Telltale Games
Premiera: 2011 (Świat)

Studio z dużym potencjałem do tworzenia epizodycznych gier komputerowych na podstawie wielkich produkcji. Tak było w przypadku Monkey Island i tak jest w przypadku Powrotu do Przyszłości, którego cztery kolejne epizody pojawią się w miesięcznych odstępach czasowych począwszy od lutego. Następnie, deweloper zajmie się produkcją Jurassic Park - gry opartej na podstawie powieści Michaela Crichtona oraz filmowej trylogii. Telltale zapewne zapowie jeszcze kilka innych projektów w ciągu roku. Będzie chciał również przenieść swoje czołowe produkty na inne platformy sprzętowe. W marcu do sklepów na terenie Europy trafi pudełkowa wersja Tales of Money Island.

    • Galeria do gry Back to the Future

Prominence

Producent: Digital Media Workshop
Premiera: 2011 (Świat)

Prominence jest przygodówką z kamerą umieszczoną w pierwszej osobie, czerpiącą ze spuścizny popularnej serii Myst. Przeniesiemy się do futurystycznego świata, wypełnionego nowoczesną technologią. Będziemy mieli do czynienia z przeróżną aparaturą medyczną, nie do końca znaną zwykłemu człowiekowi - zaawansowanym sprzętem chirurgicznym, bioskanerami, terminalami, itd. Głównym zadaniem będzie poznanie, do czego cała ta technika ma służyć, jak dostaliśmy się do tego dziwnego pomieszczenia i odkrycie wszystkich zdarzeń, jakie miały tu miejsce przed naszym przybyciem.

    • Galeria do Prominence
    • Trailer Prominence

The Book of Unwritten Tales: Die Vieh-Chroniken

Producent: KINGArt Games
Premiera: 2011 (Niemcy)

Die Vieh-Chroniken (angielski odpowiednik The Critter Chronicles) to dodatek do wydanej w 2009 roku baśniowej przygodówki The Book of Unwritten Tales, której proces produkcji – na skutek kilku niefortunnych zdarzeń oraz problemów z wydawcą – znacząco się przedłuża. TVC będzie prequelem opowiadającym o całym pokoleniu Crittersów, którego istnienie zostało zagrożone przez złego czarnoksiężnika. Całość składająca się z pięciu rozdziałów będzie utrzymana w humorystycznym stylu. W grze ujrzymy ponownie bohatera Nathana oraz towarzyszącego mu różowego stworka Crittera. The Adventure Company cały czas pracuje nad wydaniem pierwszej części gry poza granicami Niemiec.

    • Galeria do TBoUT: Die Vieh-Chroniken

Autor: Przemo

   

Komentarze


1398 #1 Igor Hardy
dnia 28.12.2010 21:07
Fajne zestawienie. Aż żałuję, że sam nie mogę jeszcze nic o swojej kolejnej grze ujawnić. :)

Z przedstawionych gier najbardziej inetesują mnie Julia, The Cat Lady, Asylum, Face Noir i Prominence.

Harveya mam już dość po pierwszej części. Do Bracken Tor też się nie palę - Barrow Hill mi się nie podobało.
660 #2 Madzius888
dnia 28.12.2010 21:37
Ja patrząc na Barona Wittarda byłam przekonana, że to kolejna od Barrow Hill - naprawdę uderza podobieństwo.

Jak dla mnie najważniejszy jest SH! Chociaż może trochę smutno, że ma być ostatnia...
165 #3 Kami
dnia 28.12.2010 21:46
Ha ha Sweet lubię to.
1160 #4 Don Mielon
dnia 28.12.2010 22:54
Holmes, Powrót do przyszłości, Park jurajski i - przede wszystkim - Syberia 3. Mam nadzieję, że Microids nie spieprzy tej gry, o ile w ogóle kiedykolwiek ona wyjdzie.
292 #5 Przemo
dnia 29.12.2010 00:16
Liczę Igor, że niedługo podzielisz się informacjami. :)
1441 #6 mandarynka
dnia 29.12.2010 10:46
To ja mam na SH czekać jeszcze rok !? Frown2 Madzius skąd wiesz, że to ostatnia ?
660 #7 Madzius888
dnia 29.12.2010 21:12
Nie pamiętam już gdzie. Mogę się mylić, pewnie nastrój wypowiedzi był taki i się zasugerowałam.

EDIT: Tak, przejrzałam różne fora i są to domniemania ludziów, nigdzie tak oficjalnie Smile2
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?