The Path - poradnik

Dodane przez mertruve dnia 15.01.2010 18:34

The Path nie jest zwykłą grą, w związku z tym ciężko napisać normalną solucję, która pomogłaby przejść moment, sprawiający trudności. Szczególnie, że takich momentów właściwie nie ma, bo wcześniej czy później odnajdziemy właściwe miejsce, czy przedmiot. Niemniej poniżej znajdziecie kilka wskazówek i porad, jak przejść grę i odkryć wszelkie jej tajemnice. Zapraszam!

WSTĘP

Początek rozgrywki to etap wyboru postaci, którą pokierujemy. Widzimy pokój, a w nim sześć dziewczyn. Kursor ma kształt koszyczka (jakież to wymowne!). Nieważne jest, którą z sióstr wybierzemy, bo i tak dane nam będzie grać każdą z nich. Dlatego wybór należy do was.

Rozpoczynamy na ścieżce. Możemy iść naprzód, wtedy dojdziemy do domku babci albo też skręcić do lasu – co rozpocznie właściwą rozgrywkę. Nie muszę chyba mówić co mamy zrobić :).

Sterowanie jest proste: chodzimy klasycznym WSADem, a biegamy przy dodatkowym wciśnięciu klawisza Shift. Jeżeli napotkamy jakiś przedmiot, to wystarczy, że do niego podejdziemy – nasza bohaterka sama go weźmie albo zawiąże jakąś interakcję.

LAS

Teraz kilka ogólnych wskazówek. Napisanie gdzie znajdują się dane lokacje i przedmioty mija się z celem, bo gra co kilkanaście minut zmienia ułożenie lasu, lokacji i przedmiotów. Zamiast tego twórcy wymyślili dwie rzeczy, które pomagają. Pierwszą z nich jest mapa i jest to ta gorsza podpowiedź. Co prawda po 100 metrach ukaże się nam ona, ale będzie bardzo nieczytelna. Zamiast tego pomogą nam kwiatki. Są małe, żółte i się świecą. Dokładna ich liczba to 144, ale po zebraniu kilku kwiatków na ekranie pojawi się symbol lokacji albo przedmiotu, do którego mamy dotrzeć. Później pomoże nam również odnaleźć wilka. Pamiętajcie tylko, że biegając przy pomocy Shiftu nie zobaczycie kwiatków. Musicie co jakiś czas przystawać, iść normalnie i rozglądać się na boki. Dzięki temu ujrzycie te małe podpowiedzi.

Jeżeli się zgubicie, to pomocna okaże się dziewczynka w białej sukience. Co jakiś czas przybiegnie ona do nas i jeśli zbliżymy się do niej i nic nie będziemy robić, to złapie nas za rączkę i wyprowadzi z lasu, a przy okazji zabierze do kilku lokacji, które wcześniej odwiedziliśmy. Dzięki temu będziemy mogli powrócić do punktu lepiej nam znanego.

DZIEWCZYNKI

Poniżej wypisałem kilka informacji o sześciu dziewczynkach. Między innymi przedmioty jakie mają zebrać i miejsce, gdzie spotka swojego własnego wilka. Pamiętajcie, że niektóre przedmioty powtarzają się dla różnych bohaterek. W nawiasach podałem miejsca, gdzie dany przedmiot można znaleźć. Niektórych przedmiotów nie zabieramy, tylko zawiązujemy z nimi interakcję. Po odnalezieniu każdego z wilków i ocknięciu się przy domku babci, musimy do niego wejść. Dzięki temu zaliczymy dany rozdział.

Robin

Przedmioty:
- wózek (las)
- nabój do pistoletu (ruiny)
- but (las)
- płyta winylowa (las)
- balon (las)
- brylant (kufer)
- huśtawka (plac zabaw)
- figura anioła (cmentarz)
- ptak (cmentarz)
- mogiła (cmentarz)

Wilk:
Znajduje się na cmentarzu. Jest to wilkołak.

Rose

Przedmioty:
- nóż (las)
- studnia (las)
- strzykawka (las)
- fortepian (las, bądź scena)
- kwiaty (polana)
- czaszka (cmentarz)

Wilk:
Znajduje się nad jeziorem. Jest to duch jeziora.

Ginger

Przedmioty:
- dziurawe ogrodzenie (las)
- ściana z graffiti (las)
- drzewo (cmentarz)
- wieża (plac zabaw)
- domek (obóz)

Wilk:
Znajduje się na polanie. Jest to dziewczynka w czerwonej sukience.

Ruby

Przedmioty:
- wózek inwalidzki (las)
- strach na wróble (polana)
- miś (plac zabaw)

Wilk:
Znajduje się na placu zabaw. Jest to chłopak z papierosem.

Carmen

Przedmioty:
- wanna (las)
- piwo (obóz)
- ognisko (obóz)
- czapka (obóz)

Wilk:
Znajduje się w obozie. Jest to drwal.

Scarlet

Przedmioty:
- ubranie (las)
- pióro (las)
- telewizor (las)
- pajęczyna (las)
- maska (scena)

Wilk:
Znajduje się na scenie. Jest to nauczycielka gry na fortepianie.

EPILOG

W epilogu sterujemy dziewczynką w białej sukience. Możemy pobiegać po lesie i pozbierać przedmioty, których dotychczas nie zebraliśmy. Potem musimy udać się do domku. Pamiętajcie, że jeżeli nie pozbieracie wszystkich przedmiotów, to gra rozpocznie się od nowa.

Koniec.

Autor: mertruve

   

Komentarze


1272 #1 kotoko
dnia 16.01.2010 00:27
Kwiatków jest więcej niż 144, tutaj dowód [http://img69.yfro...80522.jpg/], ale podejrzewam, że to zwykły bug.

Jest też sposób by utrudnić (albo jak kto woli - urozmaicić) sobie rozgrywke. Jeśli chcecie, żeby las był jeszcze bardziej ponury i ciemny zejdźcie ze ścieżki tuż przy domku babcki, tam gdzie ekran staje sie praktycznie czarnobiały. Można domek obejść dookoła i zajrzeć do środka przez okno, widać leżącą w łóżku babcie Wink2 Jeśli stamtąd zagłębicie sie w las stanie sie on bardzo ponury. [http://yfrog.com/...907311523j]
210 #2 mertruve
dnia 16.01.2010 10:20
Chyba bug, bo jesli zebralas 147 na 144, to cos jest nie takWink2 Ciekawe, nigdy az tak daleko do lasu nie wchodzilem:) Dzieki za informacje!
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]