Runaway: Przewrotny Los - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 26.08.2010 18:39

Witaj! Zanim uronisz łezkę nad śmiercią Briana obejrzyj intro do końca, a zobaczysz o co tak naprawdę chodzi :)

Spis treści:

  Rozdział 1: Brian nie żyje
  Rozdział 2: Sztuka ucieczki
  Rozdział 3: Fortunne samobójstwo
  Rozdział 4: Niespodziewany sojusznik
  Rozdział 5: Zrozumieć Briana
  Rozdział 6: Nadciąga koniec

Rozdział 1: Brian nie żyje

Gramy jako Gina. Próbujemy wziąć leżący na płycie wieniec, a bohaterka podniesie samą wstążkę - cóż, ona bardziej się przyda. Przechodzimy do krypty po lewej. Ktoś nas jednak zawoła i Gina automatycznie przejdzie za budynek. Poznajemy Agathę, która zaprasza nas na rozmowę w krypcie. Wyczerpujemy wszystkie tematy i schodzimy do piwnicy.

Gina pierwsze swoje kroki skieruje do tunelu po lewej, do miejsca, z którego można by dostać się do grobu. Hm. PPM klikamy na obraz, by go zdjąć ze ściany, a następnie na urnę - by ją podnieść.Wchodzimy na górę i dobieramy się do narzędzi Agathy stojących pod posągiem - dostaniemy latarkę.

Wychodzimy z budynku i udajemy się na główną ścieżkę cmentarza. Idziemy maksymalnie w lewo - do bramy. Podchodzimy do rusztowania i klikamy PPM - mamy lewarek.

Wracamy na ścieżkę i idziemy w dół do tzw. Zaułka. Próbujemy ruszyć karawan, przez wejście do magazynku. Następnie dobieramy się do bagażnika i mamy mocny pasek.

Przyglądamy się drzwiom po lewej - żeby przywołać Luannę, należy zabić w dzwon, ale gdzie taki znajdziemy?
Wchodzimy do kapliczki. Podnosimy wycieraczkę pod kratką i otwieramy klapę. Wyjmujemy rękawiczkę. Teraz PPM klikamy na pudełku, które stoi na gzymsie.

W ekwipunku (TAB) zaglądamy do skrzyneczki - mamy kluczyk. Otwieramy nim kratkę. Wyciągamy tackę na datki, a następnie pociągamy za linę.
Za pomocą latarki odczytujemy księgę na prawo od drzwi - lista zmarłych, to może się przydać!

Wychodzimy z kapliczki i idziemy do warsztatu naprzeciw, gdzie pracuje teraz Luanna. Rozmawiamy z nią o wszystkim. W końcu dostaniemy instrukcję do przetłumaczenia. Oglądamy też lodówkę (zepsuta tak, że działa jak błyskawiczna zamrażarka) oraz zabieramy jedno narzędzie z pasa na pieńku z kowadłem.

Z instrukcją udajemy się Agathy - może liznęła szwedzkiego? Pokazujemy jej tekst i okazuje się, że nie może pomóc we własnej osobie, ale zapyta ducha.

Musimy więc:
1) spowodować aktywność kabla (schłodzić powietrze)
2) znaleźć Szweda na cmentarzu

Udajemy się do zaułka. Gumową rękawicę napełniamy wodą. Wkładamy ją do lodówki w warsztacie. Potrzebujemy termosu. W ekwipunku przesypujemy prochy z urny do skrzynki, a urny używamy na lodówce. Mamy już coś, do schłodzenia.
Schodzimy do piwnicy i na kablu używamy "termosu" z rękawiczką. Załatwione!

Teraz udajemy się kaplicy. Instrukcji używamy na księdze i mamy nazwisko! Udajemy się do Agathy, która majstruje teraz przy aparacie z tyłu kaplicy. Podajemy jej dane. Aha! Z tymi duchami, to był scam! :)

Przetłumaczony tekst dajemy Luannie i mamy drogę wolną, by ukraść jej ukochaną pilarkę tarczową :) Otwieramy szafę po lewej i wyciągamy urządzenie.

Wracamy do kaplicy. Zaglądamy do piwnicy (przez balustradę). Próbujemy użyć pilarki na stalowych linach przy główce anioła, ale okaże się za daleko. Używamy więc tacki na datki z pilarką, a jeżeli mamy wstążkę (z wieńca), to Gina zwiąże wszystko w jedną całość. Próbujemy przeciąć, ale okaże się, że to za mało. Na anioła rzucamy pasek (z bagażnika karawanu). Schodzimy do piwnicy - za krótki!
Wychodzimy na zewnątrz i udajemy się na tyły. Próbujemy zdjąć ciasny pasek. Nie da rady. Na kuli używamy więc lewarka (z placu budowy) i odciążamy Atlasa. Zdejmujemy luźny pasek.

Schodzimy na dół, do tunelu i próbujemy przywiązać drugi pas do metalowej obręczy na bloku w środku - przeszkadza zaprawa. Używamy więc pilnika (z warsztatu) na bloku, skrobiemy i teraz spokojnie podpinamy element.
Wracamy na górę i zaglądamy z góry na anioła. Pilarką odcinamy liny i zbiegamy na dół. No tak - jeszcze ceglana ściana! Biegniemy do kaplicy i Gina automatycznie zabiera słupek.
Chyba już wiadomo, co z nim zrobimy? Uderzamy w cegły słupkiem.

Rozdział 2: Sztuka ucieczki

Jako Brian musimy dostać się do kasyna. Wchodzimy jednak do środkowej sypialni. Próbujemy wejść przez otwór wentylacyjny nad szafą, ale jest za mały. Spod poduszki łóżka po prawej wyciągamy nóż i poznajemy współlokatora Marcela. Rozmawiamy z nim o numerze z pudełkiem - to mogłoby zadziałać! Dajemy mu pudełko, ale oświadcza, że potrzebuje jeszcze szelek.

Wychodzimy z pokoju. Oglądamy wszystkie zdjęcia na tablicy Big Happy Family i idziemy do podstarzałego Elvisa. Pytamy go o historie pacjentów i personelu - każda informacja się przyda. Potem idziemy do windy - trafiamy do pokoju rekreacyjnego, gdzie Brian otrzyma tabletkę. Po animacji wracamy do salonu i zajmujemy się kącikiem koło pielęgniarki. Z regału (z górnej półki) zwijamy tabliczkę.

Z biurka z rysunkami potrzebujemy klamerek i pisaka. Zaglądamy do kosza pod szybą: świeczki, ha!

Przechodzimy do dalszej części pokoju. Poznajemy trzęsącego się staruszka i jeszcze starszego staruszka przy stole. Nie możemy z nim porozmawiać, bo boli go gardło. Częstujemy go miętówką, a on odpali brykę :) Patrzymy na brykę. W ekwipunku używamy tabliczki i pisaka. Piszemy: Rancho Cucamonga. Podchodzimy do Pana Nice i podmieniamy mu tabliczki. W drogę przyjaciele! :) Po filmiku podchodzimy do walizki Nice'a i obcinamy jej paski za pomocą noża. Łączymy paski i klipsy do papieru. Szelki i pudełko dajemy Marcelowi i otrzymam klucz do kasyna. Wchodzimy do środka. Jako pierwsze wdrapujemy się na ksero, do otworu wentylacyjnego... i okaże się, że nie ma mapy! Z pomieszczenia zabieramy plastikową rurkę i ciężarek - z wagi.

Wychodzimy i idziemy do Gabbo. No tak - techniczny powinien mieć mapę. Wychodzimy na korytarz i ciężarka używamy na kaloryferze. Za głośno! Podchodzimy do drzwi pokoju 305 i pytamy Świruska o opinię na dowolny temat :D Zacznie wrzeszczeć, a my w tym czasie zajmijmy się kaloryferem. Przyjdzie Chuck. Jeżeli dobrze pamiętamy, to twierdzi iż Elvis nie jest dobrym piosenkarzem. Używamy więc pisaka na zdjęciu Erica z gablotki. No i zaczyna się burza! Mamy mapę! :)

Rozdział 3: Fortunne samobójstwo

Ze stolika po lewej od drzwi zabieramy rękawice bokserskie Chapmana. Kliknij na dowolnym meblu, by Gina dokonała dokładnego... ale bezcelowego przeszukania. Z kuchni zabierz narzędzie - będzie to tylko łopatka. Wychodzimy na tyły domku i próbujemy otworzyć pokrywę studni. Wracamy do domku i rozmawiamy z Bennetem (klikamy na pięterku) - prosimy o klucze. Gina nie złapie ich i trafią pod szafki.

Zaglądamy tam i wyciągamy kopertę poprzez uderzenie łopatką.
Wychodzimy na przód domku. Zaglądamy z mostku na koryto rzeki - dostaniemy szczypce do drutu. Przechodzimy na werandę z tyłu i używamy szczypiec na ości. Mamy haczyk, którego używamy, by wyciągnąć klucze z dziury w podłodze.
Używamy ich na studni, ale jest za ciemno. Idziemy więc do szopy z przodu domku. Zabieramy: gogle i linę.

Gogli używamy na kopercie - pajęcze włoski! Informujemy o nich Benetta i ten zwolni nam piętro. Z trofeum ściągamy medalik i oglądamy go w ekwipunku - cóż za słodki pseudonim :) Przechodzimy na drugą stronę, ze ściany zabieramy łuk i jedną strzałę z kołczanu.

Przełączamy przyciskiem w dolnym prawym rogu, na doktora. Rozmawiamy o wszystkim i podajemy się za przyjaciela - musimy poznać ten pseudonim!

Jako Gina podchodzimy do telefonu. Dzwonimy wszędzie, gdzie się da, a na końcu do doktora - przekazujemy nick: Misio Pysio :)

Jako Bennett przekazujemy pieszczotliwe określenie i kończy się wizyta.

Jako Gina schodzimy na dół, do łazienki. Z wojskowej skrzynki, która wyjął Gabbo, wyciągamy flary.

Pałeczek używamy na studni i widzimy... but. Łączymy linę ze strzałą. Wystrzeliwujemy z łuku. Z buta wyciągamy laptop i podłączamy do zasilacza na piętrze. Za pomocą gogli oglądamy rękawice bokserskie. Jako hasło wpisujemy: Huragan.

Rozdział 4: Niespodziewany sojusznik

Czyli szykuje się sporo pracy. Kiedy porozmawiamy o wszystkim z Gabbo, to dostaniemy pisak. Musimy uszykować ciało tak, by ktoś mógł je wziąć za Briana. Udajemy się do kasyna. Za pomocą ksera kopiujemy ekhem, tyłek :) Wchodzimy do kanałów i idziemy w stronę biura Benneta. Wylądujemy w starej kostnicy.

Podnosimy miskę stojącą na dźwigu.

Z łóżka zabieramy kajdany, a z wózka stojącego niedaleko - wsysający odkurzacz. Teraz schodzimy do basenu. Kurczę! Drabinka się złamała! Podnosimy węża i kleszcze. Próbujemy wyciąnąć coś z drugiej dziurki (od lewej). Pręt wyjmujemy kleszczami i używamy go na biurku.

Teraz obwiązujemy całość wężem i mamy trampolinkę :)

Opuszczamy kostnicę i idziemy do tunelu. Teraz naprawdę trafiamy do biura doktora. Łączymy rurkę (z kasyna) z odkurzaczem i wysysamy ulubiony napój Benneta - kawę!
Akta - podmienione!

Idziemy do wentylatora. Wkładamy świeczki urodzinowe (z kosza w pokoju rekreacyjnym) do miski (z kostnicy). Całość ogrzewamy w piecu i
Woskowanie - zrobione!

Wchodzimy do środka. Za pomocą pręta otwieramy właz na środku.
Wiarygodna historia - jest!.

Na ciele używamy teraz noża.
Paznokieć - obcięty!

Używamy pisaka lub kopii tatuażu na ciele.
Tatuaż - naniesiony!

Ciało jest gotowe. Wspinamy się po drabinie do góry, ale napotkamy kraty. Zawieszamy na prętach kajdany, a następnie używamy pręta, by wygiąć je i zrobić przestrzeń.

Na dachu szukamy kabla.. jest! W górnym lewym rogu. Zjedziemy na po nim za pomocą kajdan...

Tymczasem wracamy i dostajemy potężną dawkę leku. Musimy dowiedzieć się, jak działa. Idziemy do "doktora" za parawanem. Pytamy go, czemu jest taki zdenerwowany.
Musimy mu zrobić mały egzamin.
Po drodze podpowiadamy:

-kliniczna ... śmierć
-zneutralizowany przez...wstrząs elektryczny.

Rozmawiamy z Ernim o paralizatorze. Hm, chyba da się przekupić. Dajemy mu żetony do kasyna! I ucieczka się udała.

Rozdział 5: Zrozumieć Briana

(w oryginale: Deconstructing Brian, jak film Woody'ego Allena :)

Wyciągamy puszkę ze śmietnika, idziemy w prawo i do góry, po drabinie, żeby dostać w twarz..

Rozmowa Bennetta z Brianem - po kolei zadajemy wszystkie pytania, by zorientować się w sytuacji.

W końcu staniemy się Kordsmeirem. Wyciągamy kamień z opakowania spoczywającego na rękach Briana. Wychodzimy z namiotu. No proszę! Toż to mniej inteligentny wojskowy :) Z bagażnika zabieramy kokosa i cygaro. Rozmawiamy z Marine i zabieramy od niego klej.
W ekwipunku nożem przecinamy kokosa, wkładamy do niego kamień i zalepiamy klejem. Teraz dajemy go Zacharemu dodając hasło.
Jeszcze warto by pozbyć się opakowania - na kapsule w rękach Briana używamy granatu.. USB. Przechodzimy do dalszej części namiotu i używamy specyficznego dysku na laptopie. Dzwonimy do zastępcy krótkofalówką.

Oj niedobrze, Gina musi znaleźć jakiś sposób, by się uratować! Podnosimy szalik z kosza, a potem żelazko z regału. Łączymy te przedmioty, by wypalić napis.
Zabieramy wiaderko i wylewamy do niego zawartość puszek napoju, poprzez użycie jednej z nich na kuble.

Rozdział 6: Nadciąga koniec

Jako Brian wdrapujemy się ponownie po drabinie. Podsuwamy scenarzyście pomysł na film, czyli... opisujemy historię z Runaway: A Road Adventure:

-Mężczyzna potrąca dziewczynę
-Spotykają Trzy Drag Queen
-Docierają do wioski zamieszkanej przez hipisów, hakerów...

Dobrze, wychodzimy z biura, schodzimy na dół i idziemy maksymalnie w lewo - do zaułka za restauracją. Z drzwi garażu ściągamy haczyk, a potem rozmawiamy z kelnerem. Do drzwi pukamy dwa razy, bo za pierwszym nas zignoruje.

Wchodzimy do rozwalonego budynku. Za pomocą haczyka włamujemy się do dźwigu i podnosimy klapę. Z otwartego rowu zabieramy walizkę, a z niej wyciągamy palnik. Kupka po prawej składa się z gruzu. Zabieramy jeden z kawałków. Z murku podnosimy młotek.

Wdrapujemy się do biura scenarzysty i używamy windy po lewej. Trafiamy na dach, na którym oglądamy kurczaka - walnie w niego piorun i złamie nóżkę. Dokończamy robotę palnikiem i przemieszczamy się do pokoju.

Gina! Teraz jako nasza bohaterka zabieramy dwie puszki napoju, sznurek i ostygłe żelazko. Przekłuwamy puszki szpilką i łączymy ze sznurkiem. Nasz "telefon" spuszczamy przez szyb.

Jako Brian musimy przygotować porządny plan zbajerowania Tarantuli. No to do roboty!

Z wózków pod drzwiami wyciągamy garnitur, a z szafek - ulotki. Rozmawiamy z Giną o żelazku. A prasuj se sam! :D
Walizkę malujemy na srebrno i kostium gotowy!

Wdrapujemy się do okienka i zabieramy szalik. Używamy go na drzwiach zewnętrznych.

Rozmawiamy dwa razy z kelnerem, o jego aktorstwie. Zgodzi się udawać mafioza, ale potrzebuje scenariusza. Może go napisać tylko jedna osoba. Idziemy do scenarzysty. On zaś nic nie napisze, póki nie dostanie swoje kurczaka.
Idziemy do restauracji. Próbujemy zebrać kurczaka śpioszkowi, ale ten się przebudzi. Młotkiem wyrównujemy gruz i zamieniamy go za kurczaka. Jeszcze tylko zwijamy banknoty i jest!

Kurczaka dajemy Tomowi, dostajemy scenariusz i dajemy go aktorowi. Aktor - jest!

Ulotki z Iguany łączymy z pieniędzmi i wsadzamy do walizki. Pieniądze - są!

Podchodzimy do drzwi pralni. Za pomocą haczyka odkrywamy pokrywę ścieków. Teraz idziemy do biura Toma i zatrzymujemy się przy słojach pod ścianą - to chloroform! Używamy pieniędzy na chloroformie.

Gotowe!

Plan by się udał, gdyby nie osiłek! Musimy się nim zająć, dlatego klikamy na nim, by nas gonił na plac budowy.

Koniec!

Autorka: Madzius888

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?