So Blonde: Blondynka w opałach - poradnik

Dodane przez dnia 01.03.2010 00:31

Część II

Miasteczko

Schodzimy na ląd i biegniemy szybko do gospody, gdzie spotykamy pani Brown. Rozmawiamy z nią i oferujemy barmanowi wprowadzenie do menu cappuccino. Niestety, ten nie posiada odpowiednich składników, więc obiecujemy pomoc w ich dostarczeniu. Sunny sporządza listę – musimy znaleźć mleko, filt, urządzenie do spienienia mleka, cukier i czekoladę.

Kierujemy się do banku, gdzie rozmawiamy z seniorem Alfonso. Pokazujemy mu kartę kredytową, jednak ten jej nie przyjmuje. Za jego plecami zauważamy czekoladki - w sam nadawałby się na sporządzenie cappuccino. Musimy je jakoś podwędzić. W tym celu, oglądamy gwóźdź blokujący okno i wyjmujemy go szczypcami. Mężczyzna szybko podejdzie naprawić problem, a my w tym czasie podbieramy tabliczkę czekolady. Gdyby coś poszło nie tak, powtarzamy manewr jeszcze raz.

Wychodzimy na zewnątrz. Sunny zaproponuje rozmowę z Sanchą. Znajdziemy ją na przedmieściach, nieopodal fontanny. Z rozmowy dowiadujemy się m.in., że Jednooki więzi syna Guzmana. Wracamy do niego i wypytujemy o szczegóły. W zamian za uwolnienie Miguela otrzymamy nagrodę.

Sklep z pasmanterią jest już otwarty, więc niezwłocznie się tam udajemy. Pytamy o cenę sukni z wystawy i prosimy o coś w rodzaju filtru. Dostajemy strzępy bawełny. Dowiadujemy się również skąd wziąć mleko. Przed wyjściem, zabieramy pustą szpulkę po nici, która znajduje się za zasłoną w prawej części pomieszczenia.

Złote polana

Biegniemy szybko do Marii i prosimy o trochę cukru. Kobieta ofiaruje nam go, jeżeli tylko Sunny pokona ją w wyścigu. Rozpoczyna się kolejna minigra, która polega na poprowadzeniu markera tak, aby nie wypaść poza tor. Musimy dotrzeć do mety w ciągu 60 sekund. Na wygranie mamy dwie szanse, a w razie niepowodzenia gra przenosi nas na początek lub do ostatniego checkpointu. Po wygranej, zabieramy trochę cukru ze stołu. Kierujemy się teraz do Obozu Bajari (ścieżka w dół na Rozstajach).

Obóz Bajari

Gdyby strażnik nie chciał nas przepuścić, informujemy, że jesteśmy umówieni z wodzem. Na krowie używamy pustej butelki po rumie. Następnie rozmawiamy ze strażnikiem pilnującym wejścia do obozu jenieckiego. Oczywiście nas nie wpuści ani nie udzieli informacji o Miguelu. Za plecami bohaterki, pod palmą, znajduje się dzika roślina z której zrywamy jeden liść. Udajemy się na rozmowę z wodzem do szałasu po lewej. Niestety, przywódca nie przyjmie dzisiaj nikogo z powodu bólu głowy. Spróbujemy temu jakoś zaradzić.

Miasteczko

Posiadamy już wszystkie składniki do sporządzenia cappuccino. W gospodzie, rozmawiamy z Vasco, który przynosi nam kawę i drugi pusty kubek. Łączymy strzępy płótna z lejkiem, po czym wkładamy prowizoryczny filtr do pustego kupka. Przelewamy kawę, oddzielając fusy. Następnie prosimy karczmarza o podgrzanie mleka. W międzyczasie łączymy miech z plastikową rurkę. Dzięki temu Sunny będzie mogła spienić mleko. Dolewamy je do kawy, wrzucamy kostkę cukru, a na zakończenie łączymy w inwentarzu czekoladę z pilniczkiem do paznokci. Otrzymane wióry dosypujemy do kawy. Specyfiku dajemy skosztować Vasco, za co dostaniemy mapę. Częstujemy teraz panią Brown, która również będzie zachwycona smakiem. W nagrodę otrzymamy od barmana także unikalny rum.

Udajemy się na pogawędkę do Angelo, który informuje, że miejscowy wódz Voodoo odnalazł jakiś dziwny artefakt. Szybko wracamy do gospody i rozmawiamy z Sanchą. Dziewczyna postanawia osobiście zbadać sprawę. W tym celu, udaje się do dżungli, skąd zrywa liść czerwonej rośliny i podąża ścieżką do góry ekranu (chwilowo wszystkie ścieżki oznaczone są znakiem zapytania, ale jeśli odwiedzimy dane miejsca raz, wtedy pojawi się podpis do każdej z nich).

Wioska Voodoo

Zaczepiamy siedzących przy palenisku tubylców. Kiedy wskażą nam drogę do szamana, kierujemy się tam. Wewnątrz podejmujemy rozmowę z małym człowieczkiem i spoglądamy na błyszczący przedmiot, uważany przez tutejszych jako artefakt zesłany przez bogów. Tym przedmiotem okazuje się być odtwarzacz MP3 naszej bohaterki. Zabieramy go, ale szaman nie chce wypuścić nas na zewnątrz. Ofiarujemy mu buteleczkę unikalnego rumu, który dostaliśmy od Vasco. Niestety, Chemi’n nadal nie chce oddać nam naszej własności, ale podarowuje starodawny pierścień. Nie zostaje nam nic innego, jak odłożyć MP3 na miejsce. Po wyjściu siadamy na pobliskim kamieniu i czekamy, aż przybiegnie Maks. Prosimy o pomoc, po czym przejmujemy kontrolę nad zwierzęciem.

Spoglądamy na krzak po prawej i próbujemy się przez niego przedostać. W dalszej części lokacji, zabieramy kawałek gałęzi i od razu za jej pomocą odsuwamy kamień. Po wejściu do środka rozpoczyna się minigra. Naszym zadaniem jest trzykrotne trafienie czaszką w dwa znicze, w taki sposób, aby belka uległa przesunięciu. Przy okazji, musimy uważać na ogniki, które za każdym rzutem czaszką spadają coraz szybciej. Gdy już nam się uda, ramiona posągu zaczynają się poruszać, co wódz Voodoo uznaje jako znak od bóstwa i postanawia natychmiast oddać artefakt Sunny.

Obóz Bajari

W obozie zdobytą przed chwilą MP3 dajemy tubylcowi grającemu na bębnach i uczymy go nowych rytmów. Rozpoczyna się kolejna minigierka, ale tym razem nieco prostsza. Naszym zadaniem jest wybijanie kolejnych rytmów za pomocą trzech klawiszy. Strzałka w lewo odpowiada za zieloną nutę, w dół za czerwoną, a strzałka w prawo za niebieską nutę. Naciskamy klawisze w momencie, kiedy nuty znajdują się w podłużnym prostokącie. Łącznie musimy zagrać pięć rytmów, ale do zaliczenia wyzwania potrzebny jest tylko jeden. W razie porażki, zawsze możemy przycisnąć guzik automatycznej wygranej.

Z szałasu wychodzi wódz i zaprasza Sunny do środka. Rozmawiamy z nim na temat Miguela, a następnie zamieniamy kilka złów z jego żoną – Taną. Kobieta prosi nas o znalezienie prezentu urodzinowego dla męża i daje nam dublona.

Wychodzimy na zewnątrz i kierujemy się do Obozu jenieckiego. Sunny zauważa trzech niewolników. Nie odezwą się, póki nie pokażemy im amuletu Carlo. To też czynimy i pytamy o Miguela. Podchodzimy do mężczyzny po prawej i wyjaśniamy całą sytuację. Syn bankiera nie chce narażać rodziny na gniew Jednookiego, jednak decyduje się napisać list do ojca. Naszym zadaniem jest dostarczyć mu papier i ołówek, a także zebrać sześć żółwi.

Galera Jednookiego

Wędrujemy w stronę przystani. Po drodze zaczepia nas Morgana z załogą i zabiera do Jednookiego. Sunny budzi się w zamkniętej szafie. Przesuwamy kursorem po czarnym ekranie, aż natrafimy na płaskorzeźbę. Oglądamy ją, a następnie naciskamy na gałkę od drzwi. Śledzimy kłótnię Morgany z Jednookim, jednak dziewczyna nie jest w stanie podsłuchać tematu sprzeczki. Zabieramy z półki szklankę i przykładamy ją do drzwi. Kiedy Czart otworzy szafę, rozmawiamy z tyranem oraz mięśniakiem. Zostajemy ponownie zamknięci, ale sprytna blondynka ucieka przy pomocy karty kredytowej. Kierujemy się na Mroczną plażę.

Mroczna plaża

Rozmawiamy z dwoma piratami, a następnie spoglądamy na groźno wyglądającego psa. Próbujemy dać mu ciastko, ale nie przyniesie to żadnego skutku. Idziemy, więc w dół ekranu – na Mroczne Rozstaje i do dżungli. Na Rozstajach spotykamy Juan, który daje Sunny klucz do swojego gabinetu. Chwilę później zaczepia nas Rezzo. Kierujemy swe kroki na „Uroczą pannę”

Statek

Rozmawiamy z trzema piratami, po czym schodzimy pod pokład do kajuty pani kapitan. Zarzucamy Morganie wydanie nas Jednookiemu. Po krótkiej wymianie zdań, wychodzimy i zabieramy kolejne ciastko spod beczki (jeśli nie mamy). Pora udać się na plażę.

Plaża

Na kamieniu zauważamy wylegującego się żółwia. Klikamy na niego i rozpoczynamy kolejną minigierką. Naszym zadaniem jest uderzyć młotkiem 30, wyłaniających się z dziur, zółwi bez skorupy. Trafienie żółwia ze skorupą powoduję utratę życia, a trafienie Maksa – natychmiastową przegraną. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury numerycznej.

Miasteczko

Kierujemy się teraz do Ratusza w miasteczku i zabieramy ołówek z biurka Juana. Po drodze wstępujemy do Gospody, gdzie rozmawiamy z Elvisem. Prosimy o jeden plakat, na którym Miguel będzie mógł napisać list. Następnie, oddajemy Vasco klucz do pokoju i żądamy zwrotu dublona. Sunny powinna mieć w kieszeni dwie monety, więc z tą kwotą udajemy się do pasmanterii i kupujemy wisiorek dla żony wodza.

Obóz Bajari

Oddajemy wisiorek Tanie, a w zamian Sunny otrzyma niebieski liść. Prosimy wodza o pozwolenie ma ponowne spotkanie z Miguelem i idziemy do obozu jenieckiego. Oddajemy żółwie więźniom, a Miguelowi plakat Elvisa i ołówek. Odczekujemy chwilę i rozmawiamy ponownie. Dostajemy dwa list, jeden do senior Guzmana i drugi dla Carmen.

Miasteczko

Pędzimy szybko do miasteczka oddać list bankierowi, a w nagrodę Sunny otrzymuje 20 dublonów. Po wyjściu na zewnątrz pojawia się wódz Voodoo i zaczynają się kłopoty.

Wulkan

Następuje zaćmienie słońca, co tutejsi tubylcy odbierają za gniew bogów. Mają zamiar poświęcić bohaterkę jako ofiarę. Oczywiście nie możemy do tego dopuścić. Próbujemy rozmawiać z wodzem Bajari i Voodoo. Blondynka zostanie uwolniona jeśli przejdzie test przenikliwości. Musimy odpowiedzieć poprawnie na pięć pytań.

Angelo: Kim ja jestem?
Odp: Jednym z trojaczków.

Sancha: Co trzymam w ręce?
Odp: Pusta dłoń.

Javier: Dlaczego niebo jest niebieskie?
Odp: Morze jest niebieskie.

Wódz Bajari: Dlaczego jedni ludzie są biali, a drudzy czarni?
Odp: Zabarwienie skóry.

Chemi’n: O czym teraz myślę?
Odp: Czy przeczyta mi w myślach.

Jeśli odpowiedzieliśmy poprawnie, to Sunny zostaje uwolniona i uznana za wielką szamankę.

   

Komentarze


729 #1 Evillady
dnia 01.03.2010 14:25
Wow. To się nazywa MEGA poradnik! Przemo ile czasu go pisałeś? Wink2
292 #2 292
dnia 01.03.2010 14:46
Poradnik zacząłem pisać zaraz po ukończeniu Penumbry, ale w międzyczasie zająłem się czymś innym i ostatecznie prace wznowiłem tydzień temu.

Bo ja wiem czy długi. Raczej zbytnio się nie rozpisywałem, tylko skupiałem na podawaniu konkretnych informacji.

Długi i jeszcze bardziej szczegółowy to będzie do następnego tytułu - taki mam przynajmniej zamiar napisać. :)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?