Dracula 3: The path of the Dragon - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 28.04.2010 20:11

Witajcie w najnowszej odsłonie Draculi 3. Zapraszamy do zabawy!

Dzień pierwszy

Po przyjeździe do wioski udajemy się raz w prawo i znowu w prawo, by odwiedzić gospodę. Wchodzimy do środka. Najpierw rozmawiamy z gospodynią wołając ją dzownkiem. Następnie, wg jej wskazówek, w salonie rozmawiamy z historykiem oraz czytamy książkę.
Udajemy się na piętro i idziemy do pokoju ojca. Na biurku leży kartoteka, którą uważnie czytamy. Schodzimy do salonu i podchodzimy do regału. Wyciągamy kronikę z roku 1913, kiedy to Martha otrzymała nagrodę.

Wychodzimy z zajazdu i udajemy się do przychodni – dwa do przodu. Dzwonimy łańcuszkiem i wchodzimy do kuchni.Pytamy o wszystko Marię.

Patrzymy na okno, z którego nas śledzono. Idziemy do przodu i idziemy w lewo, na cmentarz. Oglądamy groby, a następnie rozmawiamy z chłopcem oraz z grabarzem.

Wracamy do zajazdu i podchodzimy do telefonu. Podnosimy słuchawkę i kręcimy korbką. Teraz wybieramy numer proboszcza. To wszystko na dziś. Kładziemy się spać w pokoju na piętrze.

W trakcie snu otwieramy drzwi i obserwujemy zajście...

Dzień drugi

Budzimy się i wychodzimy z pokoju. Zawoła nas przestraszona Ozana. Zgodnie z jej prośbą wchodzimy do pokoju. Podnosimy krzyż i odwieszamy na właściwie miejsce. Oglądamy też obraz: "Wieża Babel".
Schodzimy na dół, do salonu i rozmawiamy z dziennikarzem. Po drodze czytamy wszystkie dokumenty, które nam pokazuje.
W końcu ojciec zdecyduje się zadzwonić na policję. Podchodzimy więc do telefonu, prosimy centralę o rozmowę z policją. Ci zaś, skierują nas do oddziału w Alba lula.
Wracamy do dziennikarza. Kiedy skończymy dialog, ojciec powie, że powinniśmy skontaktować się ponownie z ojcem Gregoriu, co też czynimy. Później wykonujemy telefon do monsignore Briganti, ale okazuje się, że go nie ma. Odkładamy więc słuchawkę i udajemy na dalszy rekonesans. Zauważamy, że na ścianie wisi kamienny fragment. Pytamy o niego Ozanę, a następnie zabieramy.

Wychodzimy z zajazdu. Idziemy dwa razy do przodu i teraz ciągle w lewo, by znaleźć się z Jonasem na podzamczu. Zauważamy kamienny zegar, do którego dokładamy fragment ze ściany zajazdu.

Wracamy do zajazdu. Rozmawiamy z Ozaną, a potem dzwonimy do ojca Briganti.

No i mamy całkowicie nowe śledztwo!

Idziemy do salonu porozmawiać z dziennikarzem. Czytamy dokument o Próbach i idziemy do Ozany. Przekaże wiadomość od Marii, zatem idziemy do przychodni.

Próba krzyżowa

Dzwonimy łańcuszkiem i wchodzimy do kuchni. Uważnie słuchamy poleceń Marii i... zabieramy się do pracy.
Czytamy wszystkie książki na regale w kącie. Zabierzmy przyrządy i idziemy z nimi do kuchni. Podnosimy stojący na piecu garnek i nalewamy do niego wody – używając na kranie. Odstawiamy garnek i wkładamy do niego aparaturę do pobierania krwi. Otwieramy drzwi piecyka i dokładamy drewno ze stosu pod ścianą.

W międzyczasie zadzwoni telefon. Biegniemy by go odebrać, ale się spóźnimy. Tylko się odwrócimy, a rozdzwoni się ponownie. Chwilę rozmawiamy z dr Kruegerem i wracamy po narzędzia. Myjemy ręce mydłem (klikając na mydełko) i wyciągamy instrumenty. Wracamy do gabinetu zabiegowego.

Pobieramy krew:

1.Podnosimy szkiełko zegarowe.
2.Podłączamy rurkę z prawej: z jednej strony do szkiełka, a z drugiej do strzykawki.
3.Podłączamy rurkę z lewej do strzykawki.
4.Podłączamy igłę do rurki z lewej.
5.Podnosimy gruszkę i cyttrynian wstrzykujemy na szkiełko.
6.Otwieramy butelkę z alkoholem.
7.Z apteczki wyciągamy wacik i moczymy go w alkoholu, a następnie przecieramy żyłę pod łokciem.
8.Zakładamy opaskę na ramię.
9.Wbijamy igłę w żyłę, a następnie dociskamy.
10.Ściągamy opaskę.
11.Pociągamy za spust strzykawki.
Gotowe!

Otwieramy drzwi po prawej i podchodzimy do lodówki. Kodem jest data założenia kliniki – jest nad drzwiami wejściowymi. To 1905.
Podnosimy wyniki i... musimy zabrać się za badanie.

Żeby nauczyć się techniki, warto przeprowadzić badanie już oznaczonej grupy. Wzięłam próbkę 806 – grupa A.

814 – Arno – odwrotnie, więc jest to grupa B.

813 – Luca – grupa 0

812 – Janos – grupa B

811 – Ionel grupa AB

Po wpisaniu właściwych wyników ksiądz zakończy zadanie.

Wróci Maria, a my dostanie całą powieść Stokera... bardziej przydatną niż Biblia. Warto przekartkować.

Wychodzimy z przychodni i idziemy do Jonasa (na zamku) wypytać o Włada. Potem wracamy do zajazdu i rozmawiamy z dziennikarzem, zdobędziemy nowy numer telefonu.

Teraz po kolei dzwonimy:
-do Dr Kruegera
-do prof. Iriny
-do Watykanu.

Udajemy się tam, gdzie podróż się zaczęła: na stację – raz prosto i w lewo. Wsiadamy do pociągu.

Dzień trzeci

Budapeszt

Wylądujemy w biurze profesor, jednak najpierw odwracamy się i oglądamy rzeźbę – profesor żył w latach 1820-1913.
Wchodzimy do środka, rozmawiamy i czytamy dokumenty.

Po drodze musimy otworzyć sejf: data urodzenia profesora rzymskimi literami: MDCCCXX

Możemy także odczytać objawienie – jeżeli nie chcemy, to profesor pokaże je sama :)

Vladoviste

Idziemy do zajazdu i dzwonimy do prof. Kruegera. Po drodze odkrywamy kolejne słowa:

W salonie siedzi dziennikarz, z którym porównujemy wnioski.. Potem idziemy do pokoju i otwieramy list z Watykanu. Czas porozmawiać z Jonasem, udajemy się więc na zamek.

Po zakończeniu dialogu wracamy do zajazdu i dzwonimy do Watykanu.

Dzień Czwarty

Po koszmarze na poduszce znajdziemy starą monetę. Schodzimy na dół i idziemy do Ozany. Ta poprosi o przysługę: musimy sprawdzić, co u Stefana. Podnosimy wodk do podłóg leżący po prawej i wraamy do pokoju. Woskiem smarujemy nogi szafy i przesuwamy ją. Otwieramy zasuwkę, a w końcu drzwi...

W pokoju natkniemy się na ciało dziennikarza leżące przy łóżku, a krzyż ponownie jest odwrócony. Zabieramy medalion z szyi zmarłego. Czytamy wycinki gazet leżące na stole, oglądamy obraz – "Samotny Dąb" oraz ślady błota na parapecie.
Dzwonimy do Komisarza policji.

Tak więc wstępujemy na Drogę Smoka!

Rozmawiamy z Jonasem, który siedzi w salonie. Potem zagadujemy Ozanę, która poradzi pójście na strych. Zabieramy hak i udajemy się na piętro. Drzwi na strych znajdują się zaraz naprzeciw. Otwieramy je i wskakujemy do góry.
Zauważamy skrzynię Stephena. Jak pamiętamy, na szyi dziennikarza był medalion świętego – patrona Rumunii. Kolory muszą więc pasować do flagii – niebiesko-żółto-czerwonej.

1.2 razy przejeżdżamy do góry
6.3 razy do góry
2.1 raz w dół
5.2 razy do góry
3.1 raz do góry.
4.1 raz w dół.

Wyciągamy wszystkie przedmioty. Odwracamy się też i czytamy dokumenty w skrzyni z gramofonem. Idziemy do przychodni, porozmawiać z Marią. Otrzymamy wiele dokumentów i wylądujemy w...

Turcja

Opróżniamy torbę i zabieramy wszystkie rzeczy. Potem podchodzimy do krawędzi i zaczepiamy linę o skałę. Schodzimy na dół.
Patrzymy na drugi koniec jaskini. Po kolei odsuwamy kamienie i przechodzimy do sali ofiarnej. Po prawej, na piasku, używamy noża. Przypominamy sobie napis na bilecie Marty – niebieskie światło, to to!
Podążamy nożykiem za pojawiającym się światłem, by narysować odwrócony pentagram. Z grobowca wyciągamy tabliczkę. Czytamy inskrypcje. Podchodzimy do ściany na końcu. Wkładamy tabliczkę i rysujemy odwrócony pentagram – ciągle przytrzymując LPM bez przerw między liniami.

Otworzy się przejście. Teraz musimy rozpalić ognisko: szmatką przecieramy kamień. Na palenisku kładziemy gałęzie, krucyfiks i Biblię :P choć dookoła mnóstwo drewna :)
Zapałkę odpalamy od kamienia i wrzucamy na drewno.

Dzień czwarty

Vladoviste

Udajemy się do zajazdu. Ozana przestaje być milutka, niestety. Idziemy na piętro i odbieramy nowe listy. Dzwonimy do Iriny, by potwierdzić ich odbiór. Wychodzimy z zajazdu i idziemy do przychodni, porozmawiać z dr Marią. Czas wyjechać do Budapesztu.

Budapeszt

Wchodzimy do pokoju.. o nie! Co za pobojowisko. Patrzymy na podłogę przy ręce profesor. To musi coś znaczyć! Wyciągamy strzykawkę z czoła.
Zabieramy się za otworzenie sejfu. Tym razem nie słyszymy już tak dobrze, a kod jest inny – ustawiamy datę śmierci profesora, to pasuje! MCMXIII. Wyciągamy woskowy walec.

Z biurka zabieramy pinezki i nić.

Udajemy się do części biblitecznej i od razu Arno zauważy skrzynię, o której mowa. Czytamy napis na pudełku – zielone wskaże prawdę. Hm. Przypoinamy pinezkę na środku i wyciągamy nic. Posługując się pinezką i nitką mamy prowizoryczny cyrkiel, by odczytać napis. Największe koło nic nie mówi, więc schodzimy coraz niżej, aż odkryjemy:

VIRGO! Wyciągamy wazę.

Czas zastanowić się o co chodzi z ARMA SUNT INDE MALA. Warto przejrzeć w tym celu dokumenty, które dała nam wcześniej profesor. Każdy ma czteroliterową inskrypcję. Możemy więc pokręcić się, poszukać "duchów" i odkryć zasadę.
Jest ona dosyć prosta: każda litera, to koniec nazwy lub aforyzmu. Pierwsza, to koniec aforyzmu nad każdą niszą. Druga, to aforyzm nad regałem. Trzecia – nazwa gwiazdy z półki. Czwarta, to po prostu litera rządku na półce. Więc:

A - Ad astra per aspera
R – Incerta curatio, certus dolor
M - Grumium
A – A

Pusto!

S – Felix (...) causas
U – Mirabile Visu
N - Aldebaran
T – T

Otrzymujemy dokument o piśmie runicznym. Możemy dopasować (screen pochodzi z wersji Beta PL, więc wyrażenia mogą się różnić)

I – Nil admirari
N – Nomen est omen
D - Alfard
E - E

M – Nil (...) niminum
A – Acta est fabula
L – Nibal
A – A

Wsiadamy do pociągu.

Dzień piąty

Vladoviste

Cyganki nie ma już na posterunku. Na początku idziemy oczywiście odebrać pocztę. Wspinamy się po schodach, lekko otwieramy drzwi... bomba!
Za pomocą pinezek przyczepiamy sznurek do framugi oraz do drzwi. Następnie nożykkiem przecinamy pułapkę. Wchodzimy do środka, zabieramy bombę. Leżącą na biurku paczkę otwieramy nożykiem.
O co chodzi? Arno źle reaguje na czosnek! Na razie nie przeczytamy wiadomości.
Schodzimy na dół i odbieramy list Janosa. A to cwaniak! Bez skrupułów idziemy na górę i otwieramy drzwi naprzeciwko!
Czytamy wszystkie dokumenty na biurku i zabieramy zapalniczkę. Nie mamy więcej wskazówek, więc opuszczamy pokój.

Wychodzimy z zajazdu i idziemy do przychodni.Po wejściu wywali korki, dlatego udajemy się do kuchni i wychodzimy tylnimi drzwiami, piesek już nie warczy. Wchodzimy do szopy. Opukujemy trumny. Ostatnia po lewej.... Janos! Czytamy notatki z kieszeni kamizelki. Wyciągamy też rzeczy z obu kieszeni.

W końcu otwieramy drzwi do piwnicy. Wskakujemy do środka i zajmujemy się skrzynką z bezpiecznikami – okazuje się, że nie ma żadnego działającego! Wychodzimy na dwór. Złotego klucza używamy na drzwiach budynku po lewej – to pokój Marthy.
Po tym, kiedy napastnik okaże się małym ptaszkiem :D zabieramy ziarno papugi i wsypujemy je do korytka na dworze. Przylecą gołębie, a jeden z nich będzie miał list.

Wracamy do pokoju. Z komody zabieramy pęsetę, pióro i pudełko. Z pudełka po lewej od komody – kwas octowy. Otwieramy też dolną szufladę i przetrząsamy. Przypominamy sobie listy Marthy: warto zwrócić uwagę na kolejność obrazów.
Niestety, ani przez chwilę nie będzie tu jaśniej – warto więc rozświetlić sobie ekran na maksimum. Choć i wtedy zadanie nie będzie łatwe – tylko kilka obrazów w widoczny sposób nie pasuje do któregoś z miejsc. Warto więc przygotować sobie tabelkę, a następnie zbadać obrazy lupą – w ekwipunku i zobaczyć, jakie numery im odpowiadają (w prawym dolnym rogu) następnie metodą prób i błędów próbować wpisać.
Prawidłowy wynik, to:
4, 7, 6, 8
Zabieramy klucz oraz czytamy dziennik.

Z podwórka zabieramy pusty kanister i wracamy do kuchni przychodni. Koło paleniska leży młotek i kołek, które zabieramy. Z szuflady wyciągamy kawałek drutu, a spod zlewu – lejek.

Wracamy do piwnicy. Za pomocą drucika naprawiamy dwa bezpieczniki będą to te:

Potem przełączamy dźwignię na "ON". Wracamy do kuchni i lecimy odebrać telefon. Idziemy do piwnicy i przekładamy bezpiecznik na:

Wracamy do gabinetu zabiegowego. Sterylizujemy instrumenty oraz próbnik Schwartza(ponownie gotujemy) i pobieramy krew – tak samo, jak wcześniej. Po spełnieniu procedury idziemy do laboratorium.
Musimy otworzyć szyfrem kłódkę przy lodówce... ale kod się zmienił. Nic trudnego! Ten zamek jest bardzo prosty – każda cyfra odpowiada za jeden etap przesuwania się metalowej rurki przy kłódce. Po kolei szukamy więc, która cyfra pozwoli rurce wysunąć się o jeden poziom dalej i tak aż do:

Wkładamy próbkę do lodówki i czytamy, jak znaleźć niezbędne informacje do testu Kruegera. Wyjałowiony próbnik wsadzamy do urządzenia. Do akumulatora (na ziemi) wlewamy kwas octowy i możemy zacząć pracę.
Do probówek najlepiej od razu nalać sobie próbki krwi: 815-810.

815 to próbka Arno, stosujemy metodę:

1.Probówkę wsadzamy w uchwyt
2.Pociągamy za rączkę urzędzenia
3.Klikamy na "+"
4.Wyciągamy próbnik i kładziemy na szkiełku mikroskopu.
5.Zaglądamy przez okular:

Klikamy na pierwszą komórkę: granulocytów jednojądrowych mamy 81, zatem klikamy na drugą: wielo: 19. Zapisujemy w karcie. Pozostawiamy dokłądnie tak (oba przyciski zapalone).

6.Próbnik wkładamy z powrotem do urzędzenia
7.Opuszczamy rączkę
8.Klikamy -
9.Opuszczamy rączkę
10.+
11.Próbnik wsadzamy pod mikroskop (nie klikamy na nic)

Oznaczono 7. Zatem 100x100: 7 = 1428

Zaznaczamy: nieznana nieprawidłowość

814 – Arno

56/44, 10000:9=1111, nie znaleziono nieprawidłowości

813 – Stephen Luca

57/43, 1000, nie znaleziono nieprawidłowości

812 – Janos

89/11, 1428, nieznana nieprawidłowość

811 – Ionel

46/54, 1000, nie znaleziono nieprawidłowości

810, Maria

100/0, 1666, nieznana nieprawidłowość

Super! Tymczasem ktoś postanowi zatrzasnąć drzwi. Niedługo się wahając używamy kwasu octowego na zawiasach i uwalniamy się z pułapki. Po telefonie do Kruegera idziemy do zajazdu, do pokoju Jonasa.

Kluczykiem otwieramy szufladę biurka, a następnie pudełko na biurku. Zajmujemy się deszyfratorem.
Najpierw ołówkiem mażemy po kartce.

Zauważamy, że 5 liter zostało podkreślonych. Dlatego na rolkach ustawiamy po kolei "SEPTE". Teraz wstukujemy od lewej do prawej: UARC, aż Arno zrozumie kod.
Następnie wyciągamy list z kieszonki. Zaglądamy też do dokumentów: mamy kalendarz, wiemy, że 14, to wtorek, zatem list z 28 sierpnia (wiemy to z pieczątki na kopercie), to sobota.

Zatem najpierw przestawiamy rolki zgodnie, z notatką z kieszeni Jonasa, trzeba rozszyfrować system, bo dane są zatarte: 2, 5, 4, 1, 3.
Potem rolkami: AUGUS.

Wpisujemy szyfr! Aha, to dr Krueger też!

Wracamy do piwnicy w szopie lecznicy. Bezpoieczniki: pierwszy rząd od góry i środkowy oraz .drugi rząd i pierwszy z lewej.

Teraz wchodzimy do mieszkania Marthy i otwieramy drzwi ciemni.
Przypadkiem Arno wylewa kwas na zdjęcie Marthy. Czy ona kogoś Ci nie przypomina?
Po wypadku gąbkę moczymy wodą i czyścimy zachlapaną powierzchnię. Kładziemy na niej list. Aha! Ktoś zrobił kartę perforowaną. Po kolei sczytujemy zaznaczone litery:
CCHHHHOONANASHHO
Przetwarzamy na oznaczenia chemiczne:
C2H4O2Na2SH2O

Kwasem octowym napełniamy pustą butelkę.
Na jedną z tac wlewamy: wodę destylowaną, siarczek sodu, kwas octowy. Moczymy w roztworze gąbkę i smarujemy nim powierzchnię listu. W kropce na dole uwidacznia się mały element.
Podnosimy go pęsetą i wkładamy do powiększalnika.

Przygotowujemy roztwory:

1.Hydrochinon + metol + Siarczek sodu + roztwór alkaliczny + woda destylowana
2.Kwas octowy + woda destylowana
3.Tiosiarczan sodu + pirosiarczan potasu.

Gasimy światło i zapalamy czerwoną żarówkę. Pęsetą przenosimy papier fotograficzny na powiększalnik. Klikamy na guzik powiększalnika, by przerzucić obraz. Pęsetą wkładamy papier 1.Do pierwszego roztworu na 12 sekund
2.Do drugiego – na 7s.
3.Do ostatniego na 7 s.
4.Wieszamy na sznurku z klamerkami. Zapalamy światło i oglądamy góry – to przecież Turcja, więzienie Draculi!.

Udajemy się w stronę zamku. Po drodze spotkamy Luanę, która obiecuje udzielić pomocy we właściwym czasie.

Kierujemy się w stronę cmentarza, żeby spotkać Iona. Rozmawiamy z nim i gramy w dyski – nie musimy wygrać, po prostu zagrać 3 razy. Pokaże swoje skarby. Pożyczamy od niego srebrną igłę.

Wracamy do zajazdu. Idziemy na piętro i w pokoju Arno pakujemy główkę czosnku do pojemnika po papierze fotograficznym z pokoju Marthy. Czytamy też list... tym razem nie potwierdzimy już jego odbioru.

Wdrapujemy się na strych gospody. Odwracamy o 180 st. I otwieramy skrzynię z dokumentami oraz gramofonem. Kiedy mamy już igłę, to składamy urządzenie i odtwarzamy znajdujący się tam walec, a następnie ten z sejfu profesora. Po odsłuchaniu pakujemy wszystko z powrotem do szufladek i zabieramy.

Udajemy się na cmentarz. Z sejfu w szufladzie Marii, wyciągnęliśmy klucz. Otwieramy nim drzwi i zaglądamy do trumny... Z ziemii podnosimy krucyfiks i leżący pod nim pierścień.

Znamy już wrogów i przyjaciół! Wracamy więc do Luany. Jeżeli nadal nie chce pomóc, to trzeba wrócić do pokoju Marii, obejrzeć obrazy i zrobić bałagan w dwóch pierwszych szufladach, jeżeli jeszcze tego nie uczyniliśmy.

Wkroczenie na ścieżkę smoka

Idziemy prosto w krzaki – kierunek pokazała nam Luana. Znajdują się tam nagrobki oraz ołtarzyk, któremu brakuje misy oraz paru przycisków.

Wracamy do Luany – nie wie ona, gdzie znajduje się misa. Pytamy więc w mieście: grabarza, Ionela, Ozanę i ponownie Ionela.
Dziecka nie ma! Trzeba uciec się do czarnej magii. Pytamy cygankę o pomoc. Ta jest w stanie pomóc jeżeli dostarczymy jej paru elementów.

Jarzębina rośnie na krzaku przy ruinach zamku.

Krew z bitwy z udziałem dzikiego zwierza to szal, który leży na podłodze w kuchni, w klinice.

Leszczynowy patyk – zabieramy gramofon ze strychu i dajemy go Ionelowi. Ten odda nam procę zrobioną właśnie z leszczynowego patyka.

Pierścień mordercy – pioerścień z grobu Marty.

Dzika róża – obcinamy gałązkę z krzaka na cmentarzu za pomocą nożyka.

Popioły wampir – próbujemy wziąć łopatę grabaża. Pytamy o pozwolenie grabarza, który siedzi na schodach i oddajemy mu zapałki. Zabieramy szpadek i za jego pomocą odkopujemy grób zaraz obok krzaka róży.

Zanosimy wszystko Luanie i kładziemy na skrzynce.

Dzień szósty

Arno informuje, że należy wysłąć lista z biurka. Zabieramy więc go i wrzucamy do skrzynki na ladzie Ozany. Podnosimy kijek od cyganki i idziemy do Doliny, by jej podziękować.

Niestety, kobiety już nie ma. Zabieramy dwa naboje leżące pod krzakami z lewej. Wyciągamy za to kijek i idziemy do zakątka z misą. Na pagórku po lewej znajdziemy odpowiednie miejsce.

Odkopujemy... pocisk moździerzowy!
Odrzucamy ziemię 2 x po lewej od pocisku. Odpowiedniego narzędzia możemy znowu poszukać u grabarza. Pytamy go o klucz: w zamian za lampę dostaniemy coś takiego. Kluczem odkręcamy końcówkę pocisku pociągając klucz w dół, czym go rozbrajamy. W końcu odsuwamy pocisk i podnosimy misę.

Umieszczamy ją na ołtarzyku, a brakujące guziki: zastępujemy pociskami.

Teraz czytamy nagrobki: znajdują się tam cyfry I, III oraz VIII i XIII na stelli służącej za most. Znaków ma być jednak 6. Mamy, kolejno 1,3,8,13. Brakuje dwóch. Warto przeanalizować ciąg od końca. Ciąg jest malejący, więc odejmujemy 8 od 13 i mamy środkową 5. Odejmiemy 3 od 5 i mamy dwa. Możemy sprawdzić z drugiej strony: 1+2=3, 2+3=5, 3+5=8, 5+8=13. Gotowe! Wciskamy: 1, 2, 3, 5, 8, 13.

Zapalamy pochodnię (zapalniczką z kieszenia szpiega) i wchodzimy do środka. Klikamy na czaszkę sarkofagu, by odsunąć pokrywę. Teraz musimy pozbyć się szczurów. Jeżeli mamy już olej, to wylewamy go do wody i wrzucamy zapalniczkę. Jeżeli nie, to wracamy do miasta, do kliniki. Idziemy do szopy i pod zbiornik podstawiamy puszkę. Dodajemy lejek (z kuchni) i odkręcamy kurek. Z puszką wracamy do krypty, wlewamy olej i zapalamy.

W końcu budzimy się w koszmarze księdza. Wystarczy jednak tylko: monetą odkręcić element na środku i zasuwy przesunąć w kierunku środka. Teraz wychodzimy i idziemy dalej, do labiryntu.

Wcale nie jest trudno nim przejść: trzeba po prostu wybierać liczby coraz mniejsze i takie, które stanowią wynik odejmowania dwóch poprzednich. Jedyny problem to to, że są zapisane cyframi rzymskimi. 1597, 987, 610, 377, 233, 144, 89, 55, 34, 21, 13, 8, 5, 3, 2, 1, 1 i ostatnie – bez nazwy.

Spadamy na dół, a tu Janos. Trzeba z nim wygrać: wystarczy cały czas wybierać jedynkę z lewej: Hydrę. W końcu pojawią się kolce.
Wtedy podchodzimy do drewnianej szafki po lewej od drzwi. Otwieramy ją kluczem nasadowym. W szparę wkładamy ostrze noża i przekręcamy do końca w lewo. Powtarzamy operację tak długo, aż drut spadnie. Wtedy podnosimy go i wracamy do gry. Można tą samą taktyką: Hydra pokonać Janosa i przechodzimy przez drzwi.
Do rozwiązania mamy dziwną zagadkę po lewej – musimy połączyć żrdóła różnych substancji tak, by płyny nie mieszały się ze sobą. Najpierw za pomocą kubeczka próbujemy – słodkie, słone i pyszne. Wygląda to tak:

Po prawej znajduje się próba związana z "Karą" – czytamy odpowiednie teksty. Komu przybijano okrycie głowy? Turkom i Genueńczykom. Szukamy gwoździ na czaszkach, a także odpowiednich turbanów i kapeluszy ze wstążkami.
Dodatkowo, trzeba jeszcze umieścić strzykawkę, bo na stole w jednym z obrazków zabrakło elementu. I mamy:

Możemy przejść na drugą stronę. Tu zagadka jest losowa, ale zasada ta sama. Pociągamy za dźwignię i nie odwracamy się! Rozwiązanie znajduje się po drugiej stronie, ale spowoduje, że zostaniemy zabici. Można więc oczywiście bawić się w zapisy, ale jeszcze lepiej: spróbować samemu.
Po pierwsze – są to symbole widziane na mapie więzienia lub na zdjęciu z mikrofilmu. Szare numerki poziomo i pionowo pokazują, ile ma być szarych elementów poziomo (w rzędzie) i pionowo (w kolumnie)
Czarne elementy odnoszą się do tego samego.
Cyfry pokazują też, czy elementy układają się po kolei (powyżej dwóch) czy pojedynczo: wtedy jest zapis np. 1, 1, 1, czyli pojedyncze niestykające się w rzędzie/kolumnie.
Wg kompilacji w rzędzie i w kolumnie dowiadujemy się jak umieścić czarne i szare. Np. Pierwsza kolumna z prawej ma cyfrę 9, a w pierwszych 9 rzędach od góry do dołu – znajduje się cyfra 1. Oznacza to, że będzie się tu znajdować tylko jeden pasek – od 1-9. I tak powoli trzeba kombinować :)
Np. taki symbol:

Po rozwiązaniu zagadki wspinamy się do góry i podsłuchujemy rozmowę – kiedy wyjdziemy na górę, nikogo już nie będzie!
Schodzimy na dół i po prawej zauważamy hak. Zaczepiamy stalowy drut i schodzimy na dół. Wyciągamy różdżkę i szukamy metalowej bransolety. Kiedy ją znajdziemy pojawi się potwór – i z poszukiwań nici, bransoleta ponownie spada.
Trzeba znaleźć sposób, na pozbycie się paskudztw! Wracamy do Janosa i rozmawiamy z nim na wszystkie tematy. Pożyczy nam zapalniczkę w zamian za uzupełnienie flaszki. Piersiówkę napełniamy płynem ze źródełko w zagadce po lewej – tym słodkim "nie do opisania". Kiedy już mamy zapalniczkę schodzimy na dół i używamy zapalniczki na pochodni. Wylecą nietoperze. Podnosimy bransoletę, ale znowu wypada. Schodzimy jeszcze raz, zapalamy światło, podnosimy bransoletę i wychodzimy. Koniec schodzenia w dół, uff. Teraz wchodzimy na górę.
Na murku, koło lusterka, kładziemy bransoletkę i podążamy za duszkami.

Odsuwamy kolumny, rozwalamy kupkę kamieni i bierzemy się za rozwiązanie Ścieżki Smoka! Na podorędziu zostaje zawsze Plan Więzienia Wlada i zdjęcie z mikrofilmu. Trzy pierwsze są najtrudniejsze, potem już łatwiej :)

Próba 1: Ofiara krwii,Ukrzyżowanie, Góra Ofiarna

Widzimy, że na podeście naprzeciw znajduje się już buteleczka 814. To przelana krew – dorysowujemy pierwszy symbol – położona pozioma klepsydra ze zdjęcia dołączonego do listu Marty do Stefana, jako kielichy.

Idziemy w lewo:

Próba 2: Ofiara pod dębem , Waza: Złożenie Ifigenii, Wzgórze ofiarne

Rysujemy symbol odwróconego krzyża. Krzyż ciągle odwracano w pewnym pomieszczeniu – był nim pokój Stefana. Waza – w końcu zamiast ofiary ludzkiej, złożono łanię: na drugiej wazie nie ma naszyjnika. Stefan był tą ofiarą ludzką, złożoną pod Dębem – obraz powieszony na obrazie Wieży Babel. Składamy łańcuszek z jego medalionu.

Kolejny:

Próba 3: Ucieczka lisa, Lisie Wzgórze

Mamy dwa rysunki, porównujemy je. Także przypominamy sobie własne oświadczenia: po lisie zostało jedno piórko. Na jednym z rysunków jest ptaszek, na drugim go nie ma. Kładziemy piórko. Rysujemy odwrócony pentagram, zgodnie z kolejnością w Więzieniu Wlada.

Próba 4: Kara, Góra Skazanych

Ponownie chodzi o strzykawkę – jeżeli jej nie zabraliśmy, to możemy wrócić do czaszek z gwoździami. Kładziemy ją pod symbolem swastyki.

Próba 5: Ogień, Góra Płomieni Zbawienia

Zapalniczką podpalamy pochodnię. Symbol to Drabina Jakbua widziana na mikrofilmie.

Próba 6: Góra Śmierci

Kładziemy obola – pieniądz znaleziony na poduszcze. Rysujemy symbol podobny do Pi, nazwany tu Amentą.

Próba 7: Smocza Krew, Góra Smoka

Oglądamy rysunek. W czym odbija się rycerz? Na ołtarzu kładziemy lusterko (ducha dziewczynki idącej na bal), dalej leży na murku.

Schodzimy na dół. Nareszcie! Odkrywamy sarkofag i używamy całego arsenału (w dowolnej kolejności):
-woda święcona
-hostia
-jarzębina
-czosnek
-dzika róża
-krucyfiks
-kołek.

To nie to! Rozmawiamy o wszystkim z Mar(i/t)ą, a następnie musimy przypodobać się mistrzowi.

1.Nie miałem wyboru: tylko tak mogłem dotrzeć do Ciebie.
2.Tak, oszczędziłem Janosa, a teraz stoję tu, przed Tobą.
3.Tak, pragnę jej.
4.Lilith Niepokorna.
5.Nie boję się, przecież tu przyszedłem.
6.Tak jak Zygfryd, byłem gotowy dotrzeć tu, bo miałem swój cel...

Obejrzyj zakończenie...

Autorka: Madzius888

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?