Adam's Venture - solucja

Dodane przez Kami dnia 04.04.2010 18:39

W grze znajdują się skrzynie z sekretami, których jednak nie trzeba odkrywać, ponieważ ich odnalezienie może przynieść jedynie osobistą satysfakcję. Dlatego też każda droga do ich odnalezienia, oraz wszelkie akcje, które nie są potrzebne do ukończenia gry, będą zaznaczane jako opcjonalne.

  U wrót Edenu
  Początek
  Wiara, Nadzieja i Miłość
  Skok w Nieznane
  Pełen Zakres
  Nie przestawaj wierzyć
  Lew i Wąż
  Stałe przekonania

 

U wrót Edenu

Adam właśnie zszedł do obozu przy wrotach Edenu. Oprócz niego jest tam jeszcze Evelyn, profesor i pies. Pojawi się informacja, iż należy użyć strzałek aby podejść do Evelyn. Zrób to. W lewym dolnym rogu pojawi się wirująca strzałeczka – pojawi się ona w każdym miejscu automatycznego zapisu. Kiedy podejdziesz już do dziewczyny, zobaczysz kolejną informację – aby porozmawiać, trzeba wcisnąć [Enter]. Podczas rozmowy okaże się, iż Adam zapomniał o rozładowaniu zapasów jedzenia, a samolot odleciał z powodu burzy piaskowej. Evelyn skieruje cię do profesora i da przenośne radio. Aby je zaakceptować trzeba nacisnąć [Enter]. Użyj strzałek, aby podejść bliżej kamiennych wrót.

Opcjonalnie: Możesz spojrzeć na krąg w podłodze. Kiedy do niego podejdziesz zobaczysz informację, iż możesz go obejrzeć, naciśnij wtedy [Enter]. Aby wyjść, wciśnij ponownie [Enter]. Na tej samej zasadzie możesz przyjrzeć się skrzyniom leżącym na prawo od kręgu.

Opcjonalnie: Obok kręgu jest pies Adama. Możesz do niego podejść i z nim porozmawiać wciskając [Enter]. Odpowie szczeknięciem.

Wejdź po schodach na górę. Pojawi się informacja o tym jak biegać – podczas poruszania się strzałkami trzeba wcisnąć [Shift]. Idąc dalej dojdziesz do profesora, porozmawiaj z nim. Adam okaże się dość porywczy i zaproponuje wysadzenie głównych drzwi, jednak profesor zaproponuje mniej inwazyjne rozwiązanie wysadzenia kamieni, za którymi prawdopodobnie znajduje się dalsze przejście. Do tego jednak potrzebny jest dynamit. Zejdź schodami na dół i przejdź do występu równoległego z tym gdzie stoi Evelyn. Na drewnianych skrzyniach pod zadaszeniem znajdziesz dynamit. Aby je obejrzeć wciśnij [Enter], a potem wciśnij go jeszcze raz aby zabrać kilka sztuk materiałów wybuchowych.

Wróć do profesora, który zszedł już trochę niżej ze zniecierpliwienia. Idź dalej aż zobaczysz informację o możliwości umieszczenia dynamitu. Wciśnij [Enter], Adam ucieknie szukać kryjówki. Wróć na górę i wejdź do przejścia. Adam ześliźnie się na dół. Evelyn skontaktuje się z nim przez radio, ale Adam odmówi pomocy i będzie chciał sam się rozejrzeć. Dalej widać ostrza na wachaczu, podejdź do nich. Nastąpi checkpoint.

Kiedy ostrze będzie w górze wciśnij [Shift] i przebiegnij obok obu ostrzy naraz. Możesz też zatrzymać się pomiędzy, ale ustawienie kamery może trochę zmylić. Jeśli podejdziesz za blisko ostrzy zginiesz. Wrócisz wtedy do ostatniego zapisu (checkpoint'u).

 

Początek

Znajdziesz się w jaskini.

Opcjonalnie: Idź w prawo i użyj [Entera] aby otworzyć skrzynię (sekret 1/10).

Idź w lewo aż dojdziesz do wyższej półki. Pojawi się informacja, iż musisz użyć [Spacji] aby skoczyć. Kiedy będziesz już na górze idź dalej, aż dojdziesz do niskiego przejścia. Wciśnij [Ctrl] aby Adam zaczął się czołgać. Kiedy dojdziesz na drugą stronę ponownie wciśnij [Ctrl], a Adam wstanie. Podejdź do krawędzi, będziesz mógł się z niej zwiesić kiedy skoczysz w jej stronę [Spacja]. Użyj strzałek aby przeciągnąć się w prawo. Opuść się wciskając [Ctrl]. Evelyn skontaktuje się z Adamem i zapyta o sytuację. Powie jej o dziwnych dźwiękach.

Zejdź po rampie w stronę tyłu jaskini. Są tam dwa niskie przejścia, jedno z nich blokuje skrzynia, a drugie krata. Podejdź do skrzyni, aż ujrzysz informację jak ją złapać. Zrób to i odciągnij ją za pomocą strzałek. Wejdź w otwarte przejście (wciśnij [Ctrl] aby Adam się czołgał). Znajdziesz się w już znajomym miejscu. Po prawej stronie zobaczysz przycisk na ścianie, podejdź do niego i go wciśnij [Enter]. Podniesie się krata w poprzedniej jaskini. Wróć tam i wczołgaj się do drugiego przejścia. Zobaczysz tam szczury, ale nic Ci nie zrobią. Dojdziesz do jaskini, w której będą wodospady piasku.

Opcjonalnie: Wejdź za wodospad najbardziej z prawej, aby odnaleźć drugą skrzynię (sekret 2/10) i wróć do jaskini.

W dolnym lewym rogu ekranu zobaczysz kamienie formujące krawędź. Podejdź do nich i skocz [Spacja]. Idź w prawo aż dojdziesz do przycisku, wciśnij go. Uruchomi się winda w pierwszej jaskini. Wróć do przejścia ze szczurami. Przeczołgaj się przez to, które wcześniej blokowała skrzynia, aby wrócić do pierwszej jaskini.

Evelyn będzie chciała się skontaktować z Adamem, ale poprzednio słyszane dziwne dźwięki będą przeszkadzać w połączeniu. Profesorowi udało się odszyfrować niektóre transkrypcje i ostrzega Adama, iż jaskinie zostały zaprojektowane by utrzymać ludzi z dala od Ogrodów. Adam jest jednak bardzo zdeterminowany aby iść dalej. Wejdź na okrągłą platformę w środku, a uruchomi się winda. Idź w głąb jaskini aż dojdziesz do krzaka blokującego drogę. Naciśnij [Enter] aby spalić krzak. Przejdź dalej.

 

Wiara, Nadzieja i Miłość

Przejdź przez most, Adam będzie próbował skontaktować się z Evelyn, ale zakłócenia będą coraz większe. Latająca chmura cienia przeleci przez jaskinię. Chceckpoint.

W jaskini znajdują się trzy wyjścia, ale tylko jedno z nich jest właściwe. Są opisane jako Wiara, Nadzieja i Miłość. Jeśli wybierzesz źle – zginiesz. Podejdź do filaru-zagadki i wciśnij [Enter] aby go obejrzeć. Są na nim trzy kręgi, każdy z fragmentem sentencji. Aby otworzyć drzwi, musisz ułożyć je poprawnie. Aby wybrać dany okrąg posługuj się strzałkami, wciśnij [Enter] aby zmienić wyświetlany kawałek zdania. Jeśli ułożysz już całość, strzałkami zaznacz przycisk sprawdzający na górze i wciśnij [Enter]. Jeśli ułożenie będzie poprawne drzwi się otworzą. Jeśli nie, wszystko wróci do pierwotnego ustawienia i będzie trzeba układać kręgi jeszcze raz.

Rozwiązanie: „Tak więc trwają te trzy”, „Wiara, Nadzieja i Miłość”, „Z nich zaś największa jest miłość”

Całość tworzy wskazówkę, aby wybrać drzwi opisane jako Miłość. Jeśli to zrobisz, spadnie za tobą krata, przez którą cień nie przejdzie. Będziesz teraz w nowej jaskini.

Opcjonalnie: Po lewej jest ukryta krawędź. Nie pojawia się przy niej informacja o możliwości wykonania skoku, więc może ci się nie udać wskoczyć na nią za pierwszym podejściem. Skrzynia stoi dalej w lewo (sekret 3/10). Wróć na niższą ścieżkę.

Idź w dół, aż dojdziesz do bramy po lewej. Będzie tam kamienny filar kryjący pierwszą część układanki. Wciśnij [Enter] aby ją zabrać, a otworzą się też drzwi. Adam skontaktuje się z Evelyn aby podzielić się małym sukcesem. Przejdź dalej. Chceckpoint.

Podpal stojak przez wciśnięcie [Entera] aby otworzyć bramę. Idź dalej.

 

Skok w Nieznane

Przejdź przez most i wybierz drogę po lewej za wodospadem. Tak samo jak poprzednio trzeba ułożyć kręgi w poprawnej kolejności, po czym wybrać górny przycisk sprawdzający. Jeśli ułożenie będzie poprawne, dopływ wody zostanie odcięty, a wodospady znikną.

Rozwiązanie: „Wszystko może Cię rozproszyć”, „Spójrz poza świat materialny”, „Wykonaj skok w nieznane”

Wróć na środek pomieszczenia i odpal swoją pochodnię. Następnie wybierz prawą drogę i podpal stojak. Teraz możesz iść w głąb przejścia – na końcu znajdziesz klucz. Idź z nim z powrotem do głównego pomieszczenia, a następnie środkową drogą do bramy. Otworzysz ją właśnie tym kluczem wciskając [Enter]. Przejdź dalej.

Opcjonalnie: Przy krawędzi platformy zobaczysz wyraźnie jaśniejsze kamienie. Zeskocz na dół i wejdź do wody. Idź przy prawej ścianie, aż dojdziesz do przejścia, a w głębi zobaczysz naskalny malunek ze skaczącym człowiekiem i rękoma wyciągniętymi w jego stronę. Obróć się w lewo, w zakątku zobaczysz kolejną skrzynię (sekret 4/10). Wyjdź z wody i podskocz przy białych kamieniach [Spacja], aby wdrapać się na górę.

Trzeba wykonać skok w nieznane. Stań blisko wejścia (gdzie była wcześniej krata) i naciśnij [Shift] by biec. Tuż nad krawędzią wciśnij [Spację] by skoczyć w stronę wodospadu. Adam złapie się niewidocznej krawędzi. Użyj [Spacji] by podciągnął się wyżej. Jeśli ci się nie uda, po prostu wyjdź z wody i podskocz przy białych kamieniach, gdzie Adam może wrócić na górę (jak opisane w opcjonalnej drodze do sekretu 4/10 wyżej). Przejdź dalej, a Adam znowu zobaczy latającą chmurę cienia i skontaktuje się z Evelyn. Idź dalej, aż zobaczysz kolejny kamienny filar z drugą częścią układanki. Gdy ją zabierzesz opuści się krawędź, której Adam może się złapać. Skocz [Spacja] do niej, aby się jej złapał i używając strzałek przesuń się w prawo, aż będziesz nad drewnianym mostem. Opuść się [Ctrl]. Przejdź dalej do niebiesko oświetlonej jaskini. Po drodze będzie mała wnęka za wodospadem, która jednak nigdzie nie prowadzi. Checkpoint.

Najbardziej z lewej będzie drabinka. Wejdź na górę i odpal pochodnię jeśli potrzebujesz. Adam zobaczy, że latająca chmura cienia wciąż za nim podąża.

 

Pełen Zakres

Jesteś w jaskini pełnej kryształów. Na środku jest jakiegoś rodzaju aparatura. Jeśli się jej przyjrzysz, zauważysz iż czegoś tam brakuje. Podejdź do filaru-zagadki i rozwiąż całość jak wcześniej, przesuwając kamienne kręgi i sprawdzając rozwiązanie przyciskiem na górze.

Rozwiązanie: „ja jestem światłością świata kto idzie za mną”, „nie będzie chodził w ciemności”, „lecz będzie miał światło życia”.

Otworzy się brama przy stojaku. W głębi za filarem skocz do wody. Na tyłach znajdziesz zielony kryształ (podnieś go). Przeczołgaj się dalej, ponieważ nie zdołasz wydostać się po białych kamieniach. Idź w stronę żółtego światła, a wylądujesz we wnęce za wodospadem, którą mijałeś wcześniej. Wejdź po drabinie z powrotem na górę i odpal swoją pochodnię. Idź do stojaka, który był wcześniej zamknięty za bramą i podpal go. Podejdź do aparatury na środku i zainstaluj w niej zielony kryształ. Ponieważ przy drzwiach zakrytych wielką kamienną płytą jest pomarańczowe światło, logicznym wydaje się iż trzeba tak połączyć kolory, aby otrzymać właśnie takie światło. Podejdź do żółtego kryształu i obróć go, a potem zrób to samo z czerwonym. Światło aktywuje pomarańczowy kryształ i otworzy się przejście. Latająca chmura cienia ucieknie i jeśli podejdziesz do przejścia Adam skontaktuje się z Evelyn, by powiedzieć jej iż cień boi się światła.

Idź dalej, przejdź przez most i podążaj drogą aż zobaczysz kamienny filar z trzecią częścią układanki. Kiedy ją weźmiesz pojawi się kamienny występ. Przejdź po nim i kieruj się w lewo, aż dojdziesz do drabiny, zejdź na dół.

Opcjonalnie: Idź drogą w lewo, aż do końca. Po prawej stronie jest niskie przejście, przeczołgaj [Ctrl] się tam, a znajdziesz kolejną skrzynię (sekret 5/10). Wróć do drabiny po której zszedłeś na dół.

Idź w prawo, a znajdziesz kolejną drabinę – zejdź po niej w dół. Nastąpi teraz mała czasówka. Po lewej stronie znajdziesz stojak, podpal go, a otworzy się metalowa brama. Biegnij [Shift] do niej, nim się zamknie. Jeśli nie uda ci się przejść, podpal stojak jeszcze raz.

 

Nie przestawaj wierzyć

Checkpoint. W tej lokacji możesz spaść i zginąć, więc trzymaj się środka ścieżki. Jest tu latająca chmura cienia, która będzie przemawiać do Adama. Podejdź trochę do przodu, a zobaczysz charakterystyczne jasne kamienie. Zeskocz przy nich niżej i obejdź skałę, aż trafisz na kolejną krawędź z kamieniami, tam też zeskocz niżej.

Po prawej będzie drabinka, wejdź po niej na górę, aż zobaczy informację, iż możesz skoczyć [Spacja] do kamiennej krawędzi po drugiej stronie wąwozu. Kiedy to zrobisz użyj [Spacji] jeszcze raz, aby się podciągnąć. Przez jakiś czas będzie trzeba się czołgać, a potem idź aż do końca półki, aż zobaczysz rozciągniętą linę.

Skocz [Spacja], a Adam się jej złapie. Użyj strzałek, by przeciągnąć się w lewo. Nie przejmuj się zakrętami, Adam przejdzie przez nie bez problemu. Po drodze zobaczysz skrzynię i filar-zagadkę, ale o tym później. Gdy dojdziesz do końca liny, opuść się [Ctrl].

Idź wzdłuż skalnej półki, kiedy dojdziesz do kolejnej liny złap się jej i przeciągnij w lewo. Gdy dojdziesz do końca, opuść się [Ctrl] w dół.

Checkpoint. Wskocz [Spacja] na wyższą półkę i na kolejną linę. Kieruj się w prawo, aż zobaczysz za sobą kamienną krawędź z jasnych kamieni. Odchyl się od skały używając prawej strzałki i skocz [Spacja], a następnie się podciągnij [Spacja].

Podejdź do filaru-zagadki, ułóż poprawnie kręgi z kawałkami sentencji i wciśnij górny przycisk, by sprawdzić czy zrobiłeś to dobrze.

Rozwiązanie: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”, „Tym zaś, co się słyszy”, „ Jest słowo Chrystusa”.

Opcjonalnie: Jeśli pójdziesz w prawo od filara-zagadki, zobaczysz kolejną skrzynię. Wciśnij [Shift] i skocz [Spacja], a Adam złapie się krawędzi. Podciągnij się [Spacja] i otwórz skrzynię (sekret 6/10). Wróć do filaru-zagadki.

Dobre rozwiązanie sprowadzi kamienną półkę. Przejdź po niej dalej i wyjdź z jaskini. Checkpoint.

Przejdź przez wodospad. Twoja pochodnia zgaśnie, ale pojawią się świetliki (robaczki świętojańskie), które oświetlą drogę. Nie biegnij! Kiedy dojdziesz do końca, podbiegnij [Shift] do krawędzi i skocz [Spacja]. Podciągnij się i podejdź do kamiennego filaru z czwartą częścią układanki. Kiedy ją weźmiesz otworzy się brama. Wejdź do kolejnej jaskini. Nastąpi małe trzęsienie ziemi, zadzwoni Evelyn, która też je poczuła. Kolejny raz pojawi się latająca chmura cienia.

 

Lew i Wąż

Idąc w lewo zobaczysz drzwi ze spiralnym symbolem (wężem), idź dalej i zejdź do wody. Na wprost zobaczysz filar-zagadkę, rozwiąż go poprawnie układając kręgi z kawałkami sentencji i kliknij na górny przycisk sprawdzający.

Rozwiązanie: „Oto zwyciężył lew”, „z pokolenia Judy, tak że otworzy”, „księgę i siedem jej pieczęci”.

Rozwiązanie zagadki przyniesie informację z podpowiedzią: „Strzeż się węza!”. Trzeba więc trzymać się z daleka od drzwi ze spiralą. Stojak na środku bajorka będzie teraz płonął. Użyj na nim pochodni, by ją podpalić. Po prawej stronie przy ścianie znajdziesz drabinkę – wejdź na górę. Teraz gdy masz ze sobą płonącą pochodnię, zobaczysz w cieniu inne drzwi z lwim łbem. Wróć do jeziorka.

Opcjonalnie: Będąc w wodzie, idź maksymalnie w prawo. Będzie tam niskie przejście. Przeczołgaj się [Ctrl] dalej, a znajdziesz skrzynię (sekret 7/10).

Czeka cię kolejna czasówka. W zagłębieniach skały są dwa stojaki, które można podpalić. Lewy otwiera czasowo drzwi z symbolem węża, a prawy te z symbolem lwa. Podpal ten prawy i biegnij [Shift] do drabiny, a następnie na górę do drzwi. Gdy przy nich będziesz wciśnij [Ctrl] by się przez nie przeczołgać. Jeśli ci się nie uda, wróć na dół i podpal stojak jeszcze raz. Czołgaj się dalej wzdłuż tunelu. Podpal pajęczyny, by usunąć je z drogi (podmuch wiatru zgasi pochodnię). Idź dalej, na ścianie będzie strzałka wskazująca drogę. Zejdź na dół po drabinie i opuść się [Ctrl]. Checkpoint.

Po prawej płynie mały strumień, w którym stoi skrzynia. Złap ją i odciągnij do przodu i trochę w prawo, aby stała pod ścianą. Wskocz na nią [Spacja] i przeczołgaj się [Ctrl] do niskiego przejścia. Dalej zobaczysz drabinę, ale idź trochę bardziej w prawo by odpalić pochodnię. Wejdź po drabinie na górę i dalej aż do kolejnych pajęczyn. Spal je i podejdź do ściany po prawej. Skocz w stronę krawędzi z jasnymi kamieniami. Na górze idź w prawo i podążaj ścieżką. Przejdź przez most, znajdziesz kolejną jaśniejszą krawędź. Zejdź na dół i kieruj się w lewo, aż dojdziesz do zamkniętej bramy. Obok będzie kamienny filar z piątą częścią układanki. Kiedy ją zabierzesz, brama się otworzy, idź dalej. Usłyszysz nagle hałas, okaże się, że droga powrotna zostanie zablokowana. Przed sobą masz schody w dół.

Opcjonalnie: Zamiast na schody, idź w lewo. Przejdź pod wodospadem na mały występ. Po prawej znajdziesz kolejną skrzynię (sekret 8/10). Wróć przed schody.

Zejdź w dół.

 

Stałe przekonania

Checkpoint. Cień znowu przemówi do Adama. Są tu trzy dość osobliwe rzeźby i trzy dziury w podłożu, którymi wydostaje się para. W głębi jest filar-zagadka, rozwiąż go układając poprawnie kręgi tworzące pełną sentencję i sprawdź wciskając przycisk u góry.

Rozwiązanie: „Wiatr wieje tam, gdzie chce”, „i szum jego słyszysz”, „tek jest z każdym, który narodził się z Ducha”.

Poprawne ułożenie da ci informację „To jest rozwiązanie”, zaczniesz też słyszeć trzy powtarzające się dźwięki. Złap jedną z rzeźb i przeciągnij nad jedną z dziur, aż usłyszysz poprawny dźwięk.

Rozwiązanie: Rzeźbę z rurami przeciągnij nad dziurę najbardziej z tyłu. Tą ze skrzydłami nad dziurę po lewej, a tą z rogami nad prawy otwór.

Skała w głębi odsunie się, ukazując przejście. Wejdź do tunelu i kieruj się do kolejnej jaskini. Checkpoint.

Zobaczysz stojak, od którego będziesz mógł odpalić pochodnię. Spal pajęczyny po prawej, odnajdziesz kamienny filar z szóstą częścią układanki. Zabierz ją i pojawi się kamienny most. Przejdź przez niego, a potem w dół po drabinie. Idź do końca tunelu po prawej. Checkpoint.

Przejdź prze most, a znajdziesz kolejny filar-zagadkę. Jednak brakuje mu jednego z kręgów. Wejdź w ciemny tunel za filarem i idź w lewo. Podejdź do krawędzi z jaśniejszymi kamieniami i wejdź na górę. Zeskocz na dół po drugiej stronie. Za rogiem znajdziesz kolejną krawędź. Na razie jednak idź dalej, aż dotrzesz na dół. Będzie tam jaskinia z bajorkiem i wysepką pośrodku, na której jest płonący stojak oraz cztery stojaki wokoło, które się nie palą. Na wprost jest brama, a za nią leży brakujący krąg od filaru.

Kolejna czasówka. Podpalone stojaki będą palić się tylko przez jakiś czas. Aby otworzyć bramę, musisz zapalić je wszystkie. Aby przekonać się ile który się pali, musisz się po prostu sam przekonać metodą prób i błędów. Wciśnij [Shift] aby biec i dostać się od jednego stojaka do drugiego w krótszym czasie.

Rozwiązanie: Jest wiele możliwości, ale najprostszą jest po prostu odpalanie stojaków po kolei od prawej do lewej.

Gdy brama się otworzy, zabierz brakujący krąg i wróć do krawędzi z jaśniejszych kamieni. Wespnij się na górę i przeczołgaj dalej, zobaczysz skrzynię.

Opcjonalnie: Otwórz skrzynię (sekret 9/10).

Zeskocz na dół na lewo od skrzyni. Idź do filara-zagadki i użyj na nim brakującego kręgu, by rozwiązać zagadkę. Poprawnie ułóż sentencję i wciśnij przycisk na górze, by sprawdzić czy zrobiłeś to dobrze.

Rozwiązanie: „Proście, a będzie wam dane”, „Szukajcie”, „A znajdziecie”.

Poprawne ułożenie sprawi, iż drewniany most przesunie się i będzie teraz prowadził do innego tunelu. Idź tam, aż Adam znajdzie drabinę i zejdzie w dół. Nastąpi kolejne trzęsienie i Adam spróbuje skontaktować się z Evelyn. Usłyszy jednak inny głos, który powie mu, iż Evelyn upadła, a Adam nigdy nie dojdzie do celu. Idź dalej. Checkpoint.

Dojdziesz do ostrza na wahaczu. Nie podchodź za blisko. Biegnij [Shift], gdy ostrze będzie zaczynać chować się za wnęką. Idąc dalej dotrzesz do kamiennego filaru z siódmą częścią układanki. Weź ją, a otworzą się drzwi, podążaj dalej.

Opcjonalnie: Tuż za drzwiami jest skrzynia (sekret 10/10), otwórz ją.

Znajdziesz się w lokacji, z której wyruszyłeś – obozu pod drzwiami. Zejdź schodami na dół. Evelyn ucieszy się na widok Adama i oboje będą chcieli jak najszybciej opuścić jaskinię, gdyż wygląda na to, iż całość się zaraz zawali. Jednak profesor chce za wszelką cenę otworzyć drzwi. Bierze Evelyn jako zakładniczkę i każe Adamowi ułożyć krąg-zagadkę przed wrotami. Chceckpoint.

Wokół kręgu znajduje się siedem kamiennych filarów. Tekst na nich to fragmenty księgi Rodzaju (stworzenia świata). Jeśli nie znasz kolejności stworzenia rzeczy, dobrze jest zrobić sobie małą notatkę. Pierwsze zostało stworzone światło. Poza kręgiem są też dwa stojaki, które można podpalić. Podejdź do tego z prawej i wciśnij [Enter], a zewnętrzny krąg przesunie się. Zrób tak tyle razy ile potrzeba, by na górze znalazła się połówka słońca. Idź teraz do stojaka po lewej i dopełnij symbol słońca. Filar na środku wysunie się i aktywuje. Podejdź do niego i umieść na nim kawałki układanki, które znalazłeś wcześniej, w poprawnej kolejności. Zwróć teraz uwagę na mniejsze symbole na wewnętrznym kręgu.

Rozwiązanie: Pierwszego dnia Bóg stworzył światło. Jest to kawałek z ciemnym tłem i jaśniejącą gwiazdą. Umieść go tam, gdzie widnieje mały symbol słońca na wewnętrznym kręgu. Drugiego dnia Bóg oddzielił wody – kawałek w całości niebieski, z żółtawymi chmurami na górze. Trzeciego dnia woda i lądy zostały oddzielone – kawałek z górą i wodą na dole. Czwartego dnia powstało słońce, księżyc, planety i gwiazdy – kawałek w połowie czarny z księżycem, a w połowie żółty ze słońcem. Piątego dnia Bóg stworzył ptaki i podwodne kreatury – kawałek z ptakiem i rybą. Szóstego dnia powstały zwierzęta i ludzie – kawałek z żyrafą, słoniem i ludźmi. Siódmego dnia Bóg podziwiał swoje stworzenie – kawałek z liściem.

Jeśli ułożysz wszystko poprawnie, wrota się otworzą, a profesor pobiegnie w ich stronę. Cień podąży za nim, jako iż był to czyn samolubny. Adam i Evelyn uciekną na górę, gdzie czeka już samolot.

Ciąg dalszy nastąpi, koniec epizodu I.

autorka: Kami

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?